Panická porucha a jiní strašáci v těhotenství

t.kosticka
26. lis 2009

Ahoj těhulky, je tady někdo s těmito problémy?! 😉

nikypiky92
26. dub 2016

@werumka no zatím mi to až tak úplně život nabourá. Ja mám právě z AD strach. Maminka byla vážně nemocná a viděla jsem co z ní prášky udělali tak mám k tomu prostě blok. Vůbec celkově mám z různých pilulek (at se jedna o vitaminy, tablety na chřipku apod.) strach. Pak mám tendenci si tu paniku spouštět ☹ jsem trdlo. Teď je to už lepší zvladnu už i spolknout antikoncepci ale bojím se něčeho silnějšího. A navíc i muž je striktně proti AD. Dříve jsem brala homeopatika a při záchvatu silnějším Frontin. Ale dost jsem pak po něm zvracela. Snad příjde jaro a zase se to zlepší. 🙂 jsem na sebe naštvaná

werumka
26. dub 2016

@nikypiky92 Víš co? Zkus se zamyslet a napsat mi, co si představuješ pod pojmem antidepresiva. Co s Tebou udělají, jak si představíš, že působí? Jaká je vlastně jejich účinná látka?

nikypiky92
26. dub 2016

@werumka nevím jaká je jejich účinná látka. Opravdu se tablet bojím. Pod pojmem antidepresiva si představím prášky které by měli člověka ztlumit, potlačit deprese. Myslím, že bych po nich byla zpomalená, smutná. Já nevím, když nad tím tak přemýšlím. Nechtěla jsem vás tím urazit. Omlouvám se

obyvatelka
29. dub 2016

HOlky, jak já vám rozumím 🙂 mám obsedantně-kompulzivní poruchu, za sebou několik psychoterapií, kde mě s tím naučili pracovat, prášky jsem odmítla, teď jsem ve 12tt, mám za sebou 2 potraty, tohle je první prosperující těhotenství, tak si říkám, že snad bude všechno v pohodě, blíží se mi prvotrimestrální screening a úzkostné stavy se vracejí, v minulém těhotenství jsem se před kontrolou zhroutila, že to určitě špatně dopadne, a druhý den jsem zjistila, že se jedná o zamlklý potrat, teď to tak hrozné nemám, ale ty úzkostné stavy, jestli je mimčo v pořádku, ty mě pronásledují skoro furt, čím víc se mi blíží kontrola, tím je to horší...ach jo, zkusím nasadit nějaká homeopatika na zklidnění, to by snad mohlo aspoň trochu pomoct ☹

beatrice7
12. čer 2016

@lucakapustova84 Nechodím sem skoro vůbec, tak se omlouvám za hodně pozdní odpověď. Mně pomohla psychoterapie ( zdarma, chodila jsem na konzultace za psycholožkou na Psychosomatickou kliniku ), pak také samozřejmě, pochopení problému, začala jsem předcházet situacím, které to vyvolávají ( zkuste se podívat na knihy od dr. Praška ) a hlavně jsem ukončila vztah s mým tehdejším partnerem. Netvrdím, že teď už to neznám, ale je to jenom 1-2 krát do roka a vím CO to je, vím proč, nechám to odeznít a dobrý. Přeju hodně štěstí, ozvěte se pokud budete chtít.

pandabox
12. čer 2016

@obyvatelka a co Bachovy esence ?? ty by nepomohly ?

3deti
6. říj 2016

Ahoj holky je tu nekdo na popovidani prez zpravy klido i mobil!? Jsem v 27tt a mam panickou poruchu s agorafobii

obyvatelka
6. říj 2016

@pandabox nakonec jsem je objednala a hodně mi pomohly přežít dobu, než začal prcek kopat....teď si je budu kupovat k porodu....

terkaterie
2. pro 2016

@t.kosticka
Ahoj já jsem :( beru antidepresiva už se stim budu léčit 4 roky tedka jsem porod ila druhou holčičku a mám strach z pobytu v porodnici blbá nemoc

pavlin888
13. led 2017

Ahoj lecim se na PP uz rok a pul,ted jsem ve fazi snizovani,jeden den cely, druhy pul a tak dokola,po mesici uz jen pulka denne a tady nastal kamen urazu,uz od tretiho dne je mi blbe,ctvrty den jsem malem utekla z kina,paty katastrofa a sesty uz jsem se na to vykaslala a jedu zpatky cely a pak najedu na cely a pul.Do toho chceme miminko,maji antidepresiva skodlivy ucinek na plod? Je tady nejaka mamca co prozila tehu na AD a je vse ok? Muj hlavovej mi rika ze ma maminy a vpohode,ale jak na to reaguji gynekologove.....

fatal_error
13. led 2017

@pavlin888 co gynekolog, to nevim, ale psychiatricka rikala opakovane, ze treba 10mg ciplalexu je v pohode a kdybych se presto bala, tak misto nej dame docasne zoloft a ten prej je uplne v pohode.

pavlin888
25. led 2017

@fatal_error Moc dekuji za odpoved,jdu za 12 dni k psychiatrovi tak uvidim co mi rekne.Pekny den preji 🙂

pajac93
20. únor 2017

Ahojky holky, chtěla bych se Vás zeptat. Mám PP už asi 3 roky, první a druhý rok jsem se bránila AD, ale když jsem měla před svatbou tak jsem dostavala takové PP že jsem zašla pro léky. Brala jsem je rok a poté jsem je již vysadila. Za měsíc se to znovu objevilo v docela silné míře. Tak jsem znovu nasadila SETALOFT.- Jsem v pohodě. Jen jsem se chtěla zeptat zda je normální, že Vás napadají myšlenky rázu že si ubližím,( třeba vyskočím z okna, ale přitom to nechci udělat. - jen se bojím že mi mozek to poručí) Dále v autě sama nejezdím už 3 roky, vždycky jen s doprovodem. A doma hm zůstat sama? no tak chvili to vydržím,ale pak přemyšlím koho zavolám... NO prostě nemůžu zůstat sama..Prosím má toto taky někdo. No do obchodu s někym, do lékaře s manželem. , no už mě to nebaví. Mám 24 a nevím jak dál s tímto- docela už jsem se vžila s PP, ale už bych chtěla mimi- ALE mám spoustu otázek. BOjím se že mu ubližím. Když to říkám doktorce uklidnuje mě že to jsou jen chvilkové myšlenky které hnedka odezní. I s malýma neteřema nechci zůstat sama- bojím se že jim ubližím. Prosím má někdo horší stavy?Děkuji Pavlína

nikypiky92
24. únor 2017

@pajac93 Ahoj. Takove myslenky jsem nikdy pri PP nemela. Ja bych to tedy rozhodne s psychiatem resila. Jinak z toho zblbnes. Drzim palce

blondynkav
8. bře 2017

Ahoj holky, jdu si pro radu co sama se sebou.. Už před těhotenství jsem se léčila AD, beru Parolex (půl tablety denně). Od začátku těhotenství mi není dobře, takže si to tedy neužívám, i když těhotenství bylo plánované. Teď jsem ve 31. týdnu a poslední dobou mám asi záchvaty úzkosti. Píšu asi, protože jsem tak rozhozená, že už ani nepoznám, jestli je to fyzické nebo psychické. Nemám strach o mimi, to prostě nějak vím, že je v pohodě, ale ani se na něj nijak zvlášť netěším, nevím proč. Mám prostě jakoby strach o sebe, pořád mi není nějak dobře a mám strach co to zase je. Uvědomím si vždycky jak dýchám, pak přijde nepříjemný pocit, není mi dobře,bolí mě břicho. Mám návaly horka. Když to říkám doktorce, že mi je špatně, tak je to podle ní v těhotenství normální a tím to hasne. Léky mi píše obvoďačka, tak nevím, jestli si dojít k psychiatrovi, nebo zda to může být opravdu fyzické.. Měla jste prosím některá něco podobného?
Díky

basice
8. bře 2017

@blondynkav Ahoj, sice nejsem těhotná, ale poslední dobou se také tak cítím. Je pravda, že už skoro rok kojím a to mě asi také vyčerpává. Zatím se s úzkostí nikde neléčím a snažím se to zvládat sama, ale poslední dny mám jakoby vnitřní strach, úzkost. To, že se mi špatně dýchá, když si to uvědomí, na to už jsem si zvykla. Když jsem v pohodě, tak dýchám normálně. Ale poslední dobou mě začali občas brnět ruce, někdy nohy, často mě bolí záda, tak se stále uklidnuji tím, že to bude od toho a snažím se být v pohodě. Těhotenství jsem zvládala dobře, to jsem úzkosti skoro vůbec nepociťovala, tak nějak jsem si říkala, že jsem stále pod lékařským dozorem a mohlo se to řešit. Když se mi špatně dýchalo, tak mě doktor hned poslal se srdcem a na alergologii mě také vyšetřili a vše bylo v pohodě. Takže u mě to opravdu hodně souvisí s psychikou a často to mám jen v hlavě ☹

blondynkav
8. bře 2017

@basice díky za reakci. Mně buď chybí nějaké vitamíny nebo se mi znovu rozjela hyperfunkce štítné žlázy, protože se mi začaly i trochu klepat ruce, nebo je to prostě psychické.. Já jsem si teď objednala Bachovy esence, lidé s tím mají dobré zkušenosti, mně to zatím nepomáhá, ale beru je teprve 4. den, možná by se ti po nich trochu ulevilo. Je to hrozné s tímhle normálně fungovat, když mi není každou chvíli dobře. A hlavně mi přijde, že ono to vlastně nikoho moc nezajímá, hned to hodí na těhotenství místo toho, aby udělali nějaké krevní testy. No uvidíme, teď mi brali na gynekologii ten poslední odběr, kde je i železo a zítra jedu na kontrolu se štítnou žlázou, tak uvidím jak to dopadne a pokud bude vše v pořádku tak je to fakt v hlavě a začnu hledat pomoc.
A byla jsi teď u nějakého doktora?

werumka
8. bře 2017

@blondynkav Já sama za sebe doporučuju psychiatra. Největší hormonální nápor a psychický propad nastává v tomhle případě po porodu. A je dobré být zaléčená a v pohodě. Psychiatr má mnohem větší škálu léků, které Ti může předepsat. Tyto stavy mohou později vyústit v poporodní depresi a není to nic, po čem by člověk toužil. Žádanku mít nemusíš. Zajdi tam určitě ještě před porodem. Dobrý psychiatr udělá i dodatečné vyšetření, které napoví, jestli tyto stavy jsou jen psychické, nebo mají podklad i jinde (třeba ta štítka). Držím palce!

blondynkav
8. bře 2017

@werumka moc díky! Teď jen najít toho dobrého psychiatra, tady na Domažlicku asi moc velký výběr není.

werumka
8. bře 2017

@blondynkav Zkus kouknout na www.znamylekar.cz
Případně se dá zavolat do centra krizové intrvence, kde mají kontakty na ověřené psychiatry a mohli by Ti doporučit takového, který má zkušenost s těhotnými.
http://www.bohnice.cz/wp-content/uploads/letaky...

adush87
22. dub 2017

Ahoj těhulky, maminky a snažilky. Bohužel jsem se s tímto strašákem potkala také. Začalo to úplně nenápadně potížemi s dýcháním, nevolnostmi, ale přerostlo to v záchvaty, kdy jsem nemohla dýchat, bušilo mi srdce, mravenčení v rukách i nohách a nakonec i omdlévání. Bála jsem se sportovat. Začalo to dávno před těhotenstvím a tehdy jsem podstoupila mraky vyšetření, kde na nic nepřišli. Nakonec předepsán Zoloft a Lexaurin. Nějak jsem se odmítla smířit s tím, že budu brát prášky i když tedy pomáhali to ne že ne. Vyhledala jsem psycholožku a chtěla jsem to zvládnout bez medikace. Naučila mě různá cvičení na dýchání apod. a to hlavní, naučila mě ty stavy zvládat... Jde o to si uvědomit, že vše se odehrává v hlavě. Nyní už 4 roky bez problémů.... Trochu mám obavy, aby se to neobjevilo při porodu, kde bude zase kladen důraz na dýchání při kontrakcích apod.. Navíc se u mne objevuje astma, takže o to je to trošku náročnější. Snažím se nepřipouštět si vůbec problém, ale ten stašák tam pořád někde je.. prosím o sdílení pocitů při porodu s touto diagnozou. Děkuji moc.

luckaasamuel
24. říj 2017

Ozivuji diskuzi holky....jsrm tehotna na uplnem zacatku a trpim panickou poruchou a uzkostma....rada bych si psala s nejakou nastavajici mamkou ktera ma take uzkosti a paniku...luckasabrtova@gmail.com

pavlin888
14. lis 2017

Ahoj,tak jsem v osmem tydnu a vysazuji AD ciprelex,brala jsem cely ted pulku,po 9ti dnech co jsem na pulce uz mi druhy den není dobře,chci to vydzet a tady je otázka jak dlouho to trva nez bude dobře?

adussska1992
3. pro 2017

@adush87 Zdravím.. nemohli bychom se prosím nějak spojit a popsat si? 🙂 určitě by mi nějaké Vaše rady pomohli... kdyby jste chtěla napište mi na fb.. je to nejjednodušší Adéla Krmelová 🙂 mám šedou fotku s pejskem 🙂 moc děkuji

adussska1992
3. pro 2017

@luckaasamuel Nejde Vám napsat :/

luckaasamuel
4. pro 2017

Adusska1992 pisnu ti na fcb🙂

andynka86
11. pro 2017

Ahoj holkym, tak jsem zde, na Koňovi asi 2 roky nebyla. Mám 4 letého syna, skvělého partnera, práci... Snažili jsme se o miminko, nedařilo se.Minulý týden jsem si dělala test a jsem těhotná (cca 6 tt), v pátek jde na prví prohlídku, tak snad bude vše v pořádku... Proč píšu? Když mi bylo 19 let, dostala jsem svůj první Panický záchvat. 3 roky jsem se léčila. Pak postupně léky vysadila a měla roky klid... Až letos. Ztroskotalo mi podnikání, soudíme se o peníze, mám práci, kde beru almužnu a ještě mám špatný kolektiv, snažili jsme se o mimi, které nešlo, prostě kupa stresu... A dnes v noci to přišlo. Ve 23.h přišel záchvat, který trval do 3.h do rána! Ve š.50 mi zvoní budík do práce... Nebyla jsem schopná jít. Partner neví, že jsem těhotná, ale ráno mě samozřejmě naložil a odvezl k lékaři. Vzala jsem si na týden neschopenku, s dr. si promluvila, dala mi jen Homeopatický sirup na zklidnění a že se domluvíme po vyšetření na gynekologii.... Myslela jsem, že už budu mít pd PP navždy pokoj, ale dnes mě to hodně položilo....
😢

andynka86
11. pro 2017

Ještě jeden dotaz. Vím, že jsem hodně na začátku, ale měla jste některé od začátku problémy se spaním? Nemůžu vůbec usnout, budím se, převaluji, spím 3,4 hodiny a jsem vyspalá...

hrajemesijinak
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eilatanzez
23. říj 2018

Ahoj holky, chci se zeptat, které jste se úspěšně zbavil AD. Jak jste to zvládly? Chceme s manželem druhé miminko, ale beru rivotril, který dle dr vysadit musím. Ale nedaří se mi to. Už jsem to za poslední 3 měsíce zkoušela několikrát. Ale po pár dnech nastane zase situace kterou nezvládám, a zase se k němu vrátím. Hrozně se za to nenávidím. Miminko si moc přeji :( antikoncepci už neberu ty 3 měsíce. Ale zatím si dáváme 'pozor'

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru