NT 3,5mm + průtok srdíčkem - má někdo zkušenost?

janule1940
4. dub 2018

Má velmi blízká přítelkyně dnes byla na screeningu ve 12.týdnu. Lékař naměřil NT 3,5mm, což je zcela hraniční hodnota, plus říkal něco o tom, že v srdíčku není stejný průtok nahoru a dolů, netuším, co to znamená. Papír zatím žádný nemá, počkají až na výsledky celého screeningu. Přítelkyně šla hned na odběr z placenty a čekají na výsledky. Potřebuji se k tomu nějak postavit a připravit se na její podporu. Snažili se o miminko velmi dlouho, nakonec počali inseminací (píchala si něco do břicha na podporu dozrávání vajíčka a poté jí vpravili do dělož.hrdla spermie). Cítím s ní a ráda bych se dozvěděla něco více. Je tu prosím někdo, kdo měl skutečně špatné výsledky z těchto testů a nakonec měl zdravé miminko?

majdamixova
4. dub 2018

ano já a trvalo pár měsiců než se to i urovnalo, ale odběr tkáně s placenty dopadl výborně, takže se jednalo jen o nedozrálost organismu miminka....

janule1940
autor
4. dub 2018

@majdamixova a prosím, měla jste jen špatné NT nebo i to srdíčko? lékaři říkali, že to řeší, protože je tam kombinace obou:/

majdamixova
4. dub 2018

@janule1940 obojí....dokonce jim vyšel i horší prútok přes pupečník... přesné NT už nevím, ale vím, že hraniční to bylo také. hlavně celkově mi díky tomu vyšly i špatné výsledky....spoustu proplakaných chvil....ale uf....výsledky ok a zbytek se do 30 týdne srovnal...

janule1940
autor
4. dub 2018

@majdamixova děkuji, ráda slyším, že jí můžu dát naději. a jsem ráda, že vám to dobře dopadlo🙂

vladienka
4. dub 2018

Ja som mala NT 3,1 ale v sucte ostatnych vysledkov bol screening negativny a mala je zdrava.

janule1940
autor
4. dub 2018

@vladienka on právě lékař ani nemá zbytek screeningu, ještě nebyly výsledky krve, ale už hned, jakmile viděli kombinaci NT a nezdálo se jim srdíčko, poslali je na ten odběr z placenty.

kacasa
4. dub 2018

U me videl jen projasneni 3,55 a uz me poslal na CVS. Krev byla ok.. vysledky tez dobre.. stres to byl

vladienka
4. dub 2018

@janule1940 nie som doktor, neviem.. ale dnes sa hned posiela na amnio, mne v Podoli urobili kvoli vyssiemu NT rozsireny 1.aj 2. screening..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru