• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Opar v 1. trimestru, má vliv na plod?

8. ledna 2014 
Holky nevíte zda má nějaký vliv opar na plod v prvním trimestru? jsem v 7.týdnu a dnes jsem si všimla že manžel má opar. Předtím jsem pila z stejné skleničky a krmil me svou vidlickou, samozdrejme i pusu jsme si davali. Moje mati zacla silet ze j to nebezpecne a ze virus hrpes muize zpusobit potrat, nevite prosim jak to je? na kontrolu jdu az ve stredu na gyndu a nebudu do te doby ani snad spat jestli nezjistim jestli je to nebezpecne? :frowning2:
9. zář 2012 v 16:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ty jsi opar měla? Jestli jo, tak to myslím nevadí, máš protilátky...já na ně trpím hodně (dneska mi jeden taky vyrašil, tak snad to malej nechytne, to je pak horší)...a v prvním trimestru jsem měla pásový opar (je to jiný virus) a taky v pohodě...pokud jsi ho už někdy měla, nebála bych se...
9. zář 2012 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jak píše scvcek, ale i kdybys ho neměla , tak myslím, že to nevadí ( ono vždy záleží na imunitě jedince ) .... horší to je když máš malý mimčo, to je pak hodně nebezpečný,nebo třeba v období porodu..... ale jinak jsem neslyšela o nebezpečí oparu v těhu.... nevím jestli se to v těhotenství smí, ale je dobré užívat B komplex....ale přeptej se radši . A neboj, bude to dobrý ;)
9. zář 2012 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já právě nvím jestli jsem někdy měla, zdá se mi že snad jednou jsem mela ale nejsem si jista ... tak trosku jste me uklidnili, v stredu se jest zeptam na te gynde.... diky :slight_smile:
9. zář 2012 v 18:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
poptej se a klidně sem pro ostatní napiš co Ti dr. řekla..... jinak horší by byl asi genitální opar, tak už bych se bála.
10. zář 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sice jsem měla opar až ve 24 tt, ale za to pořádný. Neudělal se mi na rtu, ale na krku a měl průměr asi 2 cm. Letěla jsem do nemocnice, byla jsem na infekčním a tamní primář byl úplně v klidu. Jen jsem si na to neměla brát žádné léky, jen tekutý pudr. A k těm lékům, co se jinak na opar dávají mi řekl, že v těhotenství nejsou známé žádné nežádoucí účinky, ale být já jeho dcerou, tak by mi je jíst nenechal.
10. zář 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj @radusberus @luisina @slundo @scvrcek a ostatní snažilky, těhulky, maminky :slight_smile:

Mohly byste se se svými zkušenosti s Opary podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: www.modrykonik.cz/opar/ ? :slight_smile:

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním úplně stejně, jako např. tady ve fóru @radusberus . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...
Co Vám na opar zabíralo? Jak dlouho jste ho léčily? Co Vám naopak nepomohlo vůbec? Máte nějaké babské rady? atp.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! :slight_smile:
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: http://www.modrykonik.cz/wiki/all/
8. led 2014 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pry pokud to neni na genitálu a pokud uz jsi nekdy v zivote opar mela, tak to nevadi. Horsi je, ze se na to ty ucinny masti nesmej, ja pouzivala argentum gel s koloidnim stribrem na opar na rtu a moc mi to pomohlo a nebolelo to.
8. led 2014 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek