Nevolnost v těhotenství. Jak jí předejít?

alt
17. bře 2006

Ahoj asi je to normální mít nevolnost v těhotenství,ale já začínám být nervózní protože se mi zdá,že je to čímdál častěji.. Jestli máte holki taky takový problém existuje na to nějaká metoda jak těmto nevolnostem předejít nebo nějaký čaj, nebo něco na sklidnění žaludku. Já jsem v 9tt vždy v podvečer je mi špatně od žaludku věčinou zvracím a pak se mi uleví..tak nevíte někdo co by mi pomohlo abych pořád nemusela trávit večery na toaletě..

chechta
1. únor 2007

Holky taky jsem ze začátku pořád něco pila a měla bych pít pořád, ale kdykoliv něco vypiju tak je mi děsně zle
Marinka jinak gratuluju k těhu - je ti špatně? Mě to začalo v 5tt a od té doby jsem se toho nezbavila - ve dne v noci mě nevolnost pronásleduje 😝

marinka
1. únor 2007

chechto, zatím mi je jen mírně nevolno po ránu, zatím se to dá¨v pohodě 🙂 Gratuluju ti k těhu a ať už tě ty nevolnosti brzo přejdou!!

dhav
1. únor 2007

Ahoj holky, nečetla jsem všechny príspěvky ( tak nevím,zda už se tady o tom někdo nezmiňoval) , ale mám pro vás všechny dobrou radu , lízátka pro těhotné se zázvorem opravdu zabírají, ale ještě lepší, nechte si napsat od svého lékaře čípky TORECAN, já je užívám od 7. týdne a vždy zabrali....
Někdo nemá rád čípky, že se zavádí, ale mě to nevadí, hlavně když mi to pomůže....

lajla
1. únor 2007

dhav četla jsi příbalový leták od těch čípků??? je tam, že můžou být pro plod nebezpečné!!!

dhav
1. únor 2007

já jsem se ptala své doktorky a říkala, že ne, ža to má už dlouhou řadu let vyzkoušené a v podstatě to, že přípravky se nesmí užívat v těhotenství máš úplně ve všech příbalových letácích i u kapek do nosu (to se výrobci chrání, aby je nikdo popř, nemohl žalovat a v podstatě to není vyzkoušené na těhotné, jelikož se žádná žena v těhotenství nenechá testovat)..... jen jsem chtěla poradit... já je užívám a úplně bez problému....

dhav
1. únor 2007

v příbalovém letáku je přímo napsáno.... že přípravek by "neměl" být podáván v těhotenství, ne že je nebezpečný....

Každý se rozhodněte podle svého a popř. se zeptejte svého lékaře, ale já je bez problémů užívám....

janesm
1. únor 2007

Ahojn těhulky,jsem 5-6tt a zatím jsem v pohodě jen se mi dělá zle ze smradu s cigaret, některého jídla a nevonících lidí.2x za den běžím na velkou akutně,je to řidší konzistence ale ne prujem tak nevím čím to je....

lajla
1. únor 2007

jasné, že je to každého věc, ale já bych to asi sama za sebe nebrala,ale je fakt , že taková upozornění jsou psána všude, a je opravdu na nás to zvážit
jinak janesm z cigaret je mi taky hodně špatně, a to jsem si i předtím nějakou dala, o smradu, když jsem v městské hromadné dopravě snad není důvod se rozepisovat, jedním slovem katastrofa. Jezdím v tramvaji s šálou kolem pusy a otvírám okna, kde se dá, jenže lidi mají ten svůj smrádečk rádi..jinak se taky hodně bojím že chytnu nějaké nachlazení či chripku, jinak mi zatím taky nic moc není, i když dneska ráno, mi už celkem špatně bylo, ale ne na zvracení a kolem poledne to přešlo, ted mi zase trochu špatně začíná být, jinak jsem pořád hrozně unavená a nemůžu se donutit dělat nějaké věci do práce

janesm
1. únor 2007

lajla no tak to máš pravdu smrad v MHD je něco...... ☹ Nechápu jak můžou lidi tak smrdět....fujjj Jsem také pořád unavená a ospalá,nemůžu se donutit něco dělat.Naštěstí jsem doma na PN,měla jsem problémy špinila jsem ale doufám že to přešlo.....Bojím se mám za sebou 2 sp.potraty....

lajla
1. únor 2007

neboj určitě to bude v pořádku, hlavně se musí hodit za hlavu, co kdyby..to je pak člověk pořád smutný a přemýšlí..já jsem těhotná poprvé a víceméně si neumím ani představit, jaké to je potratit či ztratit dítě, musí to být něco strašného, tady na diskuzích je plno holek co to prodělaly, a už si to ani nemůžu pročítat protože mi z toho není dobře
já se víceméně taky pořád kontroluji, ale asi to není k ničemu, protože se říká, že první tři měsíce jsou na přírodě, zbytek na doktorech, a proto musíme věřit, že to dopadne dobře!!!!!

chechta
2. únor 2007

Holky jo ty smarady to je hrůza. Já si nechám od pondělka nechta taky PN - teď jsem měla týden dovolenou a vpodstatě furt jenom ležím, protože je mi blbě nemůžu ani vylézt ven nakoupit a to máme obchod hned před barákem. Unavená jsem neustále a doma to vypadá jak po výbuchu atomové bomby, ale doufám, že až se mi udělá líp tak se konečně donutím to uklidit. Miláček se mi sice snaží pomáhat, ale jelikož pro něj není pořádek priorita spíš naopak tak si s ulízením hlavu nedělá. 😝 Ale nějak to zmáknem 😉 jsme holky šikovný

janesm
3. únor 2007

marinka 😉
myslím že jsi stejně dlouho těhu jako já právě začínám 6tt,poslední ms jsem měla 23.12.kdy jsi měla naposledy MS Ty???? Mě zatím doktorka neřekla termín.
chechta 😉
myslím že to bude nejlepší nápad jít na PN,já si nedovedu představit chodit do práce.Také pořád polehávám a je mě pořád divně těřko se to popisuje ale mám pocit děsné únavy až slabosti,hlad a nechut k jídlu....
včera jsem zase začala špinit tak se bojím ale doufám že to přejde,beru Utrogestam 3x2,všechny nevolnosti vydržím hlavně aby mimi vydrželo také.Mám za sebou 2 potraty tak se bojím.

janesm
5. únor 2007

Ahoj,ahoj Holky jak se Vám daří kam jste se všechny poděly???? 🙂

masacek
12. únor 2007

Holky je normální že mě není špqtnš vůbec?

marinka
13. únor 2007

Tak ke mně dneska dorazily pravé těhu nevolnosti, poprvé jsem po snídani navštívila záchodovou mísu. Trochu se mi tím ulevilo, ale mám takové tušení, že za chvíli to tu bude zase :( Mám strach jít i do obchodu 🙂

masacek
13. únor 2007

Ahoj janesm myslím,že jsi ve vyšším týdnu těhu.Já měla poslední menses 1.1.07.Ale u dokrora jsem ješzě nebyla.Na kontrolu jdu až příští týden.Není to tak dlouho mám za sebou potrat-vůbec nic mi nebylo tak se na každou kontrolu docela bojím.
marinka drž se to jsou moc příjemné nevolnosti!!

marinka
13. únor 2007

janesm, masacek má pravdu, já jsem měla poslední MS taky 1.1, takže ty musíš být dál než my, o ten týden..
Masacek, to si taky říkám, jak jsem se na ty nevolnosti těšila a teď jsou tady, tak mám být ráda! 🙂 A buď ráda, že ti je dobře, neznamená to nic špatného, celá jedna třetina žen nemá těhotenské nevolnosti, cože je docela dost, takže jsi v té šťastné třetině 🙂

cina
13. únor 2007

masacek, buď ráda, že je ti dobře. já zvracení nesnáším, takže jsem byla šťastná, že se mi taky vyhnulo🙂

eliotka
2. bře 2008

Ahoj holčiny, prosím, poraďte, co pít, když je mi špatně ze všech tekutin ☹ Nemohu ani obyč. vodu, zvládnu colu, ale taky ne moc, tak max skleničku. Zkoušela jsem čaje, ale už je taky nemůžu ani cítit. Ani vodu s citronem. Taky nemůžu žádné mléčné výrobky...

eliotka
2. bře 2008

Do kterého týdne jste měly nevolnosti? Mně se to teď nějak zlepšilo, tak jsem se zalekla, zda je vše v pořádku. 😕

evicka1
4. bře 2008

ahoj "maminy". Chcem sa pridat k vasej diskusii... Ja som v 9tt3. do teraz mi nebolo zle relativne som mohla papat co som chcela ale teraz... to je hruza.cely den mi je zle na zvracanie, je mi zle aj z vody... Tie zazracne lizatka vobec nepomahaju je mi snad po nich este horsie 😖 Priatel si zo mna robi srandu, ze vyzeram ako keby som cestovala cely den na lodi 🙂 (morska nemoc) od 5tt som na pn koly tomu, ze som chora na srdiecko a mimco je neako nizko a som vzdy unavena a 75%dna prelezim. Citala som tu o giger capsules neviete ci to mozu aj ludia s poruchamy kardiovaskularneho systemu ? diky moc a vsetky prajem nech to rychlo prejde a nech si to konecne zacneme uzivat 😉

luciask1986
4. bře 2008

ahoj tak ja som uz v 30t tak toto uz mam za sebou ak ti je zle aj od vody skuz pit vody ktore neobsahuju ecko .tak odychuj

luciask1986
4. bře 2008

a ktym lizatkam ja som onich ani nevedela dozvedela som sa onich len tu a viez to je tak co inemu pomaha nemusi tebe kazde telo to prima inac.

eliotka
4. bře 2008

evičko, mně je taky zle i z vody, ble. Takřka celý den si dělám starosti, co jíst, co pít, když je mi jen z pomyšlení na jídlo zle. ☹ Zatím jen vím, že pomáhá maximálně odpočívat a ležet. Ale co dál, nevím. Holky, do kdy vám to trvalo?

evicka1
4. bře 2008

luciask: pijem klasicku stolnu vodu a ta ecka nema... 😉 je pravda co niekomu pomaha nemusi inemu... ale ja by som chcela aby na to bol zaruceny recept... nehcem sa lutovat ale pre mna je to dva krat horsie koly tomu srdiecku...tak sa snazim skusat vsetko co tu pisete 🙂 pokus omyl 😀
elitka : odpocinok to je dolezite... mne robi docela dobre klasicka dusena sunka.. nesie jej byt ale vela... a len na cistom rohliku bez masielka... ale to len v minimalnom mnozstve...
a moja svagrina nemala nevolnosti vobec , a moja mamina ked cakala brasku tak cele tehotenstvo...tak snad to nestretne aj mna 😨

lisounek
4. bře 2008

Nevolnosti ?? Co to je ? 🙂

lisounek
4. bře 2008

Pomaha pry zazvorovy caj nebo zazvorova lizatka, ktera se prodavaji v lekarne. Pak je taky dobre jeste nez vstanete vzit si kousek susenky, rohliku nebo proste neco co vam dela dobre....

luciask1986
4. bře 2008

evka tak potom ti neviem pomoct mala by si sa nato spitat doktora .lisounek tak ty si nemala vobec nevolnosti

lisounek
4. bře 2008

nene nemela 😵

evicka1
5. bře 2008

ahoj eliotka 🙂 tak ako si prezila dnesny den? uz ti je lepsie... ja som nasla sposob po ktorom mi nieje az tak zle... a to je kofola... 😉 dobrota

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru