Nevolnosti po Utrogestanu. Nemáte s tím zkušenost?

lu007
13. srp 2008

Ahoj, jsem nová těhulka, v dubnu jsem v 7tt prodělala zamlklé těhotenství a revizi. Teď jsem opět tehotná, lehce jsem zašpinila a doktor mi napsal utrogestan 1-0-1, od minulého čtvrtka co ho užívám je mi pořád nevolno, (ale nezvracím) hlavně ráno a jsem hrozně unavená. Je to utrogestanem, nemáte s tím některá podobnou zkušenost? Děkuji za odpovědi

ella1111
13. srp 2008

no ja som len unavena po utrogestane,ale neberim ho ustne ale vkladam

banikovci1
13. srp 2008

Ahoj Lu, ja si osobne si myslím, že tie nevoľnosti môžu byť i tehotenské, ja si ich teraz užívam plnými dúškami, ono sa síce píše, že je to ranajšia nevoľnosť, ale u dosť žien trvá celý deň. A unavená som i ja, celý deň len spím a prehadzujem sa v posteli, teda konkrétne dnes 😀 , nič sa mi nechce ... Lu ak máš pochybnosti, zavolaj si radšej lekárovi.

helcah
13. srp 2008

Lu já jsem je taky brala a byla jsem po nich strašně unavená a bylo mi neustále zle. Pokud už ale nešpiníš tak je začni zavádět, je to účinější a nemá to tyhle vedlejší účinky.

ludmila007
13. srp 2008

Ja utrogestan beriem tiez, dokonca vo väcsom mnozstve, ale vaginalne. Doktor povedal, ze je to tak lepsie a nebudem tak unavena. Inak to zvracanie urcite nie je z toho, ale z tehotenstva. Mne to zacalo tiez v 7tt. To patri k tomu 😀

fiallinka
13. srp 2008

ahoj, to je u utrogestanu běžné a opravdu pomáhá zavádět spodem, i když je pravda, že na příbalovém letáku je napsané, že by se v těhu zavádět neměl, ale lékaři v tom problém nevidí.. mně se chtělo pořád spát a motala se mi hlava, ale ono to částečně způsobuje těhotenství 🙂, ale mně přešlo při zavádění aspoň točení hlavy.

lu007
autor
13. srp 2008

Moc Vám děkuji za odpovědi, a přeji nám všem a našem drobečkům hodně zdravíčka a štěstíčka 😉

ededik
13. srp 2008

Lu, presne ako hovoria baby....to nie je kvôli utrogestanu ale kvôli mimísovi... 😀

pajinkaa
13. srp 2008

Lu, taky beru Utrogestan, ale teda zavádím od začátku, přijde mi to lepší a není po něm motání hlavy. Unavenost a potřebu spaní ale mám taky - ale to je asi v těhu normální. Naopak na příbalovém letáku u mého balení bylo, aby se v první třech měsících zaváděl! i když jeden dr. mi řekl, že je možné obojí, druhý mi potvrdil, že zavádění je účinnější. 🙂

petuleff
15. srp 2008

Ahoooj, taky jsem ho nejdřív polykala - přišlo mi to lepší než zavádění, jenže mi bylo tak zle, že jsem nebyla schopná vůbec fungovat, motala se mi hlava, zle od žaludku. Fakt hrůza. Se zaváděním tyhle problémy zmizely 😝 Držím palce 😉

vieruna
15. srp 2008

Baby precitajte si poriadne ten letak. Utrogestan ak sa uziva na udrzanie tehotenstva, tak sa zavadza do posvy. Papat sa ma kvoli niecomu uplne inemu. Tiez som ho pri tomto tehu mala tusim do 14 tt. Bolo mi zle, ale to boli tehotenske nevolnosti. Utrogestan s tym nic nemal 😉

berunka
15. srp 2008

ja jsem ho mela taky a krome ospalosti a malatnosti mi po nem spatne nebylo.normalne jsem ho polykala.doktorka mi vubec nerekla,ze ho mam zavadet 😉

berunka
17. srp 2008

jinak jsem dneska nahodou narazila na diskusi Utrogestan,uz ma 169 stranek takze i tam urcite najdeme plno zajimavych veci 😉

petrunka01
17. srp 2008

Ahoj..já taky brala na začátku těhu Utrogestan-zle mi bylo normálně kvůli těhu,tak nevím,jestli to na mě mělo nějaký takový účinek.Byla jsem doma a stejně hodně ležela,takže jsem zvláštní únavu a ni nevolnost nepociťovala.A taky jsem nevěděla,že se dá zavádět,polykala jsem ho.

betina
17. srp 2008

ahoj holky,

brala jsem utrogestan první 3 měsíce. Zvracela jsem, únava hrozná. Jinak rovněž vaginálně. Zvracela jsem i po vysazení Utrogestanu, ale takovou únavu, jak jsem měla při něm.. 🙂 na druhou stranu jsem se aspon vyspala, ted už to moc nejde.
Tak vydržte, mimísek za to stojí 😉

hathor86
23. čer 2009

Ahojte holky, resim podobny problem jako lu.... brala jsem ted 3 tydny Utrogestan a bylo mi straaasne zle, ted jsem ho vysadila a je mi dobre... nevim jestli to bylo Utrogestanem nebo jestli se neco nedeje, trosku se bojim... no, pujdu k Mudr. a uvidim... JInak jsem mela vsechny typicke priznaky tehu, ale s Utrogestanem razantne stoupla intenzita, ted po vysazeni polevila...

adelka89
31. srp 2009

ahoj holky kdyz si utrogestan zavadite tak jak casto a kolik kapslí? Mně ho doktorka předepsala s tím,že mám brát 1-0-1 ale ne zavádět, o tom se ani nezmínila.

ploucnice
11. lis 2009

ahoj, přidávám se se zkušeností s utrogestanem, jsem teprve na začátku, ale doktor mi doporučil užívat 1-1-1, ale raději zavádím

mmmk
11. lis 2009

Ploucnice, delej to tak, jak to tobe vic vyhovuje. Ty tobolky jsou schvalene Ustavem pro kontrolu leciv k oralnimu uzivani, ale jsou vyrobene tak, ze se daji pouzivat i vaginalnimu zavadeni. V nekterych zemich EU jsou schvalene bezne. Takze doktor doporuci uzivani, ale mel by ti rict i o moznostech zavadeni. Osobne jsem je dlouho zavadela, ale nevyhovalo mi to, proto jsem po domluve s doktorem cely prvni trimestr uzivala a pohoda 🙂 Ja mela vedlejsich ucinku uplne stejne pri obou zpusobech pouziti 😉

jijitka
11. lis 2009

Já jsem brala Utrogestan asi do 20tt. Dávkování je různé - určuje vždy doktor podle důvodu užívání.
Co vím, tak lékaři jednoznačně doporučují zavádění - zvyšuje se účinnost a snižují vedlejší účinky, zvlášť jestli máte žaludeční nebo trávicí problémy.

aaadus
11. lis 2009

já brala utrogestan v 5-6tt a na doporučení zaváděla vaginálně, prý se to tak lípe snáší

mmmk
12. lis 2009

Tak ja si troufnu oponovat, protoze jsem brala utros hodne dlouho jako netehotna a podle sebe bych rekla, ze vedlejsich ucinku (unava, nevolnost, precitlivelost na pachy, depresivni nalady, poceni) jsem mela uplne stejne pri obou metodach uzivani 😉 Mne vadilo, ze jsem byla tam dole od utrose takova "rozleptana" a vadilo mi, jak to ze mne tece 🙄

ploucnice
18. pro 2009

zdravím, mám prosbu, doktro mi řekl, že utrogestan mám užívat do 12.týdne, chtěla jsem vás jen poprosit, nějak jsem mimo v těch týdnech a nevím, jestli tedy naposledy mám užívat až budu 11+6 nebo 12+6 - ukončený 12.týden? mám v tom zmatek 😅 . předem děkuji za odpověď.

mmmk
18. pro 2009

11+6 je konec 12. tydne 😉 Tak jeste vydrz 😉

desmodka
18. pro 2009

ja som brala utrogestan 3 krat denne 2 tabletky.. najprv som si ich zavadzala ale mala som z nich strasne svrbenie a tak som skusila cez usta, to som zase mala silne tocenie hlavy, tak som presla na duphaston 😀

karol84
9. led 2010

Ahoj holky, zkusím dát svůj dotaz ještě sem - zatím jsem ho psala jen na diskuzi "utrogestan"
Měly jste některá dojem, že snášíte utrogestan stále hůř (tj. ze začátku to jakž takž šlo, ale postupně se to zhoršuje)? já po něm poslední dobou začínám omdlévat - nemůžu se vůbec udržet na nohách už po dvou kuličkách. máte někdo podobnou zkušenost?

lucia.kl
9. led 2010

zapíjaš alebo vkladáš?? pri zapíjaní treba si hodinu po požití sa z toho vyspať- tiež som mala pocit, že ma to hodí o zem ak si nelahnem, pri vkladaní vagynálne som sa s takým ničím nestretla, len som bola stále ospalá.

mmmk
9. led 2010

Karol, ja to tak mela jeden cyklus, kdy jsem mela davkovani 2-0-2, vysazeni bylo vysvobozeni a ms jsem dostala snad hned den pote 😅 Ale omdlevani ne, spis takova slabost, permanentni ospalost, bala jsem se ridit auto, protoze jsem byla i nepozorna a prislo mi, ze je to vsecko den ode dne horsi. Pak jsem mela tri mesice pauzu, pote jsem otehotnela a brala utros do konce tretiho mesice a to jsem mela potom pocit, ze vysazenim utrogestanu presly veskere moje tehotenske obtize 🙂

karol84
9. led 2010

lucia, zkoušela jsem oboje. na začátku, když jsem utrogestan dostala, tak jsem také byla jen hodně ospalá, ale teď už to se mnou opravdu občas švihne - a bohužel hodinu po požití se z toho vyspat nemůžu, protože chodím do práce...

karol84
9. led 2010

mmmk, duphaston ti zkoušeli dávat? (přemýšlím, jestli by to výměna za jiný preparát nezlepšila)

mmmk
9. led 2010

Karol, duphaston je vyrazne slabsi jak utrogestan a pri me diagnoze PCO nemel duphaston vyznam. Spis se zkus zeptat na crinone gel, to by ti mohlo sednout lip. Ja to v tehotenstvi brala vzdycky na noc, ale i tak to se mnou cvicilo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru