Oteklá pochva v těhotenství. Je to normální?

stefbarka
24. lis 2009

Ahoj, jsem ve 32. týdnu, ale už dlouho tak od 5. nebo 6. měsíce mám oteklou pochvu,více na jedné straně. A nejvíce to nahmatám když stojím, když ležím tak se ten otok jakoby "vstřebá". Je to normální?

lulupopo
24. lis 2009

ahoj tak to neviem, ci je to normalne, ale aj ja to mavam teraz uz druhy tyzden....a tiez ma zaujima, ze co to je....

lucinka13
24. lis 2009

ahoj lulupopo,

no kočky, ja mám tiež ten problém cca 3 týždne. Minulý týžden som to povedala doktorke a ona hovorila, že dieťatko tlačí dolu a preto to je to opuchnuté a veľmi prekrvené. Tiež to mám ked stojím, a ked ležím tak to nemám

stefbarka, ale ked to máš len na jednej strane, nemáš to varixy?

brisilda
24. lis 2009

no kocky dobre ze tu o tom pisete aspon viem naco sa mam pripravit 😉 a zaroven nestresovat 😀 je zaujimave co vsetko nas pocas tehotenstva dokaze prekvapit 😉 inak tiez si myslim, ze je to normalne pokial vas to neboli, nestipe alebo nesvrbi 😉

maculik
24. lis 2009

kocky, aj ja to mam a mala som to aj pri prvom tehu, aj ked nie tak velmi. A tiez to mam len na 1 strane. Teraz to mam hroooozne vydute, opuchnute a dost to boli. A na druhej strane mam zase krcovu zilku, dufam, ze zmizne 😉

lucinka13
24. lis 2009

maculík, tú krčovú žilu vidíš aj ty , alebo ti to povedal lekár? Lebo ja som pozerala zrkadielkom, ale žilu som tam nevidela.

stefbarka
autor
25. lis 2009

Já sem se teda taky koukala zrcátkem a žádnou viditelnou žílu tam nevidím. 🙂 Jen to mám prostě takové jakoby vyduté místo, napuchlé, když to ale prsty zmáčknu, tak je to měkké...tak asi je to prostě tím těhotenstvím, třeba mě tam miminko víc tlačí na té straně. 😀 Doktorka mi už jednou říkala, že mám ty rodidla trošku oteklé, to v těhotenství prostě bývá a nijak to dál nerozebírala. Ale až půjdu za týden na kontrolu, tak jí to ještě ukážu.

aaabbbc
25. lis 2009

ok, to je normální!!!nepozorujte se tak 🙂

k.jolanka
28. lis 2009

Ahoj holky, já už mám oteklou pochvu jak zevnitř, tak i z venku malé i velké pysky od začátku těhotenství cca druhý, třetí měsíc. A doktorka povídala, že je vše ok, pokud tě vevnitř nesvědí, orgány se připravují na porod a děloha na všechno tlačí, takže se může udělat i viditelná křečová žíla. Je to děs, když jdu, tak cítím, jak se mi to o sebe tře 😠 a i při pohlavním styku cítím, jak jsem nateklá vevnitř, ale po porodu se to prý zase upraví 😉

sabiatko
29. lis 2009

ja som to tiez mala v 4. mesiaci asi dva dni a potom to zmizlo. aj som sa zlakla, ze co to je, bolo to len na lavej strane, aj som sa chcela dokiho opytat, ci to nie su tie varixy, ale ked to preslo, tak som to nechala tak.

siuzi
11. pro 2009

ahojte ,ja som v 33tt,a už asi 2mes.mám tiež na jednej strane varix, zatiaľ to neriešim,dr.to nekomentoval,ja som sa nepýtala,lebo sú vraj lieky,kt.sa pri tom niekedy užívajú,ale ja žiadne zbytočne jesť nechcem.bolestivé to zatiaľ nie je ,len niekedy.ked dlhšie ležím,tak ked vstanem cítim,že sa tam hrnie krv,ale prejde to,po pôrode by to malo prejsť.utešujem sa,že stále lepšie ako varixy na konečníku 😒

eveluska
9. pro 2011

@stefbarka prosimte byla to nakonec kr. zila nebo ne? a spravilo se ti to po porodu? diky za odpoved, treba i ip 🙂

imona
26. čer 2015

Ahoj holky je možné to mít v 6tt ? Mám jí nateklou a při dotyku svědí až bolí .. :/ Budu ráda za každou radu děkuji .

michalusenka
26. čer 2015

no a ja sem si porad myslel ze to sou kvasinky a ne ze to muze byt timto

imona
26. čer 2015

@michalusenka Já jsem se také obávala něčeho takového -_-

stellamaris
26. čer 2015

@imona to je v tehu mozne,ze to vsetko dolu je take opuchnute a boli to,aj ja som to mala v tehu,ale skor ku koncu tehu.Ak to svedi,moze to byt tiez hormonalne,ale mozes si dat urobit ster,aby si tie kvasinky vylucila.Ak ich nahodou mas,tak vynechaj komletne cukor a lekar ti predpise mast,ja som nejaku mala...................

michalusenka
26. čer 2015

@imona bud se zeptej na gynde nebo mi pomohl vylach rosalginem + 2krat tydne beru lactobacilus tam dolu

michalusenka
26. čer 2015

@stellamaris hihi bez sladkeho nedokazu byt

stellamaris
26. čer 2015

@michalusenka joooo to budes muset 😉 mne ked lekar povedal,ze vynechat cukor,povedala som,ze bez sladkeho neprezijem 😀 Dva dni som este bojovala so svrbenim,potom som cukor skrtla komlet a za dva dni to svrbenie prestalo,bohovska ulava to bola 😉

luciamala1979
26. čer 2015

@stefbarka vyzerá to na varixy, ja som brala na to detralex a po porode to zmizlo 🙂

michalusenka
26. čer 2015

@stellamaris ja s tim bojuju uz pres 10 let...navic ted na snidani mivam jen sladke kolace 😀

stellamaris
26. čer 2015

@michalusenka taky jsem to mela leta 😉 Sladkeho som vzdy mala dost a tie kvasinky sa mnozili jedna radost.Iba to svrbenie ma stvalo kvalitne.Mne vyplachy nepomohli,mast pomohla docasne .....Dnes nemam s nimi problemy,sladke vzdy obmedzim a berem vitaminy.Dost mi pomaha aplikovat Femigel,to je vaginalny gel s cajovnikom.Akurat v tehu som ho vynechala.

lepsa
23. lis 2016

Holky, oživuji téma. Jsem ve 27tt, posledních pár dní mi přijde, že jsem tam dole fakt oteklá ( když jsem se dívala zrcátkem, tak to tak i vypadá). Je to tam i dost citlivé na dotyk, takže i utírání papírem je nepříjemné. Navíc mám i svědění, ale to mám už od začátku těhotenství a doktorka říkala, že je to normální.
Jak to tady čtu, tak i opuchlost je normální. Nemusím s tím hned k DR ne? Jdu do poradny až 13.12. co si na to můžu dát? Doktorka říkala, že na to svědění Canesten

lajla
23. lis 2016

@lepsa zkuste gynocaps

kiki01
2. lis 2017

Holky já jsem teprve v sedmém týdnu, pravidelně beru gynimun a i přesto jsem před pár dny zaznamenala svědění a dole mi to celé nateklo. Běžela jsem hned k doktorovi přesvědčená, že se mi rozjíždí mykóza a doktor mi s klidem konstatoval, že jsem těhotná a je to normální..PH v pořádku, nic tam nemám, takže asi tak, kvasinky to samozřejmě být můžou, ale taky nemusí a evidetně jsou tyhle stavy normální 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru