Nízko položená placenta+časté špinění, máte zkušenost?

kikanavratilova
2. črc 2014

Zdravím všechny, mám nízko položenou placentu a mým problémem je časté špinění. Máte některá takovou zkušenost? Nikdy nevím kdy už bych měla jet k dr nebo do nemocnice. Doktorka mi řekla,že to může zašpinit,ale neřekla jak často nebo jak moc.. 😒 Občas to špiní víc, tak, že to vidím i na slipové vložce a jindy jen na papíru a nebo vůbec nic. Doktorka mi řekla klidový režim, ale to taky nevím co znamená. Zda jen ležet a nebo se jen šetit. Předem děkuju za zkušenosti. 🙂

pkolin
2. črc 2014

Mám také nízko placentu (měla jsem i u prvního těhotenství, ale tenkrát to bylo bez špinění) a začala jsem špinit v 18tt - doktor mi naordinoval klidový režim - což podle něho znamená postarat se jen sama o sebe, což v překladu je najíst se, dojít si na záchod a do sprchy a jinak ležet! Nesměla jsem ani uvařit, nic... stejně to nepomohlo a za 4 dny jsem opět začala špinit a to mě hnal hned do nemocnice, tam si mě nechali 4 dny (špinila jsem vždy jednorázově, prostě na vložce krev, spíš do hněda, po výměně vložky už nic). Už jsem tedy zůstala doma, do práce už mě dr. nepustil, ale od té doby zaplať Bůh nic... pokud často krvácíš, není to dobré, placenta se může utrhnout a to je pak masivní krvácení a vede k okamžitému porodu (většinou císařem) - radila bych se fakt šetřeit, hlavně polehávat a já bych tedy vždy raději zašla na UTZ, aby malé dr. zkontroloval! Mě řekla dr. v nemocnici, že špinění je varování - pozor zvolni!!! Hodně štěstí...

kriistin
2. črc 2014

@kikanavratilova mela jsem taky nizko placentu a trvdlo mi často břicho tak jsem musela ležet.pak se posunula nahoru.

arrowka
2. črc 2014

Zkušenost mám, jak s nízko položenou placentou, tak častým špiněním. A asi je to mou povahou, ale já to nijak neřešila. Stačil mi na to jeden článek na internetu, kde se psalo, že nízko položená placenta se s velkou pravděpodobností vytáhne a občasné špinění je v takovém případě normální. To se u mě potvrdilo, po 25. týdnu jsem špinit přestala a ve 32. týdnu byla placenta nahoře. Žádný klidový režim jsem nedržela a nevím, jaký by mělo smysl ležet, to bych se z toho akorát zbláznila. A ani jsem se nijak nešetřila, do 32. týdne jsem chodila do práce.
Takže pokud nemáš jinak rizikové těhotenství, tak se dopředu nestraš a dělej, co obvykle. Do nemocnice jeď tehdy, pokud bys krvácela jasně červenou krví nebo měla neobvyklé bolesti.

jahudka.1
2. črc 2014

Mela jsem taky placentu nizko, ale ani jednou nespinila... Klidovy rezim jsem mela prvnich 5 mesicu, kvuli nevolnostem, nebyla jsem schopna ani vstat, jinak bych ho asi nedrzela... Me se bohuzel nevytahla- rodila jsem planovanou sekci:(

kikanavratilova
autor
2. črc 2014

Tak já s císařem celkem počítám i tak,pač první dcera se mi narodila císařem 31+6 tt ,a to bylo těhu do té doby bez problémů..tak doufám,že tentokrát to bude naopak.. 🙂 mám strach hlavně z odlučování placenty..No zítra si rači zajedu k dr, pro svůj klid..nechci zbytečně plašit,ale taky nic podcenit..to sem si říkala,jak si těhu užiju a teť už se nemůžu dočkat,až bude leden.. 😀

mogwaika
2. črc 2014

Měla jsem praevia centralis v 16tt, ve 24tt se posunula k brance, 32tt už byla 2 cm od branky. Cca hoďku denně si hrála s malým, normálně uvařila, úklid jen lehký. Bylo to peklo, jsem hodně aktivní, ale snažila jsem se vážně hodně šetřit. Ze začátku hrozili sekcí v 36tt, nakonec jsem rodila normálně 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru