Pálení při malé potřebě, uhnala jsem si zánět?

nuali
20. čer 2014

Zdravím,
dnes odpoledne mě začalo najednou prudce pálit při konání malé potřeby. Jako by to bylo nachlazení močových cest, které mě dříve hodně trápilo, ale s opravdu bleskovým nástupem. Včera mi nic nebylo, ani dnes ráno ne. Šla jsem jednou na toaletu a cítila menší pálení, které se při další návštěvě výrazně zesílilo. Nevím, zda jsem se mohlo někde nachladit, protože si nevybavuji, že bych si někam sedla nebo mi táhlo na záda. Dávám na to pozor. A při poslední malé potřebě jemně narůžovělý papír, jako by od krve. Uhnala jsem si přes opatrnost zánět nebo to může být příznak něčeho vážnějšího ? Na posledním UZ jsem byla ve středu a vše bylo v naprostém pořádku, v žádných krevních ani jiných testech se mi nic nenašlo. Pohyby miminka cítím a nijak špatně mi k tomu není. Jsem dost nepříjemně zaskočená... Děkuji za názory

petrajurinova
20. čer 2014

@nuali může to být prochlazení močových cest nebo zánět, v těhotenství je to hodně časté a s rychlým nástupem. Brusinkový sirup nebo Urinal akut by mohl jako první pomoc přes víkend pomoct.

nuali
autor
20. čer 2014

@petrajurinova I s tím drobným pošpiněním ? To mělo rozhodilo nejvíc, jinak děkuji. Koupím něco zítra v lékárně. Můžu v těhu normálně urologický čaj ?

petrajurinova
20. čer 2014

@nuali při zánětu se do moči může uvolňovat malé množství krve, které pak způsobí na papíru růžové zabarvení. U urologického čaje bych asi dost studovala složení ať tam není nějaká ta ne moc vhodná bylinka (máta, hloh, hluchavka, kopřiva, podběl, třezalka, aloe, šalvěj)

aluskacz
20. čer 2014

Trpím na záněty močáku od malinka, teď co jsem těhu, tak jsou problémy častější. Na začátku těhu jsem brala i slabá ATB na přeléčení, protože jsem chytla i nějakou potvoru. Také mě občas pálí nebo mám divný pocit při močení. Pila jsem brusinkový čaj a koupila jsem si UROVAL sirup s D-manosou. Dávám si ho i preventivně, neuškodí ti 🙂 Pokud máš nějaký silnější zánět močáku, můžeš u toho i krvácet. Nepodceňovala bych to a raději bych zašla třeba k obvoďákovi, ať ti vyšetří moč. 🙂

Jinak na močové potíže mi sirup pomohl vždy víc, jak tabletky 🙂

nuali
autor
20. čer 2014

@petrajurinova Doma mám jen s kopřivou ve složení, tak raději nic.
@aluskacz Zatím to bylo jedno malé pošpinění, teď bylo zase vše ok.

Každopádně oběma děkuji a zítra si v lékárně koupím něco Vámi doporučované a v pondělí k obvoďačce. Díky

camillaq
20. čer 2014

to bude zánět, mě to vždy začalo z ničeho nic. Šla jsem na malou pohoda a když jsem šla pak podruhé, tak strašné pálení a potom postupně krev a to jsem na sebe dávala velký pozor, abych se nenachladila. Když jsem chtěla něco v lékárně, tak mi lékárnice řekla, že pokud je tam krev musí se nasadit antibiotika, že volně prodejné léky nepomůžou. Když jsem chytla zánět o víkendu, tak jsem jela na pohotovost, já bych to nenechávala do pondělí. Budeš se zbytečně dlouho trápit. Nechci tě strašit, ale já bych měla strach , ať se zánět nerozšíří.

aluskacz
20. čer 2014

@nuali Hlavně kdyby se to zhoršilo, nebo jsi měla v moči krev tak jeď hned na pohotovost! Dělám ve zdravotnictví a vím že záněty močáku jsou fakt nepříjemné. Kdyby se ti to rozjelo, můžeš chytnout třeba i zánět ledvin. Nechci tě strašit, ale opravdu to nepodceňuj! 🙂 🙂

nuali
autor
20. čer 2014

@camillaq Počkám jestli se ještě objeví aspoň jednou a když tak radši pojedu. Zatím byla jedinkrát a opravdu velice slabě, ale i tak mě to vyděsilo samozřejmě. Jinak já ty záněty právě mívala často, každou zimu několikrát atd. ale v těhu je to poprvé. Snad bude vše v pořádku..

hojda
20. čer 2014

Při těhu je to běžnější, já to měla u prvního taky. ☹

nuali
autor
20. čer 2014

@aluskacz Měla bych spíše přímo na gynekologickou nebo obecnou pohotovost? Kdyby náhodou. Nevím, kde mi lépe pomůžou. Když jsem si totiž byla v nachlazení pro léky u gynekologa(ne tedy přímo mojí doktorky), tak mě stejně poslal k obvoďákovi, což mi moc nepomohlo.

nuali
autor
20. čer 2014

@hojda Já o tom právě četla, že je to časté a obvyklé. Proto mě překvapilo, že ač na záněty trpím celý život, najednou v těhu ani jeden. A zničeho nic takový bleskový nástup ... Ráda bych si myslela, že to bude v pořádku, ale o mrňátko mě čeká už celoživotní strach 🙂

hojda
20. čer 2014

@nuali Já s tím byla na gyndě.

aluskacz
20. čer 2014

@nuali Záleží taky na tom, jaká je u vás pohotovost a jací tam ordinují lékaři. Vyšetření moče vám udělat musí i na obyč pohotovosti. Podle výsledku nasadit ATB (Já brala na začátku těhu Zinnat 250mg). Nebo vás pak odešlou na gynekologickou pohotovost. Nebo můžou léčbu konzultovat s gynekologem. 🙂 Já bych jela na obyč pohotovost. 🙂

lamarika
20. čer 2014

@nuali bacha na to. Taky trpím na zàněty močáku. V těhotenství mi taky takhle začal jeden, během noci mi to šlo do ledvin a ve 4 ráno mě odvážel táta na pohotovost, páč už jsem bolestí nemohla ani stát. Opíchali mě záda a chtěli nechat v nemocnici. To ale nešlo, měla jsem doma 2 děti. Tak mi dali ATB a celý těhu jsem chodila na kontroly s ledvinami, protože jsem je měla špatný
Jinak urinal akut (jak tady někdo psal) nesmí těhotný. Pokud tě to nepřejde, utíkej ráno s močí na pohotovost

nuali
autor
20. čer 2014

@lamarika Tak teď si mě pěkně vyděsila.. Snad to nebude tak zlé, počkám ještě chvilku.Pokud se to nějak zhorší nebo se objeví krev, jedu raději okamžitě.

nuali
autor
20. čer 2014

Jedu tam! Další růžový flíček na papíru. Nebudu riskovat. Držte palce 🙂

lamarika
20. čer 2014

@nuali to jsem nechtěla. Jen jsem chtěla tím říct, že v těhu to postupuje opravdu rychle. Držím pěsti !

hanyzka11
20. čer 2014

tak já nikdy na záněty netrpěla a v těhu mě překvapilo, když jsem při vyšetření měla zvýšenou bílkovinu v moči, což teda značí zánět. močení mě nebolelo, jen jsem měla častější nutkání chodit na záchod i když z toho nic nebylo. a to jsem byla kolem 20tt. takže mimina ještě na močák netlačila. no a gyndař řekl: velmi běžné, dáme antibiotika. a bylo po problému. takže i kdyby se ti to přes víkend zdálo lepší, normálně bych zašla na gyndu s ranní močí a uvidí se. radši to přeléčit hned, než se pak trápit nějakým drsnějším zánětem.

aluskacz
20. čer 2014

@nuali Držím palce a myslím na vás! Pak dejte vědět jak jste dopadla 🙂

nuali
autor
20. čer 2014

Děkuji všem za rady 🙂 Teď jsme se vrátili, miminko v pořádku. Jenom prudký zánět, dostala jsem antibiotika na 5 dní a pak kontrola u obvodní. Ale jsem ráda, že jsem jela. Člověk je klidnější a lepší jet zbytečně 10krát než přijít o mimouška 🙂

@aluskacz Díky 🙂

magdavav
22. čer 2014

Ahoj @nuali ,muzu se prosim zeptat, jaka antibiotika Ti nasadili? A prisla uleva? Mam pocit, ze me to ceka taky. :(. Dekuji za odpoved.

nuali
autor
22. čer 2014

@magdavav Jmenují se Ospamox, napsala mi je ošetřující doktorka na gynekologické pohotovosti. Zabírají rychle, dost piju a po dvou dnech už jsem víceméně v pořádku. Určitě lepší než to odkládat, aby z toho pak nebylo něco horšího 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru