Nízký tlak v těhotenství, máte nápad na povzbuzovák?

mysicka_lb
18. srp 2013

Ahoj holky, vždy jsem trpěla na nízký tlak (cca 95 na 60) a musela jsem pít spoustu coly a občas si dát i panáka, abych vůbec mohla fungovat. Teď v těhotenství mám ovšem tlak 75 na 50 a tyhle svoje povzbuzováky nesmím, takže jsem v koncích. Často se mi motá hlava a musím si jít lehnout po každé sebemenší námaze, více vydrží i má 85letá babička. Nemáte nějaký nápad na povolený povzbuzovák? A je to nějak nebezpečné? Momentálně jsem v sedmém týdnu. U doktora jsem ještě nebyla, objednal mě na příští týden. Teď jsem byla na neschopence kvůli viróze, tak jsem si mohla dovolit polehávat, ale zítra jdu zase do práce.

mooncaa
18. srp 2013

@mysicka_lb Já teda si zvyšuji tlak tou colou a ještě jsem se nesetkala s tím, že by to mělo nějak vadit (konzultováno i s Dr.). Kafe mi nechutná. A jinak teda mi dost pomáhá zvýšit množství adrenalinu v krvi, což, když se starám o skoro 3-letého prcka, jde úplně samo.

mysicka_lb
autor
18. srp 2013

@mooncaa Já nevím, ty názory jsou na kofein právě dost rozdílné. Někde uvádějí, že platí přísný zákaz, někde povolují i čtyři šálky kávy denně (tu já teda taky vůbec nepiju a začínat s ní zrovna těhotenství by mi přišlo divné). Bohužel jsem nejdřív četla ten zdroj, který kofein přísně zakazoval, tak má teď strach si dát i jen jednu skleničku coly. Můžu se zeptat, kolik jí denně asi tak vypiješ?

mooncaa
18. srp 2013

@mysicka_lb To je různé, ale někdy to je i litr během celého dne. Někdy nic. Já se třeba dříve úplně vyhýbala alkoholu a pak jsem se dočetla, že sklenička vína, nebo piva denně v těhotenství a při kojení vůbec nevadí. Já teda alkohol stejně moc nepiji, ale asi bude zdravější než ta cola. Já myslím, že na cole nevadí ten kofein, ale ty ostatní hnusy, co obsahuje.

mysicka_lb
autor
18. srp 2013

@mooncaa No jo, alkohol, to je další věc, na které se odborníci absolutně neshodnou. Ale tam bych měla vážně strach si něco sama "naordinovat," zvlášť takhle v prvním trimestru, kdy je těhotenství nejrizikovější.

evcounek
19. srp 2013

@mysicka_lb je pravda, že první trimestr je hodně rizikový, ale takový nízký tlak je taky nebezbepečný. Já jsem sebou málem asi 3 švihla na ulici (nikdo mi nepomohl a to jsem šla s 3letým synkem) a dr. mi varoval, že ještě jednou tak budu muset do nemocnice. Taky piju colu na zvýšení tlaku (ten mám většinou tak 90-100/60). teď jí mám zakázanou protože jsem byla na cukru a první hodnota vycházela na cukrovku (na lačno) a druhá v normě (po vypití glukozy a odstupu 2h) tak jsem na diabet. poradně a zatím se mám hlídat (do 29.8. kdy jsu znova na krev na lačno).
zroznový cukr jsi zkoušela? ten mi taky občas zabere, ale po spořádání skoro poloviny balení 😀 což na cukrovku asi není zrovna dobré

zuzamik
19. srp 2013

@mysicka_lb Mě na nízký tlak pomáhá hrnek kafe po ránu- mdloby se rozejdou a já můžu normálně fungovat. Taky nejsem žádný kafař, ale když to jinak nejde... A občasná decinka vína taky neuškodí- naopak: pomůže na tlak a je dobrá na cévy 😉 (obojí mi doporučila doktorka)

hav81
19. srp 2013

@mysicka_lb mám tlak 90/60 a přesně jak píšou holky,ráno si dát kafčo,občas cucnout coli (v prvnim těhotenství jsem jí pila i kvůli žaludku) a občas jsem si dala 2 dcl vína (měla jsem na něj i strašnou chuť).A obě těhotenství i děti byli v pořádku) 😉

mabe
19. srp 2013

ja piju kazdej den kolu, ne litr, ale dam si třeba dve, tri sklenicky, pomaha me to a neresim, ze by to mimcu mělo nejak ublížit. 🙂

dzejnab
19. srp 2013

Já na to trpím také. Po konzultaci s dr. jsem pila každý den 1 hrnek kafe a když mi bylo opravdu ouvej, tak 2.
Já kafe miluju, takže jsem si ho uvařila ráno a ucucávala (už studené) pomalu celý den 🙂
Když jsem měla někam cestovat (v zaměstnání trávím hodně času za volantem), tak kolu s sebou. Opět jen ločky, ale udrželo mě to " v pohodě" a dokonce jsem v autě neměla problém ani se zvracením.
Během 2.trimestru se mi tlak srovnal na normální a do porodu tak i zůstal

speedygon
19. srp 2013

@mysicka_lb mně v minulém těhu dr colu přímo doporučila..a na nízký tlak je dobré i červené víno...neříkám, abys to pila denně-třeba 3x týdně půldecka škodit nemůže....

evulinkab
19. srp 2013

@mysicka_lb Ahojky,
já také trpím na hodně nizký tlak a v těhotenství teda obzvlášt..mívám 85/50 a tak...motá se mi hlava, apod...A doktorka mi říkala, at si dám klidně 2dcl červeného vina, že to vubec neuškodí.
Já teda 2dcl vína denně nepiji, ale ruzně to střídám-někdy pomůže jen hodně tekutin-opravdu mít u sebe pořad flašku s vodou a pííííít, někdy si cucnu vinka, někdy si koupim malou kolu,...A nebo to kafe.

martineckas
20. srp 2013

tak jste mě přakvapily a uklidnily najednou...Tlak mám nízký taky a sestřička mi řekla, že když bude nejhůř, tak kafe nebo sklenička vína pomůže..Colu bych asi nedala kvůli tomu, že mi moc nejede sladké, ale překvapilo mě, že se může...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru