Nevolnosti i po 14. týdnu těhotenství. Přejde to?

jane86
2. bře 2010

Ahoj, zakládám tohle téma. Jsou tu také nějaké chudinky které nevolnosti trápí i po 14 tt. Mě trápí po celý den, nejhorší je to od 17:00 hod až do té doby než usnu 😢
Přejde to někdy??????

strouzek
2. bře 2010

ahojky no asi tě zklamu mě je blbě ještě i teď někdy,viz před pár dny jsem objímala mísu zase několikrát, trvale mi bylo zle až do 7. měs. skoro a moje máti ta byla těhotná 4x a pokaždé se problila skoro až do porodu stejně jako manželova teta, ta blila i na porodním sále 😅 rada na to není jen to přežít určitě už sis zvykla co si sedí a co ne, mě nejvíc bývalo zle ze sladkýho tak jsem se mu vyhýbala no a nakonec mi našli těhucukrovku takže se možná stalo to že moje tělo vědělo že mu něco vadí a tak proto to blití. prostě musíme vydržet, tobě je jen blbě nebo zvracíš? mě bylo dobře ovšem nesměla jsem vidět jídlo nebo ho dokonce sníst to pak bylo zle 😝

jane86
autor
2. bře 2010

Ahoj, já pořád doufala, že to přejde koncem 3 měsíce, pak 14tt a teď doufám, že koncem 4. Už jsem zoufalá. Na zvracení mi je celý den a zvracím ráno i večer. A večer mi je fakt na umření 😢
To mi ani neříkej že to možná nepřejde 😒

strouzek
2. bře 2010

jane to fakt nejde říct, někomu to skončí v 5. měs. někomu v 6. měs. a někomu až porodem 😅 mě bývalo nejhůř tak hodinu dvě po probuzení to bylo šílenost myslela jsem že vybliju vnitřnosti a umřu, večer to byl taky děs, mě stačilo i slovo a mě už z něho bylo zle, třeba manža řekl játra na cibulce a už to jelo. kolikrát jsem ležela v předsíni totálně hotová dehydratovaná neschopná se ani pohnout. naštěstí to nebylo 7. dnů v týdnu ale tak 5. dnů určitě do toho jsem chodila do práce fakt děs. jedině to nějak přežít a čekat že to snad skončí někdy

maka123
2. bře 2010

jane 86 ja jsem trpela od 10 tydne do 17 tydne a to jsem zvracela denne,pak to ustalo a od te doby jsem zvracela tak 4x a to bylo z prejezeni,rikala jsi to doktorovi,napsal ti na to neco?

selene
2. bře 2010

holky, tak já právě na to blití začala užívat cerucal, jinak už bych byla v nemocnici. díky němu se můžu najíst a napít.

jane86
autor
2. bře 2010

Hmhm, mě na to dala čípky torekan myskím, že se to tak jmenuje, ale zkusila jsem ho až dnes a nic. Před 14t jsem pořád měla strach aby to neudělalo něco mimču -příbalový leták nezněl moc pozitivně. Já se modlím aby to koncem 4 měsíce přešlo.....

wobludka
3. bře 2010

Jani neboj, mně se kolem toho 16-17tt výrazně ulevilo. Zvracím pořád, ale vždycky jen ráno - prostě otevřu oko, jdu se vyzvracet, pak se musím najíst a začnu fungovat... Poprvé se mi udělalo špatně 13.den po ET, do těch 16-17tt jsem zvracela pořád. Pořád ve smyslu celý den zhruba po hodině, přičemž šel ven i čaj po lžičkách. 3x jsem pro dehydrataci a celkové vyčerpání ležela v nemocnici, ale oni s tím moc nenadělají, prolejou člověka vodou, glukózou a minerály + jsem dostávala Torecan. Toho se nemusíš bát, dostávala jsem ho buď v infuzích nebo jako čípky, ale ty zabíraly jen v dávkách cca po pěti hodinách, jednorázově to nijak nepomáhalo. Zabíraly ve smyslu, že jsem nezvracela po hodině, ale třeba 4-5 denně 😉 Zeslábla jsem tak, že jsem nedokázala bez pomoci obejít dům...
No a teďka mám zase jiný chuťovky... Popravdě, jestli tohle těhotenství při zachování zdravého rozumu přežiju, tak to bude jeden z mých největších životních výkonů 😔

selene
3. bře 2010

wobludko, kolik jsi celkem shodila ze své původní váhy? Já -8kg, pomalu teď nabírám, ještě mi chybí pořád 5kg. Moje první těhotenství nebylo vůbec tak tragický jako toto. Když jsem ležela doma s popraskanou pusou a jazykem ven, říkala jsem si, že snad už je to má posl.hodina 🙂 Přesně jak píšeš, životní výkon.

wobludka
3. bře 2010

Taky tak, zhruba těch 8, 9 kg (neznám přesně původní váhu), no kost a kůže... hlavně jsem přišla o svaly, nožičky jak párátka 😅 ale jak jsem začala slušně jíst, tak jsem to poměrně rychle nabrala zpátky... teď v 30tt mám +4kg. Tak tak, nejhorší bylo, že se mi mezi tím zvracením nijak neulevilo, prostě jsem jen ležela a hekala. Vůbec nechápu, jak jsem to mohla přežít... ale zase jsem v té době vůbec neměla strach o malého, tělo bylo naprogramované jen na jedno - přežít 😀 Pamatuju, jak mi sestřička v nemocnici povídá, že mám jít do krámu, postavit se před regál s pitím a koupit si, co si tělo řekne. A manžel na to, no jo, ale vy to nechápete, ona do toho krámu nedojde!

Ale nebojte, ikdyž budem zvacet nejspíš až do porodu (teda v mém případě asi už jo 😅 ), tak se do toho 20tt fakt výrazně uleví, občas mě mládě s něčím pošle do háje, ale mezi tím je mi, co se nevolnosti týče, relativně dobře. Tak nějak to získá na pravidelnosti a člověk si tak nějak zvykne 😅

Jinak existuje ještě další lék, Emesan Emesin nebo tak nějak, ale nemám zkušenost...

Já už se radši s nikým v poradně ani nebavím, a to chodím do rizikové, snědla jsem už 3 balení pastilek na pálení žáhy, bolí mě břicho, otvírám se a kdo znáte gynipral, tak ten má úžasný vedlejší účinky jako tep 110 apod., kdybych chtěla, tak snad už dokážu vykrkat i americkou hymnu, lehnout si na bok nebo jen s jedním polštářem neexistuje, to mám hned obsah žaludku v puse, mám zácpu, blbě se mi čůrá, mladej má ze mě čutací plácek, iq na úrovni tykve... ale co by člověk pro ty děti neudělal, no 😔 ale říct někdo přede mnou, že těhotenství je super, tak mu nakopu zadek 😝 😀

selene
3. bře 2010

no vidíš to a já přitom to minulý těhotenství měla tak bezva. Taky jsem sice blila ale jen ráno a bylo to jaksi celkově lepší. Byla jsem naprosto spokojenej brouk, dávajíc si zmrzlinky, ve vedrech na osvěžení malý pivo. Jóó to byla krása.
Wobludko, už to máš za pár, uvidíš jak se ti po porodě s tím blitím uleví. Budeš jako znovuzrozená.

wobludka
3. bře 2010

Já jsem hned na začátku musela manželovi přísahat, že zvládnu ještě jedno 😀 a to mám v plánu taky to pívo a zmrzlinku 😵 😀

jane86
autor
3. bře 2010

No holky když Vás tak čtu tak mi je docela úzko, že tohle budu muset vydržšt až do konce. Ale co chtěla jsem to tak to mám mít 😀 😀 . Hold to musíme s prckem nějak přežít.

selene
3. bře 2010

Na netu bylo psané, že nevolnost v 1.trimestru = holka a pozdější nevolnosti = kluk. Tak by mě zajímalo, jestli je to pravda 🙂

jane86
autor
3. bře 2010

selene moje mamča zvracela do 8. měsíce a jsem na světě já a kluk nejsem 😀
A moje kolegině zvracele 1. trimestr a má kluka jak buka....
já na tohle nevěřím každý to má jinak a každý jinka reaguje. 😀

selene
4. bře 2010

aha, tak jak mě se to začíná už lepšit ta nevolnost, jsem si myslela, že by to mohla být holka. 🙂 Takže zase žádná jistota 🙂 No říct si to stejně nenechám, ale baví mě s kámoškama dedukovat co by to mohlo být. Je sranda jak každá tipuje něco jinýho a zdůvodňuje to. Pak mě překvapí až samo miminko.

antana123
4. bře 2010

ahoj můžu se přidat mě je špatně ještě ted taky jsem myslela že to ve 3.měsíci přejde moc nezvracím spíš se nadavuju ale i tak je to nepříjemné

lidiab
4. bře 2010

Ahoj, přidávam se! Sice už je mi líp a už moc nezvracím ale nevolno se mi děla dodnes. Zatím jsem shodila 4,5kg.
Mamka, babička i tchýně řikají že prej kdyby jim nerostl pupík tak by vůbec nevěděli že jsou těhotné, nebylo jim vůbec špatně, jenže někdo to odskákat musí a tak jsem to já 😉
Jane86 - také je mi vždy blbě až večer, ráno můžů normálně fungovát ale od těch 18 hodin se mi postupně děla hůř a hůř. Ale jak jsem psala už se to začina lepšit. Jak koukám máme skoro stejný termín, snad bude brzo líp i tobě!
🙂

lidiab
4. bře 2010

Holky, moje Mudra mi říkala že pokud by to nebylo k vydržení tak by mi napsala léky - Essentiale Forte. Je to podpůrný, ozdravný přípravek na játra a přímo v návodě píšou že se použiva i na těhotenské nevolnosti. Zabrouzdala jsem na netu a prý to docela pomáha. Koupila jsem si je ale nebrala 😒 Zkuste se zeptát u lékaře, třeba byste to mohli zkusit.

selene
4. bře 2010

Holky a bolí vás taky hlava? Mě pořád pobolívá, nevím jestli to je spojené s tou nevolností...

wobludka
4. bře 2010

No já dneska prohrála dvouhodinový boj se snídaní 😖 horší je, že nikdy nevím, jestli šly ven i léky, nebo jestli se stačily vstřebat...
Hlava? Teď ne, ale dřív jo... ono u mě to začalo tak, že jsem byla hrozně slabá, motala se mi hlava a jen jsem ležela - no a za dva dny se přidalo zvracení a jestli mě u toho ještě bolela hlava už ani nevím 😀 ale je to dost možný 😉

lidiab, pořád lepší, než kdyby říkaly, že to měly taky a normálně fungovaly. To mě vždycky vytáčí, manžel kolikrát přijde, že s někým mluvil a měl to zaručeně taky, přičemž ta dotyčná chodila do práce, starala se o kupu dětí, chodila cvičit a měla návaly sexuálního chtíče, zatímco já jen ležím a hekám 😝

strouzek
4. bře 2010

jejda tak to nevím jestli dlouhá nevolnost znamená určité pohlaví 😀 moje máti měla 2 holky a 2 kluky a problila pokaždý skoro celý těhu, no a já bliju doteď, viz včera opět několikrát a čekám holku 😉

holky nevím jestli plánujete další děti ale pro mě je to teď jako scifi, představa že tohle budu mít ještě jednou a do toho se budu muset starat o prcka tak fakt nevím. já byla ráda že chodím a dokážu se doplazit na záchod v určitém období 😅
jinak co se týče váhy tak já mám jít rodit a mám nahoře 2,5 kg a malá má přes 3 kila takže jsem zvědavá na váhu po porodu. hlava mě bolívala taky ze začátku často hlavně ve dny kdy jsem fakt zvracela hodně , někdy to bylo i obráceně, když jsem se probudila s migrénou věděla jsem že ten den prožiju u mísy 😝

selene
4. bře 2010

Strouzku, klobouk dolů před tvojí mamkou. Pokud tak šíleně blila jako ty, tak nechápu kde vzala sílu na 4 děti ?! Já už vím, že do dalšího těhu.nejdu, budou mě stačit dvě.
2,5 kg nahoře - a co na to doktoři? Na fotce nevypadáš nějak vychrtle..

strouzek
4. bře 2010

selene no doktoři to moc nekomentují protože žádný hubeňour nejsem. (mám 90 kg) já jsem totiž před těhu díky štítné žláze po operaci přibrala za půl roku 12 kg tak to beru tak že teď vlastně už tělo ví že mám nabírání splněno 😀 hlavně ale mi našli těhucukrovku tak vlastně ani přibírat nesmím a mám dietu od toho 28 tt. já jsem díky blití a té dietě dala dolů svoji váhu ale břicho, prsa a mimčo rostou normálně takže jsou mi volnější věci přes zadek a nohy a i v obličeji mi lidi říkají že jsem dost shodila. (no kdo by řekl že nejlepší dieta bude těhu že? 😀 )
A moje máti? no ta je cvok, ona dokonce byla těhu 5x ale potratila jednou, ale představa že probliju každý těhu tak mám jedno dítko a hotovo. mě bylo "naštěstí " zle jen po jídle povětšinou ale jí bylo zle před i po jídle prostě pořád, ale zase měla lehký porody. Fakt si neumím představit v blízké době tohle prožívat znovu problít celý dny, být totálně unavená a mít doma prcka který vyžaduje péči 😅

selene
8. bře 2010

strouzku co já bych dala při mých 50 za 90 🙂 Ne samozřejmě jsou to dva extrémy. 😒

Teď se mi stalo, že mě bolí v zádech pod žebrama, jakoby mě tam tlačil vzduch. Pořád grkám a nevím kde se to bere, protože bublinky jsem vůbec nepila. Je to dost nepříjemné. Má to tady někdo holky?

chroustinka
8. bře 2010

🙂 me bylo blbe (ale bez zvraceni) od uplneho zacatku az do pulky sedmeho mesice (rano odpoledne vecer ruzne se to stridalo) 🙂) Takze tak, zadne pravidlo v tom asi neni.

jane86
autor
9. bře 2010

Ahojky, jak se máte?
A já mám problémek. Od 10:00 hod. Cítím jakési bolesti v podbřišku. Nejsou to křeče spíš jako když byla silná ovulace. Nejvíc to bolí když sednu nebo zatlačím. Mám trochu strach . Moje doktorka bude až zítra takže jí zavolám až zítra. Měli jste to někdo někdy také??????

monaberuska1
10. bře 2010

holky já jsem ted přesně 12+2 a pořád je mi zle, včera sem zas sla nekolikrat se objímat s hajzlíkem ☹ ☹ takže nevolnosti zatím mám taky pořád....

u malý sem je měla až do 5 měsíce těhu 😒 😒 😒 😠 😠

marketa137
10. bře 2010

Tak nevim čim to bylo ale mě v každym těhu bylo zle až tak do 22tt a pak zase od 32tt až do konce. Ale zase jsem v žádném těhu moc nepřibrala i když bříško na to nevypadalo 🙂 . Někdo nevolnosti nemá vůbec a někdo je má po celé těhu, nezbývá než to nějak přežít 😉

vevina14
29. bře 2013

holky, to snad ne - já si připadám jako lazar - sice se mi zlepšili nevolnosti ráno, ale přes den je mám stále a k večeru je to nejhorší, to tak od šesti, i když něco sním, tak je mi na zvracení, navíc stále chodím spát v osm, takže z toho dne vůbec nic nemám, když dojíždím do ČB do práce, vstávám v šest a vracím se domů v půl sedmé až osmé. Tohle je na palici. Je lepší třeba opravdu každou hodinu něco sníst? Jak to dělat? Sladký mi pomáhá jen někdy. Nebo málo piju. Já nevím, kdyby se to alespoň dalo trochu zmírnit. Nedokážu si představit, že celé těhu tohle budu mít, taky bych někdy zase chtěla být vzhůru třeba do deseti. Kouknout na film, pokecat víc s manželem. Ach jo:(, jsem asi hrozná, vždycky si řeknu, tak to musím pro toho bobka vydržet, ale někdy je mi z toho fakt smutno.

lenicka07
29. bře 2013

@vevina14 Neboj, určitě to přejde. Taky jsem byla zklamaná že mi ještě ve 14. týdnu bylo špatně a cca během dvou týdnů to přešlo. Při druhém těhu mi bylo špatně hlavně když jsem se nenajedla, tak jsem musela něco konzumovat i po hodině. Pomáhaly mi džusy, kompoty (hlavně při pvním těhu), to bylo ze začátku to jediné, co jsem byla schopná sníst. Cestování mi nedělalo dobře, dojížděla jsem denně celkem 80 km do práce (po rozbité silnici) a po té cestě m trvalo dlouho než se žaludek uklidnil. První tři měsíce jsem měla hroznou únavu, pak se to zlepšilo. Druhý trimestr bude pro tebe určitě pohodový, vydrž 🙂 Sem tam jsem brala homeopatika Cocculine (seženeš v lékárně za pár kaček), možná to trochu pomohlo, rozhodně je to naprosto neškodné i v těhu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru