Budu divná, když si vezmu do porodnice své oblečení pro miminko?

michaelahorakova
9. dub 2018

Dobry den maminky budu divna kdyz si vemu do porodnice sve obleceni pro miminko?? Ty jejich stare oblecky co tam maj me desi.

leymea
11. dub 2018

@rebe jo, u nas normalka.

leymea
11. dub 2018

@zlorenka to mas pravdu.

rebe
11. dub 2018

@zlorenka Děti v inkubátoru by ti jistě řekly, že by jim v neustálé přítomnosti rodičů bylo lépe, bohužel na to naprostá většina českých nemocnic není vybavena. Nicméně na neustálou přítomnost rodiče u zdravých novorozenců na šestinedělí a na to, aby přebalování, převlékání, koupání a přenášení dítěte a podobné pro dítě stresující, ale nezdravotnické úkony běžné péče dělali rodiče, jsou vybaveny všechny porodnice.

@majovasnazilka Vidím obrovský rozdíl v tom, když je několikatýdenní dítě v láskyplné péči blízkého člověka, a když je několihodinový novorozenec v lhostejné, profesionální přítomnosti úplně cizího člověka. Tobě to vážně připadá srovnatelné?

@bekyc Uznávám chybu, neměla jsem napsat, že dítě potřebuje matku, ale že potřebuje rodiče. Ale i tak mi připadá zjevné, že je rozdíl mezi tatínkem a cizím člověkem.

rebe
11. dub 2018

@leymea To bych křičela tak, že už by to normálka nebylo 😀

majovasnazilka
11. dub 2018

@rebe Samozřejmě, že to není srovnatelné, ale půlhodinová nepřítomnost matky, určitě nenaruší vazbu mezi ní a dítětem. Jo svěřila jsem dítě vrahovi v bílém plášti, jsem špatná matka, že mu nestojím za zadkem 24/7. Uznávám, že při dlouhodobém odloučení je na problém zaděláno. A reagovala bych i na to, co jsi odpovídala někomu jinému, je rozdíl mezi matkou a otcem, muž není od přírody uzpůsobený o péči o dítě, i kdyby sestaral sebelíp, a teď nemyslím jen kojení. Muže nahradíš, ženu mámu NE. Ona přírpda není úplně blbá, to dnešní fifty fifty, kdy není máma a táta, ale tátomáma a mámotáta je poněkud na palici. 🙂

bekyc
12. dub 2018

@majovasnazilka proč myslíte že muž nenahradí ženu? To že k tomu neni přizpůsobeny neznamená, že to nezvládne. Mně treba vůbec nepřijde na palici, že můj muž od porodu zvládá všechno tak, jak bych to dělala já a nemusím mít strach je nechat o samotě. Znám jedny skvělý rodiče gaye a od těch by se kdejaká maminka mohla co učit...

zlorenka
12. dub 2018

@bekyc a tak nektere zeny si asi potrebuji pripadat nepostradatelne, pac by jinak prisly o smysl zivota :D

apacheee
AMBASADORKA
12. dub 2018

Já nesnáším erarni oblečení, takže jsem si pro své děti brala do porodnice své čisté, krásné a ideálně velké oblečení. Nikdo v porodnici s tím neměl sebemenší problém a moje děti beze mě (či otce) nebyly ani minutu. Druhý syn musel absolvovat pár vyšetření navíc, všude jsem byla s ním a nikomu to opět nevadilo. Absolutně nehrozilo že by se naše oblečení mělo šanci nějak ztratit 🙂

bekyc
12. dub 2018

@zlorenka A pak je tady x maminek, které si stěžují že je veškerá péče o děti na nich a chlap je furt v práci. Díky bohu za moderní tatínky! nebo tátomámy? 👍

rebe
12. dub 2018

@majovasnazilka Půlhodinové svěření novorozence cizímu člověku v gumových rukavicích k něčemu, co je pro miminko nepříjemné a stresující, ti připadá naprosto OK a nechápeš, proč by to někdo měl považovat za škodlivé, kdežto myslet si, že otec je pro dítě stejně důležitý jako matka, ti připadá na palici. Žena máma je podle tebe nenahraditelná, ale při vyšetření nebo převlékání, které je pro dítě stresující, děsivé a nepříjemné, ji necháš úplně v klidu nahradit cizím člověkem. Promiň, fakt si o tobě nemyslím, že jsi špatná matka, nic o tobě nevím a vlastně je mi kvalita tvého mateřství dost lhostejná, ale naprosto ti a tvému postoji nerozumím...

majovasnazilka
13. dub 2018

@rebe Ach jo, vůbec jste to nepochopila, no nic, každá máme svou pravdu a za tou si budeme stát, vysvětlovat něco dál, nemá smysl. Do buducna vám přeju, ať děti nezahubíte opičí láskou. Tímto příspěvkem v téhle diskuzi končím, je to pro mě ztráta času.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru