Opakovala se vám těhotenská cukrovka i v dalším těhotenství?

evuse
30. říj 2009

Opakovala se vám těhotenská cukrovka i v dalším těhu? Byla horší než první, respektive pokud poprvé stačila jen dieta, stačila i po druhé, nebo jste byly na inzulinu?

evuse
autor
1. lis 2009

Nikdo, kdo by měl zkušenosti?

olgas
1. lis 2009

Já mám teď první těhotenství a cukrovku mám. Moje švagrová měla u prvního těhotenství cukrovku a u druhého už ne. 😉

evuse
autor
1. lis 2009

Díky Olgas, tak to je nadějné 😉 . Ale zas nadruhou stranu, s cukrovkou bych aspoň nesměla tak žrát 😀

olgas
1. lis 2009

no ale to nežrání je dost blbý, není nad to , když si člověk může dát něco dobrého, alespoň sem tam. Mě to sladké teda dost chybí ☹

mariekaterina
2. lis 2009

minulý týden jsem byla na gluko testu a v pohodě 🙂 u prvního jsem cukrovku měla tak jsem se bála že i teď ji budu mít, ale je to O.K. 😵

janinapec
2. lis 2009

já jsem při prvním těhu cukrovku měla (stačila dieta), teď mě doktorka pro jistotu posílala na testy a naštěstí vše ok 😉

evuse
autor
3. lis 2009

Holky tak to bezva, třeba budu po druhé taky už OK.

marketa137
3. lis 2009

No tak já měla zjištenou u prvního těhu cukrovku ve 12tt a byla jsem na inzulínu a te´d se na ní přišlo náhodou už v 6+1tt ☹ a je silnější. Ale zatim to na mimčo nemá vliv.

olgas
3. lis 2009

marketa: jak to že ti přišli na cukrovku tak brzo, ten oGTT test se dělá až od 25tt?

marketa137
3. lis 2009

no mě to zjistili že mě brali krev na předoperační vyštření a hned tam byl vysoký cukr na lačno 😒 . Víc v mém albu 😉

gucz
3. lis 2009

ja som tehu cukrovku mala pri prvom tehu a teraz ju mám zasa. Vtedy som mala dietu a teraz ju mám tiež, čo bude ďalej sa uvidí podľa ďalších krvných testov, idem na ne v pondelok.

olgas
3. lis 2009

marketa: A po těhotenství jsi cukrovku již neměla?

deina
4. lis 2009

Pri prvom som mala, ale pri druhom uz nie. 🙂 A stacila mi dieta po prvykrat.

janinka3
7. lis 2009

já měla cukrovku u prvního přišlo se na to v 35 tt takže jen dieta. No a u druhého mě hlídali už od 15 tt protože mě porušená glukozová tolerance zůstala ještě rok po porodu. Takže v 15 tt ogtt v pohodě a v 25 tt to tam bylo opět. jinak glykémie byly v druhé horší ale naštěstí se to ukočírovalo opět jen dietou

kamarádka v prvním měla a v druhém ne

kasis
14. lis 2009

Mala som pri oboch,pri synovi silnejsiu, dieta nestacila, mi chceli inzulin nasadit ku koncu, nestihli,porodila som a pri dcere som isla na testy skor, v 12tt a zas sa potvrdila, tak na diete, ale aspon mi nestupala pocas tehu. Po roku po prvom porode som bola na testoch a boli negativne, po skonceni kojenia sa mam u diabetologicky zas zastavit.

beruskaveruska
14. lis 2009

ahoj já měla při prvním těhu jen dietu (špatně mě léčili) mám to ve vzpomínkovém albu a ted si již od 6tt píchám inzulin, ale po porodu jsem byla v poho a po cukru ani památka. ted to doufám dotáhneme do zdárného konce 😉

evuse
autor
4. bře 2010

Ahoj všem. Konečně přispívám se svou čerstvou zkušeností z druhého těhu. V prvním jsem cukrovku měla, stačila dieta. Ve druhém jí nemám 🙂 , ačkoliv jsem otěhotněla 8 měsíců po prvním porodu (myslela, jsem, že když je to takhle brzo, tak se cukrovka bude určitě opakovat)

vejula
4. bře 2010

Moja mamina mala pri druhom a štvrtom dieťati cukrovku a pri prvom a treťom nemala 😅 Takže asi v tom nebude nejaka suvislosť, každé tehu je iné tak asi podla toho je aj tá cukrovka 🙂

melkina
10. bře 2010

ahoj evuse....ja som pri prvom mala tehotensku cukrovku a pri dalších deťoch už nie 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru