Nevolnost v těhotenství. Co vám pomohlo?

zbedinka
9. led 2008

Ahojky,čekáme druhé díťátko.Jsem někde na začátku a trpím,opravdu trpím nevolnostmi.Jsou po celý den.Ne jen ráno.je mi zle po selý den ještě v sedum večer zvracím.vyzkoušela jsem těhotenská lízátka,zázvorové bonbony a rúzné jiné zazvorové zázraky.Už jenom když si čichnu k zázvoru je mi zle.prosím,ale moc moc prosím.jestli máte někdo něco osvědčeného co vám pomohlo.prosím poraďte mi.jsem vyřízená.Mám malého chlapečka a nejsem schopná ničeho.nechci,aby tím strádal.Uvařit oběd je pro mě nadlický výkon a to je tak všechno co za den zvládnu.při prvním těhotenství jsem tyto problémy měla až do pátého měsíce,jenže to jsem si mohla dovolit ležet a trpět.To te´d nemůžu.Někdo mi dopručil homeopatika,tak to zkusím jenže ty zabírají někdy až po měsíci.jestli o něčem někdo víte,tak prosím POOOMOOOC.Děkuji.

sakura77
9. led 2008

ahoj zbedi!tak nezavidim,poznam,ja som mala "ranne nevolnosti" cely den aj noc 😝 v kuse ma zo vsetkeho napinalo a varenie bol cisty horor tiez a upoteneho cloveka som zavetrila na kilometer.mne gynda predpisala nejake cipky proti zvracaniu a nevolnosti,tie pomohli,ale fakt si nespomeniem ako sa volali,pritom som este nedavno krabicku vyhadzovala.skus sa svojho na to spytat.

zbedinka
autor
9. led 2008

Děkuji mockrát,zrovna dnes jdu na gindu.Tak si tam sednu a nodejdu dříve než mi je napíše.Nebo jí to tam všechno pozvracím.Snad to pomůže i mě.Jestli jo tak ti budu děkovat do konce života.Já byla těhotná před třemi roky ale nikdo mi nic takového nedoporučil.A to jsem nepřibírala ještě jsem zhubla.Přibírat jsem začala až v pátém měsíci.Dneska na ně musíš v té ordinaci asi zařvat nebo co,nebo tam asi stropit nějakou scénku.Což mi je cizí,jsem takovej tichej trpitel.jenže s Tomíkem se to nedá,je stračně akční.Díky

plostice
11. led 2008

Ahoj, já teď končím třetí měsíc a je mi taky pořád zle... první dva měsíce byly v klidu, ale teď od půlky prosince jsem taky zvracela skoro furt. Nakonce jsem v sobě neudržela ani vodu, tak jsem strávila víkend v nemocnici. Prolili mě kapačkama a já vydržela týden nezvracet. Je fakt, že lízátka už mi taky nezabírají. Doktor mi dal čípky proti nevolnosti, jmenuje se to Torecan. Docela zabírají. Včera jsem měla krizi, kdy jsem taky lítala na WC co hodinu a bylo mi příšerně, ale dneska už jsem zase v pořádku. A taky jsem zjistila, že hodně pomáhá, když jím vleže. Ne na boku, ale na zádech. Jen se zvednu, vrazím si sousto do pusy a pak v leže dlouho žvýkám, než polknu.... tak hodně štěstí a ať ty nevolnosti brzo odezní.

caira
11. led 2008

zbedinka nezavidim, taky jsem takhle trpela az do konce ctvrteho mesice. Me nepomahalo vubec nic krom slabeho cerneho caje s medem, dost sladky aby to zvedlo hladinu cukru, ale jinak fakt nic, nekdo rika, ze studena kola pomaha, ale s tim zkusenosti nemam. Ja zkousela i blbosti jako akupresurni naramky na zapesti na nevolnosti atd atd a nic.. 😒

sakura77
11. led 2008

ano,ano torecan to bol 🙂 ja som si za ten svet nevedela spomenut ten nazov.tak dufam ze pomoze 🙂 mne to predpisala ked som vosla do ambulancie,teda doplazila sa a gynda zbadala tu "zelenu" farbu mojho ksichtu 😀 a to ma tiez chcela poslat na vikend do nemocnice.ale nastastie mi to zabralo,tak som nemusela.

sluninka
11. led 2008

může se vás holky zeptat, jsem teprve na začátku, dnes mi těhu potvrdil i pan doktor... mám pocit, že mi praskne bříško, trpim plynatostí, je to dost nepříjemný, máte s tím někdo zkušenosti??? 😒

daphnei
17. led 2008

zbedinka: domluv se s doktorem at ti neco predepise, ale urcite musi byt i neco co muzes koupit bez predpisu. Ja jsem si koupila cipky proti nevolnosti volne v lekarne, ale nevim jak je to v cr. ☹ zkus se zeptat v lekarne.
S cipky jsem byla schopna alespon castecne fungovat. Doktorovi jsem to jen oznamila.. A ten rekl, ze pokud jich neberes 10 denne je to ok. (1 az 2 denne staci - ale to je individualni)
sluninka: proti nadymani je vyborny espumisan perlicky. Miminku nevadi. Funguje ciste mechanicky, do krevniho obehu se vubec nedostane.
Drzim palecky, at se to brzy zlepsi 😉

gabbi
17. led 2008

Holky ja v tehu blila jako amina az do 4 mesice - fakt brutal. Udrzela jsem v sobe maloco.Tady mi doktorka poradila, ze si mam koupit FIT&SLIM nebo nejake takove ty napoje, ze to ma strasne moc zivin, ze kdyz si ho obcas dam a udrzim (coz se vzdycky povedlo) tak jsem na dobre ceste.
Jinak s tim zazvorem - jenom slysim to slovo a uz se mi jezi chlupy i tam, kde je nemam.
Co mi taky pomahalo - nez rano vstanes tak si dej k posteli nejaky keksik nebo cokoladku - nez vstanes neco do zaludku.
Vsem Vam drzim palecky at to co nejdrive prejde 😉

many
17. led 2008

dobré ráno 🙂
tak já měla nevolnosti od 6t. do 10t. a ani jednou jsem nezvracela 😉 ale měla jsem nízký tlak a motáky jako blázen 🙂 jinak těhotenská lízátka - fakt super,kdo neozkoušel - doporučuju 😀 hlavně né modrý - ty jsou mentolový 😝 😝 😝

many
17. led 2008

teda aspoň mně dělalo zle 😝 😝 😝

zbedinka
autor
17. led 2008

Tak zase jsem tady.už jsem ve větší formě.Musím vám napsat co mi pomohlo neuvěříte.Takže čípky torekan jsem absolvovala taky,ikdyž z té věty na příbalovém letáku.....Není prokázané,že nepoškodí plod,jsem nebyla dvakrát v pohodě.ale bylo mi tak blbě že se přiznám mi to bylo už jedno.Takže čípky zabraly,no celkem.nechodila jsem zvracet tak často.jen tak dvakrát.Ale zle mi bylo děsně a pořád.Potom jsem dostala od doktorky vitamíny Femibion,a představte si že jsem si ho vzala uprostřed oběda.No jsetli se dá říct dvěma lžičkám špenátu oběd a mě pak bylo celé odpoledne báječně.připadala jsem si jak na dovolené na Bahamách.paráda,žádný pocity v žaludku,jako na moři.A pak se to jaksi upravovalo.Je mi dobře.No dobře,musím často jíst,jak pocítím,že se mi dělá zle musím hned něco malého sníst.je to náročné a asi budu jako koule,ale pořád lepší než být nepoužitelná.Včera jsem měla dokonce i chutě.No ale brutální a na hamburgr a colu.Šla jsem dotoho.Je to hrozé já vím nezdravé a mastné a búh ví co ještě,ale nešlo tomu odolat.neváhala jsem si proto zajet.tak teď čekám co to bude příště.každopádně je to úplně jiné než první těhotenství.To jsem vrhala šavle až do pátého měsíce a shodila čtyři kg.No začala jsem taky trošku krvácet,ale prý je to normální.Tak vám přeju hodně zdaru a a´t vás to přejde tak jako mě.A hlavně ať se to už nevrátí.každopádně zázvornesnáším a lízátka nepomohly.zbedinka

bakule
17. led 2008

ahoj, mně bylo hrozně zle celé první tři měsíce nonstop den/noc. o čípky jsem si neříkala, protože jsem si myslela, že je to normální a že to musím vydržet. občas mi pomohly lízátka, aspoň na deset minut se to zklidnilo. a taky si vzpominám, že mi dělaly dobře mandarinky, i když jsem nemohla ovoce ani vidět ani cítit, ale vůně z citrusů mě uklidňovala (třeba obyč voda s citronem). je fakt, že Femibion baštím od začátku a jsem s ním max. spokojená. pak se mi jednou udělalo na jeden den dobře a byla jsem z toho úplně na nervy 😀 😀

daphnei
17. led 2008

samozrejme, ze nevolnosti nebo zvraceni patri k tehotenstvi - pokud to jde, tak se to snazim vydrzet. Ale ja jsem si to uzila se vsi paradou... do 6 tt vse ok, 2kg pribrala - celkove stastna jak blecha... od 6tt+2 to zacalo - prisla jsem zelena z prace a jidlo jsem nemohla videt ani v televizi... zvraceni nekolikrat denne (cca 5 az 10 krat), a o pocitu ulevy po zvraceni se taky nedalo mluvit - proste mi bylo zle cely i noc. S cipky se to dalo aspon vydrzet, ale i tak jsem zvracela min 3 denne. Hlavni bylo, ze jsem aspon do sebe neco dostala. Predtim jsem do sebe nemohla ani suchar dostat. Ten jsem zvykala pul hodiny a stejne sel ven... no nepreji to zadne. 😉 Prcek me poslal na dietu celkove jsem zhubla 9 kg

bakule
18. led 2008

daphnei: mně strašně pomohlo, že jsem přestala chodit do práce. když jsem mohla odpočívat a ležet, bylo mi přes den mnohem líp. ale stačilo vstát z postele, půl hoďky něco dělat a záchod záchod záchod. ale koukám, že jsi zhubla dost! to mně se ve slabých chvilkách povedlo nasoukat aspoň nějaké jídlo..stejně ty prdelky za to stojí! 🙂

daphnei
18. led 2008

bakule: ja nastesti taky nechodim do prace. Nevim jak bych to udelala, kdybych pracovat musela. Ja jsem se to snazila zaspat. Probudit, najist, snazit se jidlo v sobe udrzet a snazit se usnout... 😉 to byl muj celodenni plan. Nejhorsi ale asi je byt na nekoho odkazana. To me stvalo asi nejvic. Ja si radeji vsechno udelam, zaridim sama, nez abych nekomu rikala. Chvili byla u nas mamka, takze jsem se musela jen najist... ale ta taky musela po case odjet domu. Potom musel komplet celou domactnost i se psem a staranim se o me, prevzit manzilek ... chudak mi varil kakao ve dve v noci 😉
Ani nevis jak jsem ostatnim holkam zavidela, kdyz psaly kolik uz pribraly.... ☹ a ja sla porad s vahou dolu a dolu. Hlavne jsem mela strach o prcka... ale nastesti se to zlepsilo a jsem schopna fungovat. 🙂 Jen mi vsichni rikaji, ze to neni jeste moc videt a to uz jsem skoro v 28 tt ... 😅 😅
Nektery holky maji holt stesti a neni spatne ani jednou za cele tehotenstvi. A nektere si to uziji se vsim vsudy...
A mas pravdu, ty prdelky za trochu toho blinkani stoji 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru