Nízko položená placenta. Máte nějakou zkušenost?

szedivka
4. led 2007

Ahoj těhulky, právě jsem se u doktora dozvěděla že mám nízko položenou placentu. Jsem ve 21TT. Chtěla jsem se zeptat jestli s tímto problémem máte některá zkušenosti a zda jste hledaly něco k tomuto tématu. Těším se na příspěvky a předem děkuji za každou radu nebo informaci.

mirusak1
21. zář 2012

Holky, ve 20tt to jeste nic neznamena, ja ji ve 20tt mela na predni stene a zasahovala do vnitrni branky, ve 30tt uz jen do dolniho delozniho segmentu a nakonec se jeste tak vytahla, ze jsem rodila normalne. Akorat vam nikdo nerekne, jestli se vytahne nebo ne, ale vetsinou jo.

mannie.mannie
22. zář 2012

Takže když je v 21 tt placenta na přední straně, zasahující do dolního segmentu, 4cm od vnitřní branky, tak je to ještě ok?? Jsou ty 4 cm dostatečně daleko nebo je to důvod ke strachu?

mum123
23. zář 2012

Ja ji mela na zadni stene 40 mm v 31 tt a pak jsem se ptala doktora v 35tt a koukl na to a ze dobry, zeuz tech 40 mm bylo docela dobry. Ona se jeste vytahne. Mas cas,jen klid.

luckajan
2. říj 2012

Ahoj, já měla v prvním těhotenství placentu previi centralis. Začali to u mě řešit až kolem 30.týdne. Do té doby ani žádné problémy. Pak jsem byla dvakrát v nemocnici pro krvácení. Je lepší tam vždycky dojet. Když je to jenom slabší špinění, tak myslím stačí domluvit se s doktorkou na kontrolu, ale při silnějším krvácení okamžitě do porodnice. Nakonec jsem rodila ve 34. týdnu akutním císařem (u té centrální to ani jinak nejde).
Teď mám u druhého těhotenství ve 20. týdnu placentu na zadní stěně a 5 mm od branky, tak čekám a doufám🙂 Nechtěla bych si zopáknout to co minule. Kdyby jste chtěl někdo nějaké info, tak piště.

martinasul
3. říj 2012

@szedivka
Ahoj jmenuji se Martina.
I já mám stejný problém,jsme v 31tt a i mě doktor zjistil,že mám nízko placentu.Respektivně vlevo dole,přímo nad brankou.Takže když mě vyšetřují,musejí dávat pozor,aby mi neublížil. A nezačala jsem krvácet. Takže už vím že pujdu na císaře. Myslela jsme,že by mi pomalu se posunula nahoru,ale vypadá to že už nepujde.

elarou
13. kvě 2013

@katarina82 Ahoj!!mám ten samý problém.Začala jsem špinit,potom krvácet.Byla jsem 2dni v nemocnici,hrozili mi potratem,ale je to zatím dobrý.Beru Ascorutin na zesílení žilních stěn.Musím být v klidu a odpočívat.Stále špiním,ale nekrvácím.Dnes na ultrzv. stále nízko položená placenta,kvůli tomu to krvácení.Pořád nemám vyhráno,ale je to o trošku lepší.Doktor říká,že z 90% to dopadne dobře.Jsem v 15týdnu a bojuju!!

ivaflo
2. črc 2013

Ahoj holky, ja dneska byla na kontrole a taky mi mudr rekla, ze mam nizko placentu a at se vyvaruju pohl. styku. Jsem z toho cela hin. ☹ Jsem 16.tt.

mum123
2. črc 2013

@ivaflo Neboj to se srovna, v 16tt je brzy na zavery. Ja mela jeste v 31tt niz a pak se vytahla

ivaflo
3. črc 2013

@mum123 ty jo a to mam byt celou dobu bez sexu? 😕

mum123
3. črc 2013

@ivaflo myslim ze zdravi ditete je dulezitejsi. Zeptej se priste na kontrole

ivaflo
3. črc 2013

@mum123 Tak jasne ze jo...to mela byt spis takova recnicka otazka🙂 😉

zuzka84
30. črc 2013

@ivaflo , já měla placenta praevia centralis (placenta zcela překrývající porodní cesty) a přišli na to ve 32tt , do té doby jsem normálně fungovala. U placenty praevia je nejvyšší riziko problémů(respektive odloučení placenty) až po tom 30tt . A pokud zasahuje do porodních cest jen málo , tak v některých porodnicích se s tím dá rodit i vaginálně. No, ale tak to chvíli vydržte , ona se se většinou vytáhne jak roste bříško a pak už by vám to nemohlo bránit 😀 . Držím palce 🙂

ivaflo
30. črc 2013

@zuzka84 ahoj...a to ti na to prisli tak pozde? JA dneskaa byla na kontrole a ultrazvuku placenta je uz nahore a vzadu. Tak jsem rada, ze se to "spravilo"🙂 Diky za drzeni palcu🙂))))) 😉

zuzka84
1. srp 2013

@ivaflo , tak super, já tušila, že tam bude jen malinko a ještě vyleze , potvora 😀 . mě na to přišli až v tom 32tt celkem náhodou. do dneška to nechápu. ve 12tt i 20tt jsem byla na genetice,kde na mimčo koukali všichni tři doktoři , kteří tam pracují a mají spoustu těch atestací a takový mašiny 😀 . asi prostě koukali především na uložení orgánů ( první syn má vrozenou vadu s opačným uložením orgánů) a už jaksi zapoměli na placentu 😝 . moje gynekoložka předtím mi tedy říkala, že se jí zdá že je nízko placenta, ale pak koukala na zprávu a prý , když na genetice píšou , že ne , tak ne. No a pak jsem se dostala do nemocnice kvůli špatnému krevnímu obrazu - musela jsem na krevní transfuze, a tam zjistili při příjmu , že je ta placenta úplně přes porodní cesty. tak to byl takový šok :-/

kkkkaaaccckkka
15. srp 2013

@luckajan ahoj narazila jsem na tvůj příspěvek.. taky mám placentu praevia centralis - bez šance na jakékoliv vytáhnutí, tak by mě zajímalo jak to u tebe probíhal? Mám z toho docela obavy, většinou to skončí akutním císařem už dost brzo, pak to musí bejt fofr... zatím jsem ještě ani nešpinila nic - naštěstí!!!

luckajan
15. srp 2013

Ahoj, já nešpinila celou dobu. Pak jsem jednou začala krvácet a skončila v podolí. Tam to přestalo, nechali si mě týden na pozorování na rizikovým a pak mě pustili domů. Za 2 týdny jsem kecá cela zase, ale daleko víc, takže v noci sanitkou do krče. Zase se to uklidnilo, ale to jsem byla 33. týden, takže mi začali dávat kortikoidy na dozrání plic. Mě ještě navíc začali kontrakce, tak mi nasadili ještě magnesium do kopačky. A pak už se jenom čekalo, co bude. Na začátku 34.týdne jsem zase začala krvácet a šlo se okamžitě na akutní císař. Malá měla skóre 8, 8, 8. Dva týdny byla na jipce a pak jsme byly spolu dva týdny na nedonošeneckým. Pouštěli nás když měla přes 2 kila a byla plně kojená. Nevím, co si za týden, ale po tom 30 týdnu už se to dá zvládnout. Přeju ti, ať to vydržíte co nejdřív. Císaře máš jasného, tak aspoň ať není akutní. Já ztratila hodně krve a nebyla se schopná 4 dny zvednout. Až pak mi dali transfúzi. Dneska už bych na ni trvala hned, protože pak jsem se dala do kupy během 2 dnů a do tý doby mě nepustili za malou. Kdybys ještě něco chtěla vědět, tak klidně napiš.

mscheel
9. říj 2013

Ahoj....Já jsem taky ve 14 tydnu a zacla jsem spint a včera mi doktor řek,že mam nizko placentu...nevim co mam delat..mam jt na pohotovost?muj doktor tu není:(

newoun
13. dub 2015

Ahoj,jsem 31+1 a zjistili mi nízko položenou placentu 30 mm zasahující do DDS.Co mě čeká,co to obnáší?Kdo s tím má nějaké zkušenosti?Moc prosim,hrozně se bojím,je to moje první miminko ☹

pindulinek
21. lis 2015

Ahojky holky prosim jake riziko cisaraku a pro maleho je kdyz mam placentu nizko nasedajici 18 mm dik za jakou koukoli odpoved

bajana
21. lis 2015

@pindulinek v 21tt je ešte veľká šanca, že sa vytiahne....ja som v 30tt, placenta prekrýva celú branku, ešte 4 týždne počkajú, či sa vytiahne, ak nie, nasledovať bude hospitalizácia a plánovaný cisársky v 37-38tt. Teraz mám kludovy režim, občas silnejšie zakrvácam. Ak to bude silné neprestávajúce krvácanie spojené s bolesťami brucha, musím okamžite do pôrodnice. Už som tam bola na 3 dni, pichli mi kortikosteroidy na dozretie pľúc miminka. Jemu nič nehrozí, placenta funguje dobre. Mám akurát zvýšené riziko abrupcie placenty, čo by znamenalo ohrozenie môjho života aj babatka.

vejuntaisabella
1. pro 2015

Ahojky holky, v 21tt jsme byli na UZ vysetreni a pani doktorka mi do zpravy napsala,ze mam nizkonsedajici placentu. Vy tady pisete ze vam vas lekar nedovolil sexovat, ale me nic nikdo nerekl,tak se ted s pritelem bojime... Co myslite??? 🙂

viivienn
2. pro 2015

@vejuntaisabella Ahojky mám placentu 5mm od branky od 10týdne mám sex opravdu zakázaný ☹ Ted jsem 34 týd a moc nevylezla ☹ Prý se muže odlučovat hlavně sledovat zda člověk ne špiní jinak mazat k lékaři.To mi řekl lékař.
Jukni na net jsou 4 stupně placenty 🙂

ranysek
8. pro 2015

@vejuntaisabella ahoj, v 16.týdnu mi taky dr řekl, že mám nízkonasedající placentu. Zatím vše bez komplikací. Sex mi taky nezakázal. Ve čtvrtek jdu na kontrolu ve 20.týdnu, tak snad se trochu povytáhla.

vejuntaisabella
9. pro 2015

Ranysek.. Diky, ja jdu pristi ctvrtek taky na kontrolu, tak su taky zvedava 🙂 Drzim Ti palce 🙂 🙂

maru9
18. pro 2015

Ahoj holky, a nemáte někdo zkušenost s nízko položenou placentou (mám vpředu, zasahuje těsně po branku, takže to není tak hrozné), jsem tedy zatím teprve 19tt - celý první trim. jsem špinila, na konci 1. trim i krvácela (z důvodů hematomů, které se mi pořád dělaly), 1x hospitalizace silné krvácení jasnou krví (hematom)... no a teď už sice hematom žádný nemám ale zato krvácím každý den, někdy víc, někdy míň (za poslední měsíc jsem měla pouze 3 dny po sobě bez krvácení, jinak každý den) a dle mé dr. je důvod, že krvácím od placenty.. takže přísný klidový režim ..
Zajímá mě to, jestli mohu nějakou polohou vleže pomoct vytažení placenty nebo ji alespoň zbytečně nenamáhat - kdysi jsem cosi na netu našla, ale už to zpětně nedohledám..
Díky za případnou radu a přeji všem co nejméně komplikací a úspěšné donošení miminek 🙂

veronila
18. pro 2015

@maru9 Ahoj, ja teda nikdy nekrvacela kvuli placente, ale taky jsem ji mela nizko na ultrazvuku ve 20tt a taky nezakryvala vychod. V 29tt uz byla v poradku, normalni. Ja myslim, ze se ti vytahne sama jak miminko poroste 😉

maru9
20. pro 2015

@veronila díky, samotnou placentu vpředu bych neřešila, ptám se především kvůli tomu krvácení, zda někdo neví o nějaké poloze, která by mohla pomoci vytažení té placenty víc nahoru.. (na začátku jsem to blbě podala, omlouvám se) někde jsem cosi četla ale už fakt nevím kde

marketuska
20. pro 2015

placentu jsem měla nízko-ze začátku jsem malinko krvácela, pak od 30tt párkrát malinko krvácela. Vytáhla se na 1cm od branky, ale nakonec stejně císař pro odlučující se placentu - praskla voda a místo kontrakcí se k tomu pak přidalo krvácení. Já teda měla od toho 30tt sex zakázaný - kvůli tomu krvácení/špinění. Nikdy to nebylo krvácení jako MS. CO s tím ti poradí lékař, on na utz pozná, kde přesně je. Víc mě kvůli tomu hlídali, každou kontrolu to přeměřovali.

maru9
20. pro 2015

@marketuska ahoj děkuji, můžu ještě dotaz, v kterém týdnu jsi rodila?
My sex jakože by do mě partner pronikl pro jistotu neprovozujem - od začátku kvůli špinění a v 14tt byl zakázán (kdo by taky stál o krvavé žně, že - hahaha) jinak děkuji za zkušenost 🙂

marketuska
20. pro 2015

@maru9 38+1 je malý narozený 50cm, 3300g, takže normální donošené dítě. Porod byl že praskla voda, s placentou to nemělo nic společného. Spustu chlapečků spěchá na svět o 2 týdny dřív 🙂 Jen jsem v těhotenství fakt od toho 2.trimestrálního utz chodila co 14dnů na utz a kontrolovaly placentu - průtoky a pořád zapisovali kde je 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru