Nízko položené miminko ve 20 tt, máte zkušenost?

danyseq
28. črc 2012

prosím o radu jsem ve 20 tt a miminko mi strasne tlaci na mocovy mechyr dr. rekl ze je tesne pred porodnima cestama a ze se srovna ale neprijde mi ze by se to lepsilo spis naopak, nema nektera podobnou zkusenost???

kazy
29. črc 2012

Ahoj, také jsme měli diagnozu "nízko položené mimi" a doktor strašil předčasným porodem, což se nesplnilo, kdybychom ho přirozeně s manželem nevyhnali, tak jsem ještě přenášela. Ale na půl roku jsem měla doporučeno vyhýbat se jízdě v autě, autobuse (asi abych si malýho nevydrncala🙂, takže jsme necestovali, snažila jsem se nenosit, nezvedat staršího syna a pořídila jsem si těhotenský pás Anita, a doktor si moc chválil, že viděl zlepšení (nebo se stav potom aspoň nezhoršoval). Časté čůrání je uplně normální, ať je dítko dole nebo nahoře, krom polohy a velikosti dítěte bych v tom možná viděla i hormony...

slundo
29. črc 2012

Přesně to mě taky trápilo, myslela jsem, že mi začíná zánět močového měchýře. Doktorka zjistila, že je mimčo hodně dole a hlavičkou tlačí na porodní cesty. Mělo to trošku vliv na čípek, který se mi zkracoval a musela jsem ležet ( než se zase zvětšil) a dodržovat klidový režim. Brala jsem k tomu magnézko, ale donosili jsme do termínu, jen sem se trošku víc šetřila 🙂 Takže se neboj, jen víc odpočívej a šetři se, ikdyž se celkově cítíš dobře a že zvládneš třeba i vytírání podlahy apod. Prostě to nech na jiných 🙂

danyseq
autor
29. črc 2012

dekuji vam za rady, u prvniho syna to byla pohoda a to mel 4 kg a na mocovy mechyr netlacil 🙂 tak uvidime jak to doklepeme ted 🙂

werunqa
28. srp 2012

@danyseq
Ahoj
ja to tak mela od 25tt-mala mi tlacila na porodni cesty, takze se mi zkracoval cipek a otvirala jsem se na porod.
Do 35tt jsem musela lezet.Mala se nakonec narodila den pred TP 😉
Jinak segra taky ceka mimi v prosinci 🙂

andrejsp
3. zář 2012

@danyseq Ahoj, také jsem měla mimi nízko, že nešlo ani zjistit, co čekáme a hrozně mě tlačilo na močák, ale jak roste, tak se posouvá. Teď už cítím pohyby v oblasti pupíku i nad ním😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru