Nízko položená placenta. Máte nějakou zkušenost?

szedivka
4. led 2007

Ahoj těhulky, právě jsem se u doktora dozvěděla že mám nízko položenou placentu. Jsem ve 21TT. Chtěla jsem se zeptat jestli s tímto problémem máte některá zkušenosti a zda jste hledaly něco k tomuto tématu. Těším se na příspěvky a předem děkuji za každou radu nebo informaci.

kaceenka81
31. kvě 2007

ježiši a já si tam sahám furt!tak to asi přestanu.ale to zase nebudu vědět jestli se to třeba nezhoršuje-já se asi fakt půjdu léčit! 😖

katarina82
31. kvě 2007

Já jsem asi před 14-ti dny slabounce špinila, ale jen malinko, hned to přestalo, tak jsem jela do nemocnice a tam mi zjistili tu placentu, tak doktor říkal, že kdo ji má nízko se má opatrovat a co nejvíc ležet, tak se snažím ležet.

kaceenka81
31. kvě 2007

já se taky snažím ležet,tak uvidíme.no každopádně už si tam nebudu sahat!si mě vystrašila! 😨

katarina82
31. kvě 2007

kaci, my jsme asi fakt stejný 😀 Já jsem taky takový stresmen, hned o všem takovém věechno zjišťuju na netu a hned zmatkuju. Teď právě kvůli toho, jestli jsem si tam nějakou tu infekci nezanesla... 😒

katarina82
31. kvě 2007

To jsem nechtěla tě vystrašit, ale doktor tam fakt říkal, že nesahat 😖

kaceenka81
31. kvě 2007

tak ted se zas můžu bát kvůli infekci! 🙂 odkud vůbec jsi?já z ostravy.já se bojím furt něčeho 🙂

katarina82
31. kvě 2007

No já právě taky teď uvažuju o té infekci ☹ Možná fakt koupím to tantum rosa a udělám si výplach. Jsem z Karviné 🙂

kaceenka81
31. kvě 2007

a to pomůže?zítra si pro něho jdu! 🙂 karviná je kousek!

katarina82
31. kvě 2007

Dneska jsem byla poprvé po 14 dnech na procházce se psem v lese a trochu mě teď bolí břicho. Doufám, že to přejde 😖

katarina82
31. kvě 2007

Je to prý na infekce, kvasinky a tak. Volně dostupné v lékárnách. Ještě se radši zeptám lékarnice, jestli je to fakt pro těhule. Pro jistotu.

kaceenka81
31. kvě 2007

no to se radši zeptej.koukám že taky čekáte děvčátko 🙂 kolik je ti let?

katarina82
31. kvě 2007

v dubnu mi bylo 25, už jsem stará herka 😀

kaceenka81
31. kvě 2007

tak to mě bylo 25 v listopadu!!! 🙂

katarina82
31. kvě 2007

🙂 Teď jsem se na těch porodnicích dočetla, že se to Tantum Rosa může v těhu používat, ale že je lepší to konzultovat se svým gynekologem... 😖 Takže zas nic. Ach jo. Tak budu muset doufat a vydržet těch 14dní k doktorovi ☹

kaceenka81
31. kvě 2007

víš co dám ti svoje icq at tu nezaplníme všechny stránky! 🙂jestli teda chceš,můžem se bát spolu 😅 máš icq?

katarina82
31. kvě 2007

máš ho v IP 😉

janab78
4. čer 2007

Tak jsem byla znovu u gynekologa a placentu mam uplne dole. Pry ma placenta upon, ktery znaci jeji centrum a ja ho mam samozrejme dole. ☹

kaceenka81
4. čer 2007

janab78-a jak to bude dr.řešit?máš ležet nebo se s tím nedělá nic? 😲 já malou cítím hodně dole(taky ji dole mám)a mám polehávat ale jinak nic,prý se to vytáhne samo.

janab78
4. čer 2007

Ja jsem normalne na rizikovym, takze se nemam prepinat, ale to je tak vse co rekl. Pry to muze byt problem, ale uvidi se. Akorat pry neni dobre mit ten upon nizko, protoze to muze znacit, ze se to uplne nahoru nemusi vytahnout. Rozhodne nechci rodit cisarem a krvacet behem tehotenstvi.Tak snad to nejak pujde nahoru. O polehavani mi nic nerikal. 😒 😉

kaceenka81
5. čer 2007

no jo toho se taky bojím,ale tak snad se to vytáhne dostatečně abysme neměli problémy... 🙂

katerinat
19. srp 2007

Ahojky, přečestla jsem si místní diskusi a trochu sem se vyděsila. Placenta mi teď v 21. týdnu prý zasahuje do dělohy, ale doktor si to jen poznamenal, nic mi nevysvětlil a už vůbec mi nedal žádné rady do života typu klid a žádný sex.Tak nevim.četla jsem, že je ještě brzy to teď řešit, že se může potvora děloha ještě srovnat, tak nepodléhám panice, ale kdybyste měl někdo podobný problém, písněte 😉

kaceenka81
20. srp 2007

katerinat-u mě si to dr.taky jen poznamenal,sex mi nezakázal jen že bych se měla šetřit.to bylo v tom 20tt.ted na velkém UZ ve 32tt mi řekl že se to už srovnalo,takže ještě nepanikař.prý se tak stane ve většině případů 😉

janab78
20. srp 2007

Mně už se to taky srovnalo (25tt), takže i když to na začátku těhu vypadá blbě, placenta se vytáhne. 😀

kaceenka81
20. srp 2007

taktak-miminko se o ni opře hlavou,a je srovnaná hned! 😀

katerinat
21. srp 2007

Holky děkuji, snad bude mít mimi dost síly v hlavičce,aby s tou plackou hnulo 🙂 Dám vědět, jak to s náma probíhá dál.

belda
21. srp 2007

katerinat, nevím, jestli si kacenka dělala srandu, ale hlavička miminka placentu rozhodně nevytáhne 😝 já u prvního těhotenství měla taky nízko nasedající placentu(zasahovala do dolního segmentu), ale tím, jak děloha roste, vytahuje s sebou i placentu.mimčo s ní nepohne, vždyť je srostlá s dělohou!! 😀 😀
a to šetření je pouze v případě, že by placenta nasedala na děložní hrdlo.to potom hrozí její odlučování a krvácení atd...

kaceenka81
21. srp 2007

tak to jsem samozřejmě myslela obrazně že tak jak roste miminko(děloha)tak se to vytáhne 😅 ale to že se to ve většině případů srovná pravda je.

katerinat
22. srp 2007

Kaceenko, já jsem tu legraci taky pochopila. Je mi jasný, že ten broučínek si tam s Placentou nedává hlavičky.Belda, děkuji za upřesnění s tím děložním hrdlem. Já jen, že mě třeba při smrkání píchne v podbříšku, tak sem si řikala, abych něco nezanedbala.

mallorry
27. únor 2008

Nasla jsem toto tema, tak ho ozivim🙂))
ja byla na UTZ v 13+3 tt a take mi doktor napsal, ze je placenta na predni steně a dl. niže nasedající I. st.

tak jsem se ptala sve doktorky a ta rikala, ze se to pozdeji spravi, ze se placenta vytahne nahoru a taky mi nedoporucovala sex a ted ani orgasmus 😕 pry to ma taky vliv na delohu, se stahuje tim. pry mame pockat, az bude placenta trosku vic nahore...Tak jsem zvedava, kdy to bude 🙂

jinak ja na zacatku tehu taky spinila, a proto jsem byla ted mesic doma, ale ted se vracim do prace, tak doufam, ze to nebude mit nejaky negativni vliv, kdyz se ma tak odpocivat 😕

berynka
27. únor 2008

Ahoj, s tou placentou jsem to měla taky. Vytáhne se, když začne růst bříško. Dr. mi žádné varování nedal 😅 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru