Pálení žáhy v těhotenství. Měly jste to taky?

pismenka
15. kvě 2012

ahoj maminky, začala mě pálit šíleně žáha, až je mi z toho přes den docela špatně (od žaludku). Měli jste to taky? mám hlad,ale i nemám hlad, protože jakmile něco sním, hned mě ta žáha začne ☹

petrajavor
15. kvě 2012

@pismenka holky hodně radily pít mléko,renie,talcid či něco podobného...mě třeba pomáhá,když hladím bříško dole,malý se tam posune a neutlačuje mi žaludek...jinak pálení žáhy je celkem častí...zkus říct o radu i svému mudr. on ti něco doporučí 😉

werumka
15. kvě 2012

@pismenka Ahoj, s postupem týdnů se pálení žáhy zhoršuje. Na co zezačátku pomáhá mléko nebo jedlá soda, tak pak už nepomáhá nic. Rennie bys pak cucala pořád. Kup si Gaviscon sirup, pomáhá hned a na dlouho a funguje trochu na jiném principu než Rennie.

maruja
15. kvě 2012

@pismenka ahoj, mě taky hrozně trápí žáha, někdy pomůže mlíko, ale to musím vypít skoro hned po jídle, pak Rennie a Anacid

nanyska
15. kvě 2012

Jedlá soda působí hned. Malá lžička do vody a vypít. Účinek je okamžitý, sama jsem vyzkoušela..

camelinka
15. kvě 2012

ahoj, ja od pulky tehu myslela ze se z paleni zahy zblaznim, bylo mi desne blbe a zabiraly me jen ovocne rennie, z tech mentolovych se mi delalo soufl,takze sem bez nich nevylezla z domu a doted je vsude nachazim 😀

pismenka
autor
15. kvě 2012

holky už jsem si dala Gaviscon a je to dobrý 😀 myslela jsem, že to zvládnu bez nějakých přípravků, ale nedalo se. Konečně se mi ulevilo 😀

novynka
28. črc 2013

holky, já bych se nejdřív chtěla ubezpečit, že u mě jde "jen" o pálení žáhy... až teď, ve 23.tt se mi začalo kdykoliv během dne tak divně a nepříjemně jako stahovat hrdlo :( není to vyloženě to "pálení" žáhy, které jsem znala před těhu (a ani jsem na to nikdy moc netrpěla), je to takový divný tlak v krku, jakoby obrovský knedlík... zezačátku jsem plašila, abych třeba nepřestala dýchat, ale pak jsem si to začala vysvětlovat jako trable se žáhou 🙂 je fakt, že těch pár dní, co mě to trápí, se mi těžko odříhává :/ takže doufám, že tento neduh máte nebo jste měla některá stejně a začnu aspoň zkoušet vaše rady, jak na ní ;)

hojda
28. črc 2013

Ano měla u obou dětí, šílené, nic moc nazabíralo (reniie to byla slabota) u postele jsem měla flašku Maloxu a jako alkoholic jsem ho po nocích upíjela. Hodně se mi to podepsalo na zubech 😠 . občas rozkousané mandle i se slupkou, nebo nastrouhaná mrkev taky pomohla

pajulinkka
28. črc 2013

@pismenka u obou dětí mě trápilo pálení žáhy, pomáhá mlíko, renie, hořčice plnotučná...Hold se to musí vytrpět no 🙂

antymania666
28. črc 2013

me palila zaha neskutecne, zabiralo mliko,rennie,ale paj uz taky ne, v noci me paleni budilo,spala jsem pomalu v sede. nakonec zabiral gaviscon sirup, vypila jsem hi kvanta,ale hned po napiti byl klid. ma hnusnou chut i konzistenci ale zkus ho

pismenka
autor
28. črc 2013

@pajulinkka psala jsem to v roce 2012 😀 nyní už mám ročního klučíka 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru