Nevolnost v těhotenství. Jak jí předejít?

alt
17. bře 2006

Ahoj asi je to normální mít nevolnost v těhotenství,ale já začínám být nervózní protože se mi zdá,že je to čímdál častěji.. Jestli máte holki taky takový problém existuje na to nějaká metoda jak těmto nevolnostem předejít nebo nějaký čaj, nebo něco na sklidnění žaludku. Já jsem v 9tt vždy v podvečer je mi špatně od žaludku věčinou zvracím a pak se mi uleví..tak nevíte někdo co by mi pomohlo abych pořád nemusela trávit večery na toaletě..

janysta
10. pro 2011

Ahoj holky, jsem v 8tt a hrůza..ze všeho je mi špatně, nemůžu nic jíst a když tak je zle..nezabírají mi čaje, cola, lízátka..možná trochu kyselina listová v tabletkách..každé ráno se stresuju jak dojedu busem do práce a pak jen přežívám..jinak jsem úplně k ničemu, motá se mi hlava, nemam na nic náladu..nejhorší je, že je mi špatně pořád, nepřetržitě celý den..mam hořko v puse a nic mi nechutna..Tak jen doufám, že to nebude trvat dlouho..na mimi se moc těším.

kerin
4. led 2012

ahoj mamči, je mi taky stále špatně jsem ve 12tt, zvracím, mám problém něco sníst, vypít, ze všeho je mi na zvracení, nemám na nic chuť. palí mě žáha, no každým dnem se modlím, aby mě to už přešlo.. trvá to asi 8 týdnů a někdy z toho i brečím, jak mě to votravuje.. ještě někdo něco nevymyslel???nebo nepřišly jste na něco, co pomáhá?? :(

romca13
4. led 2012

tak mě bylo zle od 7tt do konce 14tt, to jsem myslela že umřu, zvracení nejen ráno , ale celý den, a celý den mi bylo zel, šílené závratě, takže jsem kvůli tomu i na neschopence, bo bych do práce ani nedojela natož tam podávala nějaký výkon,,, od začátku 15 tt se to trochu upravilo,ale ne úplně, občas ještě zvracím, hlava se mi motá a nevolnosti mám celé dopoledne až zhruba do tří,,,,takže nic moc,, ty dva měsíce jsem ale byla total vyřízená, brečela jsem, prostě KO,,,, doufám, že to bude už jen a jen lepší,,,, jsem si už začínala říkat, že jsem jedna z těch, které zvrací celé těhu,,, a nepomáhalo mi vůbec nic,,,,

kerin
4. led 2012

právě se ptám každé kamarádky, jestli jim bylo špatně a nic, nebo jim pomohl třeba čaj pro těhotné, nebo ty lízátka, ale mně nic, tak si připadám taky divně..pak všude píšou o ranních nevolnostech, ale mně je špatně opravdu celý den i v noci, budí mě to ze spaní, zvracím nárazově ráno, odpoledne, večer, v noci. Rady, že si mám vzít sušenku nebo suchar už ráno v posteli vůbec nepomáhá..Mimi s manželem hladíme,pusinkujeme,přemlouváme, ať je už zítra hodný a je mi dobře, abych normálně fungovala 🙂 a taky nic 🙂)

romca13
4. led 2012

@kerin jo tak to znám,,, suchar k posteli,, hahaha, letěl ven dřív než jsem stihla polknout 🙂 a xkrát jsem si říkala, proč že se tomu říkají ranní nevolnosti, když je mi zle celý den?????

zzuzinda
4. led 2012

Ahoj, mě bylo blbě v obou těhotenstvích. Pomáhalo mi pivo Birell - nealko. Díky jemu jsem přežila první těhotenství a synek těžce ujíždí na pivu 🙂 A hodně mi pomáhaly prášky Avioplant, jsou přírodní a brala jsem je když už jsem nevěděla, co dělat. Tak to zkuste, třeba vám to pomůže.

jemizle
19. dub 2012

ahoj holky, závidím všem, které nemají nevolnosti, já sotva vstanu a nemůžu nic delat, takže si zase opet lehnu. chvílema přemýšlím, jestli to co se mi deje, je normální.. je mi hrozne zle ale tak hrozne, že mi takhle nebývalo kdysi ani po flámu..nemohu cítit prášek na praní, nemohu cítit jídlo, syrové maso, nemůžu videt ledničku, smrdí mi cigára i můj milovanej přítel a pes, přítel je kuřák a jak mi dá pusu - utíkám blít.. jsem v 7tt a už bych se na to nejradši vyprdla, je mi zle v noci , ráno, večer proste pořád. jsem schopná akorát spát a odpočívat, jo a jsem pekne protivná a večne nastvaná kvůli kravinám. začínám se nesnášet.p.

zmrzlinka
19. dub 2012

@jemizle ahojky!Ja som si tym presla tiez.Od 6 tt mi bolo strasne zle.....pomahala mi studena cola.Neboj casom to prejde .....citila som sa podobne ako Ty a najhorsie bolo,ze ma viaceri moji znami obvinovali,ze simulujem.....ja som myslela,ze tie nevolnosti neprezijem......vecer som sa modlila,aby som sa rano nezobudila 😀 Prezila som to,preslo to a i ked som bola na par dni v nemocnici,tak som to zvladla.Neboj... das to aj Ty.....odpocivaj a nic nerob......skus si pustit nejaky pekny film a pritel nech sa o Teba stara.Drzim palce.

jemizle
19. dub 2012

to je hezky napsané, dekuji 😉

kacena00
19. dub 2012

@jemizle já teda nezvracela, to bych asi skončila ve špitále, vzhledem k tomu, že sem dokázala vypít když bylo dobře max 0,5 litru tekutin a víc ani ťuk i když sem žízeň měla, byl pro mě problém jen zajít do krámu a projít okolo regálu s moukama...Vymyslet co jíst, nakoupit, uvařit to...už to byl nadlidský výkon, navíc to pak sníst, s vědomím, že všechna energie byla zbytečně vynaložená, protože podruhé to do sebe nedostanu...sem člověk, který netěhotný mus jíst cca po 2,5 nejvýše po 3 hodinách, jinak mi je zle, mám klepačku, studenej pot, mžitky před očima, je mi na blití a to se v těhotenství zhoršilo, s tím, že sem měla ke všemu odpor....takže pro mě byl horor pomyšlení, jak přežiju den, natož několik týdnů, bez jídla to nešlo, s jídlem taky ne..
labůžo, smrdělo mi vlastní dítě, manžel, chodba, nemohla sem vyvětrat byt, protože jak se topilo, šel sem smrad z komínů a mě z toho bylo náramně zle...deprese deprese...navíc se dítě pořád ptalo: maminko ty si nemocná? maminko bolí tě bříško? maminko prosím, pojď si se mnou hrát...a já ho naučila sedět u PC a čučet na pohádky, protože sem přesně jak ty mohla převážně ležet, některé dny jsem ani mluvit nemohla...

manžel a kamaárdka radili: čti, já nemohla, měla sem hroznou kinetozu, přečetla sem půl stránky v časáku a bylo mi zase na nic...

proč ti to všechno píšu? protože ač sem tomu nevěřila- stejně jak při prvním těhotenství, ono to fakt přešlo. zpočátku se to táhlo hrozně, měla sem takový myšlenky který sem si pak vyčítala- kdybych nebyla těhotná, nebylo by mi zle..ale nakonec se to přežít dalo a stálo to fakt za to 😉

jo a ačkoliv sem na homeo nikdy nevěřila, měla sem asi tři sezení s homeopatičkou, první volba to jen zhoršila, po druhých homeo to byla taková paráda, mohla sem fungovat okolo dítěte a nebyla už tolik unavená, prostě sem fungovala o 50% líp, byť to nebylo ouplně ono...o psychice to nebylo, fakt sem neměla na homeo pozotovní náhled- dětská doktorka vždycky něco proadila a stálo to za houby, klukovi to nepomhlo a vyhodily sme zbytečně kačky, ale cílená konzultace je něco jiného a mě fakt pomohla, zkus někoho u vás vyhledat 😉

držím palce, ať tyhle první týdny ubíhají co nejrychleji a ty se překulíš k těm zábavnějším bez nevolností 😉

2hanah
19. dub 2012

@jemizle V lékárně jsou k dostání zázvorová lízátka, někomu pomáhají, ale já sama jsem je nezkoušela, jsou to lízátka přímo na těhotenskou nevolnost. Ale jak psaly holky, musí to přejít samo a když musíš odpočívat, tak prostě odpočívej a zkus tu studenou colu, ta mi pomáhala taky nebo studený džus, podle toho, jestli na to máš chuť a nebo i zmrzlina je dobrá. A určitě se zmiň u doktora, že je Ti fakt tak moc špatně, ale asi nad tím mávne rukou. Snad Tě to hooodně brzy přejde. Já tipuju holčičku...

coufii
20. dub 2012

Ahojky.Já teda zatim žádný problémy s nevolnosí nemám a už jsem v 19 tt...Jo..akorát že mě občas pobolívá žaludek.Spíš když už, tak mě trápí bolest hlavy...Ale co chci říct, beru vitamíny pro těhulky "Gravital" a tam jsem se dočetla že od týhle značky je i něco na nevolnost.Tak to Zkus 🙂 Cenově je to taky dobře dostupný 🙂 držim pěstičky ať je ti líp 🙂

jemizle
20. dub 2012

díky devčata 🙂 🙂 bála jsem se jít dneska do mesta, ale musela jsem..potřebovala jsem vybrat hotovost a nakoupit drogerii a pití. první moje zastávka byla v lékárne a koupila jsem si tam ten homeopatickej lék Cocculine a jelikož jsem tomu nijak neveřila, tak jsem to přece jen zkusila a dala si dve tabletky pod jazyk volne rozpouštet..pohoda nejvetší - mela jsem radost a šla jsem se najíst k vietnamcovi do stánku 😉 no hooolky? dala jsem si krapítek kuřecích nudlí, smažák a colu a je mi parádne..teď už jsem doma a odpočíváme a cítim se pořád dobře🙂 za normálních okolností už bych byla nejmíň 3x zvracet..místo toho se cítim dobře, až zase opet pořád ty smrady a pachy ☹ to me asi jednou zlikviduje..včera večer mi bylo zase tak zle, že jsem volala přítelovi do práce ať přijede a ať me zastřelí, protože snad takový stavy si nezaslouží žádná z nás. 🙂 takže cocculine zabral a ted ješte, abych si nemusela pod nos mazat eukalyptovej olej, potřebuji neco proti tem smradům a výparům 😖 vymyslet.

jemizle
20. dub 2012

@kacena00 ty bláááááho ženská ty jsi šikovná 🙂 ode dneška veřím homeopatickým přípravkům, takže určite až na tom budu ješte líp, tak neco najdu v okolí...stejne mám problém tak trošku i s psychikou, neurozami a uzkostmi a bežný "sračky" jíst nechci..díky.p.

jemizle
20. dub 2012

@coufii ahoooj, to budou nejspíš ty líza.. videla jsem obal gravitalu a obal tech lízátek a je si to velmi podobný..líza jsem si nekoupila, hrozne moc me zajímal ten Cocculine..ale líza koupím, protože ted asi budu hodne jezdit po mudrech, tak to bude praktičtejší. 😉

jemizle
20. dub 2012

@zzuzinda pivko mnam...myslim, že by i me pomohlo, jen by muselo být hooodne vychlazený 🙂 😉

kacena00
20. dub 2012

@jemizle je fakt, že každému zabírá něco jiného, mě se např pivo eklovalo až doteď 😀 zázvorová lízátka mi nepomohla, protože mi ze sladkého bylo zle, jen sem cítila synkovu sušenku z čokoládou a málem se poblila 😀 zázvor sem koupila v tabletkách, nula efekt

jo, chápu už proč se tomu říká JINÝ STAV 😀 😀

já myslím, že se to u tebe spraví docela rychle, když ti jedou i smažený věci 😀 😀budu držet palce, aby to byla pravda!snad ten coculine pomůže, ale asi jo, taky sem efekt cítila dost brzy, přesně se už nepamatuju, ale bylo to ten den, nejváš druhý den od začátku užívání

u coculine teda nula efekt, u další volby homeo, co rpý zabírá 90% těhulek s nevolností brutál zhoršení a u té poslední volby náhlé zlepšení - rozhodně nejdýl tak druhej den, co sem začala, to se už nepamatuju (ačkoliv ne 100% jak píšeš ty, smrady zůstávaly, nedovedla sem si vybrat, jestli je horší vynášet po synovi nočník nebo vyndavat z pračky čistě vyprané prádlo 😀 😀 😀 😀)

ale i to částečné zlepšení je hrozná úlevička 😉

jemizle
20. dub 2012

😀 nu, čistý prádlo mi zatim nesmrdí 😀 ale mám to každej den takový jiný, takže zítra mi to možná i zasmrádne 😖 🙄 nejvíc me štve zápach z mýho přítele a z milovaný fenky..vláďa smrdí po muškátech - přitom tady žádný nikde nejsou a z čuby cejtim česnek, stejne tak jako z jogurtů...divný jiný stav 😀 proste když jsem jakž takž chodim doma s ručníkem na hube 😉

svoba
20. dub 2012

nijak ☹

kacena00
20. dub 2012

@jemizle mě teda když sme u těch smradů páchly vlastní ruce- to bylo neštěstí, valstní ruce nezrušíš pořád se ti ometají okolo obličeje, takže mě smrděly jak brutálně zpocený nohy chlapa v kanadách 😀 😀 😀 😀 manžel nic necítil

pes a jogurt po česneku, to je psina 😀 😀

jemizle
21. dub 2012

včera mi bylo skvele a dneska zase průšvih, přítel peče maso a já tu chodim s ručníkem na puse ...chce se mi umřít. 😢

kacena00
23. dub 2012

jo, bohužel to je jak na houpačce, halvně jestli ta homeo zabrala, vydrž, chce to pravidlenost, ten honeopat by ti to naordinoval spešl k tvé konstituci a dalším zdrav. problémům, nevím, jak se cucají ta coculine, nepamatujus e už kolikrát sem to dělala...

nejhorší je, že člověk to co se doma uvařilo cítil další tři dny 😖 😖 😖 😖 neboj, ještě tak měsíc dva a budeš si to užívat 😉 😀 😀 ne, bane, mě je hej, ale vím jak zoufale se člověk v těchhle stavech může cítit..

jemizle
28. dub 2012

čau devčata, takže včera jsem se vrátila z gyndy z nemocnice, byla jsem tam kvůli zvracení a dehydrataci...byla jsem tam 4 dny na kapačkách. nebylo mi dobře ani po psych. stránce takže jsem souhlasila s lékama na uklidnění, čímž jsem podepsala ortel smrti mýmu plodu...málem jsem se z toho zbláznila, můj psychiatr mi napíše doporučení k přerušení a skoncuju to všechno. je to asi hrozný, ale jak mně je hrozně, to necítí asi nikdo...snad me neodepíšete. vše se uskuteční v závěru příštího týdne. vy těhule se držte a buďte plné síly.. 😎 já už to proste nedala, mně bylo tuze zle, že jsem škrábala zeď a plakala bolestí žaludku. ☹

jemizle
28. dub 2012

@jemizle
beru torecan čípky 4x denně před každým jídlem, oxazepam 3x denně na spaní a na uklidnění a jsem v prdeli.................

foaji
28. dub 2012

@jemizle Ahoj, na jednu stranu Tě chápu. Taky jsem si tím prošla. V nemocnici jsem sice neskončila, ale mnohokrát mi tím doktor vyhrožoval. Zvracela jsem měsíc a půl v kuse! Měla jsem 3 různé druhy prášků na zvracení, torecan čípky mi "zabraly" snad na půl hoďky. Měla jsem stavy, kdy jsem brečela nad záchodovou mísou a říkala si, že už to taky nezvládnu. Je to hrozné, ale taky mě kolikrát napadlo, že bych mimčo dala pryč.Přetrpěla jsem to, v 11. týdnu se ty nevolnosti díkybohu!!! začaly zmírňovat. Chci Ti říct, že Tě chápu, protože vím, jak to dokáže šíleně zamávat s psychikou člověka..

zavoralova
28. dub 2012

Mně pomáhala coca cola po lžičkách,nebo jsem vyčetla v novinách,nastrouhat čerstvý zázvor,přelít horkou vodou ,nechat louhovat,a pomaličku pít.Vozila jsem to v malé petce pořád sebou kdyby náhodou. 😉

jemizle
28. dub 2012

nu, já si i díky tem nevolnostem chtela sprovodit ze sveta..ted už je líp, jsem u rodičů na marodce 🙂 ješte týden to budu muset přetrpět a pak se uleví jak psychice tak i celýmu tělu.

luciehei
5. srp 2012

@ladunka No pri prvnim tehotenstvi jsem mela celodenni nevolnosti a porod byl tezky a komplikovany ted cekame druhe a problemy s nevolnosti jsou jeste horsi.Tak mam strach jaky bude porod.

kocka5
30. pro 2013

@kacena00 Ahoj, čtu tvůj starý příspěvek a první odstavec mi mluví z duše...... ti co to nezažili, fakt neví nic. Ještě že to bylo těhotenství, být to rakovina, a trvat to dýl, tak se zabiju. 😎

prcekverunka
30. pro 2013

Těhotenské nevolnosti jsou fakt zlé. Já jsem se prozvracela do 14tt a pak už se to zlepšovalo. Ale byla to hrůza a nepomohlo mi na to nic z toho, co se běžně doporučuje. Z těhotenských lízátek mi bylo ještě hůř a po Coca Cole jsem zvracela taky. Léky jsem nechtěla, tak jsem to prostě nějak přežila. Ale kdo to nezažil, nemůže pochopit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru