Nízko položená placenta. Máte nějakou zkušenost?

szedivka
4. led 2007

Ahoj těhulky, právě jsem se u doktora dozvěděla že mám nízko položenou placentu. Jsem ve 21TT. Chtěla jsem se zeptat jestli s tímto problémem máte některá zkušenosti a zda jste hledaly něco k tomuto tématu. Těším se na příspěvky a předem děkuji za každou radu nebo informaci.

maru9
20. pro 2015

aha, dekuju moc za odpoved 🙂

martinkasi
21. led 2016

@marketuska můžu se zeptat kolik byla celkem placenta od branky? Já mám od 20tt 18mm od branky a pořád nevím na čem jsem jako:( Dr. říkala, že císař není nutný, tak nevím... 😖

monikagurthova
21. led 2016

Ahoj holky, v pondělí mě doktor trochu vyděsil, že mám placentu II. (před měsícem byla I.), je možnost, že se ještě s postupujícím těhotenstvím placenta urovná? Jaké máte zkušenosti?

martinkasi
21. led 2016

@monikagurthova a nemáš psané nebo nevíš kolik je od branky?

monikagurthova
21. led 2016

@martinkasi No právě že nemám, on je v tomhle hrozný skoro nic mi neřekne a když jsem se ptala, tak mi řekl, že by to zatím neřešil, že zatím se mu to líbí....tak já nevím...ale vyděsilo mě to, říkal to tak jako hodně vážně a pak druhým dechem dodal, že se mu to zatím líbí.

bajana
21. led 2016

@monikagurthova ale toto sa netýka umiestnenia placenty ale jej zrelosti, pokiaľ viem...

monikagurthova
21. led 2016

@bajana a to potom znamená co? Promiň, ale jsem prvorodička, takže tahle věci fakt moc neznám 🙂

martinkasi
21. led 2016

@monikagurthova no já ji mám 18mm od branky a celou dobu od 20tt mi říká, že to vypadá na císař a v 31tt mi říkala, že císař ani náhodou, že miminko si tu placentu hlavičkou odtlačí, tak sem z toho taky zmatená :( no ale jdu příští týden už do porodky tak doufám, že mi k tomu řeknou víc jako, ona taky není schopná mi to nějak více vysvětlit a to jsem už 36+5 :(.

monikagurthova
21. led 2016

@martinkasi No já jsem teď po komentáři @bajana zmatená ještě víc, protože on mi ani neřekne, jestli je to nízká placenta typu II, nebo vyzrálost placent (to asi ani neumím představit, co to znamená)....on prostě nic moc neřekne vždycky od něj odcházím a je mi hůř, než před prohlídkou....kolikrát si říkám, jestli nezajet na pohotovost a tam třeba by mi k tomu řekli víc....

bajana
21. led 2016

@monikagurthova neviem presne, zistuje sa to na UTZ a ku koncu tehotenstva je placenta zrala na stupen 3...uz skratka konci svoju zivotnost...a tebe povedal dr. aj o tom, ze ju mas nizko polozenu? Lebo to sa samozrejme nevylucuje- aby bola nizko aj zrela na stupen 2...inak by som vseobecne verila lekarovi a ak hovori ok, tak to tak je...a nehladat na nete nejake sialene diagnozy a porovnavat sa s inymi....v dnesnej internetovej dobe teda vobec nezavidim lekarom ich pracu...

monikagurthova
21. led 2016

@bajana Jde spíš o to, že on mi k tomu nic kloudného neřekne, řekne sestřičce placenta 2 a ona no to je hezký minule byla 1, no to sem zvědavá. On se u toho tváří jak neštěstí a když se ho zeptám, řekne mi, že se mu to zatím líbí a nic víc....Tohle mi dělá poslední dobou pořád....proto jsem z toho nervozní

bajana
21. led 2016

@monikagurthova chápem...ale tak skus mu veriť...no a máš tú placentu nízko či nie?

monikagurthova
22. led 2016

@bajana No říkal, že ano, ale jak moc nebo málo neříkal

bajana
22. led 2016

@monikagurthova tak asi to nebude nič hrozné, ak by bola vcestna a prekrývala branku, to by bolo horšie - krvácanie, hrozba abrupcie placenty, nemožnosť prirodzeného pôrodu. Radšej sa dopredu nestresuj, pôjdeš ešte na veľký utz o pár týždňov, tam to znovu skontroluje.

monikagurthova
22. led 2016

@bajana jj máš pravdu, když ono to těhotenství bylo na začátku dost rizikové, tak mě teď prostě rozhodí úplně všechno...

machi22
6. únor 2016
sjuzan77
9. únor 2016

@bajana ahoj, rada by som vedela, ako dopadol porod, samozrejme, ak to nevadi. tiez mi diagnostikovali praevia centralis, vraj bez sance na vytiahnutie, placenta prekryva cely krcok, tak hladam skusenosti.

samaber
9. únor 2016

@sjuzan77 já rodila akutním císařem kvůli krvácení. Měla jsem to i u třetího tehu a to se zcela vytáhla a mám ji úplně mimo porodní cesty

samaber
9. únor 2016

@sjuzan77 33+0

sjuzan77
9. únor 2016

@samaber dakujem za skusenost, drobec bol v poriadku? vsade na mna vyskakuju hororove pribehy, co mi na psychike nepridava 😒 vraj mne sa nevytiahne, tvrdia mi to 3 lekari, placenta je cela priamo nad brankou.

bajana
9. únor 2016

@sjuzan77 ja som mala partialis, jeden cip mi prekrýval branku. Rodila som akútnou sekciou v 31+6tt,ale už som mala pichnuté kortikoidy a malý mal 1910g, takže v inkubátore bol len 7 dní z toho na JIS 4 dni. Po 25 dňoch sme išli domov, plne kojim. Zatiaľ vyzerá byť všetko ok, len má pupočníkovy pruh a cvicime vojtovku. Inak nedávno porodila tretie dieťa jedna holka z mojej termínovej skupiny, tiež mala centralis a vydržala bez krvácania asi do 37.al.38tt...obe sme mali akútnu sekciu kvôli abrupcii placenty, ju to chytilo doma, volala si sanitku, ja som predtým silno zakrvácala a začali mi aj mierne kontrakcie (alebo poslíčkovia) a už som bola na JISke, takže som bola pod dohľadom.

sjuzan77
9. únor 2016

@bajana ja mam ist do nemocnice od cca 30tt, sice neviem, ako to zvladne dcerka, ale nech som radsej pod dohladom. drzim palce drobcovi, som rada za dalsiu skusenost s dobrym koncom.

samaber
10. únor 2016

@sjuzan77 bohužel nebyl, ale tím tě nechci děsit, měl problémy s dýcháním, kortikoidy mi píchali někdy kolem 28-30tt (už nevím), pak mě propustili domů, pak jsem se za týden zase vrátila. No a pak jsem začala hodně krvácet,ale to jsem u nich dva týdny v klidu ležela. Malej byl v nemocnici necelý měsíc. Z toho týden se mnou na hostovském pokoji. Vojtovku jsme cvicili do 14m, ma za sebou operaci očí k vůli inkubátoru, pak měl ještě další problémy se sřevem,ale to nevím, jestli ovlivnilo predcasne narození. Záhada je zmizení ledviny, ale to taky nikdo nechápe, v těhu měl dvě ledviny, po tehu ne, doktori rikaji,ze to neni mozne,ale ta ledvina nema vliv, jedna funguje hezky za dve.

sjuzan77
10. únor 2016

@samaber je mi luto, ze ste mali problemy, ale pre mna je klucove, ze to prezil. mam za sebou 3 potraty, toto tehotenstvo je zazrak a zaroven aj posledne, lekari ma uz teraz odhovarali, tak dufam, ze sa dockame stastneho konca a dcerka nebude jedinacik. vela zdravicka zelam, najma malinkemu.

samaber
10. únor 2016

@sjuzan77 no jak se mi ted zopakovala diagnoza s placentou, tak jsem propadla hrozne hysterii i manžel, ale vůbec jsem netušila,že placenta fakt odcestuje úplně nahoru.

beep
11. únor 2016

Dievčatá mám tiež nízko položenú placentu. Som v 12 tt, ako dlho ste spinili? Bolelo vás i v podbrušku a v krížoch?

samaber
11. únor 2016

@sjuzan77 držím palce, ať ti to dopadne co nejlépe, v porodnici se mnou byla i paní, co měla tu placentu, ale dočkala se 38.tt bez jakéhokoliv krvácení šla rovnou na císař. Mě se nejvíc ulevilo po 24tt, pak 28tt a jak jsem se prehoupla přes termín svého předčasného porodu, tak už věřím na zázraky, každopádně ve 20tt jsem měla placentu v cestách a v 28tt už asi 3cm od branky

bajana
11. únor 2016

@beep začala som špiniť v 27tt a potom som dosť často a silno krvácala až do akútnej sekcie v 32tt...bolesti s placentou podľa mňa nesúvisia...ja som nemala žiadne

sjuzan77
11. únor 2016

@samaber dakujem, musim verit. tiez mam stanovene " milniky" , teraz sa snazim dostat cez tu magicku hranicu 24tt a potom pojdem dalej 😉

blanka94
12. únor 2016

Ahoj, tak já se přidám... už jsem třikrát krvácela, jednou jsem byla v nemocnici. Prý mám placentu moc dole, tak mám hlavně ležet, bez sexu a nic nezvedat... už mě nechají a neschopence. je to docela psychicky náročné...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru