Nevolnosti po Utrogestanu. Nemáte s tím zkušenost?

lu007
13. srp 2008

Ahoj, jsem nová těhulka, v dubnu jsem v 7tt prodělala zamlklé těhotenství a revizi. Teď jsem opět tehotná, lehce jsem zašpinila a doktor mi napsal utrogestan 1-0-1, od minulého čtvrtka co ho užívám je mi pořád nevolno, (ale nezvracím) hlavně ráno a jsem hrozně unavená. Je to utrogestanem, nemáte s tím některá podobnou zkušenost? Děkuji za odpovědi

karol84
9. led 2010

aha, ja mam taky PCO. Na ten gel se urcite zeptam, diky moc za radu

syraell
10. led 2010

lu007
Ahoj, Utrogestan jsem brala uz behem dvou tehotenstvi a bylo mi podobne. Resila jsem to s gynekolozkou a v zasade nikdo k tomu neni schopen nic rict...Pry uz to slysela od vicero zenskych a radi zkusit vysadit a zjistit, jestli to ma efekt. Na podruhe jsem ho opravdu vysadila, protoze jsem diky nevolnostem zacala dokonce hubnout. Musim ale rict, ze zadna zmena k lepsimu nenastala 😒
Vaginalni aplikace asi taky moc nepomuze, protoze ty hormony zkratka do tela dostanes. Pokud mas slabsi jatra, muze byt problem i v tom...

mmmk
10. led 2010

Karol, tu jsem ti pohledala rozdil mezi utrogestanem, duphastonem a crinone.

Utrogestan - 100 mg progesteronu v 1 tobolce
Duphaston - 10 mg prog. -||-
Crinone - 125 mg prog. -||-
Agolutin - 60 mg prog. -||- ... to je injekce, olejova, bolestiva.

karol84
10. led 2010

syraell, kdyz vysadim, tak se dostanu do nikdy nekonciciho cyklu, takze otehotneni v nedohlednu. asi nezbude nez to vydrzet - urcite se zkusim zeptat na ten crinone gel. agolutin jsem snasela dobre, ale clovek asi nemuze chodit 3× denne na injekci 😀

mmmk, tys psala, ze mas PCO, muzu se zeptat, jak dlouho ti trvalo otehotneni? a pripadne jak se ti podarilo otehotnet?

mmmk
10. led 2010

Karol, napisu ti to do IP, at neodbocujem od tematu 😉

karol84
10. led 2010

mmmk, diky moc

zuzanka7834
3. říj 2010

ahojte🙂 chcem sa spytat, ci ste pocitili nejake zmeny pocas vkladania utrogestanu... ja si ho vkladam 10-ty den, a asi dva tri dni mam pocit, ze kmi na jednej strane stvrdol krcok... neviem, ci stvrdol iba teraz, alebo bol taky od zaciatku a ja som si to iba teraz uvedomila... mali ste takuto skusenost aj vy? Dakujem za odpoved 😉

marhulka88
2. říj 2012

chcem sa opytat ci ste po utrosi mali aj take cudne pachute v ustach...som 9den po et a tehu test neg. a citim sa z utrosa ako v inej dimenzii...hlava boli toci sa uz aj od zaludka nie je dobre a v ustach precudesne...ale nie tak intenzivne kovovo ako ked som bola tehu...tak neviem co si mam mysliet o tom...

asaka
3. říj 2012

@lu007 ahoj mne bylo po nem taky hrozne blbě a unavená jsem byla.. bylo mi líp, když jsem ho zaváděla a nepolykala (ale já ho zas hůř snáším vaginálně, brala jsem ho před každou ms a měla jsem tendence k zánětům).
Na nevolnost mi pomohly homeopatika cocculine a zázvorovej čaj

kamila.k.
19. lis 2015

Ahojte, ja sa pridavam k diskusii, mne sa utrogestane (1 tbl rano na zapitie) strasne toci hlava, ale trva to max hodinku. A celkovo sa citim čudne a predychavam to...ale nastastie do 3h je ok. Ale vecer si zavadzam 2 tbl a to je uplne bez priznakov.

sephorka
30. lis 2015

Holky, nečetla jsem diskuzi, tak doufám, že můj příspěvek není úplně mimo… jsem 14+6 a zbyla mi krabička utrogestanu, kterou ráda někomu daruji emoticon

ivulka00
21. srp 2016

@sephorka ahoj, nevím jestli je to aktuální, ale pokud by ho ještě měla, měla bych zájem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru