Opar v 1. trimestru, má vliv na plod?

radusberus
9. zář 2012

Holky nevíte zda má nějaký vliv opar na plod v prvním trimestru? jsem v 7.týdnu a dnes jsem si všimla že manžel má opar. Předtím jsem pila z stejné skleničky a krmil me svou vidlickou, samozdrejme i pusu jsme si davali. Moje mati zacla silet ze j to nebezpecne a ze virus hrpes muize zpusobit potrat, nevite prosim jak to je? na kontrolu jdu az ve stredu na gyndu a nebudu do te doby ani snad spat jestli nezjistim jestli je to nebezpecne? ☹

scvrcek
9. zář 2012

a ty jsi opar měla? Jestli jo, tak to myslím nevadí, máš protilátky...já na ně trpím hodně (dneska mi jeden taky vyrašil, tak snad to malej nechytne, to je pak horší)...a v prvním trimestru jsem měla pásový opar (je to jiný virus) a taky v pohodě...pokud jsi ho už někdy měla, nebála bych se...

slundo
9. zář 2012

jak píše scvcek, ale i kdybys ho neměla , tak myslím, že to nevadí ( ono vždy záleží na imunitě jedince ) .... horší to je když máš malý mimčo, to je pak hodně nebezpečný,nebo třeba v období porodu..... ale jinak jsem neslyšela o nebezpečí oparu v těhu.... nevím jestli se to v těhotenství smí, ale je dobré užívat B komplex....ale přeptej se radši . A neboj, bude to dobrý ;)

radusberus
autor
9. zář 2012

já právě nvím jestli jsem někdy měla, zdá se mi že snad jednou jsem mela ale nejsem si jista ... tak trosku jste me uklidnili, v stredu se jest zeptam na te gynde.... diky 🙂

slundo
10. zář 2012

poptej se a klidně sem pro ostatní napiš co Ti dr. řekla..... jinak horší by byl asi genitální opar, tak už bych se bála.

luisina
10. zář 2012

Sice jsem měla opar až ve 24 tt, ale za to pořádný. Neudělal se mi na rtu, ale na krku a měl průměr asi 2 cm. Letěla jsem do nemocnice, byla jsem na infekčním a tamní primář byl úplně v klidu. Jen jsem si na to neměla brát žádné léky, jen tekutý pudr. A k těm lékům, co se jinak na opar dávají mi řekl, že v těhotenství nejsou známé žádné nežádoucí účinky, ale být já jeho dcerou, tak by mi je jíst nenechal.

jennyska
8. led 2014

Ahoj @radusberus @luisina @slundo @scvrcek a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se se svými zkušenosti s Opary podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/opar/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním úplně stejně, jako např. tady ve fóru @radusberus . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...
Co Vám na opar zabíralo? Jak dlouho jste ho léčily? Co Vám naopak nepomohlo vůbec? Máte nějaké babské rady? atp.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all/

nevee
8. led 2014

Pry pokud to neni na genitálu a pokud uz jsi nekdy v zivote opar mela, tak to nevadi. Horsi je, ze se na to ty ucinny masti nesmej, ja pouzivala argentum gel s koloidnim stribrem na opar na rtu a moc mi to pomohlo a nebolelo to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru