Nevolnost v těhotenství. Jak jí předejít?

alt
17. bře 2006

Ahoj asi je to normální mít nevolnost v těhotenství,ale já začínám být nervózní protože se mi zdá,že je to čímdál častěji.. Jestli máte holki taky takový problém existuje na to nějaká metoda jak těmto nevolnostem předejít nebo nějaký čaj, nebo něco na sklidnění žaludku. Já jsem v 9tt vždy v podvečer je mi špatně od žaludku věčinou zvracím a pak se mi uleví..tak nevíte někdo co by mi pomohlo abych pořád nemusela trávit večery na toaletě..

mousa
17. bře 2006

Ahojky zkus lízátka od VitaHarmony (normálně www.V......cz) lízátka proti nevolnosti v těhotenství - teda nevím jestli fungujou, ale psali, že jo.

alt
autor
17. bře 2006

mousa dík za tip urču zkusím protože už me to fakt začíná štvát..

carodkaa
18. bře 2006

tak to buď vubec rada,ze to mas jen takhle...Ja jsem v 27 tydnu a od 9tt az do 18tt sem zvracela pravidelne aspon 4xdenne nekdy i vickrat a spatne od zaludku mi bylo furt i v noci.A nepomahalo na to nic od lizatek pres caje az po homeopatika..proste sem to musela vydrzet...Tak drzim palecky ať nejsi taky ten pripad 😉

helen78
19. bře 2006

Mně bylo takhle blbě taky večer. Pomáhalo mi se najíst a překvapivě jsem i zhubla, i když toho jídla byly mraky 🙂 . Ve vitamínech Gravital jsou taky lízátka, docela pomohly.

honzina
20. bře 2006

Slyšela jsem, že některým těhulkám pomáhá pár doušků vychlazené Coca-coly...

luccisek
20. bře 2006

Coca-cola pomaha obecne na podrazdeny zaludek, kdyz clovek furt zvraci a zaludek se toci, i kdyz uz v nem nic neni, ma se pit cola,ale ledove vychlazena a po malych lzickach!!! Fakt to zabira, ale clovek to nesmi pit, jen tu lzicku a pak treba pet minut pockat a zas jednu. Mam to z vlastni zkusenosti.

honzina
20. bře 2006

Lucci, já taky tak nějak - ráno na lačno nemůžu absolutně nic bublinkovýho pít (zvracím z toho), ale colu snesu naprosto v pohodě. 😉

danielah
20. bře 2006

Alt: ahoj, já jsem zvracela 6 - 16tt, denně až několikrát denně, a myslím že nejhorší to bylo 6-9tt a pak 12tt - 16tt (v době kdy se většině těhulek kolem mně dělalo dobře 😀 ).
Z mojí zkušenosti... na zvracení nepomáhá nic 😀 ... ani lízátka, ani si ráno v posteli dát slanou sušenku...ani dalších asi 10 věcí co jsem vyzkoušela... ráno jsem šla spolehlivě, pak cestou do práce a často i večer ☹
Na nevolnosti zabíralo pokaždé něco jiného, ale CocaCola skoro vždycky... ale ledová (někdo si jí mrazil a pak jí cucal) a jak píše luccisek, po lžičkách
taky mi jednu dobu zabíraly banány... ale asi ti nezbyde než si najít "svojí" kombinaci 😀
Držím palečky aby brzo bylo lepší....a i když máš pocit, že to lepší už nikdy nebude (já jsem ho měla 😀 ), věř že bude!!!!!
Ahoj D.

alt
autor
20. bře 2006

holki tak si představte že mi je už vážně jíp.. koupila jsem si ty lízátka a moc mi chutnají.. s tou colou jsem to už zaslechla také ,já mám colu moc ráda, takže ji zkusím i na toto.No taková blbá otázka..A může se coca cola pít v těhotenství? 😅 I když se mi zdá že je to třeba dnes lepší,každý den k večeru jsem nervózní,jestli ty nevolnosti znovu nezačnou.. 😖 ale zatím v poho..Ale je to nespravedlivý když někomu nic není a druhá se tak trápí.. Ale třeba budeme mít pak o to hodnější prcky,když se teď tak vyřádí.. 🙂 🙂 no kéž by to tak bylo.. 😉

danielah
20. bře 2006

Alt: o vztahu mezi nevolností a hodným mimi nevím, nicméně "se říká" že když je mamce nevolno, svědčí to o dobrém vývoji mimi (ale neznamená to, že komu je nevolno není, je problém)
Já myslím že Cola se může v rozumném množství, a když ti to udělá dobře, nedělala bych si tím hlavu
Myslím na Tebe!!!!!

ladunka
21. bře 2006

Ahoj, zmínila jsem se svému doktorovi o "rovnici" nevolnosti v těhotenství = ukazatel správného vývoje miminka - prý to nikdy neslyšel. Ovšem slyšel mezi svými pacientkami rovnici nevolnosti = snadný porod. Vida čím vším je možné se utěšovat.
Ať je vám brzy o moc líp!

jezura
21. bře 2006

Ludunko,musím vyvrátit teorii Tvého pana doktora.Moje kamarádka byla těhotná minulý rok,byla naprosto v pohodě,mohla jíst úplně všechno,vůbec nic jí nebylo....A celý porod trval 2 hodiny,do nemocnice přijeli v půl 8 večer a v půl 10 už bylo mimí na světě....Když jsme se jí ptaly,jaké to bylo,tak říkala,že jí porod skoro nebolel....Šťastná to žena 🙂
Ale ať to je jak chce,ať vám je všem dobře a vy si těhotenství jen užíváte!

danielah
21. bře 2006

Já myslím, že to jsou všechno jen babské řeči, aby člověk, když denně visí několikrát nad mísou, měl alespoň pocit nějakých dobrých vyhlídek.... že je mimi dobře, že se bude dobře rodit 😀

talls
21. bře 2006

A zkousela jsi Ginger kapsle? Prodavaji je v lekarne, jsou specialne pro tehulky (a pak jeste jedny, ty jsou na "spatne" stavy treba v aute)....Segra se tim cpe uz druhy tehotenstvi a rika, ze bez toho by asi nevydrzela, ze ji taky bylo dost spatne.
Je to dobry v tom, ze necitis zadnou chut (lizatka musis cucat, colu pit...nekomu tohle nevyhovuje), tohle se zapije treba cistou vodou a v pohode.

ladunka
21. bře 2006

Jezuro, on pan doktor tomu samozřejmě nevěří - aspoň v to pevně doufám..

singid
22. bře 2006

ty rovnice nevolnosti = dobrý porod, moje známá zvracela první 4 měs. dokonce na to brala nějaké léky, protože vše co snědla hned vyzvrátila a nakonec rodila skoro 12h a pak ji stejně museli vzít na císaře.
jinak coca-cola mě osobně pomáhá při jakékoliv nevolnosti (teda tu těhu nemám ještě odzkoušenou🙂) 😉

kacici
22. bře 2006

Holky kamarádka měla dost velké problémy,prozvracela prvni 3 mesice a doktor ji po porodu rekl,ze at se nedivi,ze se ji narodilo detatko,ktere melo hodne vlasku hned pri narozeni,ze je to tim .nevim co je na tom pravdy,ale uz jsem to slysela od dvou lidí.

vercaberca
23. bře 2006

kacici, u mojí švagrové to bylo taky tak.
singid, tak v tom případě měla tvoje známá zdravé miminko - to je ta druhá rovnice 😉 😀

ladunka
24. bře 2006

kacici, a moje kamarádka nezvracela ani jednou a její chlapeček se narodil s více vlásky než mám já 🙂
Myslím, že to vážně souvislost nemá.

janis
24. bře 2006

Také myslím, že když je mamince v těhotenství špatně nemá to vliv na to kolik bude mít miminko vlásků, když miminku rostou vlásky, říká se, že maminku pálí žáha. Tento případ měla švagrová i moje kamarádka. Obě pálila ke konci těhotenství žáha a oběma se narodila hodně vlasatá miminka.

aarenka
19. kvě 2006

Holky, když to tu tak čtu, tak si myslím, že je to až extrémní, já mám nevolnosti od prvného dne těhu tedy od zavedení embryjek při IVF a zvracím až 20krát denně !!!!! Bohužel to trvá už 15 týdnů, tak všechny vydržte, kdo to máte třeba jen občas nebo večer, to nic není...

mobina
19. kvě 2006

aarenka ty bláho, tak to je mi tě upřímně líto, ale to už přece není normální. To by chtělo asi zajít k doktorovi ne? Držím palečky ať už tohle období máte za sebou a můžete si oprvdu užívat těhotenství 😉

winnie
19. kvě 2006

aarenko: to už je opravdu moc. Můžeš tím trpět Ty i děcka. Takže bych být tebou rychle pelášila ke gynekologovi, aby posoudil, zda už to není víc než hyperemesis gravidarum.

aarenka
19. kvě 2006

Holky nebojte, doktor o tom ví, bohužel je to způsobeno i hormonální léčbou před umělím oplozením, někdy je to 20 krát, někdy 6 krát, do prvnách pohybů to musím vydržet, nehubnu, protože se pořád snažím jíst, tak mě do nemosnice naštěstí šoupnout nechtěli 😨

aarenka
19. kvě 2006

Taky na to má dost vliv ten hnusnej hyperstimulační syndrom, co jsem prodělala těsně před transferem embryjek, ale mimí prospívaj, jsou dokonce ve vývoji o 5 dní dopředu než pdole tabulek, tak je vše O.K.

winnie
19. kvě 2006

aarenka: tak to v tom případě OK, když to ví doktor. Tak držím palce, aby už to dalo pokoj🙂 😉

aarenka
19. kvě 2006

Jo jo díky, já prcky přemlouvám každý den, zatím zbytečně 😒

peta.cz
19. kvě 2006

Holky,mě docela pomáhají ty lízátka, ale začínám být na nich závislá 🙂 . Nejhorší je, že když se mi chce zvracet a nemám je po ruce, tak jsem z toho na větvi. Zatím jsem nezvracela, ale celý den mám takový ty dávivý stavy...pořád se snažím to nějak rozdýchávat. Bojím se, že jakmile se jednou pozvracím, tak se pak už nezastavím 😒 Je mi líto těch těhulek, které zvrací od rána do večera, ale snad to brzy přejde. Musíme to holky zvládnout, na konci těch útrap nás čeká krásnej mimísek 🙂 😉

mcw
19. kvě 2006

Mam s vami, ktore trpite nevolnostou v tehotenstve, velky sucit. Prve tri mesiace mojho prveho tehotenstva som presedela pri zachode, lebo mi bolo STALE zle...hroza. Nic nepomahalo, no po troch mesiacoch, akoby prutikom niekto mavol a cele nevolnosti boli prec. Vraj, ze nevolnosti su sposobene zvysujucim sa mnozstvom HCG hormonu a estrogenu. Spomaluje to metabolizmus a tym padom sa vam vytvori viac kyseliny v zaludku a sposobuje to nevolnost. Taktiez mamicky v prvom tehotenstve trpia viac nevolnostou, nez v druhom, ci tretom. Mlade mamicky trpia viac, nez starsie. A tie, ktore cakaju viac nez jedno babo...ako aarenka....
V mojom druhom tehotenstve to bolo ovela lepsie....dokonca som vydrzala pracovat kazdy den, bez toho, aby som musela zajst na WC sa vy*****. Len potom vecer mi trocho bolo zle, ale to sa dalo vydrzat. Takze ta teoria, ze pri druhom tehotenstve uz to nie je take zle, platilo pre mna 😅

Inac, co som pocula, tak tie zazvorove kapsulky (ginger capsules) su dobre. A vyzera, ze tie lizatka su novinka, lebo vtedy led som bola tehotna, take nieco neexistovalo. Cola je tiez super a tak isto vysoke davky vitaminu B (B-komplex) pomahaju pri nevolnostiach v tehotenstve. Pocula som, ale to nemam odskusane, ked zuvate klincek (korenie), tak to pomaha....

Tak ci tak, prajem vam tehulkam vela stastia a nech tie nevolnosti coskoro prejdu....nakoniec, stoji to za to si to vytrpiet 😀

aarenka
19. kvě 2006

MCW 😀 😀 😀
Téda Ty jsi to tak krásně napsala, ve spoutstě věcí s Tebou souhlasím, skutečně u vícečetných těhotenstvích jsou nevolnosti častěji a déle, no v mým případě i v noci,pomáhá to opravdu jen zaspat, ná nikde na návštěvě nebyla od prvního dne těhu, prostě to nejde, bych se hanbila, vymetat po návštěvách WC. Já mám navíc tu smůlu, že jsem prodělala hyperstimulační syndrom ( vaječníky reagovali na hormonální léčbu urputnýma bolestma, zvracením a nadměrným zvětšením ) a tak mi to zvracení už zůstalo od 1. dne doteď, navíc u mých dvojčátek klesá hladina HCG hrooozně pomalu, tak nic nepomáhá, ani čípky do zadku, ani ty lízátka, protože ačkoliv jsem sldaký milovala, teď ho nemůžu ani cíti, stejně jakomaso a tak jediný co mi zvýbá je to vydržet, ale já po tom všem, co už mám za 2 roky lítání po doktorech vydržím, jen se děsím, když jdu na gyndu, abych se tam v ordinaci nepoooo.... to mám vždycky radši sáček v kapse 🙂 Takže všem co trúí přeju aby je to brzy přešlo a mohli se těšit z těhulkovství...
Renča 3 v jednom 😀 😀 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru