Otočení miminka. Máte fígle, cviky, aby se otočilo?

belucie
4. lis 2006

Milé maminky (současné i budoucí),
moje kamarádka má termín začátkem ledna a zatím se ji neotočilo miminko. Má prý ještě čas, ale začíná z toho být nervózní a protože nemá přístup na Internet, tak mě poprosila, abych ji zkusila zjistit nějaké cviky nebo fígle...Tohle jsou skvělé stránky, tak mě napadlo, poprosit o radu vás.

kristi
4. lis 2006

beluci, ona ma jeste cas, mimco by se melo do konecne polohy natocit do 30-33 tydne, takze bych to zatim nejak nehonila...

lilourich
4. lis 2006

Ahojky belucie 🙂 Já mám termín sice až na konci ledna, ale o tom že by už teď mělo být miminko v konečné poloze jsem nic neslyšela. Minulý týden jsem byla na gyndě a když jsme chtěli malému udělat fotečku, tak se otočil, tak rychle, že jsme to nestihli. Doktor taky nic neříkal o tom, že už by měl pomalu zaujímat nějakou polohu. Je mu to tam už asi těsnější, ale pořád je v tomhle období hodně aktivní a přetáčí se jak potřebuje. Ta konečná poloha, alespoň co jsem četla, by se měla ustavovat asi tak až v tom devátým a je i hodně případů, kdy je miminko špatně otočený a těsně před porodem se samo srovná 😉 Jestli jsou tedy na to nějaké fígle, nebo jak to opravdu má být, by bylo tedy nejlepší aby se zeptala při návštěvě doktora, a ten jí určitě řekne, jak se věci mají, a jestli zbytečně neplaší - podle mě ano.

raculka
4. lis 2006

belucie,na otočení má mimi ještě čas, nevím teda přesně do kolikátého týdne,ale uklidni kamarádku 😉
jinak se dá provést i otočení miminka lékařským zákrokem,tak ať se případně zeptá svého DR, kdyby se náhodou mimi neotočilo včas 😎

danielah
5. lis 2006

Belucie: fakt na to má ještě spoustu času, nicméně: prý fungují kočičí hřbety a vůbec poloha na všech 4, pak také si lehnout hlavou dolů, třeba na žehlící prkno opřené mezi podlahu a postel

wipaja
5. lis 2006

Většina miminek se točí do ,,své,, polohy tak kolem 32.-33. týdne.

belucie
autor
5. lis 2006

Moc děkuju za reakce, ale ještě musím říct, že doktor ji poradil právě jen kočičí hřbet a řekl jí, že mimčo je už dost velké a má tam málo místa...Je prý váhově dva týdny napřed, proto má strach...

lucisa
6. lis 2006

belucie, ať je kámoška v klidu, mimča nás někdy napínají do poslední chvíle.
moje kámoška měla termín 30.4. a ještě 27.4. na kontrole bylo mimčo hlavičkou nahoru. maminka byla připravována na možnost porodu císařským řezem a když dostala 2.5. porodní bolesti a jela do porodnice odrodit, na příjmu zjistili, že je mimčo už otočené. a to si ani kámoška neuvědomuje, že by cítila nějaké přehnané pohyby, které by signalizovaly takový "manévr" 😉

zany
7. lis 2006

Dneska jsem se na předporodním kurzu ptala kdy se mimčo otočí hlavičkou dolů a prý tak mezi 30 až 33 tt. Ale klidně může i později... Ale s blížícím se porodem pravděpodobnost otočení se hlavičkou dolů klesá... Ale podle toho co píše Lucisa, tak jsou asi i výjimky 🙂

verejka
8. lis 2006

Tak tohle je "moje diskuse". Od cca 30tt moje mimi nemění polohu a je stále zadečkem dolů, tedy zaujímá polohu koncem pánevním - KP. Termín porodu se blíží a já se víceméně smiřuji s tím, že buď bude porod náročnější nebo dokonce ukončen císařem. Zkoušela jsem nějaké finty, jako právě podkládání zadečku a teď i ty kočičí hřbety. Ale nějak mám pocit, že pokud se mimískovi nebude chtít, tak se prostě neotočí, i kdybych na hlavě strávila zbylých 14 dní. Samozřejmě vím i o případech otočení miminka takzvaně na poslední chvíli (slyšela jsem i 2 hodiny před plánovaným císařem!), ale moc mě to neuklidňuje. Dle mojí dr. není mimi natolik veliké (ve 37tt 3050 g), abychom nezkusili porod normální cestou. Nicméně mě "uklidnila", že tento porod je hodně hlídaný a při jakékoliv komplikaci ukončený císařem. Jsem prvorodička, tudíž to pro mě není nijak lehké. Každopádně dám vědět, jak to u nás dopadlo. 😅

belucie
autor
8. lis 2006

Díky všem holkám a verejko, držím palce, ať vše dopadne dobře. Dej vědět.

danielah
8. lis 2006

Verejko: držím palce!!! kamarádka rodila konec pánevní u Apolináře a dokonce ještě na porodním sále po porodu řekla manželovi, že druhé dítě klidně 😀
(to já jsem měla pohodový porod, ale ještě měsíc po jsem byla přesvědčená že Klárka bude jedináček 😀 )

zany
9. lis 2006

Verejko, tak to držím palečky, aby bylo vše OK a nebo aby se mimi případně rozmyslelo a otočilo se na poslední chvíli 🙂
My jdeme na UTZ v pondělí, tak jsem zvědavá jak je mimi otočené. Někdy mám pocit, že už hlavičkou dolů a jindy zase ne...

verejka
10. lis 2006

Já teď počítám dny od poradny k poradně a vždycky s napětím očekávám, jaký bude verdikt - otočen/neotočen 😉 Prošla jsem spoustu diskusí a článků na toto téma. Jednoznačně se v ČR stále upřednostňuje porod přirozený, i když braný jako rizikový. Údajně tu jsou velmi zdatní porodníci... Viz. článek http://www.porodnice.cz/poradny.asp?rubrika=4&i...
A tak budu věřit, že se jeden z těch výborných porodníků nachází i v naší malé okresní nemocnici. 😀
Mimochodem, také jsem slyšela o hmatech, které provádí přímo lékař a měli by vést k otočení miminka. Třeba u nás to prý ale provádí pouze primář a to prý jen velmi vyjímečně cca do 35tt. A ještě za předpokladu, že je v děloze dost plodové vody a celkově je v bříšku dostatek místa. Při pohledu na moji postavu, mi to moje dr. nedoporučila... 😀 Vody dost ale bříško nikterak velké.

Danielko, myslím, že maminek, které by bezprostředně po porodu chtěli ještě někdy další dítě, moc není. 😀 Moje sestra odmítala další ještě 2,5 roku po narození prvního dítěte. 😎

gedren
10. lis 2006

belucie, pokud se Tva kamaradka dostane do Prahy, tak na Bulovce doktor Dvorak umi detatka otacet - teda ne vzdy se to povede, ale casto ano.

Jinak ted ale ma opravdu jeste cas, zacala bych to resit az tak kolem 36 tt.

belucie
autor
11. lis 2006

Díky za tip, gedren.

muf
11. lis 2006

Kamošce se taky mimčo nechtělo otočit, tak ji musel pomoci doktor.

zany
14. lis 2006

Tak my už máme mimíska otočeného 🙂

belucie
autor
17. lis 2006

gratuluji...

destiny
2. led 2007

Já jsem 37tt a miminko mi pořád leze hlavou pod žebra. S otočením už jsem se rozloučila, teď už doufám, že nebudu mít obříka a budu se ho snažit vytlačit normálně.

belucie
autor
2. led 2007

Ahoj destiny, moje kamarádka už má Adélku. Neotočila se, tak ona si řekla o císařský řez, měla pocit, že při něm nehrozí tolik komplikací. A bylo to v pohodě. Rodila minulé pondělí a už v sobotu byla doma. Tak držím palce...

teres
2. led 2007

Ahojky, já mám mimi taky koncem pánevním a dneska mi na kontrole řekla, že budu rodit normálně a jestli nastanou komplikace, udělají císaře. malá má asi 3,5kg. Máte s tím zkušenosti?? Porod se blíží a já mám velký strach, že to snad ano neodrodim normálně ☹

destiny
2. led 2007

Hlavně se neboj a mysli na to, že pro miminko je to vždycky lepší přirozenou cestou. A kdyby došlo ke komplikacím, tak oni ti udělají císař. Taky to hodně záleží na tom doktorovi, který je u porodu.

andrea73
4. led 2007

Já mám už od 31.tt malého otočeného hlavičkou dolů....tak doufám, že už se nic nestane a budu rodit normálně....nesnáším jakékoli operace 😵

destiny
5. led 2007

Závidím.... 🙂

kale
8. led 2007

Ahoj, já jsem ve 39.t.t. a naše holčička si z nás dělá asi srandu. 😅 Pri každé prohlídce v poradně zaujímá jinou polohu. Dr.říkal, že se může otočit několikrát, jen než dojdu domů. Takže doufám,že až nastane porod, tak bude hlavičkou dolů. 😉

4a
8. led 2007

moje sestřenka je doktorka gynekoložka. Ptala jsem se jí svého času, co dělat, aby se mimi otočilo hlavou dolů. Řekla, aby se sedalo na hrající rádio, že je mimi zvědavé a otočí se za hlukem a vibracemi..... Myslela jsem si, že si dělá legraci. Myslela to vážně. 😎

karotky
8. led 2007

Taky jsem někde četla,že pro změnu polohy plodu je dobrá pozice na čtyřech a procvičování tzv.kočičích hřbetů.U mě zatím dělá mimi kotrmelce,takže je každou chvíli jinak otočené. 🙂

betule007
8. led 2007

Taky mám mimíska koncem pánevním,jsem 35tt,jsem prvorodička a paní doktorka ani na chvíli nezvažovala,že bych měla rodit normální cestou a tak jestli se do příštího týdne neotočí,začne plánovat císaře,na kterého bych měla nastoupit ve 38tt.Tvrdila mi,že neexistuje nic,čím bych mohla polohu mimíska ovlivnit,tak nevím. 😨

karotky
8. led 2007

Záýleží,jakého máš v břiše aktivistu.Je vidět,že máš rozumnou doktorku,že Ti naplánuje císaře.Alespoň to zaspíš a nebudeš mít pomačkaného mrňouska. 🙂 Ale ty kočičí hřbety zkus-tím nic nezkazíš. 😉

betule007
8. led 2007

No nevím,jestli je císař lepší řešení,rychlejší určitě,ale bojím se úplně stejně jako normálního porodu,bolet to bude tak jako tak a ta jizva určitě déle. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru