Nevolnosti na začátku těhotenství. Co vám pomohlo?

petamaskova
31. črc 2010

ahoj,jsem na začátku těhu a trápí mě neustálý nevolnosti a zvraceni.jsem z toho špatná,už se nedokážu o nic starat. co vám pomohlo,co je učinné? děkuji

terak
31. črc 2010

Jíst suchary a doufat, že se vyzvracíš ráno, než půjdeš do práce 😉

nadis.h
31. črc 2010

Ahoj,me nepomohlo nic. Bylo mi spatne od rana do noci a od noci do rana. Troooosicku pomohl Emesin tabletky,ale fakt jen krapet.

luciiiie
31. črc 2010

Ahoj...mě taky nic nepomohlo, odeznělo to pak samo kolem 12.týdne 😉 Ale jinak všude doporučují si něčeho malého zobnout ještě než vstaneš z postele.

elfka11
31. črc 2010

ahojky...zkusit něco se zázvorem,lízátka,žvýkačky,bombony. 😉

terak
31. črc 2010

Ale neboj, najdes si za chvilku nejaky ranni rezim. Ja jsem se rano vzdycky probudila, sla jsem na zachod, pak jsem si sla lehnout, tak deset patnact minut a valila jsem zvracet, pak vycistit zuby, zpet do postele, nasnidat a mohla jsem do prace. Pravda, zabralo to cas, ale mímák mě nenechal spát, takže jsem byla vzhůru třeba už ve 4 ráno. Tak jsem se aspoň zabavila ;) Ale jak říkají holky, od 12 tt jak když utne.

aaadus
31. črc 2010

Ahoj, já měla ranní a večerní nevolnosti. Ráno jsem do sebe dostala akorát rýžové chlebíčky nebo piškoty a dokud mi nebylo dobře ležela jsem v posteli. Odpoledne jsem většinou jedla polévky do hrnečku, hlavně rajskou (přiznávám, nic zdravého, ale chutnalo mi to). A večer už jsem zase jenom ležela. Celé těhotenství jsem byla na PN, takže jsem nemusela řešit, aby mi nebylo zle v práci. A kolem 12tt to opravdu přešlo.

anty
1. srp 2010

Ahoj, tak mi nepomohlo prostě nic ani lízátka ani zázvorový čaj. Snaž se vydržet do toho 12tt jak tady uvádějí holky. Já jsem na tom byla tak blbě, že jsem musela na kapačky na týden, ale sotva jsem se vrátila domů, tak to začlo nanovo. Ale pozitivum bylo, že jsem alespoň po té nemocnici něco snědla.Jinak mně trápilo to zvracení ráno a večer, takže jsem si to fakt užila.

romana29
1. srp 2010

Nepomohlo nic, u prvního cca skoro do 18 týdne, u druhého mnohem míň a jen pár týdnů.
Mě trošku pomohlo pít ledovou vodu - aspoň pak měl člověk co zvracet 🤐 😀

beruska24.9.
1. srp 2010

Také nic nepomáhalo, celý den pocit na zvracení (pořád jsem jedla, po jídle tak 15 min. klid a zase nanovo), nevolnosti (zvracení) večerní, potom druhá večeře kolem 23 h. Samo ustoupilo asi v půlce těho. Ke konci opět zvracení, ale to už bylo způsobeno nedostatkem místa pro mrňouska.

majatob
1. srp 2010

ahoj, ja jsem zvracela u obou tehu (a ted doufam nebudu 😀 ) a nejvic mi pomahalo cucat ledove kostky, vychlazeny meloun, snist neco jeste pred vstanutim, cocacola, cipky Torecan, hodne pohybu na cerstvym vzduchu (vylizt z baraku bylo nejhorsi a cim dyl jsem chodila, tim lip mi bylo) a ovoce loupat od slupky (hlavne jabka). Naopak jsem si behem prvnich 3 dni znechutila tehulizatka a kandovanej zazvor 😝 jo a jeste mi delala spatne zubni pasta s mentolem, tak jsem si koupila bez a bylo to lepsi 🙂

petamaskova
autor
1. srp 2010

@anty na kapačkách jsem taky skončila u prvního syna.ale ted si to dovolit nemůžu,musím se o něj starat.

petamaskova
autor
1. srp 2010

děkuji holky za radu.skusila jsem kolu,piškoty,těhu lízátka atd .nic.mě asi nic nepomůže,v pondělí jdu poprvé k doktorce,hned jí asi řeknu o ty tabletky(ted nevím jak se jim říká).

petamaskova
autor
1. srp 2010

@beruska24.9. ty jsi si holka taky pěkně vytrpěla těhu.já u prvního furt zvracení(4 měsíce) a poslední měsíc se mi ucpaly karpální tunely v rukách,takže hrozná bolest. a ted je to tu na novo,já jsem se asi do toho neměla pouštět,jsem bez síly.

tereza1980
1. srp 2010

ahoj, mě bylo zle obě tehotenství, to nynější druhé je ještě horší, kolem 10tt jsem skončila na týden v nemocnici, i přesto, že doma mám tříletou dceru, o tu se holt musela postarat babička, dostala jsem infuze a hlavně tvrdou dietu, takže jsem zhubla na začátku těhu asi o 3 kila, po návratu domů se to vrátilo, ne už v takové míře, ale nevolnosti mám dodnes, momentálně zase horší, užívám 1 tabletu helicidu, tu mi dala internistka v nemocnici, občas si vezmu čípek torecan, ale až teď, po tom 20tt, jinak mě nezabíralo prakticky nic a jsem ukázkou toho, že po 12tt to nepřejde, ani u jednoho těhu 😖
relativně snesu ovoce, meloun, broskve, ledovou vodu, brambory a rýži, snažím se jíst všechno, aby mimi mělo dost vitamínů, ale po většině věcí je mi zle, někdy zvracím, někdy ne. chce to asi opravdu dodržovat spíše dietnější stravu.
držím ti pěsti, aby tě to brzy přešlo a netrpěla si nevolnostma dlouho jako já, já jsme kvůli tomu od 3 měsíce na PN a budu až do nástupu na md, nejsem schopná chodit do práce.

tereza1980
1. srp 2010

jinak lízátka, emesin, cola, nic z toho mě nezabralo, naopak po sladkém je to ještě horší 😠

eloana
1. srp 2010

@petamaskova me pomohlo kdyz jsem casto jedla-malo,ale casto....jinak lizatka jsem po tydnu nemohla ani videt 😉
preslo to ve 14tt.

petamaskova
autor
1. srp 2010

@tereza1980 máš mu obdiv,drž se 🙂

beruska24.9.
1. srp 2010

petamaskova - každý nemůže mít pohodové těho. Užívala 🙄 jsem si celé těho (nejen nevolnosti) a po porodu (císař) také problémy. Celé 6tinedělí po doktorech. Ale to už do této diskuze nepatří 😉

slavicky
1. srp 2010

ahoj, mě bývalo špatně do 12. týdne, ale pomohlo mi ani nevstát z postele a rychle něco sezobnout (měla jsem nachystaný sušenky u postele) a taky mi sestřička radila zchladit pořádně žaludek, takže pomáhala studená kofola nebo zmrzka. Ale jen trochu, špatně mi bývalo i tak. Nedá se nic dělat , než to nějak ustát.

janicka006
1. srp 2010

@petamaskova já jsem taky doma vůbec nefungovala,tak si z toho nic nedělej.Občas pomohla lízátka,ale ne ta jablková-ta jsem rovnou vyhazovala,Rennie,suchý rohlík,studená voda a hlavně coca cola(ale ta klasická,červená,ne light) a u postele jsem měla krabičku s piškotama a vodu.Po 14tt ale jako bych mávla proutkem a bylo to pryč,tak doufej,že to budeš mít také tak..ne-li kratší trápení.

dagina
2. srp 2010

@petamaskova mě také trošičku pomohl Emesin, ale pak byla i chvíle, kdy jsem ho vůbec nemohla. Jinak lízátka, suchary, rohlíky, piškoty....blééééééééé, zvracela jsem snad všechno. Jednu chvíli jsem zkoušela homeopatika, ale jelikož jsem je nemohla cucat (hned jsem zvracela), nemohla jsem je pořádně vyzkoušet, pokud je můžeš, zkus je. Ještě dnes to není úplně Ok, ale po 12tt začalo být trochu lepe.
TAk držím pěsti!!

endlessblue
13. led 2011

Nazdárek holky... chtěla jsem se zeptat. Kdy myslíte, že je na čase celodenní nevolnosti a zvracení řešit tím, že půjdu k lékaři? Některé píšete, že jste skončily na kapačkách ☹ Nevím, jestli už bych s tím též něco neměla dělat, nebo jen vyčkávat. Mám naprosto celodenní nevolnosti. Zvracím cca 7x denně. Budí mě to i v noci. Jídla do sebe dostanu minimum, piju opravdu málo. Tak max. půl litru denně ☹ Už nemám ani co zvracet.. jen se kroutím na záchodě a nic. Dole mám 2 kilča.... tak nevím, jestli mám zkrátka vydržet, nebo začít stresovat 😕

brusinka.pusinka
13. led 2011

@endlessblue zlatíčko jdi k lékaři může dát čípky a mě hodně pomohlo jěště v leže sníst 2 piškoty ale pomalu a pila jsem jen cistou vodu bez bublinek. Měla jsem to 2x a 2x jsem byla na kapakách není to dobré se uplně odvodnit 😉

endlessblue
13. led 2011

@brusinka.pusinka Ty čípky jsou Torecan, že? A nemá to nějaké vedlejší účinky na mimi? Nějak se obávám jakýchkoliv léků, když jsem na samotném začátku těhu ☹

brusinka.pusinka
13. led 2011

@endlessblue tyto nemají žádný vliv dostaneš je od Gyndaře i napsané, já je měla ale moc nezabírali opravdu musíš vyzkoušet různé věci, Zázvorový chladný čaj hodně slazený po lžičkách , černý čaj hodně slazený po lžičkách celý den popíjet, jíst v leže a třeba se vyhýbat mléčným jídlum hlavně ráno a jíst spíše po kousínkach 😉

endlessblue
13. led 2011

@brusinka.pusinka Tak ty čípky mám doma ještě z minulého těhu. To jsem se taky plazila po stropě, ale nevzala si je 😅
Spíš je člověk psychicky vydeptanej, že se pořádně nemůžu starat o dcerku 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru