Opar v prvním trimestru, máte zkušenost?

kamilka007
8. lis 2013

Nenašla jsem podobnou diskuzi, takže zakládám: Máte prosím některá zkušenost s oparem (herpes simplex) v prvním trimestru těhotenství? Na přelomu 11. a 12.tt jsem si na kříži nahmatala svědivou vyrážku, třetí den mi to nedalo a zašla jsem ke kožní a diagnóza jasná - opar. Antivirotika mi vzhledem k těhotenství dát nechtěla, gynekolog mi přes telefon taky řekl, že pokud je to malé (cca 1x1cm), není to třeba. Jen ho trochu (nepříjemně) překvapilo, že mám opar asi poprvé v životě. Vím, že virové infekce zvlášť v prvních týdnech můžou znamenat problém. Nemáte některá zkušenost? Uklidněte mě prosím.. 🙂

mamkamarketa
8. lis 2013

Ja v prvnim tehotenstvi mela na zacatku opary jak blazen. Jeden se mi zahojil a mela jsem dalsi. Pouzivala jsem nejake masticky a syn je v poradku 😉 nekde jsem cetla,ze pokud matka prodela opar v tehotenstvi dite ma pak protilatky a na opary nebude trpet. Co je na tom pravdy nevim.
Kadopadne nejvetsi riziko hrozi plodu do 8tt 😉 bud klidna

monaida
8. lis 2013

Chce to jíst vitamín B, myslím že Riboflavin, teď si nejsem jistá, ale najdete to na netu... taky mně to trápilo a první opar v životě se mi udělal taky na kříži, na puse jsem ho nikdy neměla (ale bylo to mimo těhotenství, to už jsem preventivně brala B-komplex, takže opar se nekonal, zato jsem trochu nakynula)

besita
6. pro 2013

Také jsem měla na začátku několikrát opar, jeden se vyléčil a druhý den se objevil znovu jinde - nijak to neleč, nepoužívej hlavně takové ty volně dostupné mastičky jako je Herpesin, Zovirax atp., nech to uzrát, uvidíš, že se hnedka udělá stroupek a pak bude po všem. Na miminko to prý vůbec vliv nemá a navíc, jak píše mamkamarkéta, to má prý protilátky pro mimčo 🙂

pisisvori
7. pro 2013

já jsem měla opar v 7tt. Dr. říkala, že pokud to není první infekce v životě, že to ničemu nevadí.

jennyska
8. led 2014

Ahoj @kamilka007 @pisisvori @besita @monaida @mamkamarketa a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se se svými zkušenosti s Opary podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/opar/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním úplně stejně, jako např. tady ve fóru @kamilka007 . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...
Co Vám na opar zabíralo? Jak dlouho jste ho léčily? Co Vám naopak nepomohlo vůbec? Máte nějaké babské rady? atp.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru