Pálení žáhy v těhotenství. Jak to mohu zmírnit?

kilona
25. bře 2007

ahojte holky ,

můžete mi někdo poradit,jestli má někdo zkušenosti s pálením žáhy a jak to mohu v těhotenství zmírnit?Co pomáhá a co bych neměla jíst?
Díky moc

monaberuska1
29. říj 2007

jojo 🙂 mě teda žáha nepálila snad nikdy, začla až teď v těhotenství 😒 A taky jak říkáš ustoupily nevolnosti a nastoupila žáha 😵 a teď čekám až ustoupí teda žáha a nastoupí porod 🙂 😵 Ale to ti nezávidím když jsi měla se žáhou už problémy před těhu 😖 ale třeba po těhu už tě nebude trápit žáha 🙂 a nebo píšou, že žáha po těhu zůstane 😒 ☹

petruna
29. říj 2007

mona : před těhu to bylo jen vyjímečně, třeba po alkoholu nebo přejedení... 😅
te´d mám pocit, že ať sním, co sním...prostě smůla 😠
jeste zkusim to mlíko nebo jabko, jak tu nekdo psal...je fakt ze jabko je fakt dobry...teda ne, ze by na zahu pomohlo, ale je to jedno z mala jidel, po kterem me nepali...

jandalinka
29. říj 2007

Ahoooj holky!Dokud jsem nebyla těhotná,tak jsem vůbec nevěděla,co to pálení žáhy je,ale celé těhotenství a hlavně teď ke konci mě trápí pořád.Hlavně v noci.Nechtěla jsem kupovat žádné preparáty a zatím si vystačím z rad našich babiček a maminek.Když mě začne otravovat žáha,tak se napiji smetanu Cremefine-Rama.Poradila mamča a zatím to funguje!Může to být i jakákoliv jiná,např.smetana do kávy. 😉 🙂

monaberuska1
29. říj 2007

petruna: to mlíko je dobrý nápad, ale mě po jablku právě začla pálit vžycky ještě víc, takže když jsem měla chuť na jablko tak jsem si ho rozkrájela a zamíchala do jogurtu🙂 😵 🙂 Já hlavně když piju džus nebo něco pomerančovýho, tak je to děs 😒 ale určitě jablko zkus, 🙂

kvetinka28
7. lis 2007

Ahojte, prave som si precitala Vase recepty na palenie zahy a dala som si jablko - uz je to v pohode. (Ale dokedy?) A este som vcera pred spanim vyskusala biely jogurt (so susenou slivkou) a zabralo, mlieko mi az tak dobre nezabera.

monaberuska1
7. lis 2007

Ahojky Kveti:jojo ale co muzu doporučit je rennie🙂to fakt je bezva🙂a navíc to chutná jako bombon, takže mě to baví i cumlat v těhu🙂 😀

kvetinka28
7. lis 2007

OK, Moni, dakujem, vyskusam aj Rennie.

kachnik
8. lis 2007

Ahojky, tak mě teda zatím pálila žáha hodně jen dvakrát, Rennie mi nějak nezabírá a navíc to chutná jak omítka 😀 , ale jablko a mléko mi fakt zabírá.

kacka.va
8. lis 2007

tak já jsem před těhu taky nikdy pálení žáhy neměla a teď hned od začátku jo. Jablko vůbec nemůžu, ani ovocné džusy, to bych se pak přeskočila. Pomáhá mi mléko a nebo Rennie.

monaberuska1
14. lis 2007

ahojky🙂
kachnik:🙂 mě teda rennie strašně chutná🙂přijde mi to jako bonbon z té lékárny jak se kupujou🙂
kacka:🙂taky mě začla pálit žáha až v těhu🙂a doufám že po těhu odezní🙂

minea
14. lis 2007

Rennie je úžasná věc, než jsem si ho koupila, tak sem každý večer trpěla - teď stačí chvilku cucat omítku a je během chvilky po problému. Zkoušela jsem i ty s ovocnou příchutí, jsou fakt jak bombón, ale o to až tak nejde.

monaberuska1
14. lis 2007

jojo, koukám že rennie používá hodně těhulek🙂Je to asi jedno z nejlepších a hlavně si to berem když začne pálit🙂

kristi
14. lis 2007

ja jsem mela lepsi zkusenost s Acix...zdal se mi lepsi nez Rennie..

bambulik
21. lis 2007

jo mě pálívá žáha taky a Rennie mi vůbec nechutnaj teda...
prý když pálí žáha pak je hodně vlasatý miminko tak nevím.

monaberuska1
21. lis 2007

ahojky bambulík🙂jojo taky jsem to slyšela že když pálí žáha tak je miminko vlasatý, ale myslím si že to není pravda, moji sestru pálila žáha jako hrom a narodil se jí prcek úplně holohlavý🙂

minea
21. lis 2007

Brr, je to teď každý večer horší a horší, rennie si musím vzít dvě a pod hlavou mám už tolik polštářů, že spím skoro vsedě 😖

nikitazak
21. lis 2007

ahoj holky, ja si koupila TUMS, pomahaji take a jsou levnejsi nez rennie.

bambulik
21. lis 2007

monaberuska1 😀
je pravda že hafo věcí se říká a pak je to jinak...
jako že já mám jen bříško a že mi to na kráse neubírá a každej mi tipuje kluka a jsem zvědavá jestli to vyjde.

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monaberuska1
22. lis 2007

bambulik🙂 tak to máš pravdu plno věcí se říká a nakonec je všechno naopak, ale každopádně to máš dobrý že ti to na kráse naubírá🙂mě nikdo skoro ani nepozná,

kristina_tvb
22. lis 2007

tiez pouzivam tums, ako pise nikitazak. Ale ked je kriza si dam anacid. Len v poslednej dobe je to horsie a horsie, uz ani dvojite davky nezaberaju, ani jablcka...tak sa s tym trapim 😢

monaberuska1
22. lis 2007

no holky, teď mě začíná pěkně pálit žáha, takže si jdu pro rennie🙂

kacka.va
22. lis 2007

kristin: já mám zkušenost, že jablka nebo citrusy mi to ještě zhorší

kristina_tvb
22. lis 2007

hmm, tiez mam ten pocit, ale nez som bola tehotna tak mi to pomahalo. Ale teraz je to asi trosku ine

bambulik
22. lis 2007

monaberuska1, mě silně nechutnaj, na žáhu je více léků, ale v těhu můžeš jen Rennie, ale jsou prej i nějaký nový ovocný...

kristina_tvb
22. lis 2007

ja som sa pytala svojho lekara, a ten mi namenoval vela pripravkov, nie len Rennie

bambulik
22. lis 2007

a jaký ještě jsou pro těhule?

vendy01
22. lis 2007

Ahoj, já trpím na pálení žáhy asi od 7 měsíce. Teď v posledním týdnu je to lepší, prcek už asi sestoupil níž do pánve,tak tolik netlačí na žaludek. Jinak používám Rennie a večer před spaním si dám malou skleničku mlíka. Taky usínám s podloženou hlavou. Jinak z nových přípravků na pálení žáhy je ještě Gaviscon-je to suspenze 200ml a můžou ho těhotný i kojící.

kristina_tvb
22. lis 2007

bambulik: mne okrem toho Rennie odporucal uz tu spominany TUMS, Anacid,...viac si ich nepamatam, ale vymenoval ich fakt hodne

monaberuska1
22. lis 2007

prý jsou nějaký ovocný rennie, že to chutná jako bonbon🙂tak bambulik zeptej se v lekorce na tyhle.-)me teda rennie obych nevadi🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru