Odcházející hematom v 1. trimestru, máte zkušenost?

fibiii
15. črc 2014

Můžete mi prosím sdělit Vaše zkušenosti s odcházejícím hematomem v prvním trimestru? Už pomalu 14 dní špiním. Někdy jen trochu a jindy je špiněním obarvená i voda v záchodě. Dodržuji klidový režim. Z postele vylézám jen na jídlo a do koupelny. Dostala jsem na to jen Ascorutin a i o tom mi můj lékař řekl, že je zbytečné jej brát. Nicméně chci dobrat alespoň krabičku. Původně to začalo jasným a silným krvácením, které se pak ale změnilo ve špinění. To je opravdu hodně tmavé, takže o jasné krvi nemůže být řeč a jsem proto zatím celkem v klidu a říkám si, že to s miminkem zvládneme, Jen by mě zajímalo jak dlouho to ještě může trvat. Děkuji

kass86
15. črc 2014

@fibiii Ahoj, měla jsem to podobně. Krvácet (jasná červená krev) jsem začala v 7. tt. Část hematomu odešla. Zbytek mizel cca tři týdny. Brala jsem Utrogestan a Ascorutin a to do konce prvního trimestru. Ležela jsem měsíc. Doktor říkal, že důležité je, že nemám křeče.

Držím palce, ať je vše v pořádku.

fibiii
autor
15. črc 2014

Křeče nemám, nic mě nebojí, jen to špinění je znakem že mi něco je. Za týden v úterý jdu na kontrolu, tak snad se bude hematom alespoň zmenšovat a prcek bude OK.

hanivasi
15. črc 2014

@fibiii taky jsem měla hematom, doktorka mi ale řekla, že je to normální a že to za chvíli odejde. Měla jsem to max. tak dva týdny, nebyl moc velký. Vše bylo v pořádku. Teď už máme doma zdravého chlapečka 🙂
hlavně se teď moc nepředři, ten klidový režim je opravdu důležitý.

nika166
15. črc 2014

@fibiii Ahoj taky jsem měla u třetího těhu hematom a to dokonce 2x, první vznikl v 9tt a pro silné krvácení a křeče jsem byla hospitalizovaná v FN skoro týden, ale ustála jsem to díky klidovému režim a asi obrovskému štěstí neb na příjmu mi řekl lékař ať spíše počítám s horší variantou ..... takže přeji hodně pevné nervy neztrácej pohodu a optimismus a vše bude dobré !!! Já měla pak ještě v 11tt menší hematom a tu a tam jsem krvácela no a dneska máme 5.měsíční Zuzanku 😉

martina_z
16. črc 2014

@fibiii Mne to trvalo od 6tt do 20tt. Hematom jsem mela obrovsky a moc sanci mi yaky nedavali; nejdrive 30:70, pri zlepseni 50:50. Trikrat jsem byla v nemocnici kvuli masivnimu krvaceni. Bud opatrna. Chlapecka mam nakonec predcasne, aleto spis kvuli infekci nez kvuli hematomu.

kvetinka84
17. črc 2014

@fibiii Ahoj, já měla hematom v 10. tt, ráno šla na záchod a odešlo ze mě jednorázově velké množství krve, okamžitě jsme jeli na pohotovost, nechali si mě 5 dní v nemocnici, krvácení už se neobjevilo, 2 týdny po tom jsem špinila, ale jen takové tmavě hnědé šmouhy na intimce, v záchodu nic. Ve 13. tt na screeningu mi řekli, že tam drobný hematom ještě je, že se ještě úplně nevstřebal, ale že na to mám zapomenout, že je malý. Taky by mě zajímalo, jak dlouho se bude ještě vstřebávat, než zmizí úplně. Jinak mi na to v nemocnici dali utrogestan a detralex a na doma pak cyclo3fort místo toho detralexu. Teď jsem úplně bez problémů. Jinak nevím, v kolikátém tt jsi, ale mě řekli, že nejhorší riziko je do 12+0, pak už by to mělo být OK

fibiii
autor
17. črc 2014

ja jsem ted 9+2tt mam tenhle problem vlastne uz od 7+2tt, tak si rikam, ze uz by se to mohlo nejak ustalit. Na kontrolu jdu az v utery odpoledne a do te doby mi nezustava nic, jen lezet. Ale uz mi to spineni prijde lepsi nez driv.

misinqwa
18. srp 2014

ahojky od 7 tt špiním s menšími přestávkami teď jsem v 15 tt a špiním pořád teď je to zase až tmavě hnědé a množství se chvílema docela dost zvyšuje sem tam je i krev. Je možný že takhle to budu mít celé těhotenství a miminku to neublíží? Beru ascorutin a duphaston, ale nějak to nepomáhá ☹ má s tím někdo zkušenost? Přijde mi to až nenormální abych pořád takhle špinila ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru