Otočení miminka. Máte fígle, cviky, aby se otočilo?

belucie
4. lis 2006

Milé maminky (současné i budoucí),
moje kamarádka má termín začátkem ledna a zatím se ji neotočilo miminko. Má prý ještě čas, ale začíná z toho být nervózní a protože nemá přístup na Internet, tak mě poprosila, abych ji zkusila zjistit nějaké cviky nebo fígle...Tohle jsou skvělé stránky, tak mě napadlo, poprosit o radu vás.

janab78
12. lis 2007

Já mám pocit, že se malá ve mně pořád děsně hýbe a pohyby cítím často úplně jinak, tak nevím. Sama ale nedokážu určit pozici miminka.Pohyby cítím občas nahoře, občas na straně, občas dole.Nevíte, jak se to dá určit? hlavičku nejsem schopna nahmatat. Jsem dost vysoká a má asi pořád dost místa (začínám 38tt). Tak doufám, že se snad konečně umoudří. Přemýšlela jsem i o tom otočení od doktora, ale nevím kam jít, protože jsem registrovaná u Apolináře a tam to nedělají.

jehny
13. lis 2007

Ahoj, dnes jdu k Dr.,ale cítím že se to malé stále neotočilo-cítím kopání dole-hlavně večer, je to divoch nebo divoška-vím já, když si na tom stále sedí. O otočení pohmatem u lékaře jsem četla, pod ultrazvukem se lékař pokusí otočit mimí a do druhého dne si vás tam pro kontrolu nechají. Údajně je to dost nepříjemné, ale pokud mimí bude chtít klidně se opět otočí do polohy KP během cesty domů. Půjčila jsem si gravidjógu a skusím cvičení na otočení, také jsem četla o otočení pomocí rádia, tak uvidíme.

janab78
13. lis 2007

Ty pohyby dole nejsou asi až tak směrodatné. Já mám pohyby nahoře nad pupíkem a u žeber a malá je KP. Nevím, čím to vlastně hýbe. Leda, že by se vždycky přetočila jen na ult a jinak je hlavou dolů. 😀 Každý den si dávám nohy nahoru (nic moc příjemnýho) a snad tu její hlavičku dolů dostanu. Císaře si nepřipouštím. Postě jsem jí to zakázala 😝

reruna
13. lis 2007

Ahoj, já mám sice už po porodu, ale chtěla jsem vám napsat svou zkušenost, třeba vás uklidní nebo taky ne... Mimčo se opravdu může přetočit až v posledním týdnu nebo úplně na poslední chvíli, můj Míša se bohužel otočil zadečkem dolů, celou dobu byl hlavičkou, ještě ve 39. týdnu nakontrole, a pak poslední kontrola v porodnici a malej byl už přetoenej a navíc měl dole nožičku, chtěl si asi vyšlápnout ven 🙂 , takže okamžitě císařský řez ☹ Byl to docela šok, nečekala jsem takovou komplikaci, císař byl dost drsný, asi týden po je fakt bolestivý, ale všechno se dá vydržet a hlavně že je Míša v pořádku. Ta doktorka, která mě v porodnici vyšetřovala říkala, že u prvorodičky, konce pánevního a u chlapečka by vždy doporučila císaře, i když měl Míša jen 2,90 kg. Porody koncem pánevním pro chlapečky představujou dost velké riziko. Přeju vám, at máte opačnou zkušenost a miinka se vám naposlední chvíli otočí správně, a jestli ne, tak nebojte, určitě to dobře dopadne 🙂

ina.b
13. lis 2007

Ahojky. Přidávám i já svou zkušenost 😉 Naše Adélka byla poslední třetinu těhotenství otočená hlavičkou nahoru a tak ji to zůstalo až do porodu. Důvod byl ten, že jsem měla málo plodové vody, tím pádem i menší břicho, takže neměla moc prostoru pro otáčení. Pohyby jsem cítila dobře, ale na to, aby se otočila měla málo místa. Naše holčina také přišla na svět císařským řezem (a manžel byl u toho, takže ji spatřil mezi prvními 🙂)

jehny
13. lis 2007

Ahoj, tak vám nevim. Jsem z toho zmatená a dostávám opět trochu strach; u nás se jen tak císařský řez nedělá, musela bych jet kdoví kam. Mám z toho obavy, jak to do poslední chvíle dopadne. Příde mi ale, že je těch maminek nějak hodně na to, že podle statistik uvádějí 3% KP.
Prosím, prosím ať se brouček otočí a vše je přirozené. Držte se.

janab78
16. lis 2007

Tak moje mimi je již hlavou dolů (obrat ve 38tt). Doufám, že už tak zůstane. 🙂

majka07
16. lis 2007

ahojky, tak já celé těhu měla malou v příčce a to ke konci střídala příčku a KP, těsně před CŘ se z KP opěd přesunula do příčky, co kapku operaci zkomplikovalo, ale vše dobře dopadlo. Hlavičkou dolů nebyla snad nikdy 😒

jehny
21. lis 2007

Ahoj Janib a holky, prosim vás poradte mi nějaké to cvičení na otočení mimi,hlavně jak postupovat a jak často. Jsem 36+4 a to maličké se né otočit. Jsem z toho nervózní a začíná to být na mě znát na malého občas zakřičím-prožíváme období vzdoru. Už mi z toho asi začíná kapat mozek, hihi.

kristynaw
21. lis 2007

nedocitam,jen pisu rady,co jsem slysela-kocici hrbet,svicka, studeny na podbrisek-mimi prej ma radsi studeny na hlave ne na zadku tak se tak otoci, baterkou svitit na brisko,prej mimi pujde za svetlem.jestli to funguje, nevim...

kristynaw
21. lis 2007

jinak ja rodila cisarem,amla byla taky hlavickou nahoru,ale nemohli ji zkusit otocit,protoze mam dvourohou delohu... u normalnich tehu se to zkousi otocit "rucne" v nemocnici

janab78
22. lis 2007

Já jsem denně 2xcvičila a to,nohy a pánev jsem si dala na polštáře nebo na gauč a tělo tedy viselo dolů.Po minutě se malá začala vždy hýbat a evidentně se jí ty polohy nelíbily.

jehny
25. lis 2007

ahoj, dnes jsem se po třech dnech vrátila z nemocnice:nezdála se jim strdeční činnost mimi, ale už je to dobré. Vždy po ránu jsme měli horší natáčky a během dne úplně učebnicové. Trochu si nás tam proklepli a zjistili, že mám menší množství plodové vody a že mimi má 3kg a navíc že KP není úplné :zadeček je víc napravo. Šance na otočení je prý malá.
Doporučili mi císařský řez a do úterý se mám rozhodnout jestli jim to podepíšu a dám jim svolení mě kuchnout. Mám strach, je to těžké rozhodnutí zvláště když bych raději přirozený porod.

janab78
25. lis 2007

Zkus ty cviky na otočení. Malá se může ještě otočit.Nic za to nedáš. 😉

lucaj
10. lis 2008

ahoj belucie, mam stejny problem jako tvoje kamaradka, ja sem ve 32 tydnu a doktor mi jasne rekl, ze pokud se miminko neotoci do 33 tydne, tak pak uz to byva slozitejsi, protoze nema moc mista, zalezi na velikosti mimca, ale i delohy. Jsou ruzne cviky jak na to, ja cvicim, ale nepocituju ze by se neco delo, ale clovek tam nevidi....to ti muzu napsat pristi tyden zda se jiz otocila. Cviky jsou jednoduche - protoahovat se jako kocka nebo si vlezt na vsechny 4 a zvedat stridave pravou a levou nohu za sebe nebo do stran. Tak se ma cvicit 3x denne po 5 minutach, nekdo mi radil zkusit kotrmelec, ten se ale neda moc dobre provadet s briskem......

terezt
3. črc 2010

Cau holky, obnovuju toto tema. Podarilo se vam to cviky ovlivnit? Ja mam mimco zatim porad hlavou nahoru a rekla bych, ze se moc neotaci. Porad me kope smerem dolu. Tak snad nastane ten jeden zasadni obrat... Odkdy jste cvicily? Ja mam bricho docela maly.... Planuju, ze zkusim ty kocici hrbety a na 10 minut podlozit panev...

kveta
3. črc 2010

@terezt Ešte vždy môže byť malý v správnej polohe, zadočkom nahor a nohy má popri hlave a preto Ťa kope dole...

dexonka
3. črc 2010

terezt: ahojik me dr nedoporucoval vubec takove cviky delat,rikal ze by se tam mimi mohlo jeste nejak zapotat do snury,ja mela miminko az do tohoto tydne stale hlavou nahore a tento tyden se mi otocilo hlavickou dolu,ale nikdo nevi jestli se jeste neobrati🙂 takze hlavu vzhuru...........

terezt
4. črc 2010

Dexonka... aha, no vidis. Tak ja zatim pockam do dalsi prohlidky a potom az co mi rekne doktorka. Ale chodim na tehotenske cviceni a kocici hrbety a cviky se zvedlym zadkem se tam delaji porad. Nepripada mi to az zas tak nasilne. Doma cvicim taky... Kazdopadne gratuluju k otoceni...
Kveta, nevim jak tam je natoceny, ale na posledni prohlidce mi rikala, ze hlava je nahore... 😖

eloana
4. črc 2010

Ahoj holky-me se malej pretocil v 35tt byla to tedy docela bolest🙂 ja osobne jsem nic necvicila bylo mi taky receno,ze by se mimco mohlo zamotat...a muze k tomu mit nejaky duvod proc je zrovinka v te poloze a ne v jine

romisek11
2. zář 2012

ahoj jsem ve 35+6 a Dr mi rekl ze mala je otocena hlavou nahoru...myslite ze se mala muze jeste otocit?nechtela bych rodit cs :( prosim poradte...

mavo
6. říj 2015

@romisek11 Ahoj, můžu se zeptat, jak to dopadlo? Přetočila se malá nebo to byl cs? Byla jsem dnes na ko a mudr a malý byl do minulé kontroly hlavičkou dolu a teď poslední dvě kontroly je zadečkem dolu.... tak nevím, jestli ještě spoléhat na otočení :(

megggi
14. pro 2015

@lucisa já jsem v 37 týdnu a mimčo se mi minulý týden otočilo hlavičkou nahoru...no snad dojde na pozitivní a on se otočí ještě zpět. 😨

megggi
14. pro 2015

@janab78 tak doufám ,že se mi taky zadaří a malý se otočí. 🙂

martivaloskova
15. pro 2015

Dobrý den, jsem v 28 týdnu a miminko už má hlavičku dole už měsíc

martivaloskova
15. pro 2015

A pomohly mi břišní tance🙂

kosakr
12. únor 2016

Ahoj, jsem ve 32.tt a mala je v pricne poloze ulozena v panvi v jakesi kolebce. Doktor se tvaril znepokojene a mysli si, ze se do porodu uz neotoci a tim padem me ceka planovany CS. Je tu nekdo, kdo MA s touto situaci zkusenost? Popr. jak muzu miminku pomoct se otocit? Dekuji 🙂

wendak
10. srp 2016

@kosakr ahojky jak to dopadlo? Mám malou také v této poloze :/

kosakr
10. srp 2016

@wendak dopadlo to tak, že mi v 35.tt praskla voda a byl z toho akutní CS.. neotočila se a navíc byla malinká, takže by byl přirozený porod velmi riskantní...

fiiif
19. zář 2016

Upřímně, jsem ve 23tt a dneska se zjistilo že se prcek cpe hlavičkou dolů.. Doktor mi okamžitě nakazal klidový režim a pokud se nesrovna mám rizikový.. Takže otočit by se mělo až po 30tt..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru