Omdlévání v těhu, co vám pomáhá?

dinnuska
8. črc 2013

Ahojky děvčaa, jak jste na tom vy. Poslední dobou mě trápí mžitky před očima, dneska protože jsem čekala na salát v menší jídelně a bylo tam spousta lidí a vzduch stál, tak jsem si musela sednout, jakmile jsem vstala opět jsem byla jak praštěná pytlem po hlavě .... Co vám na mdloby pomáhá ?

kacenka1987
8. črc 2013

ano, protože mám nízký tlak, už jsem se doopravdy 2x vyvrátila a asi 10x již mimo těhu 😀
Vždy ráno řádně snídám, nejlépe marmeládu,kafe, čaj. Stává se mi to totiž když jdu na krev na lačno, či nestíhám jíst, pak mi padá tlak a tím mám závratě...

evcounek
9. črc 2013

@dinnuska jo jo nízky tlak je pěkná mrcha. Mě taky občas trápí mžitky před očima a neuvěřitelní vedro a pak zima. Mě pomáhá hroznový cukr (mám vždy někde po kapse nebo v kabelce) a ledová kola (originál ta červená s cukrem).
@kacenka1987 kávu můžu, ale jen jako feťák 😀 to čuchám a čuchám a v prodejnách tchibo je mi nejlíp. Jednou jsem si udělala kávu (nic silnýho bylo to 3v1 asi do plulitru) a jen jsem ležela srdce tlouklo o 210% a byla červená jak rak. od té doby jsem jen feťák kávový.

dana3262
9. črc 2013

@dinnuska ja chodila cely těhotenství v předklonu. Skutečně jsem ale šla k zemí az při odchodu z porodniho sálu. To jsem ale mela o 8kg min nez před tehot, tak nejspíš proto. Ted mam (skoro po 2letech) o 11kg min, nemůžu pribrat a motá se mi hlava strašně. Černo před očima, lapani po dechu snad 100x denně a kdyz mi začnou brnet ruce a nohy, tak si musim okamžitě lehnout, treba i na ulici protoze to uz je ta chvíle, kdy bych byla v mžiku bez sebe a to bych nerada, aby moji dva malí prcci zůstali bez dozoru... Kdyz mi vrchní tlak přesáhne 100, tak je ti zázrak, aké vypozorovala jsem, ze nejhorší stavy jsou kdyz mam nízký tlak a vysoký puls (90 + -)

dinnuska
autor
9. črc 2013

@evcounek
to jsem nezkousela. ale dekuju ale myslim, ze v te chvili by mi to nezabralo. vysla jsem ven na cerstvy vzduch a bylo mi lip ...

dinnuska
autor
9. črc 2013

@kacenka1987
tak ja snidam kazdy rano ale v praci tolik nejim jako doma a kdyz uz jsem fakt hladova cekala na ten salat tak to se mnou slo 😀

dinnuska
autor
9. črc 2013

@dana3262
tak ja nastesti nejsem tolik hudena jsem normalni ale tlak mi bude kolisat. ja mela vzdy nizsi nebo normalni a tedkonc to bide asi cim dal tim horsi

anetmili
9. črc 2013

Taky jsem měla tento problém, pomáhalo mi lehnout si na levý bok a hodně pít. Pak mi dělali krevní obraz, zjistili nizkou hladinu železa a dostala jsem tabletky, bylo to pak už dobré, jen na zádech jsem nemohla ležet nebo to malý tlačí na dutou žílu a z toho bývá taky takto zle.

agne
9. črc 2013

Čerstvý vzduch, takže otevřený okno, ale ne průvan a vyhýbat se aromatickým pachům (parfémy, česnek). Dostatek tekutin, nosit malou petku v kabelce, zastavit se a zhluboka se prodýchat... 😵

anickajirka
12. črc 2013

holky, já omdlévám od včerejška, hrůza a děs a zatím jsem nepřišla co by zabíralo 🙂

dinnuska
autor
12. črc 2013

@anickajirka Sednout si a vydejchat to a bejt na vzduchu ke není přeplněno

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru