Nevolnost v těhotenství. Jak jí předejít?

alt
17. bře 2006

Ahoj asi je to normální mít nevolnost v těhotenství,ale já začínám být nervózní protože se mi zdá,že je to čímdál častěji.. Jestli máte holki taky takový problém existuje na to nějaká metoda jak těmto nevolnostem předejít nebo nějaký čaj, nebo něco na sklidnění žaludku. Já jsem v 9tt vždy v podvečer je mi špatně od žaludku věčinou zvracím a pak se mi uleví..tak nevíte někdo co by mi pomohlo abych pořád nemusela trávit večery na toaletě..

mikulka
6. bře 2008

Ahoj evičko, tak mně včera bylo docela dobře. Jen večer jedno rychlé zvracení, ale to asi proto, že jsem se rychle napila džusu. Dnes to taky jde. Kofola je taky bez cukru? Mně je totiž špatně po všem sladkém, i po sladké cole. Jak je tobě dnes?

mikulka
6. bře 2008

pro vysvětlení: psala jsem to za eliotku. Ve snažilkách jsem totiž mikulka, a nepřehodila jsem to. ale jsem to já, eliotka! 😉

many
6. bře 2008

evicka - jo cola hodně pomáhá a taky ty lízátka pro těhotný 😉 mně hned vždycky sklidnily žaludek

spetra
6. bře 2008

Ahojky holky, mě trápí víc než nevolnosti nepřekonatelná únava...

miksa
6. bře 2008

ahoj holky tak já patřím k těm které první měsíce celý blinkají, bylo mě zle tři měsíce pořád jsem blinkala, byla hrozně unavená tak že jsem nemohla nic dělat, ale vůbec nic já se unavila i s toho jak jsem se sprchovala tak jsem jen ležela a spala, jak nastoupil čtvrtý měsíc tak se to zlepšilo, ale ještě sem tam tak jednou za 14 dní zvracím, ale už podstatně méně. tak se držte bude lépe.

miksa
6. bře 2008

ještě jsem zapomněla taky jsem si koupila ty lízatka pro těhotné na nevolnosti, ale nějak mě nepomohli tak je to asi u každé jiné

ammalka
6. bře 2008

I já jsem na těhotenskou nevolnost dost trpěla, ale je fakt, že to bylo jen první 3 měsíce, manžel mi na to koupil zázvorová lízátka a docela pomáhaly. Pak se to zlepšilo, ale když začalo růst bříško, myslím, hodně růst, tak kolem 7-9 měsíc, tak začaly další nevolnosti, ne v žaludku, ale všude!! 😉 😉

eliotka
6. bře 2008

ammalko, a z čeho byly ty pozdější nevolnosti? To jsem netušila, že pak ještě mohou znovu přijít. 😕

lili03
6. bře 2008

Ahoj holky, už nějakou dobu pročítám vaše diskuse, ale dnes jsem se přihlásila poprvé. Jsem v 10. týdnu a nevolnosti mi trvají od 5. týdne. Docela mě vaše diskuse uklidnily, protože jsem si připadala nemožně, všechny kamarádky kolem mě to zvládaly daleko líp, ještě měly i náladu chodit na nákupy atd. Já jsem vděčná za to, že zvládnu vydržet v práci, naštěstí to mám půl hoďky od domu. Celý den tam ale "rozdýchávám". Doma zvracím pravidelně ráno, teda spíš se dávím, protože není co. Pak, když přijdu z práce, pokusím se najíst, ale většinou to jde ven. Pití mi dělá snad ještě větší problém. Jak tady vidím, může být i hůř, ale mám přece jen strach, aby to neublížilo dítěti, nebo to nemělo vliv na jeho vývoj a další život. Za celej den sním pár piškot a sucharů, jogurt, pár doušků minerálky...A jestli to má trvat ještě třeba měsíc? Bude mimi v pořádku? Doktor říkal, že nevolnosti jsou holt normální a pokud výrazně neztrácím na váze, že se nemusím bát. A jak jste tu psaly o těch čípkách, tak ty mi nabídl jen v nejhorším případě, že si o nich nic moc dobrého nemyslí...
Jinak jsem taky hrozně unavená, vůbec nijak nefunguju, domácnost, kamarádi, vaření, nákupy, přítel, sex - ach jo.
Sakra, nějak jsem se rozepsala🙂))

miksa
6. bře 2008

lili neboj je to normální ty nevolnosti já jsem nezvládala vůbec nic to jsi ještě dobrá že chodíš do práce, já měla problém dělat běžné věci jako je sprchování, nákupy, vaření, uklízení atd všechno dělal manžel musel mít i dva měsíce nemocenskou aby se o mě staral já nebyla schopná vstát s postele tak se neboj a jestli ještě pracuješ tak to máš dobré, ale možná by nebylo špatné si vzít nemocenskou a odpočívat. divím se že ti to ještě tvůj gynekolog nenavrhl naše doktorka dává nemocenskou hned jak jsi těhu. tak bud silná a odpočívej a neboj mimi to neublíží já jsem zhubla zvracením 13 kg, ale zase mi řekli doktoři že jelikož jsem obézní tak to nevadí, ale že kdybych byla štíhlá tak že je to velký průser a už dávno bych byla v nemocnici, ale kvůli obezite je to prej přínos.

betina
6. bře 2008

ahoj lili,

v lékárně mi poradili jedny jakoby tabletky - je to avioplant - je to pouze na přírodní bázi a má to vysoký obsah zázvoru, tak to zkus, třeba se ti uleví - doktorka mi to schválila. ty nevolnosti jsou špatný, jsem ted v 9 týdnu, 4. - 7 týden hrůza, minulý týden jsem začala jásat, že už je to lepší a teď zase jen přežívám.
Je teda pravda, že chodím do práce, ale jak píšeš, přežívat. Ráno dostanu hrozný průjmy, pak zvracím, pak jedu do práce. Tak sem začala krvácet, doktorka mi dala čípky, který mě aspon trochu pomohly.
Taky si občas pochybuju o své doktorce - jsem totiž normálně nemocná (mám poruchu metabolismu), ted do toho těhotná a ještě krvácení a doktorka je v pohodě.

No nic, zkus se zeptat na ty tabletky a hlavně spát a spát, radší se snažím ty nejhorší stavy zaspat. A neboj se, nemám chut na kamarádky, nákupy a všechno mě rozčiluje a hlavn manžel🙂

Tak se držte holky

evicka1
7. bře 2008

ahojte 🙂 no ta kofola je aj bez cukru a mne docela pomaha... Vcera som mala strasnu chut na zeleninovy salat tak mi ho priatel poctivo pripravil no ale bola to osudova chyba 😀 o 21:00 som sa nastahovala na zachod a vydrzala tam skoro do jednej 😝 to bola zabava... som zvedava ako prezijem zajtrajsok...musim do skoly (mam to externe) a kedze teraz vstavam tak o deviatej som zvedava kto ma dosane z postele rano o piatej 🙂 dufam, ze to tam prezijem... k tej unave to je hurza... ja to mam aj v beznom zivote (mam problem so srdieckom ) ale teraz som schopna zaspat aj v stoje 🙂
na velku noc idem domov (do ke) tak som zvedava ako prezijem 8 hodinovu cestu 😅 mam z toho normalne obavy... neviete ci mozem kinedril ?
Tak krasny den prajeme 😎

eliotka
7. bře 2008

evičko, kinedril určitě ne!!!!
dávají se torecan čípky, ale jsou asi jen na předpis.

kamilaaa
18. bře 2009

Ahoj holky, prosím, můžete mi někdo poradit, možná jste měly stejné zkušenosti jako já. Jsem v 8 tt a začla jsem špinit. Šla jsem k dr a ten mi předepsal hormony-prý mi chybí progesteron a znamená to, že nemusím mimi udržet. Když jsem se ho ptala, jestli to je "normální", řekl mi, že mnoho žen to má, ale někdo to dopadne dobře a někdy špatně. Nestalo se Vám to někdy v průběhu těhotenství?

babara
3. zář 2009

Neni tu nejaka podobna "troska", co je ji spatne asi 22hodin denne jako mne?? 🙄

mabe
3. zář 2009

babi, ja sem na tom stejne. jsem doma na rizikovce a vstavam v 8h, v 12h jdu si lehnout na hodku, dve a jdu spat v 22h a to mezitim porad zivam. 🙂 v tele se deje tolik veci, ze je to normal byt ospala.

babara
3. zář 2009

tak ja v prvnim tehu byla hlavne ospala, spatne mi taky bylo, ale myslim, ze ne tak moc jako ted. Ospalost vyraznou ani nepocituju, taky nepracuju, jsem doma s malym, ale jak je mi blbe, tak se mi nechce ani pohnout :(
Pomaha jen kdyz neco mam v zaludku, jenomze jak to tam dostat, to je velky problem. Taky kdyz vybliju par zaludecnich stav (vetsinou nic jineho v zaludku stejne nemam), tak je chvilku lip 😝 . Nejlip mi dela asi rohlik se sunkou bez masla jak tady nekdo psal, ovoce mi jde taky ven, snad jen broskev ci nektarinku jsem udrzela.
Lizatka ani zazvorovy kapsle (Emesin) vubec nepomahaj, vylozene potom muzu jit rovnou zvracet :( Je mi zle taky z tekutin, i obyc.vody. K jidlu radeji neco s bublinkama, ty pomahaj se vybrkat.
No doufam, ze to bude jen par tydnu a prejde to, je to na pytel. Zrovna jsme se prestehovali, je tu plno prace, bordel a ja si pripadam jako lazar a simluant.

dagina
1. kvě 2010

Ahojky maminy,
nemáte některá zkušenosti s homeopatiky na nevolnosti??? Mě v lékarně jedny doporučili, ale jak mi je zle, nemůžu je ani pozřít (měla bych je vycucat), tak je ze zoufalství aspoň polykám, beru je už 4 dny a ani ťuk. Nepomáhá mě nic, žádné čaje, lízátka, ani mít neustále něco v žaludku..... . Měla jsem to tak i u prvního těhu. Jsem absolutně nefunkční, vyčerpaná, k tomu malou... . Chuť nemám vůbec na nic, když něco pozřu, tak už letím, v puse stále pocit jak kdybych pila vodu s cukrem či srkala vaječný bílek ..., prostě blééééé. Nebo nějaká jiná pomoc???? Budu moc ráda za všechny názory.

vladimuraz
1. kvě 2010

Dagino, asi Tě moc nepotěším, já vyzkoušela taky všechno a nic nepomohlo. Zkusila jsem i dokonce léky proti nevolnosti, co mi napsal doktor (je na nich napsáno - neužívat v těhotenství, ale v krizových případech prý se mohou - mně nepomohly vůbec), nebylo to nic platné. Nevolnosti mně přešly teprve před 14 dny, bylo to šílených 4,5 měsíce, žaludek se mi obrátil snad milionkrát, vyzvracela jsem hektolitry. Při 1. těhotenství jsem to měla taky tak, ale když si člověk může lehnout a jen tupě čekat, až bude líp, tak to jde. Ale teď s malou to bylo něco, čirá hrůůůza. Přeju, ať Tě to brzy přejde!!!!!

dagina
2. kvě 2010

Vladi, no právě, u první jsem měla nevolnosti také cca 5 měscíců. Přesně jak píšeš, předtím jsem si lehla, zaspala co mohla a bylo v rámci možností dobrý, ale teď to je fakt hrůza a bude hůř, bo jsem teprve na začátku.
Ach jo....

dagina
9. kvě 2010

Ahojky maminy,
musím to zaklepat, ale zdá se, že přeci jen něco na nevolnosti funguje. Né teda úplně, ale aspoň můžu částečně fungovat a starat se o malou, pachy/vůně, pastu, kartáček ...nesnesu stále, ale aspoň nemám celý den žaludek jak na vodě, ani večernímu zvracení se nevyhnu, ale i to je pro mě pokrok, že přes den můžu trochu fungovat.
Prostě mě pomáhají homeopatika, zlepšení bych řekla skoro o 70 %, což je super!!!! Uvidíme jak to bude dál pokračovat, ale doufám, že to bude OK

annicka14
12. kvě 2010

Ahoj holky,
vidim, ze opravdu nejsem sama. Jsem uz ve 12.t.t a nevolnost porad trva. Je ale pravda, ze zeacatku jsem tak 3 tydny zvracela pres cely den a hlavne mohla jen stezi neco pozrit a vlastne vetsinu casu prolezela, zatimco ted uz do sebe aspon neco nasoukam. Zle je mi ale vetsinu dne a nepamatuju si den, co jsem vubec nezvracela. Ted uz ale jen tak 2-krat denne. Me teda vyrazneji nazabralo zatim nic. Mela jsem taky brat homeopatika, ale ca po 4 dnech vubec zadne zlepseni, tak uz je neberu, ale asi to zase zkusim, kdyz ctu zkusenost od Daginy.
Pripadam si chvilema taky jako retardovana, jit na nakup je velky dobrodruzstvi, jestli stihnu byt zpet na zvraceni.. Venku totiz ty ruzny pachy a potraviny v krame me privadej k silenstvi.. Snazim se byt trpeliva, ale obcas prijde naval sebelitovani a brecim jak maly dite, ze je mi furt spatne.. Ale trochu to vybreceni se pomaha.. 🙂
Tak cekam, ze se to bude pomalu zlepsovat.. Malicko mozna pomaha ta ledova kola po douskach, a taky nedoporucuju naky velky hrdinstvi a snazit se jist za kazdou cenu neco vyzivnyho. Vcera jsem vitezne snedla velky sendvic z celozrneho chleba, a to zvraceni bylo pak mnohem horsi, nez po ovoci a detskych kasickach 🙂 Ty zrnicka zaludek vubec nepochopil...
Tak preju hodne trpelivosti!

dagina
16. kvě 2010

Ahojky,
Annička, tak co, vyzkoušela jsi homeopatika?? Já měla dvoje, ty první (Sepia) mě nepomohlo vůbec, a teď mám Ignátia a pomohlo to již první den. Tuhle jsem si zapoměla vzít a bylo o dost horší, takže aspoň trochu to snad pomáhá 😅. U Lucinky mě začali ustupovat až po 16 tt a hodně pomalu, až kolem 25 tt mě bylo téměř dobře.
Ještě větší dobrodružství je, když za sebou "táhnu" skoro rok a půl starou dceru a skoro nemůžu doběhnou domů (bydlíme v paneláku), radši se na dlouhé štreky ani nevydáváme, do města také spíš když jen musím... . S malým prckem to je fakt horor.

oskli
20. črc 2010

Ahoj holky, vzhledem k tomu, že mi bylo blbě asi od 4. tt a fakt děsně (teď jsem v 7. tt), probrala jsem tady důkladně rady a vyrazila do lékárny. Lízátka jsou děsně sladký a moc mi nevyhovovaly, ale koupila jsem i EMESIN (je to vit. B6 a výtažek ze zázvoru) a homeopatika COCCULIN (proti nevolnostem při cestování). Musím to zaklepat, ale od prvního dne mi to funguje, že mi nic není. Ale fakt nic. Dneska jsem vyrazila na 60km cyklovýlet na kole, v terénu Blanského lesa 🙂 Ráno si v posteli dám sklenici pomerančového džusu a vycucám jeden Emesin a když se mi přes den udělá trochu hůř, vezmu si jednu tabletku Cocculinu a večer před spaním zas jednu. Ty se nemusí omezovat vůbec, kdybyste jich potřebovaly víc, dokonce se mají brát po dvou... Doporučuju a přeju, aby vám to taky tak fungovalo...

miklice
21. lis 2010

Ahoj jsem ve 35 TT, čekam druhe mimi, a ani u jednoho jsem netrpěla na začatku rannimi nevolnostmi.Pouze teď u druheho těhu jsem na ve druhem měsíci 2 x zvracela.Ale ouha..Teď poslední dva dny zvracím jak amina,a to aniž bych něco pozřela.Nemůžu se dočkat až těhu bude za mnou,protože jsem v posledních týdnech tak bolava, mimčo tlači strašně na spodek a kolikrat mam pocit,že se rozpadnu 🙂 a to nemam mimi otočene spravně ☹Tak snad to budu mit co nejrychleji za sebou 😉

sipkova1
18. dub 2011

Aho holky, je tu někdo, komu je tak blbě jako mně ????? ☹

leonka24
18. dub 2011

ahoj jj je ☹ už i zoufalstvím brečím at to už všechno skočí a je mi dobře

sipkova1
19. dub 2011

@leonka24 jé tak to jsi týden přede mnou, já jsem v 7.tt a je mi nepřetržitě šoufl od 6. tt., celý dny, celý noci, žaludek se mi obrací naprázdno, v břiše mám nafouknutý balón... Zkouším lízátka a homeopatika, ale je to jen taková chvilková úleva.

pajafra
3. kvě 2011

@mabe
@babara Holky, to jste mi "udělaly radost". Vidím, že už to máte dávno za se bou a doma krásná miminka - jsem podruhé těhotná, v 9tt. a jsem absolutně nemožná. Jsem doma se starší dcerkou, je mi téměř celé dny špatně a pořád bych spala. Teď o víkendu, když byl manžel doma a hlídat, tak jsem ho prospala téměř celý - a když jsem byla vzhůru, tak jsem neustále zývala . Doma hromada nevyžehleného prádla a další binec. Tak jen doufám, že se to brzy spraví🙂

sipkova1
26. kvě 2011

Ahoj holky, tak já hláším 13. tt, ale silné nevolnosti pořád nepřestávají. Jaké máte zkušenosti? Kdy Vám přešly nevolnosti nebo kdy se to začalo zlepšovat? Díky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru