Pálení žáhy v těhotenství. Jak to mohu zmírnit?

kilona
25. bře 2007

ahojte holky ,

můžete mi někdo poradit,jestli má někdo zkušenosti s pálením žáhy a jak to mohu v těhotenství zmírnit?Co pomáhá a co bych neměla jíst?
Díky moc

karotky
26. bře 2007

Ahojky!
Já trpím pálením žáhy od stejné doby jako Ty(od 25tt).To mě pálila žáha celý den a teď už se to jenom soustředí na veřer a noc.Na spaní si dávám dva polštáře pod hlavu a než jdu spát,sním jedno jablko.Trochu to pomůže. 😉
Jinak se snažím vyvarovat sladkých jídel a nápojů.

dashak
26. bře 2007

Kilono, já trpěla strašným pálením žáhy, ale nijak jsem to neřešila. Pomáhá prý mlíko nebo hořčice. Po mlíku mi bylo ještě hůř.
Ale ostatní holky psaly, že jediné, co jim pomohlo, jsou pastilky Rennie, které můžeš v těhotenství v pohodě užívat.

macanet
26. bře 2007

kilono, kamarádka si dávala jedlou sodu rozpuštěnou ve vodě, hezky se vyříhala a bylo to. 😉

makalka
26. bře 2007

Kilono, mě pomáhá na špičku nože jedlá soda a zapít vodou. Konzultovala jsem to s Dr. a těhu to neškodí.

iza
26. bře 2007

ahoj kilono,tak mě žáha čas od času pálí(někdy mě to i vzbudí) a co fakt zabírá jsou pastilky Rennie

karotky
26. bře 2007

Neobsahují náhodou pastilky Rennie jedlou sodu? 😉
Mám pocit,že je to na stejné bázi.

natalie77
26. bře 2007

Ahoj, pálením žáhy jsem trpěla i před těhu a jediné, co mi zabírá je buď čerstvá mrkev nebo teplé mléko (kdo nesnese, stačí vlažné). Tak držím pěsti.

iza
26. bře 2007

karotky jo to je,ale je to míň hnusný než jedlá soda a hlavně je má člověk hned po ruce..tzn. může si je šoupnout i v tramvaji,v obchodě atd což se sodou je složitější 😉

karotky
26. bře 2007

Já už to nějak do porodu doklepu bez Rennie. 🙂

soopy
26. bře 2007

ahojky, taky mě už nějakou dobu dost pálí žáha a pomáhá mi jak už tady bylo zmíněno, malá lžička jedlé sody rozpuštěná ve vodě a na spaní více polštářů pod hlavu.

sovice
26. bře 2007

ahojky holky,jsem těhu 22tt a taky jsem měla problémy s pálením žáhy,ale můj lékař mi doporučil suspenzi GAVISCON.Stojí to asi 80 kč a fakt to pomáhá.Stačí 2 kávové lžičky a je klid.

pitrs
26. bře 2007

Ahoj Kil, já trpěla strašně na pálení žáhy hlavně večer a zkoušela jsem pít mlíko, ale to bohužel nepomáhalo, tak jsem to pak řekla své gyndařce a ona mi dala Rennie a bylo po pálení 😉 a sodu mi taky doporučovala,ale mě nezabrala. 🙂

monik111
26. bře 2007

ahojky,já taky příleju do ohínku 😉 mě palí žaha tak od 30tt,ale zdá se mi,že vždycky po sladkým nebo smaženým 😝 Tak to omezuju,ale i tak to někdy je k nevydržení.Mě teda to mlíko docela zabírá.Tak nevím. ☹ Tak se držte a to těhu si vychutnávejte 🙂

jusnina
26. bře 2007

Doporučuji rozžvýkat pár semínek kmínu.

kilona
autor
29. bře 2007

ahojte všichni ,teda vy byste mohli být báby kořenářky ,každá má svůj recept,je fakt ,že o sodě vím ,ale nevěděla jsem jestli neškodí v těhu,a ty rennie pastelky -nejsou to ty z té reklamy?to ještě vůbec nemám vyzkoušené.V každém případě musím dávat pozor na to co jím,prostě nic moc dráždivého,protože potom mi nezabírá ani napít se vody.
Mlíko jsem začala pít místo sodovek,je to o něco lepší,třeba ty účinky zmírním tak,že mě bude pálit žáha jen málokdy..

😉 🙂 😅

protea
29. bře 2007

Tak mne pálila žáha jen asi týden na začátku těhu naštěstí
a zjistila jsem že mi to dělalo bílé pečivo-divné?!

Tak jsem přešla na tmavé a bylo to ok,
teď už mne žáha nikdy nechytla, tak ať tě to taky rychle přejde 😵

carlisse
29. bře 2007

Já na pálení žáhy užívám Rennie, zabírají okamžitě a v těhotenství neškodí.

makalka
31. bře 2007

Proteo, i mě zaručeně pálí žáha po bílém pečivu 😉 Takže asi nic divného ...

cecil
1. dub 2007

Ahoj. Mě někdy pálí žáha děsně. Zaručeně mi zabere jablíčko na večer a když výjimečně ne, tak jedlá soda ve vodě(zrovna včera 😖 ).

hotarova
1. dub 2007

holky, mne uz ted ke konci tehu zabira fakt jen ta jedla soda. bohuzel, ale zkousela uz jsem vse mozne, ani Rennie uz nezabiraj.

gabbi
1. dub 2007

No tak ja se taky pridam. Me pali zaha taky dost brutalne a nepomaha na to nic....az mi kamoska poradila dva loky piva a je po paleni zahy na cely den.

magika
3. dub 2007

Ahojda,já jsem nadmíru spokojená s pastilkami Rennie 🙂

hanik
22. čer 2007

holky, tak ja ted v tehu taky obcas trpim na paleni zahy ...a to dooooost fest ...hlavne tesne pred spanim a to se jen modlim, kdy usnu. 😖
..jinak mi neprijde, ze by me palila po bilym pecivu 😕 ..ale urcite po nekterych druzich jidla to nejspis bude. ...jeste musim vychytat ktery 😅
..tak ja se zkusim pozeptat na Rennie v lekarne, jestli to muzu a nebo vydrzim tyden k dr. a zeptam se, jestli mi neco nedoporuci. 😉 ...to mam za to, ze mi nebylo spatne 😅 ..tak necim trpet musim 😝

zdenucha
22. čer 2007

hanik- Rennie se v těhu můžou a fakt pomáhají,zkus je a uvidíš 🙂

xixinka
23. čer 2007

Ahojky holky 🙂
před čtrnácti dny mě taky začalo trápit pálení žáhy, týden jsem tomu odolávala, ale pak jsem si začala zjišťovat co by mohlo pomoct. Na doporučení jsem v lékarně koupila GAVISCON, je to nějaká novinka. Je to lahvička 300ml, doporučené i pro těhotné a kojící. Musím říct, že opravdu super skvělé úžasné. Chuťově to až tak úžasné není, ale stále lepší než jedlá soda 😉 . Hlavně účinek je okamžitý. Opravdu doporučuju.

petruna
29. říj 2007

holky, nevíte kolik pastilek rennie můžu denně ? Pálí mě žáha skoro od začátku těhu a teď je to fakt šílený...Zobu rennie skoro 6 x denně, vždycky, když mi je z toho pálení už skoro na zvracení....nevadí to ?

monaberuska1
29. říj 2007

Ahojky holky🙂
jojo pálení žáhy..fuj....taky mě děsně pálí žáha snad od 5 měsíce těhu a beru taky renie.Je to jediný co mi pomáhá 🙂 A těch pastilek se může 16 pastilek za 24 hodin 😵

petruna
29. říj 2007

monaberuska : tak to jsi me potesila...zvysim svoji davku 😀
me to taky pomaha, ale jen na chvilku...treba na hodku...a pak mi je zase blbe...

monaberuska1
29. říj 2007

petruna: jojo já to mám taky takhle, hlavně v noci minule jsem vstávala 2x jen pro rennie a pak asi 3y na záchod 🙂 takže to je kolikrát noc s tou žáhou 🙂

petruna
29. říj 2007

me palila zaha vzdycky, ale samozrejme ne kazdy den....a ted, kdyz uz konecne ustoupili nevolnosti, tak zacne palit zaha zpusobem, ze uz by clovek zase zvracel.... 😠
ale jsem fakt rada, ze ty rennie muzu takhle casto...ja z toho mela vzdycky blbej pocit, kdyz jsem si po dvou hodinach brala dalsi....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru