• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pálení žáhy v těhotenství. Jak to mohu zmírnit?

17. prosince 2016 
Mně Rennie nezabírá vůbec. Ani mimo těhu :( Teď jsem dobrala balení Anacidu na doporučení Mudr. a asi budu muset pro další :( Taky mi zabíralo acidofilní hodně vychlazené mléko. Ach jo :(
20. led 2016 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně to zmizelo až pár dnů po porodu. Když to teď beru zpětně, tak těhu nevolnosti byly proti té žáze procházka růžovou zahradou. Celý osmý měsíc jsem spala v sedě a každou hodinu se probouzela a musela do sebe hodit buď rennie, nebo anacid, ale i tak se to nezklidnilo úplně, jen trochu utlumilo. Už jsem se bála i napít. Mléko to ještě více zhoršovalo. Malá se narodila o měsíc dříve, je naprosto v pořádku, jen spěchala na svět, aby se narodila na své jméno, fakt nevím, jak bych přežila devátý měsíc.
20. led 2016 v 19:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jezis. To mam teda vyhlidky :(
20. led 2016 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kilona Zdravím, měla jsem kdysi stejné problémy, pomáhalo mi jíst pomeranče. Měla jsem tak 4-5ks na den. Až po létech jsem zjistila, že citrusy na to mají nějaký pozitivní vliv. Hodně štěstí
24. únor 2016 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hlidacibabicka ty jo, tak to mi taky poradila jednou jedna holčina ze skupiny a ten den mi málem uhořelo hrdlo DDDD
Dokonce i tady na koníkovi je napsáno, vyhýbat se citrusovým plodům - myslím v odborném příspěvku. Ale někomu to pomáhá. To je pravda.
25. únor 2016 v 09:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zabírá Malox je opravdu dobrý, může se v těhu, jen to neutralizuje žaludeční šťávy, taky pomáhá rozkousat celé mandle I se slupkou. Obyčejné mléko taky nemusí pomáhat spíš to acidofilní.
25. únor 2016 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já s tím problém nemám, ale kolegyně mi říkala, že ji pálila ke konci žáha prakticky nonstop a jediné, co na to jakž takž pomáhalo, byly mandle.
25. únor 2016 v 10:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. bře 2016 ve 13:44  •  čeká miminko, termín má v červnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@solinka1974 mrkni sem! Tady je rad hned několik. Asi každému zabere něco jiného. Mně zabral zázvor. http://matkyvnesnazich.cz/2016/03/30/9-rad-proti-paleni-zahy/
30. bře 2016 ve 13:47  •  čeká miminko, termín má v červnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně pomáhá Rennie, zabere hned:slight_smile:
30. bře 2016 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omeprazol, helicid...v tehu se může
Prirodni- mandle, voda s citronem, žvýkat, rozkousat kmín, jablečný ocet s vodou a medem, kuzu, umeboshi svesticky, zázvor, mátový čaj, hořčice..vyhnout se kyselinotvornym potravinam
12. čer 2016 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co mi zatím spolehlivě pomáhá je podmáslí. Hlavně večer nesmím zapomenou vypít hrnek, jinak v noci nespím. Navíc řeší i další můj velký problém, zaražené větry a zácpu.
4. srp 2016 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petruna ahoj, na obalu píšou až 16 tablet denně, užívala jsem u obou kluků, teď čekáme třetí mímo a pálení žáhy mám už od 21.TT a už si pro Rennie půjdu do lékárny zase, obsahuje i nějaké soli hořčíku, takže je to v těhu v pohodě.
9. lis 2016 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja to zmirnila az porodem :grinning:
9. lis 2016 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, já na tohle trpěla jako blázen :frowning2:( ani spát jsem nemohla..jediné co pomohlo byl gaviscon :slight_smile:
9. lis 2016 v 16:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem používala Rennie, ale popravdě, pomohlo to vždycky na chvíli a zase to bylo na začátku a stejný. :unamused:
9. lis 2016 v 16:54  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak jsme s manželem vyčetli na internetu, že paradoxně pomáhají kyselé věci. Nejúčinnější jsou kyselé okurky... Nechtěla jsem tomu věřit, vyzkoušela jsem a jsem naprosto šokovaná, jak dobře to zabírá.... Stačí 3-4 menší okurčičky a do pár minut je to pryč....
17. pro 2016 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek