Pálení kůže na břichu v těhotenství, máte zkušenost?

mullerovaj
14. lis 2013

Poslední týden mám divný pocit na kůži břicha v jednom místě vysoko na břiše. Je to jako by mě štípla vosa a když se směji, kašlu nebo prudce pohnu ,výrazně se to zhorší, skoro jako bych se opřela o plotnu. Myslela jsem, že je to roztahováním kůže, ale je to v místě, kde se celkem moc nerozšiřuji, navíc když se snažím tah kůže uvolit rukama, nepomůže to. Dá se to zmírnit jen přiložením něčeho teplého. Navíc to není pořád, prostě chvíli ano, chvíli ne a na pohled není vidět nic zvláštního, jen je to místo teplejší.
Máte s tím někdo zkušenost, co to znamená, čím je to způsobené ?

bartve
15. lis 2013

nevím v kolikátém měsíci jsi,ale já tohle měla taky,šla jsem k doktorovi pro jistotu a ten mě poslal na jaterní testy (byly v pořádku,kdyby nebyly tak by nasadil léky,jak to udělal mojí kamarádce a ta měla okamžitě po problému),tak mi řekl že je to tím jak se mi natahuje kůže na bříšku a že mám hodně mazat nejlépe indulonou nebo vazelínou,to vůbec nepomáhalo,ale musela jsem to nějak přetrpět a po porodu jsme přišli na to že se mi v těhotenství dělala kýla a tím jak rostla přes břišní dutinu tak proto to tak pálelo a bolelo :( musela jsem na operaci - plastiku břicha (abdominoplastika),protože ne jenom že jsem měla kýlu ale i velký rozestup břišních svalů :( teď jsem od operace 2roky a nemůžu si stěžovat,bříško jako kdybych nikdy nebyla těhotná,nevytahaná kůže,nic mě nepálí,neštípe atd. zajdi k doktorovi a řekni mu svoje problémy,on tě určitě pošle na jaterky a pak se uvidí 🙂

speedygon
15. lis 2013

Někde jsem četla, že to pálení mohou způsobovat i hormony. Kdybych jen věděla, kde jsem to četla....

petra0212
13. zář 2016

Já to pálení mám opcas také ale pod bruskem na levé straně. Jsem ve 32 týdnu a he to šílená bolest nevím kolikrát jak to zmirnit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru