Nízko položená placenta. Máte nějakou zkušenost?

szedivka
4. led 2007

Ahoj těhulky, právě jsem se u doktora dozvěděla že mám nízko položenou placentu. Jsem ve 21TT. Chtěla jsem se zeptat jestli s tímto problémem máte některá zkušenosti a zda jste hledaly něco k tomuto tématu. Těším se na příspěvky a předem děkuji za každou radu nebo informaci.

samaber
12. únor 2016

@blanka94 a kolik cm v brance nebo od branky neříkali? ještě se.ti může do 28tt hezky posunout, já mám za.sebou tehu, co se neposunula a teď jsem tehu a posunula se

blanka94
12. únor 2016

@samaber to mi dr. neřekla, jen že to časté krvácení je kvůli tomu, občas mě bolí podbřišek, někdy zase vůbec. tak budu doufat, nevím co víc pro to udělat, těšila jsem se jak budu mít určitě krásný těhu a ted tohle, tak me to trochu stresuje...

sjuzan77
12. únor 2016

@blanka94 do tehotenskej knizky ti diagnozu nenapisala? mne dal velkym na prvu stranu placenta praevia centralis, este aj zvyraznil fixkou a vraj keby nieco to mam na pohotovosti ukazovat hned ako prve

blanka94
12. únor 2016

@sjuzan77 Něco tam napsáno je, ale bohužel to po své dr nepřečtu. Tak nevím, každopádně mi asi víc řeknou na druhém screeningu.

sjuzan77
12. únor 2016

@blanka94 drzim palce, tiez cakam, co sa dozviem na najblizsej poradni

tommula
21. říj 2016

Ahoj, mozna trosku hloupy dotaz, ale kdyz doktor zakaze provozovat sex kvuli nizko polozene placente, tyka se to i analniho sexu? verim ze tuto otazku snad resilo vice Vas, pokud to nekoho pohorsuje, prosim nereagujte 🙂 nejake zkusenosti prosim? Díky T.

tommula
29. říj 2016

Tak skoda ze se nikdo nevyjadril (mozna ze se pta chlap?) nebo nikdo s tim zkusenosti nema.... jelikoz me zajimalo, zda aspon masturbace je v pohode, a nebo kdyz zakazany sex tak opravdu uplne vsechno ☹

viivienn
29. říj 2016

@tommula měla jsem placentu nízko položenou a sex byl opravdu tabu - mě řekl lékař,že vadí i stahy dělohy a to mluví za jakýkoliv sex ☹ ale co je 9 měsícu sex nikam neuteče 🙂 A pokud to vadí muži tak záleží jak přeci partnerka vyhoví jinak 🙂 Nepíšete v jakém měsíci,ale muže jít ještě nahoru ,ale pokud zustane dole tak bych si s ní nezahrávala .

martinkasi
29. říj 2016

@tommula určitě bych neriskovala!!! Vím o čem mluvím, není to žádná sranda si stím zahrávat, nestojí to za to! A jak píše
@viivienn sex neuteče 🙂...

tommula
30. říj 2016

chjo.... 😀 :( no je fakt ze i pri klitorialnim orgasmu pak pry nejak trochu ztvrdne pupik nebo nejak zaboli...takze hold to bude tabu... nevim v kterem tydnu jsme ale vim ze mame cca 3 mesice do terminu porodu...jako samozrejme vydrzet se to da a jen me to zajimalo 🙂 a samozrejme kdyz jde o me tak si poradime, ale ..... 🙂 díky

viivienn
30. říj 2016

@tommula tak držím palce a krásné miminko 🙂
Pak si vše vynahradíte 🙂

renylu
10. lis 2016

Ahoj maminy. Mam dotaz... mam níže nasedajicí placentu a doktor mi doporucil sexualni abstinenci. Nicmene jsem se nikde nedočetla, jestli vadí i samotný orgasmus? Pokud nektera neco vite, budu rada za nazor. 🌸 P.s jsem ve 20tt

lakomamichaela
28. srp 2020

@luckajan Ahoj a za jak dlouho tě propustili z nemocnice? Mám teď podobný problém jsem v nemocnici s krvácením a jsem 30tt děkuju za odpověď.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru