Opakující se kandidóza v těhotenství, co se dá dělat?

slunickoden
28. srp 2013

Ahoj holky,máte s tím některá zkušenost- jsem těhotná a už od prvního měsíce mě trápí candidozy pochvy. Na gyndě mně vždycky napíše nějaké tablety na zavádění,ty mně zaberou vždy když je užívám a týden po ukončení léčby se to zase vrátí a ták to trvá už 5 měsíců. Na gyndě mi řekla,že už s tím nic víc nemůže udělat a já nevím co s tím. Hlavně mě trápí,že to určitě bude trvat až do porodu,ale všude se píše,že to u porodu může způsobit poškození zraku miminka,nevíte jak to je a co by se pro léčbu v těhotenství dalo ještě dělat? Hlavně,může to opravdu způsobit poškození zraku dítěte nebo to dítěti u porodu nějak ublížit??????

selverin
28. srp 2013

někde jsem četla, že ti akorát u porodu dají nějaké kapačky, aby se mimi nenakazilo.....

blanka.k
28. srp 2013

@slunickoden A dala mastičku ,případně léky i manželovi? Důležité je přeléčit i chlapa (ideálně lékama, může to být v ústech atd.) 😉 A sebe taky nejen zavádět, ale i mazat "okolo" zvnějšku. 😉

monivo
28. srp 2013

@slunickoden a jak se to projevuje? Máš nějaké problémy nebo to doktorka zjistí kultivací? Já jsem byla v druhém těhotenství hodně hlídaná (první těhu - předčasný porod). Doktorka mi dělala 2x měsíčně kultivaci a vždy tam něco bylo (ale přitom mě nic nebylo - žádný výtok, svědění...nic). Takže jsem vždy odcházela s čípkama apod., hrozná otrava, ještě k tomu to bylo v létě ☹ Neléčený zánět může způsobit předčasný porod, takže bych byla ráda, že ti doktorka předepisuje léčbu. Ale nic víc s tím opravdu neudělá. Já jsem to taky musela vydržet. Brala jsem i ATB, které jsem si zaváděla i dokonce potom polykala. Není to sice nic dobrého normálně, natož v těhotenství. Ale zase lepší, než rodit dříve. Já jsem rodila císařem kvůli KP.

lv
29. srp 2013

mě doporučili alespoň 3x týdně udělat si výplach Rosalginem, ono se ty mykozy v těhotenství často vrací,je jiná hormonální hladina. Dostna to trpím, tohle pomohlo.

anushka111
29. srp 2013

A udělala kultivaci, nebo ti předepisuje léky jen na základě běžného vyšetření ?

kitinka76
29. srp 2013

@slunickoden taky jsem na to trpěla a opravdu může kandidoza miminku při porodu ublížit. Rada - přeléčit i partnera 😉

kitinka76
29. srp 2013

@anushka111 na kandidozu není třeba kultivace, tu pozná gynekolog okem 😅 zánět by byl něco jiného, tam je kultivace nutná pro správnou léčbu

anushka111
29. srp 2013

@kitinka76 No já jsem tohle právě měla v těhotenství a z kandidózy to přešlo v zánět. Doktorka prý dělala kultivaci jen "preventivně". Říkala že si myslí, že to bude jen ta zmiňovaná kandidóza a ono nakonec ne. Je fakt že nejsem zdravotník, a třeba jsem měla jen špatnou doktorku, ale pokud se to vleče zvlášť v těhotenství, tak si myslím že by bylo fajn to udělat.

slunickoden
autor
29. srp 2013

Ahoj holky,děkuji za vaše reakce, no doktorka mi žádný stěr nedělala,pořád dává jen léky podle oka. no potíže mám děsné svědění až pálení a hrudkovitý bílý výtok. po některých lécích se ty hrudky trochu vytratí,ale vždy aspoň úplně malinko zůstanou. Manžel se natírá canestenem. No vlastně jsem candidozou trpěla už před otěhotněním a v období,kdy jsem otěhotněla jsem od toho měla asi dva týdny klid,ale protože jsem otěhotněla za pomoci clostribegitu a Utrogestanu, tak jsem pak musela začít užívat utrogestan poševně a to se mi to po něm zase tak děsně rozjelo a to se to nesmělo tři měsíce ničím léčit a to už se pak nedalo vydržet,pak už i ten hrudkovitý bílý výtok změnil barvu na zelenou a začel zapáchat,no hrůzy!!!!! Takže bych se nedivila,kdyby se to tímhle vším dostalo do nějaké rezistence proti léčbě a bůhví co tam mám,když to na žádnou léčbu nereaguje. Ach jo, mám hlavně strach o mimčo,ať mu to nějak neublíží,protože to určitě u porodu budu mít furt-už nevím co mám dělat!!!!!

katyxq
29. srp 2013

a co tu nezaznělo - určitě úprava stravy, žádné sladkosti, omezit přílohy, pečivo (sacharidy - to je to, čím se kvasinky živí, asi bych v těhotenství neriskovala razantnější omezení sachariduů, jela bych podle diety při těhotenské cukrovce, to je bezpečné, ba dokonce prospěšné), brát probiotika

eva118
29. srp 2013

Taky jsem s tím mívala problém, ale ne tak často. Jak jsem byla těhotná, tak jsem jednou kandidózu měla. Vyléčila se čípky a mastičkou a pak mi kamarádka poradila mast vitagyn c, už si to přesně nepamatuji, ale na prevenci se zavádí myslím jedenkrát týdně. Můžou to i těhotné, pak už jsem měla pokoj- doteď. A taky určitě úprava stravy, jak píše katyxq, pokud máš tak velké potíže. Ten utrogestan jsi musela zavádět? Při takových potížích je určitě lepší polykat.

baraka1
30. srp 2013

Pokud máš takto silné projevy a doktorka ti ani stěr neudělá tak bych asi zvážila i návštěvu jiné doktorky. I když podle toho jak to popisuješ tak to na kandidozu vypadá. Mě doporučil doktor ještě lactobacily, kvasinky mohou být i ve střevech a rozhodně ti neuškodí.

kitinka76
31. srp 2013

@slunickoden zelený výtok?? tak to fakt už nebude žádná legrace... 😖 požádej doktora o kultivaci, případně zvaž změnu lekaře 😒

slunickoden
autor
1. zář 2013

Utrogestan jsem brala ústně a pak MuDr. řekla,že je lepší ho zavádět,tak jsem raději poslechla a tak jsem dopadla a to hned po prvních třech zavedení ☹ no zkusím říct MuDr. o kultivaci a uvidím,co mně řekne. jdu tam teď ve středu. Zkusím nějaký ty laktobacily a asi tu dietu bez cukrů. Děkuji holky!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru