Pálení žáhy v těhotenství. Jak to mohu zmírnit?

kilona
25. bře 2007

ahojte holky ,

můžete mi někdo poradit,jestli má někdo zkušenosti s pálením žáhy a jak to mohu v těhotenství zmírnit?Co pomáhá a co bych neměla jíst?
Díky moc

solinka1974
20. led 2016

Mně Rennie nezabírá vůbec. Ani mimo těhu :( Teď jsem dobrala balení Anacidu na doporučení Mudr. a asi budu muset pro další :( Taky mi zabíralo acidofilní hodně vychlazené mléko. Ach jo :(

sisinka74
20. led 2016

Mně to zmizelo až pár dnů po porodu. Když to teď beru zpětně, tak těhu nevolnosti byly proti té žáze procházka růžovou zahradou. Celý osmý měsíc jsem spala v sedě a každou hodinu se probouzela a musela do sebe hodit buď rennie, nebo anacid, ale i tak se to nezklidnilo úplně, jen trochu utlumilo. Už jsem se bála i napít. Mléko to ještě více zhoršovalo. Malá se narodila o měsíc dříve, je naprosto v pořádku, jen spěchala na svět, aby se narodila na své jméno, fakt nevím, jak bych přežila devátý měsíc.

solinka1974
20. led 2016

Jezis. To mam teda vyhlidky :(

hlidacibabicka
24. únor 2016

@kilona Zdravím, měla jsem kdysi stejné problémy, pomáhalo mi jíst pomeranče. Měla jsem tak 4-5ks na den. Až po létech jsem zjistila, že citrusy na to mají nějaký pozitivní vliv. Hodně štěstí

sisinka74
25. únor 2016

@hlidacibabicka ty jo, tak to mi taky poradila jednou jedna holčina ze skupiny a ten den mi málem uhořelo hrdlo DDDD
Dokonce i tady na koníkovi je napsáno, vyhýbat se citrusovým plodům - myslím v odborném příspěvku. Ale někomu to pomáhá. To je pravda.

hojda
25. únor 2016

Zabírá Malox je opravdu dobrý, může se v těhu, jen to neutralizuje žaludeční šťávy, taky pomáhá rozkousat celé mandle I se slupkou. Obyčejné mléko taky nemusí pomáhat spíš to acidofilní.

barumat
25. únor 2016

Já s tím problém nemám, ale kolegyně mi říkala, že ji pálila ke konci žáha prakticky nonstop a jediné, co na to jakž takž pomáhalo, byly mandle.

burtoch
30. bře 2016

@solinka1974 mrkni sem! Tady je rad hned několik. Asi každému zabere něco jiného. Mně zabral zázvor. http://matkyvnesnazich.cz/2016/03/30/9-rad-prot...

maxinkaa
30. bře 2016

mně pomáhá Rennie, zabere hned🙂

lajla
12. čer 2016

Omeprazol, helicid...v tehu se může
Prirodni- mandle, voda s citronem, žvýkat, rozkousat kmín, jablečný ocet s vodou a medem, kuzu, umeboshi svesticky, zázvor, mátový čaj, hořčice..vyhnout se kyselinotvornym potravinam

irislava1
4. srp 2016

Co mi zatím spolehlivě pomáhá je podmáslí. Hlavně večer nesmím zapomenou vypít hrnek, jinak v noci nespím. Navíc řeší i další můj velký problém, zaražené větry a zácpu.

chloe86
9. lis 2016

@petruna ahoj, na obalu píšou až 16 tablet denně, užívala jsem u obou kluků, teď čekáme třetí mímo a pálení žáhy mám už od 21.TT a už si pro Rennie půjdu do lékárny zase, obsahuje i nějaké soli hořčíku, takže je to v těhu v pohodě.

solinka1974
9. lis 2016

Ja to zmirnila az porodem 😀

lenatu
9. lis 2016

Ahoj, já na tohle trpěla jako blázen ☹( ani spát jsem nemohla..jediné co pomohlo byl gaviscon 🙂

milejka
9. lis 2016

Já jsem používala Rennie, ale popravdě, pomohlo to vždycky na chvíli a zase to bylo na začátku a stejný. 😒

chloe86
17. pro 2016

Ahojte, tak jsme s manželem vyčetli na internetu, že paradoxně pomáhají kyselé věci. Nejúčinnější jsou kyselé okurky... Nechtěla jsem tomu věřit, vyzkoušela jsem a jsem naprosto šokovaná, jak dobře to zabírá.... Stačí 3-4 menší okurčičky a do pár minut je to pryč....

mikuleee
14. bře 2017

Ahoj všem, mě v těhotenství pomohli mandle neloupané, ve slupce, stačilo 8-10kusů mandlí pořádně rozkousat a pálení žáhy přestalo....snad to někomu z vás taky pomůže, je to nepříjemné a mě to trápilo od začátku těhotenství /byl to jako první příznak toho, že jsem těhotná/ až do konce ☹

simone5
14. bře 2017

Mně Rennie pomohlo vždy jen na chvíli. Dlouhodobě mě paradoxně pomohl až jablečný ocet - dávám si ho denně na salát a od té doby mám klid

m_m_m
14. bře 2017

Mě zaha strašně trápila minulé těhotenství. Tentokrát zase,ale našla js řešení-od té doby,co si pochutnavam na čínském zelí a bílé redkvi (té dlouhé,obr),je to vše jako mávnutím kouzelného proutku pryč! Je to pro mě jako velký zázrak. Zase najednou spím a nejde mi jídlo do krku,žádné pálení. Navíc mi to hodně pomáhá se zazivanim. Prostě zázrak :D.

dagmara0087
20. bře 2017

Me pomaha nejvic Jablko 👍
A ted jsem si vmlekarne koupila Gastrofruit a taky supr👍
Trpim od 22tt ted uz jsem ve 34tt
Jinak mleko to zhorsuje a po vsech tech experimentu a babskych rad mi pomohli ty jablka ;) 👍

makyi
20. bře 2017

Mě pomáhal nálev z kyselých okurek 🙂. Fakt to funguje.

joho89
7. čer 2017

Ahoj, nejlepší je Gaviscon. Nejen že to odkyselí což dělá to pálení ale má to jakousi ´´želatinu´´ která chrání jícen takže by se to nemělo tak vracet a pálit. Pak je taky dobrý maalox který ale už tu želatinu nemá. Rennie sice pomůže rychle ale také se to dříve vrátí a není tam ochrana sliznice toho jícnu. Mléko způsobí sice na chvíli odkyselení ale když to žaludek ´´zjistí´´ začne produkovat ještě více kyseliny takže pro urputnější pálení žáhy se nedoporučuje ;) Jinak vyhnout se kořeněným, sladkým, džusům, 100% šťávám (freshe), kynuté atd. Jíst malé porce, pravidelně. Podkládat více pod hlavu na spaní ;) Po porodu by mělo vymizet vzhledem k ústupu hormonů a poklesu bříška. Držim pěsti ať rady zaberou

luj89
7. čer 2017

@joho89 Tyjo, tak gaviscon jen v opravdu nouzi nejvyssi. Vetsi hnus jsem dlouho nepila 😀. Ano, je ucinny, ale me z neho opravdu natahovalo... Vzpominam si, ze kdyz jsem se napila poprve, znovu jsem procetla pribalovy letak, jestli se to opravdu muze pit 😀. Me od paleni zahy ulevil, ale stejne jsem v jicnu ,,neco,, vzdy citila, tak nevim. Pouzivam ted Rennie a jsem spokojena 🙂

joho89
8. čer 2017

@luj89 neříkám žejsou to nějaké dobroty a absolutně chápu že ti z toho natahuje 🙂 Gaviscon je lepší v tabletách právě kvůli té chuti ale i tak to neni žádný zázrak ;) Na druhou stranu když se kvůli tomu celou noc člověk nevyspí tak já osobně beru cokoli. Jsou to radosti co 🙂

luj89
8. čer 2017

@joho89 ano, zlate tyhle starosti nemit 😀. Ja u paleni zahy postupuju od tech nejprijemnejsich moznosti ,,lecby,, az po ty (pro me,) nejmene prijemny. Takze od napiti, zmeny polohy pres mleko, mandle, banan az po Rennie a v nouzi nejvetsi to konci gavisconem 😀. Nastesti uz jsem ho dlouho nemusela pit. Ale kazdy tu chut asi vnima jinak. Pro me je to skoro nepozivatelny 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru