Opar v těhotenství. Čím ho můžu natírat?

rora2
22. srp 2009

Ahoj holky,tak se mi konečně podařilo otěhotnět 😅 ,jsem ve 4 týdnu a už se nemůžu dočkat,až budu u Mudr.Ale co mi to štěstí kazí je to,že se mi udělal opar na rtu,který občas mívám.Mám strach o plod a doufám,že jsem tomu ještě nepřidala tím,že jsem si ho 2 dny mazala Herpesinem,než jsem zjistila,že není vhodný.Četla jsem hodně příspěvků,ale dost se liší.Dále jsem se dočetla že Tea tree oil taky není vhodný v období těhu a na různých stránkách se zas doporučuje.Tak si ho zatím natírám vlhkou jedlou sodou,radil to jeden Mudr.Ach jo,máte s tím nějaké zkušennosti v 1.trimestru?Děkuji.

spagatice
22. srp 2009

Ahoj Rora, já jsem měla na přelomu druhého a třetího měsíce taky opar, doktorka mi řekla, že pokud ho mívám běžně (mívám ho několikrát do roka), tak se nic neděje. Hlavně, že ho nemáš v těhotenství poprvé. Jen s tou masí ti neporadím, já jsem ho radši ničím nemazala.

milik75
22. srp 2009

Ahoj, ja mela presne ten samy problem v 1.trimestru. Najednou se mi objevil opar na rtu, dokonce dva. Na opary vubec netrpim, proto mi pro jistotu vzali krev na protilatky a zjstili, ze protilatky nastesti mam. Takze pokud mivas opary, tak uz mas davno vytvorene protilatky i ty a vse bude ok. Radeji nicim nemazat, jen sodou. Tech oparu muzes mit behem tehu i vice, kvuli snizene imunite, takze doporucuji nejake vitaminy na posilneni imunity. To vse ti ale urcite poradi gyndar. Hlavne bud v pohode, to prospiva nejvic. Hodne stesti!!

berryl
25. srp 2009

ahoj připojuji se k holkám, opary mívám běžně a měla jsme ho na začátku těhu a minulý týden se mi objevil zase, mudr mě ubezpečil, že to je vše v pořádku, protože ho nemám poprvé!!!

kryserka
25. srp 2009

rora: nebooj, říká se, že dokud nevíš, že jsi těhu, neměla bys mimi ublížit, a dva dny herpesinu myslím nebezpečné opravdu nejsou. Já jsem už v prvním těhu měla opar na zádech snad co každý měsíc, někdy i dvakrát a chlapečkovi to nijam neublížilo. Teď jsem těhu podruhé a opar mám už po kolikáté. Je to i tím, že organismus je z té zátěže ve stresu a reaguje oparem, takže žádný strach 😉 Dr mi říkala, že si tím miminko alespoň vytvoří protilátky 😉 Doporučují máznout tekutým pudrem, ale podle mě je to k prdu, to jen na chviličku zchladí,a le hojivý efekt teda nulový

berryl
25. srp 2009

mi pomáhá tea tree olejíček krásně puchýřky vysuší a rychleji se nepěkného oparu zbavím

zuzuza
18. zář 2009

Holky, prosím vás, byla jsem u kámošky má 3 týdenní mimi a ten večer se mi udělal opar, mazlila jsem se s ní, myslíte, že by ji to nějak mohlo ohrozit? Mám z toho teď nervy v kýblu:(. Jo a taky jsem netušila že opar na rtu v těhu je nebezpečný, ale právě jsem mluvila s mudr., že pokud ho má žena poprvé v životě, tak se to musí léčit.

kankovka
18. zář 2009

Zuzuzo, nevím, nejsem doktor, ale myslím, že jsi infekční, až když se ti opar udělá. Nejvíc infekční je ta tekutina v puchýřku. Jinak pravda je, žepro miminko je opar velmi nebezpečný, i když ho má jeho maminka. Ale neboj, to snad bude v pohodě! 😉

jennyska
8. led 2014

Ahoj @rora2 @kankovka @zuzuza @berryl @kryserka @milik75 @spagatice a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se se svými zkušenosti s Opary podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/opar/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním úplně stejně, jako např. tady ve fóru @rora2 . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...
Co Vám na opar zabíralo? Jak dlouho jste ho léčily? Co Vám naopak nepomohlo vůbec? Máte nějaké babské rady? atp.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

raduuskaa
11. srp 2014

Já používám Cannadent sérum, obsahuje Teatree olejíček a opar pak krásně vyschne a rychle se zahojí, jestli se ale může užívat i v těhotenství, to nevím, podle mě je to jedno ne? Ale radši si to ještě pozjišťujte.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru