Nízko položená placenta. Máte nějakou zkušenost?

szedivka
4. led 2007

Ahoj těhulky, právě jsem se u doktora dozvěděla že mám nízko položenou placentu. Jsem ve 21TT. Chtěla jsem se zeptat jestli s tímto problémem máte některá zkušenosti a zda jste hledaly něco k tomuto tématu. Těším se na příspěvky a předem děkuji za každou radu nebo informaci.

mery.luu
27. únor 2008

Ahoj holky,
mě zjistili nízkouloženou placentu ve 13tt kdy jsem začal velmi masivně krvácet (příčinou byl hematom) dr. mi taky říkal, že by se okolo 20tt měla vytáhnout nahoru, nyní jsem v 18tt a placenta "sedí" pořád dole, potvora jedna....taky mám zakázaný pohl. styk i orgasmus, žádné těžké břemena a hlavně mám dodržovat klidový režim - polehávat....jenže je to na palici, nedá se být celý den v posteli, takže moc neležím, ale snažím se šetřit, nic netahám a chodím spíše pomaleji - jen procházkově.... 😉

mallorry
27. únor 2008

meryluuu aha, takze ses doma, ja prave se mam vratit po mesici do prace, tak nevim, jestli to nebue na skodu, sem ucetni, takze v podstate sedim, ale nekdy je tam spis stres, co myslis? stresovat se nebudu, ale kdyz budu chodit do prace, nebude to vadit?

berynka, taky cekame, az se nam vytahne

mallorry
27. únor 2008

mery luu sem se te chtela zeptat, to mas paradni vychazky, to zalezi na doktorovi, jak ti je da? ja myslela, ze ze zakona jsou jen 4 hodiny denne 😕

mery.luu
27. únor 2008

mallory - já jsem na nemocenské od začátku těhu, pracuji v nemocnici a tam to není nic moc, co se bacilů a fyzické zátěže týká, navím jsem měla různé problémy, tak jsem doma. Vycházky mi dal doktor takové asi z kolegiality 😉 ...ale vím, že jiné mamky mají jen 4 hodinky...
Ty jsi tedkom na neschpence?? Tak proč už nezůstaneš doma do mateřské??? Já si myslím, že z každým rozumným doktorem se dá domluvit..... 😎

mallorry
27. únor 2008

mery luu, ja na zacatku spinila, tak me nechala doktorka doma a prave ja jsem ji sama rekla, ze bych jako sla do prace...bo ja tam musim predat spoustu veci vis, nedokazu si predstavit, ze uz bych tam nesla. no ale pak sem se dozvedela to o te placente a zase ze ma clovek byt v klidu...ale ja do te prace pujdu, a jakmile neco, tak pudu zas marodit...myslis ze mi ta prace muze uskodit? prevazne sedim?
no a navic kdyz sem doma, tak su strasne lina a myslim na kraviny vis, furt neco ctu o tehu a stresuju se, no znas to...

sylvka
28. únor 2008

Ahoj holky,taky mám vcestnou placentu,ale nikde jsem se nedočetla:1)doktor mi řekl,že bude hlídat,zda se to nezvětšuje...nechápu...
2)všechny píšete,když krvácet,tak hned doo nemocnice,ale já jen špiním....

mallorry
29. únor 2008

sylvka, to su zase
1) on asi myslel, ze bude hlidat, zda se ta placenta nebude dostavat vic dolu, jako jestli se to nebude zhorsovat vis 😉 ale v devadesati procentech se to upravi samo a placenta se dostane na spravne misto vic nahoru a odrodis normalne, neboj🙂
2) mne doktorka rekla, ze kdyz budu spinit, tak mam prijet, ona by mi dala mozna nejake leky, nebo pichla nejake injekce...beres neco? Tvuj doktor asi vi co dela, treba ju mas niz nez ja, a proto je spineni u tebe normalni, kdezto u me by nebylo treba vis. Takze pokud ti doktor rekl, ze spinit muzes, tak asi jo, ale urcite kdyz nemusis, tak delej vse proto, abys odpocivala a spineni muze ustat samo.
3) hlavne to moc neres, odpocivej a nestresuj se tim, neni to nic zavaznyho 😉

sylvka
29. únor 2008

mallorry seš anděl,když mi nelítaj hormony jsem normálnější 😉

evulinkab
16. črc 2008

Ahoj holky, otvírám starší téma...Předevčírem jsem začala špinit-jsem 14tt,no a včera jsem šla k doktorce a ta mi řekla, že nevidí kromě nízko uložené placenty žádnou příčinu špinění.Docela jsem se vyděsila, říkala, že mám být v klidu, hodně ležet, netahat těžké věci, atd...A napsala mi Ascorutin na to špinění, prý mám počkat ještě dva dny a pokud to nepřejde, tak ho začít užívat.No zatím to nepřechází, špiním pořád.Opravdu mám strach, protože dr. nezjistila, z čeho to špinění je a řekla, že je to pravděpodobně z té placenty, že ji mám nízko.

bielanevesta
16. črc 2008

Evuli ja som v 6tt a 15 tt tiež špinila a neprišlo sa na príčinu, je možné aj že si v tejto dobe, keby si nebola tehu mala MS aj to može byť dovod, u mńa to v druhom prípade tak bolo...tiež som mala nízko placentu ale ako bruško a mimi rástlo tak placenta sa posúvala vyššie 😉Držím palce

evulinkab
16. črc 2008

A jak dlouho vám třeba to špinění trvalo?...jinak já kdybych ted těhu nebyla, tak bych ms mít neměla

schiffa
16. črc 2008

Ahoj holky. Vcera mi doktorka rekla, ze mam kompletni placentu previa a ze se mam pripravit na to, ze budu rodit nejpozdeji v 36. tydnu cisarem. Vsude vsak ctu, ze se placenta previa v 90% pripadu samovolne spravi. Vim, ze je vetsi sance u nizko ulozenych, marginalnich nebo castecnych placent previa, kdezto u kompletnich (centralne prekryvajicich cele delozni hrdlo) je ta pravdepodobnost nizsi. Presto ale nechapu, ze si ta doktorka v mem pripade byla takto jista. Dokonce rikala, ze je docela mozne, ze mi kdykoliv nastane nezastavitelne krvaceni a ze budou muset udelat ten cisar okamzite (i kdyz bude miminko jeste treba nevyvinute a neschopne zivota). Proste mne uplne vystrasila vaznosti situace. Setkal se nekdo s tim, ze by mu doktor rekl, ze placenta je tak spatne polozena, ze je nulova sance aby "migrovala" do spravne polohy?

haninka
17. črc 2008

Ahoj Schiffa,
myslim, že máš vyšinutou doktorku. Já mám taky placentu praevia II. a kdybych sem dneska nelezla, tak nevim, že se mám šetřit. Doktor akorát při utz řikal, že nejde udělat pořádná fotka a je rozostřený obraz, protože mám placentu na přední straně a níž. Ptala jsem se, jestli je to problém. Vrtěl hlavou a řikal, že zatim ne, že se to většinou napraví samo, jak bříško roste. Dokonce nám ani styk nezakázal..
V po jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, jestli mrška vylezla..

dvojka
17. črc 2008

ahoj
tak já měla díky nízko položené placentě pohlavní styk od 20tt zakázaný.Ale jak mimi rostlo,placenta se vytáhla a vše bylo v 32tt už naprosto v pořádku!Do té doby ale styk u nás nepřicházel v úvahu

schiffa
20. črc 2008

Holky, diky za odpovedi. Avsak ja ji nemam pouze nizko polozenou, ja ji mam uplne kompletne prekryvajici delozni hrdlo cili placenta previa IV, to je ta nejhorsi varianta. Ja vim, ze v ostatnich pripadech (placenta previa I - nizko polozena, p.p. II - marginalni a p.p. III - castecna) se to na 90% spravi, avsak u kompletnich p.p. je to mnohem mene pravdepodobne. Takze mne zajima, zda-li mel nekdo stejnou diagnozu (KOMPLETNI a jeste k tomu CENTRALNI p.p. - tedy lezici uplne uprostred) a presto se to posunulo uplne anebo alespon o kousek - tedy treba jen do polohy III (castecna p.p.), kdy je sance na krvaceni a tedy predcasny porod pred 36. tydnem vcelku mala. Moc bych si prala, aby se ta doktorka mylila.

petua
9. únor 2009

Ahoj holky,
co jsem tak pročítala tuhle a ostatní diskuse, tak většinou se tam řeší placenta nízko v 17,20tt. Já jsem ve 32tt a placentu mam nízko pořád (dneska jsem byla na USG)... Nemáte s tím někdo zkušenost, myslíte, že je ještě čas na to, aby se vytáhla výš?

petua
10. únor 2009

Holky nikdo nic? ☹

sabuse1
10. únor 2009

petua: s tímhle bohužel zkušenosti nemám, ale vzhledem k tomu, že je placenta "přirostlá" k děloze, měla by se vytahovat tím jak děloha roste tak si myslím, že tam ještě šance je. Zkus napsat porodní babičce ta ti určitě poradí

katulen
17. dub 2009

holky, jsem ve 27+0 tt a dnes na kontrole mudr. zjistila taky nízko nasedající placentu na přední stěně.
Prý není úplně dole, nepřekrývá branku, ale je těsně vedle, mám šanci, že se to ještě srovná?
Ach jo, mám hrůzu z císaře, 1. porod jsem měla normální absolutně bez problému a teď tohle.
Máte někdo podobnou zkušenost a hlavně jak to dopadlo?
Díky moc za podporu ☹

aponchie
17. dub 2009

mas..me se to srovnalo ze je na predni stene spise nize tudiz nevadi porodu

katulen
18. dub 2009

aponchie, díky doufám, že se malinko ještě šoupne, doktorka říkala, že je to důležité je to kolem toho 30 tt, ale čtu na netu, že i třeba ještě v 35 tt je šance na zlepšení...

jana.cb
18. dub 2009

Ahojky holky jsem tu jen na skok ...psala jsem tu jen par prispevku drive takze tu nejsem stala ale jen pripivam zase do diskuze 😉
psala jsem sem ze mi zjistili hodne nizko polozenou placenu uz nekdy v 16 TT a na zadni stene ale bylo to tesne u branky takze mi rekli at to neresim ze se to v 97% zenskym zvedne a kdyby ne tak hrozil planovanej cisar z cehoz jsem byla smaozrejme skoro cely tehu hin a dost 😒 ale v 30 tydnu a diky bohu dodnes se fakt dle slov Mudru tak placenta zvedla a uz je 2 cm nad brankou coz je minimum pro prirozeny porod takze je sance ze budu rodit normalne pokud se teda samozrejme nic nepokaka jinyho coz nevime zadna z nas ze jo no 😒 ale proste uz nehrozi planovanej ani jinej cisar no tak tot jen vzkaz pro vas vsechny co se toho bojite holky ..nebojte se toho ona se fakt zvedne v 97% pripadech a budete rodit v pohode a normalka a nestresujte se tim pokud vam to dr reknou ze to mate 😉 ja se ted tomu taky smeju ale jeste nedavno jsem z toho i brecela a byla hin .-(( a zbytecne

jana.cb
18. dub 2009

jinak mi vsichni Dr tady u nas v CB na rizikovym v nemocnici i moje gyndarka rikala ze minimalni odstup je 2 cm placenta aby byla nad brankou ne u ni ani pod ale nad musi byt aby byl bezpecny porod ale pry je na uvazeny kazdeho Dr co vas bude rodit zda kdyz bude min zda rikskne porod prirozeny a necha vas porodit nebo radsi rekne ze je to na cisare a je jedno kde je placenta zda vzadu ci vepredu ci nize ...jde jen o tu branku takze pokud mate ve zprave DDS oznaceni a ze je nad tak uz je to ok 😉 a placenta muze byt klidne v DS 😉 ja ji mam taky vzadu a v DS ale to nevadi hlavne ze je nad DDS 😉 tak snad jsem vam alespon trosku zvedla naladu holky no 😉 mejste se moc pekne a vsem vam drzim palecky at je vse ok a jak ma byt 😉

jana.cb
18. dub 2009

jinak rozhodujici je jak je pred porodem a pokud uz je v 38 tydnu nad brankou tak uz je to ok ..do toho 38 muze byt jeste niz ci pod ci zaroven ...neni pravidlem ze v 30 kdyz je pod brankou ze nevyleze 😉 me vylezla az kolem 35 tydne teprve 😉 takze zadny plaseni holky u kazde z nas je je to jine 😉 ale ten 38 tydne vetsinou rozhodne a ustalí se to 😉 panz pak jde brisko uz jen dolu 😉

aponchie
18. dub 2009

katulen neni zac..taky jsem byla vystresovana,ale opravdu nekdy pomaha radsi necist 😎

audi1986
18. črc 2012

našla jsem toto téma ale nejsem z toho nijak moudrá - doufám, že se najde někdo, kdo si přečte tento můj příspěvek a bude vědět víc?? zpráva z včerejšího utz ve 20tt - placenta na přední stěně a v pravé hraně děložní, do dolního segmentu, 35 mm od VB........ mám se bát nebo je to ještě vysoko?? děkuji.

mum123
15. srp 2012

To je dobry,mas cas ona se vytahne. Me mudr rekl ze ve 20 tt to neni treba resit,ze se ve vetsine pripadu vytahne. Me se tesy moc nevytahla,ale ja ji mela v 29tt 17 mm a za 2 tydny 40 mm,ted cekam zda se posune jeste vys. Dulezity je UTZ po 30 tt

kikynka
21. zář 2012

AHoj holky můžete mi někdo poradit? Jsem ve 20tt, dnes mi doktorka řekla že mám nízko položenou placentu a napsala mi do kartičky placenta na PS přes VB nevím co to je můžete mi někdo poradit

scai
21. zář 2012

@kikynka já jí měla přes hrdlo úplně, ve 22 tt už nevím, to už se asi začala malinko vytahovat, ale určitě byla hodně dole, myslím že tak max 1 cm od hrdla nebo přes něj. Teď už jí mám asi 5 cm od hrdla na přední stěně a to už je prý dobrý!
Takže se fakt vytáhla. Bála jsem se, nechtěla jsem rodit císařem a dopadlo to dobře (zatím)

janulas84
21. zář 2012

Ahojky, taky jsem měla placentu hodně nízko a od začátku se mluvilo o tom, že nejspíš budu rodit císařem, ale zároveň říkali, že se placenta možná povytáhne. A povytáhla, pořád ji mám v dolním segmentu (jsem v 34.týdnu), ale prý dostatečně daleko na to, abych mohla rodit normálně. No už jsem byla smířená s císařem, tak teď se zase psychicky připravuji na normální porod - lehce jsem se začla bát 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru