Nevolnost v těhotenství. Jak jí předejít?

alt
17. bře 2006

Ahoj asi je to normální mít nevolnost v těhotenství,ale já začínám být nervózní protože se mi zdá,že je to čímdál častěji.. Jestli máte holki taky takový problém existuje na to nějaká metoda jak těmto nevolnostem předejít nebo nějaký čaj, nebo něco na sklidnění žaludku. Já jsem v 9tt vždy v podvečer je mi špatně od žaludku věčinou zvracím a pak se mi uleví..tak nevíte někdo co by mi pomohlo abych pořád nemusela trávit večery na toaletě..

mcw
19. kvě 2006

Renco, uprimne ta lutujem. Co si clovek koli detom nevytrpi, vsak? Musi to tak byt a my s tym nic nespravime....priroda vie, co robi. V kolkatom tyzdni si? V tvojom albume som videla poslednu fotku ako 14tt, je to tvoj sucasny stav? Dufam, ze uz ti tie nevolnosti prejdu velmi skoro. Take male dve gulicky tam mas...vyzera, ze cakas neidenticke dvojicky, ci sa mylim?
Moja segra teraz v Januari (Leden) mala tiez dvojicky. Ziju aj s manzelom v Prahe a narodili sa jej v 33tt. Teraz uz maju cez 4 mesiace a su veeeeelmi naaaadherneeeee 😀 Tiez jej byvavalo zle, si pamatam, dost casto a ku koncu tehotenstva jej zase tlacili na zaludok a zase jej bolo zle 😅 ...no nakoniec to prezila a teraz ma dva krasunce babetka.
Prajem bezproblemove tehotenstvo (teda aspon odteraz 😀 ) a krasne male babetka na konci. Budes sa pytat, co cakas, alebo to nechas ako prekvapko?

aarenka
19. kvě 2006

MCW
Ano ano, čekáme dvojvaječná dvojčátka, protože mi zavedli dvě embryjka ze dvou oplodněnáých vajíček.. takže si prckové pak ne budou tak podobní 🙂 Jsem v 15 tt a až to bude vidět, chceme si určitě nechat říct pohlaví, pro holčičky máme jména Lucinka a Verunka a pro klučíky Filípek a Martínek... To je hezké, že má sestřička taky dvojčátka... no jsem zvědavá, jak dlouho vydrží u mě, chtěla bych je donosit co možná nejdýl. Pááá

mcw
19. kvě 2006

Renco, sorry, az teraz mi doslo, ze IVF = dvojvajecne dvojicky...nejak mi mozok nezapina...no ved je koniec noncov piatok 😀 😀 😀

No ked sme pri tom, tak ako vlastne to IVF prebieha, ked sa ti to chce strucne opisat? Normalne zavedu len dva embrya? Ci niekedy aj viac? Pocula som, ze niekedy pri IVF sa mozu narodit aj viac ako dva deti....je pocet embryi vlozeny na zaklade schopnosti tela donosit ich, alebo ako to vlastne je?

Mena ste vybrali take pekne klasicke....a ked to bude dievcatko a chlapcek, tak budu Lucinka a Filipek? segra ma dve dievcatka a volaju sa Ester a Olivia, takze ziadna klasika, ale hlavne, ze sa im pacia....

Monika

aarenka
19. kvě 2006

MWx, tak tak , když to bude páreček, tak to bude Lucinka a Filípeček.
IVF se provádí dvěma způsoby. 1) klasickou metodou, kdy po odběru vajíček vajíčka dají na Petriho misku a k ním přidají v roztoku spermijky a nechají proběhnout samovolně oplození. Pokud ale má partner nebo manžel málo spermijek a nejsou moc pohyblivé, nebyla by tato metoda až tak účinná a přistoupí se na 2) ICSI. kdy laborantka vybere jednu schopnou s permijku a tu zavede tenkou jehličkou přímo do vajíčka a čeká se, zda dojde k rýhování, tedy jestli se oplodní, pokud dojde k oplození, ponechávají se embryjka většinou delší dobu ve speciálním roztoku, tak 120 hodin a pak se zavádí zpět do dělohy s tím, že pár si sám určí, jestli chce jedno nebo dvě zavíst a může si také rozhodnout, zda je chce naříznout, tomu se říká Asistovaný hatching a spočívá v tom, že se slabě nařízne obal embryjka, aby se lépe dostalo ven a zahnízdilo v děloze.

aarenka
19. kvě 2006

Jo a ještě k Tvé další otázce, někedy se stává, že se chytnou obě embryjka a jedno se třeba ještě rozdělí, pak čeká maminka dvě dvojvaječná dvojčátka plus jedno jednovaječné, celkem tedy trojčátka, to je síla, co?

mcw
19. kvě 2006

Tak trojicky mat, je uz naozaj nepredstavitelne, aspon pre mna 😉 Ved ako tak rozpravam so segrou, tak je to dost narocne aj s dvojickami a nie to este s jednym navyse...clovek v takomto pripade uz musi byt "supermama" 😎

aarenka
19. kvě 2006

no to jo, trojčata bych asi nezvládla, chi chi, dneska už půjdu hajat, pa pa posílám krásný pozdrav do zahraničí 🙂

papaya
21. črc 2006

Ahoj maminy, mám na vás dotaz - jak vypadá nevolnost v těhotenství?Může se projevit pár dnů po oplodnění? A jakou má asi formu (vím že to může být různé...)? Už asi 3 dny je mi dopolendě nebo navečer špatně, nezvracím,ale takový divným způsobem mi "natahuje", nevím jak to popsat.Je pravda že jsme se s mužíkem začli nedávno snažit o mimčo, ale před týdnem jsem měla MS a plodné dny by mě měly teprve čekat. Taky to můžu mít z horka 😉

len
21. črc 2006

Papayo, nechci ti brát iluze, ale naprosto stejné "příznaky" jsme měly včera všecky tři kolegyně v kanclu, máme tu 32 stupňů, bez klimatizace, pitný režim dostatečný, jenomže díky nízkému tlaku máme do toho ještě omdlívací nálady, žaludek pěkně zdvižený... A z nás třech dvě nejsou těhu na 100% a já tak na 80% 😀 Čímž teda netvrdím, že těhu nejsi (byla MS hodně silná?), ale daleko spíš, že tohle počasí s náma dělá divy 😉

papaya
21. črc 2006

Len,beru to rozumě, spíš si taky myslím, že je to z počasí nebo tlaku.Já teda mám v práci klimu,ale stejně ty teploty jsou na umření. MS byla podle mě taková normální,nijak výrazně slabší nebyla (možná mě jen míň bolelo břicho první den)

vladimira
21. črc 2006

ahoj holky,
me by taky zajimalo, jak a kdy se zacne projevovat tehotenstvi...jak se clovek snazi, tak se z nej stava domysliva a paranoidni osoba...ve vsem vidim nas budouci plod...pamatujete si nektera z vas, jake to bylo? kdy jste vlastne zjistily, ze jste tehotne? diky 🙂

mori
14. led 2007

Mě bylo špatně v 2. + 3. měsíci tt. Vždy přes poledne - nemohla jsem obědvat. Nikdy jsem ale nezvracela. Z počátku jsem to přisuzovala v červenci vedrům, ale nebylo to tak ...

akina
15. led 2007

Ahojky, behem prvniho tehotenstvi jsem mivala rani zvraceni tak do pulky 4 mesice,ale ted jsem zvracela az do konce 7 mesice a to porad.bylo to desny v noci jsem se i budila a musela jit zvracet a pritom jsem nemela co. Ale ted uz je to o.k a za chvilku bude mimi venku.

rafaela23
16. led 2007

To já jsem si nevolností užila až až a jsem ráda za to, že je to už teď za mnou a druhým týdnem mám pokoj. Prozvracela jsem něco málo přes dva měsíce, stylem že zprvu ve dne jen občas nevolnost, v noci zvracení od 22 hod. do 4 do rána, pak se mi to otočilo a zvracela jsem od rána do večera a tak po 19 hod. jsem měla pokoj. Je to peklo, bála jsem se i vyjít ven, dokonce se mi jednou stalo, že jsem musela v metru vytáhnout igelitku a zvracet před očima všech spolucestujích. Fakt hodně nepříjemné. Díky zvracení je mé první těhotenství nejspíš i posledním. Zhubla jsem 9 kg a vzhledem k tomu, že jsem i před otěhotněním byla hodně hubená, jsem vypadala spíš jako zombie než vitální maminka 🙂

pessy1
18. led 2007

ahojky, já jsem si zvracením taky prošla, bylo to nekonečný, hned od počátku těhotenství. Už v 6. týdnu jsem zvracela úplně všechno a tím jak jsem byla slabá,začala jsem omdlívat. Lékař mě poslal do nemocnice na 2 kapačky fyziologickýho roztoku a po dvou dnech jsem jedla uplně všechno! Za 14. dní se to vrátilo, ale to už jsem zvracela jednou za tři dny a po 12. týdnech to odeznělo úplně.Tak pokud to zvracení je nesnesitelné, nebojte se a o kapačky si řekněte.Uleví se.Lízátka ani čípky mě nezabírali.Zdravím Pessy

lenciatkooo
18. led 2007

fiiiiha, a kedy ti zacalo byvat zle, pessy????

pessy1
18. led 2007

ahojda, tak 10. den po zpoždění menstruace, celkem brzo.

lenciatkooo
18. led 2007

Aha,takze ja asi este chvilu musim pockat.... 😀

pessy1
18. led 2007

Třeba problém mít vůbec nebudeš, moje dvě kamarádky jsou ve 2.měsíci a nic jim není.Tak se s tím zbytečně nestresuj!

lenciatkooo
18. led 2007

to by bolo fajn. Ale ono clovek predsalen by chcel mat pocit, ze sa "v nom nieco deje". 😀

kafik
18. led 2007

Ahoj, to je moje řeč. Mě vůbec nic není, ale mám z toho divnej pocit. Vůbec si nepřijdu, že bych měla být těhotná a navíc se bojím, aby se mimi něco nestalo. Asi si člověk nevybere.

kacabacka
18. led 2007

a když třeba takhle zvracíte přes den nebo i v noci, chodíte normálně do práce? Nebo vám doktor napíše, že můžete zůstat doma? Neumim si představit, že bych zvracela někde na ulici nebo v dopr. prostředku nebo pro změnu prozvracela celou noc a ráno měla vstávat do práce.... ☹

pessy1
18. led 2007

ahoj kacabacko, já mám díky zvracení od začátku těhotenství neschopenku.Jinak by to nešlo.

jess
18. led 2007

kacabacka,já byla taky na nemocenské celé těhu,ze začátku jsem zvracela furt,tak jsem jen chodila venčit synátora a honem domů,a po třetím měsíci mi bylo zle jen při jídle,v autě,a autobuse.Jednou sem musela do polska,trapas jak mraky,musela jsem odběhnout na trávu a tam to ze mě vyletělo.Tomu fakt zabránit nejde,miminko si to žádalo🙂 Totok se mi stalo naštěstí jen jednou-uff 😉 málem jsem se hanbou zakopala,ještě že sem tam měla mamku🙂

llucinka
1. únor 2007

Ahojte holky, ráda bych se zeptala, zdali je normální, že mám teď v začátku těhu obrovskou žízeň. Moc děkuju za odpovědi. 🙂

marinka
1. únor 2007

llucianka, to víš, že jo! Já jsem nikdy dřív žízeň nemívala a teď piju jak duha 🙂

llucinka
1. únor 2007

Je to šélené, já pořád jen piju a chodím na WC... 😅 Ani v létě jsem tolik nevypila jako teď... 😕

marinka
1. únor 2007

Tělo potřebuje víc tekutin, jen hodně bumbej!🙂

llucinka
1. únor 2007

Jenom aby se mimi udrželo... ☹

marinka
1. únor 2007

Proč myslíš, že by se nemělo udržet? Máš rizikové?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru