Oteklé ruce a nohy. Čím to můžu zlepšit?

milly333
30. čer 2007

Ahojky,
potřebuji poradit...jsem v 36.tt a začali mi dost otékat ruce a nohy a cítím v nich i takové nepříjemné mravenčení což se pak projevuje nejvíce ve spánku v noci!nevím čím to je a čím bych to mohla zlepšit!prosím poraďte!díky

mikca
30. čer 2007

ahoj mill, už jsi docela v pokročilém stadiu těhotenství, to že ti otékají nohy a ruce to je asi normální.. na ty nohy asi kompresní punčochy a dávat nohy nahoru...ty ruce to mě nic nenapdá..,fakt nevim asi to musí být hodně nepříjemné.

macanet
30. čer 2007

milly, na mravenčení v nohách a oteklý nožky je dobrá ALPA emulze s Arnikou, těhulky jí můžou a stojí kolem 40,-kč, jinak nožky hore a ruce, tyk sundat prstýnky a mě pomáhá je na chvilku dát do studený vody a pak protřepat 😉

iza
1. črc 2007

ahoj taky to mám..a hlavně to mravenčení v rukou je otrava..relativně na to zabírá vitamín B(3xdenně) a dávat si na ruce skotské střiky(oplachovat střídavě v teplé a studené vodě) no a pak se snažit je mít taky nahoře, ale to je dooost obtížné 😉 ..no a na nohy vše stejné, + mít je co nejvíc nahoře a taky alpa s výtažky z kaštanu(je to mast-krém, mají v lékárně, není to drahé)
Ještě jsem si na nohy(na otoky) koupila od L Orealu takový krém....nevím jestli to zabere ale je příjemnej 😉

kate77
1. črc 2007

Ahoj,no nejvíc asi ty nohy nahoru a mazat mazat mazat-ruky nevím..u mě se to zhoršuje v týdnu,kdy jsem v práci a o víkendu je to lepší když dlouho nesedím-ono se nemá nic dlouho-dlouho stát,dlouho sedět🙂A jeste dotaz-může otékat i chodidlo zespoda-ploska nohy??Trpím nato jen na jednu nodu-bolí to jak...

milly333
autor
1. črc 2007

děkuji moc za rady, každopádně hned zítra se vydám do lékárny pro nějaký ten krémík snad to nějak zabere!ještě jednou díky!🙂

rezetka
29. čer 2008

Holky, já mám brnění v rukou prakticky celodenně, nicnepomáhá, nemůžu ani spát, co s tím? A může to být nějaká nemoc? Mamka mě straší karpálními tunely...

flor1
29. čer 2008

Ahoj rezetko...mě to trápí asi 4. týdny...ruce mi během noci ještě více otečou a ráno je musím procvičit, protože neudělám ani pěst, nechytnu hřeben nic..Mravenčení mám 24 hodin..Neboj, jsou to jen otoky 😖 s karpálama to nemá nic společného...pouze příznaky, ale prý tak týden po porodu to odezní..aspoň mi to dr. říkal.. 😉 Tak uvidíme, pa

rezetka
29. čer 2008

Flor, och och...taky k vůli tomu nemůžeš spát? Je to šílený. Zajímavý je, že nohy mi neotíkají... 😒
Díky za útěchu.

flor1
29. čer 2008

Celkem jsem si na to zvykla...mám trošku oteklé i nohy, ale to vždycky zjistím až když se sprchuju, protože se mi špatně čupí 😢 Když v noci chodím na wc..á 2 hodky, tak se těma rukama nemůžu ani odkrýt..no mazec..

dukie
29. čer 2008

Ahojte těhulky. 😵

Také mi otékají nožky a ruce (tedy kotníky a nárty a na rukou především prsty). Odpovídá to typickým příznakům... při dlouhém sezení (ve čtvrtek jsem v práci byla 12 hodin... a to pak bylo...) nebo i přes noc. Pomáhají mi na to studené obklady. Balím si kotníky do ručníků namočených ve studené vodě. To je úleva...

Ale nevím, co s rukama, protože tam mě ani tolik netrápí otoky samotné, jako bolest kloubů. Šíleně mě bolí při zatnutí pěsti klouby v prstech a když se třeba zvedá z postele, nemůžu se o ruce skoro opřít, protože mě děsně bolí zápěstí. Máte to některá taky? Co s tím?... 😕

Jo... taky jsem četla, že na ty oteklé nožky je krom těch různých mastí, obkladů a nožek nahoře dobré provozovat procházky, byť třeba jen krátké. Prostě že se nožky víc "procvičí" a jde jim to líp. 😵 Jo a taky hodně pít. Nedostatek tekutin to prý jen zhoršuje. Tak nevím. 🙂

lucenek
29. čer 2008

otoky tlačí na nervy a imitují syndrom karpálního tunelu na horních končetinách...takže co vám pomůže jedině detraex...ten jediný se v těhu může je na otoky....elevace, čili zvýšení končetiny a studené zábaly jak zde bylo poznamenáno 😉

mysojc
29. čer 2008

Já teda zas tak moc neotejkám, jen mi občas nejsou vidět kotníky, ale dostala jsem od ségry Elasti Q na oteklý nohy a je to nejen příjemný, chladí to,ale myslím, že to i pomáhá 🙂

rezetka
29. čer 2008

Ten detraex je na předpis Luci?

ervina
30. čer 2008

těhulky, taky jsem měla ke konci těhu otoky nohou i rukou a na jedné ruce brnění 😖 po porodu otoky odezněly za pár dní,ale to brnění jsem měla asi u tří prstů až do konce šestinedělí. dr. říkala,že to holt k těhu patří a že to zase zmizí a měla pravdu. musíte holt vydržet a zkoušet si ulevovat různýma metodama,co se tu píše.
držím palečky ať to dobře zvládáte!!!

fiallinka
30. čer 2008

holky, tak to jsem ráda, že nejsem sama - nohy mi začaly otékat teprve teď v tom horku, ale ruce už předtím a nejvíc mi byla divná ta bolest kloubů - nejhorší po ránu... tak doufám, že to po porodu zmizí...

toni78
30. čer 2008

ahoj holky-já mám stejný problém ale beru už nějaký týden magnesium tbl. a mám docela klid,havně si dávat hodně pozor na to aby jste měli zvýšené končetiny a při sprchování střídat teplou se studenou a pít tekutiny.Detraex je na předpis.

rezetka
1. črc 2008

Tak já beru magnézko od 16tt a ruce mám stejně nateklé. ale to otíkání mi tak neva, horší je to mravenčení 😔.

prcekpet
1. črc 2008

ahoj holky, tak me otekaji jak ruce tak nohy, prstynky uz nemam sanci ani obleknout ☹ ale vcera jsem uz byla tak zoufala, tezke a natekle nohy, takove divne brneni, tak jsem sedla na vanu a poustela jsem si na ne ledovou vodu, teda to vam byla takova uleva a studenou vodu nesnasim....a musim rict vysledek, na zachode jsem byla jen 2x za noc a spala jsem v kuse celych 10,5 hodiny... 😀 ted ve ctvrtek jdu na kontrolu a zeptam se dr. jak dal...jinak u me mit nohy nahoru uz nepomaha 😠 a kazdy den se snazim chodit na prochazky...jeste ze je leto a ja muzu chodit v plazovkach (do jinych bot se proste nevlezu) 😠

rezetka
1. črc 2008

Jo,studená pomáhá, ale jen na chvilku 😒.

f.miracle
2. črc 2008

mně otékají nohy a jsem teprve ve druhém měsíci, je to normální? 😒

lisounek
2. črc 2008

ahojky, tak se taky pridavam, dotedka jsem mela obcas trochu otekly kotniky kdyz bylo tepleji, ale pred dvema dny se dostavily i otoky prstu a to tak, ze jsem je proste rano nemohla ani ohnout a ikdyz jsem to trochu rozhybala tak to fakt docela dost boli a to cely den...uz jsem si je i machala ve studeny vode a uleva jen v tu chvili..a nohy ty mam v lavoru porad...ty jo je to peknej zahul!! chystam se prave koupit ten Elasti Q na ty nohy, tak snad to bude fakt dobry... 🤐

prcekpet
2. črc 2008

f.miracle - jestli to je normalni netusim, zeptej se sveho dr., ale vubec Ti nezavidim...my jsme uz nastesti pred cilovou paskou, a snad to po porodu brzo zmizi uplne 😉

hezky den 🙂

holly1
2. črc 2008

toni78, magnesium je přímo na otoky? Já beru hořčík vápník zinek kvůli křečím v lýtkách, to je taky dost nepříjemné. Mám trochu oteklé kotníky, ale nic tragického, myslím, že to je z těch veder teď. Miracle, to může být spíš z veder než z těhotenství.

zalda
2. črc 2008

ahojky holky, nevite náhodou, co je dobrý na oteklé nohy?Těhotná nejsem, ale nejspíš to bude tím, že v práci opřád sedím.

rezetka
2. črc 2008

Nohy trochu nahoru, studené obklady..ale ono k tomu příspívá to vedro 😒.

krista
25. lis 2008

gilotek • 1d • 30. prosinec 2007 ve 14:32
Asi poslední 3 neděle mě trápí otoky kotníků a nártů a ted se k tomu přidali i otoky rukou - prstů. Nemůžu je pořádně ani ohnout jak bolí.Nemáte někdo zkušenost? Tlak mám Ok, bílkoviny v moči nemám...... 😝

minea • 1d • 30. prosinec 2007 ve 14:49
Gilotek, buď ráda, že tě to potkalo až teď ke konci. Mně začaly nohy otékat už v pátém měsíci (možná to souviselo i s počasím, bylo léto a vedro) a i když to po pár dnech ustoupilo, za týden to začlo znova. Byly to hlavně kotníky, ale někdy to šlo i výš, na celá lýtka. Opakovaně jsem to říkala svému dr, ale on to vůbec neřešil, ani do průkazky mi to nezapsal. Ve třetím trimestru se přidaly otoky prstů na rukou, což zase nikdo neřešil, tak jsem to vzala jako normální součást těhotenství. Jo ale mám kamarádky, které otoky neměly vůbec, je to prostě individuální...

ronikacz • 1d • 30. prosinec 2007 ve 14:53
Ahoj, ja teda nastastie ziadne otoky nemam, ale segra rodila pred 3 tyzdnami a musela na cisarsky kvoli preeklampsii. Ale ona mala aj velke otoky, aj bielkovinu v moci a aj vysoky krvny tlak. Osobne si myslim, ze pokial mas ioba jeden priznak, tak je to OK.

selu • 1d • 30. prosinec 2007 v 16:29
ja mam taky otoky kotniku, nartu a prstu na rukou, ze treba neokorenim ani maso 😅
dokimu to taky neustale rikam a odpoved je, ze je to soucasti stadia tehu ve kterem jsem, ta preklampsie ma tech priznaku vazne vic tak bych to nejak nehrotila a otoky jsou podle me celkem normalni, akorat jsem na ne jeste nic nevymyslela 😒 teda davam nohy nahoru na stul a manzel mi je sem tam natre takovym vetrovym gelem a trosku je to lepsi, ale asi jedine co nam zbyva, je asi vydrzet to do konce tehu 😉

gilotek • 1d • 30. prosinec 2007 v 17:11
díky moc, uklidnili jste mě. V pátek - za týden jdu na kontrolu tak to snad bude ok. Té preeklampsie se obávám. Holt se musím sledovat 😀

selu • 1d • 30. prosinec 2007 v 17:14
gilotek, taky jsem z ni mela obavy, tak jsem si nasla na netu priznaky a hned jsem byla klidna, ze to jen moc prozivam 😉

listicka77 • 1d • 30. prosinec 2007 v 19:54
Trochu mě to trápí taky. Lehám si ke zdi a dávám nohy kolmo nahoru (a cvičím s nimi tak, že je roztahuji od sebe a zase dávám k sobě). Babský recept je jíst nesolené brambory vařené ve šlupce (jíst i se šlupkou) a okurkový salát. Někdo říká, že odvodňují i luštěniny. A taky můžeš zkusit pít kopřivový čaj (ublížit ti rozhodně nemůže).
Často se to bere jako "normální", ale když je to protivné, tak by člověk rád něco proti tomu dělal, že...

danca27 • 1d • 30. prosinec 2007 ve 21:54
Holky a když máte ty otoky kolik jste teda přibraly kilo??? Mě to nejspíš čeká taky☹ 😖

listicka77 • 1d • 30. prosinec 2007 ve 23:16
Já zatím 9.

selu • 1d • 1. leden 2008 v 16:15
| Zmeň | 213.29.153.132
Která pravidla porušuje: | Zruš
ja uz 15 😅 😎 😉

jitka711 • 1d • 1. leden 2008 v 19:08
Ahojky, já přibrala 22kg 😠 otoky mě začali zlobit zhruba před měsícem. Včera jsem vyrazila do města a už jsem nezapla boty. tak jsem si musela koupit nový boty. To byl docela horor. 😠 A taky se mi udělaly takový ty důlky po zmáčknutí. Taky si dávám nohy nahoru. Cvičím cviky co nám poradila PA, ale moc mi to nepomáhá.

listicka77 • 1d • 1. leden 2008 ve 22:23
Jitko a co vám poradila PA za cviky? Můžeš to tu nějak popsat? Díky.

jitka711 • 1d • 2. leden 2008 ve 22:45
Listicko, pamatuji si jen tohle: lehnout si na záda, zvednout nohy co to půjde. Pak kroužit s kotníkama a propínat je do předu a do zadu. Taky nohy dávat od sebe a k sobě , jako když stříháme nůžkama. Pak, že si je máme podkládat při ležení atd. Někde jsem i četla, že by se měl zvýšit příjem tekutin a hlavně nesolit. Řídím se tím už 3 dny a musím říct, že je to lepší. jsem sice nateklá, ale nemám důlky na nohách 🙂

mobina • 1d • 3. leden 2008 v 09:24
Já mám nahoře taky nějakých 15 a otoků jsem si všimla zhruba před týdnem. Musím říct, že mi pomáhá chůze, ale večer je mám stejně nateklé dost. Zatím nebolí 😒

jjaanca • 1d • 3. leden 2008 v 10:18
ČAu holky, taky začínám otékat. Na nohách to není vidět, ale ráno když jdu do práce se obuju, a když jdu z práce, tak mám problém zapnout boty. Hrozím se dne kdy je nezapnu a budu volat z práce manželovi ať pro mě přijede a přiveze jiné boty ☹ (Nosím kozačky vysoké ke kolenům)
Teď momentálně cítím jak mi otékají i prsty na rukou. S tou solí je to blbý, protože já solím hodně, bude mi připadat všechno bez chuti. No a v kantýně tady solí dost ☹
Jo a nahoře mám asi 13kg.

kristina_tvb • 1d • 3. leden 2008 ve 12:03
ahojte tehulky, no ja som opuchnuta snad cele tehu. V prvom trimestri som opuchla ako pampuch aj v tvari dokonca. Potom mi to neskor opadlo a tak od 4. mesiaca mi stale opuchaju nohy, potom sa pridali aj ruky. Teraz mam ruky skoro stale napuchnute, nohy behom dna napuchnu a striedavo odpuchnu. Neriesim to, akurat menej solim, ale kedze tlak a cukor v moci je ok, tak je to udajne ok.

noangel • 1d • 6. leden 2008 v 19:16
cely tehu piju od Hippu Natal Aktiv Nápoj pro tehotne a musim rict ze na otoky pomaha, dosel mi pres svatky a myslela sem ze me upadnou nohy a hned jak sem ho zacla pit secko zase OK. je to rozpustnej napoj za cca 100 KC baleni (nevim jak velky je to stejne velky jak caje pro decka od Hippu) a prodavaj ho v lekarnach, DM drogerii i v Tescu sem ho videla, kdyztak http://www.hipp.cz/

noangel • 1d • 6. leden 2008 v 19:18
je to 200 gramu a 2x denne se davaj 2 cajovy lzicky do 2 deci vody a dokonce i dobre chutna

listicka77 • 1d • 6. leden 2008 v 19:24
Noangel, tak jsem na ty stránky Hippu koukla, ale není tam ani slovo o tom, co to má za složení. Ale přesto díky za tip.

noangel • 1d • 6. leden 2008 v 19:30
bohuzel uz nemam obal jinak bych vam to pisla

noangel • 1d • 7. leden 2008 v 08:39
tak prece. slozeni: glukoza, sacharoza, kyselina citronova, ovocny prasek z manga, koncentrat z pomerancove stavy, prirodni aromata (obsahuje sojovy lecithin), uhlicitan vapenaty, bananovy koncentrat, koncentrat z cerneho rybizu, uhlicitan horecnaty, fosforecnan zeleznaty, extrakt z preslicky rolni, vitamin C, glikonat zinecnaty, niacin, vitamin E, kyselina pantotenova, beta karoten jao provitamin A, vitamin B6, vitamin B2, kyselina listova, biotin, jodid draselny, vitamin B12.
sice nejsem zastance umelych vitaminu cely tehu zadny nejim vse jen ze stravy ale po 2 dnech oteklych lytek ze jsem nemohla ani nohy ohnout sem Hipp ochotna vzit na milost

krista
17. čer 2009

jjanulka • 15. červen 2009 ve 22:04
Ahoj holky,jsem ve 31tt a mám nateklé nohy,jenže mám jednu nohu nateklou více než tu druhou a šíleně mně ty nohy bolí,vím,že to k těhu patří,ale u své první dcery jsem to neměla a tak se ptám jestli to může značit nějaké nebezpečí,mmch vysoký tlak nemám,teda alespon poslední poradnu jsem neměla.Dá se něco udělat pro ulehčení nohou?Předem moc díky za odpovědi

balisek • 38tt • Včera v 17:59
Ahojky jjanulko, já mám taky skoro pořád oteklé nohy, prsty na rukou a dokonce i obličej.. Někdy je to horší, někdy je to lepší, ale u mě je to tím, že mám vysoký tlak, ale většinou mi zabrala studená sprcha na nohy, jinak jsem nic nezkoušela,ale je fakt že mám taky jednu nateklejší než tu druhou a bolí mě kolena, takže při zvedaní se třeba z postele mám co dělat..Zkus zajít do lékárny, třeba tam mají pro těhulky nějaký gel a ten ti ulehčí 😉

katka82 • 39tt • Včera v 18:04
Ahoj Janulko 🙂 taky otejkam jako blázen a bolí to hlavně tak pravá ta je oteklá víc 😕a jak píše Balisek nejlepší je studení sprška a pk nohy nahoru 😉 to pomáhá na 100% jinak ty krémy a gely co vím od kamarádky tak nic moc 😖 a jiná kámoška mi teď poradila hodně vit.C-ten prý odvodňuje,ale ještě jsem to nezkusila 😅 😉 hlavně moc nesol a nekafuj to zadržuje vodu v těle(a i černý čaj) 😉 přeju hodně štěstí ať to trochu povolí 🙂

jirinkas • 38tt • Včera ve 20:09
Janulko jsem na tom jako ty - opuchlá a tlak max. 120/70...... nepomáhá prakticky nic.... mám ještě k tomu křeče a žíly, takže jsem nafásla kompresní punčochy, to občas ty otoky drobet zmírní....

jjanulka • Včera ve 22:04
Ahoj holky,díky za odpovědi,zkusím tu sprchu a nožky nahoru,snad to pomůže,koukala jsem na net a skoro každá nastávající maminka má nateklé nohy 🙂 Ještě mně trápí to,že mi celkem dost lidí říká,že mám nízko bříško,tak se bojím předčasného porodu,ale zároven se uklidnuji,že je miminko dole neb mám v děloze přepážku a tak je poloha mimča koncem pánevním,myslíte,že to bříško může vážně znamenat,že se mám víc šetřit abych nešla dříve rodit?

brisalek • 37tt • Dnes v 07:26
Ahoj holky, taky se pridavam...otekle mam nohy, hlavne narty prsty a kotniky a z do pul lytek, hned jak chvilku stojim nebo sedim...A protoze nam sviti slunicko do loznice, tak jsem "opuchla" i po ranu-vicka, ruce, nohy. Kdyz to neni moc hrozne, tak mi treba po nakupu pomaha Elasti Q- Relax a chvili dat nohy nahoru. Krasne chladi a ma pocit jako by si najednou ty nohy odpocinuly. Ale asi jedine co funguje nejlepe je lezet s nohama nahore🙂. Byla jsem 3 dny v nemocnici a tam jsem mela nozicky jak hulky po nejakem otoku ani pamatka....ale moc dobre vim, ze doma to nejde🙂. jjanulka s tim briskem myslim, to nebude tak hrozne....me take prislo, ze ho mam dole a nahoru slo az v pulce 8.mesice....To by ti urcite rekl doktor, kdyvby bylo neco spatne.

katka82 • 39tt • Dnes ve 13:53
Jo a taky jsem si vzpoměla že na ty otoky pomáhá hroznové víno 😉 takže šup koupit a zobat

kukuca
26. čer 2009

Ahoj holky,
možná jeno zbytečně panikařím,ale mám strach.. Už skoro týden mi natýká pouze jedna noha(ale ne nijak extrémně) u kotníku.Jde o to že mi jaksi nepomáhá dát si nohu nahoru,pořád mě v ní jakoby škube a štípe.Nejhorší to je teda když jí mám dole.Otoky jsem nikdy neměla,tak nevím jestli je to normální.Včera jsem si lehla a cítila to i po probuzení a to jsem měla asi 2 hodiny nohu ve vodorovné poloze.Někde jsem četla že pokud je to u jen jedné nohy, má se to hlídat.K doktorovi jdu do poradny už teď v úterý,ale do té doby bych se chtěla uklidnit,že do třeba nemůže být příznak trombofilie..

obla
26. čer 2009

kukuca, jako zdrav. sestra a jako těhotná, co prodělala eklampsii .. koukej mazat k DR .. !!!!

kukuca
26. čer 2009

Obla,no já nechci panikařit,ta noha není nijak moc oteklá,spíš víc bolí.V úterý jdu do poradny,tak se to snad nijak nezhorší..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru