Opar v 11tt, víte některá, co s tím?

nipeal
17. srp 2013

Holky, vím, že je opar nebezpečný v těhotenství, teď se mi jeden vyloupl na rtu, ihned jsem si na to dala zubní pastu, to je jediné co vím že se dává. Je to virové a docela mě to vystrašilo 😲 bylo dost případů kdy kvůli oparu byl problém, ví některá co s tím? čím ten vir vystrnadit, aby mímu neublížil??
Děkuju všem za odpověď

martinka24
17. srp 2013

Taky jsem měla v těhu opar a malému nic není, když už je trochu zahojený a prsklý tak je dobrý tea tree oil, rychle desinfikuje a vysousi, jinak hodne vitaminu, pry je horsi opar jinde , na genitaliich , kdyz by zustal do porodu, provadi se cisar.To jsem si jen zapamatovala, když jsem v těhu študovala na netu o oparech 😀

vlckulka
17. srp 2013

Myslím, že v těhu by to být problém neměl, opar je nebezpečný hlavně v období kolem porodu a po porodu pro novorozeně. Na opary hodně trpím, měla jsem ho v těhotenství, doktorovi jsem to říkala a bylo to bez problémů a dokonce se mi udělat i krátce po porodu, takže jsem doslova vyšilovala a doktor v porodnici mi řekl, že pokud mám opar již opakovaně a nikoliv poprvé /promoinfekce/, tak to problém není a holky mají odemne protilátky.

lucifereeek
17. srp 2013

já měla poprvé opar na začátku těhotenství a potratila jsem (nevím zda to souviselo), pak se mi opary dělaly pravidelně a měla jsem ho i v dalším těhu a to bylo ok, i po porodu jsem měla - to jsem se snažila neustále mýt a nepusinkovala jsem malou, aby to nedostala a bylo vše v pořádku. Prý se jedná o oslabenou imunitu, což já mám poslední dobou pořád. 😖 používám takovou mastičku z konopí, název teď nevím

cora
15. zář 2013

ja mela u prvniho syna opar opakovane a vse ok.jen jsem se jednou neudrzela a omylem mu dala pusu a opar odeme chytl.od te doby jej mel 2x :(,..ma ted 3,5 roku. nyni jsem 22tt tehu a mam oparasi potreti :(. a jiste ne naposled.

monivo
15. zář 2013

Já měla v těhotenství opar 2x, už jsem je měla i předtím. I v těhotenství jsem mazala Vectavirem apod. Synovi nic není.

jennyska
8. led 2014

Ahoj @monivo @cora @martinka24 @lucifereeek @vlckulka @nipeal a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se se svými zkušenosti s Opary podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/opar/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním úplně stejně, jako např. tady ve fóru @nipeal . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...
Co Vám na opar zabíralo? Jak dlouho jste ho léčily? Co Vám naopak nepomohlo vůbec? Máte nějaké babské rady? atp.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

prapodivna
8. led 2014

Moje babička mi někdy kolem 9. týdne těhu řekla, že jen ať nedostanu opar(občas se mi nějaký udělá), že to by nebylo dobré. Což mě pobavilo, protože prostě jestli opar dostanete nebo ne, moc neovlivníte(jasně, když jste ve stresu, v horku nebo v zimě, nebo nemocné apod. tak je ta pravděpoobnost vyšší, ale já ho často mám úplně v normálním režimu). No a jako na potvoru se mi do týdne udělal. Hlavu jsem si z toho nedělala, protože prostě mi přijde zbytečné dělat si hlavu z něčeho, co nemůžu ovlivnit a myslím, že stres to miminko může ohrozit víc, než nějaký opar. No, když jsem pak potkala babičku, tak spráskla ruce a mumlala si, že to není dobré.

Vůbec tohle strašení těhotných nemám ráda. S oparem prostě nic neuděláme, jak ho máme, tak ho máme. Takže pokud se ti udělal, kup si vectavir, nebo ty compeed náplasti, nebo stačí i zinková mast, a mazej do zahojení. Miminko to zvládne, neboj.
Jsem ve 20.týdnu a už jsem měla opar na rtu asi 3x, což je o dost víc, než mám běžně, tělo je prostě v těhotenství v procesu a tak je k tomu náchylnější. Moje maminka taky trpěla na opary, a během všech 3 těhotenství je měla a všichni jsme zdraví. Neboj se ničeho 😎

kstablova
8. led 2014

Pokud nemáte opar poprvé v životě, tak už máte v těle potilátky a na miminko to mít vliv nebude. I když byste jej měla popré, tak riziko je minimální. Sama jsem si v těhu kupovala nějaký bylinný prostředek na potírání oparu z lékárny. Klasické masti typu zovirax, vectavir apod mi v těhu doktorka "zakázala".

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru