Pátá dětská nemoc v těhotenství, prodělaly jste ji?

lenasss
3. črc 2014

Dobrý den,včera synovi (6 ) vyskákala vyrážka na tvářích.Dnes potvrzena pátá dětská nemoc doktorkou a já jsem byla důkladně vystrašena co vše se mi může stát ve 14týdnu těhotenství.Byla jsem i na ženském na kontrole a doktor se tvářil dost vystrašeně a já jsem teda vystrašená dost a dost.Nicméně já už mám taky červené tváře a mladší syn zvýšenou horečku.Tak a teď k jádru věci.Prodělala jste některá tuto nemoc a donosily zdravé mimčo? Co jsem četla na netu tak riziko je malé ale proč mě ti doktoři dnes tak strašily,když stejně už s tím nejde nic dělat ☹

nessik
3. kvě 2015

@len_uli to se teprve uvidí, zatím nevím, co se mnou je, vypadá to na něco s krví, ve čtvrtek jdu na hematologii na vyšetření ☹ , takže problém by to asi byl. No je mi strašně zle od nervů a tolik dnů čekání. No nic, přestanu to tady spamovat, to je na jinou diskusi.

len_uli
17. kvě 2015

@nessik tak co? ja jsi dopadla?

berblin
8. srp 2016

Obnovuji tuto diskuzi. Dcera, 14 měsíců, onemocněla pátou nemocí. Já jsem ve 28tt a nikdy jsem si pátou nemocí neprošla. Pediatrička mě totálně vystrašila, co vše se nenarozenému miminku může stát a poslala mě za gynekologem. Ten mi jen suše oznámil, že se takové věci přece neřeší a riziko nákazy nenarozeného miminka je prakticky minimální. S tím mě poslal domů. Nenapadlo mě nic lepšího, než jako samoplátce si nechat udělat testy. Výsledky budou až do 10 dnů. Což je něco na moje nervy. Je zde někdo, kdo obdobnou situaci řešil a s jakým výsledkem?

rubika
9. srp 2016

@berblin dobře jsi udělala. Ale už jsi ve III trimestru tak by to mělo být v pořádku. Když by byl nález pozitivní gynekolog by tě měl hlídat. Známá takto jezdila do Brna na kontrolu každý týden. Výsledky její krve byly velice špatné,ale miminko se narodilo zdravé...

berblin
9. srp 2016

@rubika Děkuji za povzbuzení 🙂 Doufám, že protilátky mám a pouze mí rodiče u mně 5. nemoc nezaznamenali. Musím říct, že je to velmi nepříjemný pocit, být téměř ve finiši a pak zcela neočekávaně přijde tohle.

rubika
11. srp 2016

@berblin ona se pata nemoc driv moc nevyskytovala... Řikal muj gynekolog. Ja treba nemela v detstvi ani nestovice, v nasem regionu ty infekcni nemoci moc nebyly tak sem je prosla az ted s detma.

llucieradova
27. lis 2016

Berlín, můžu se zeptat,jak jsi dopadla? Mám podezření taky na tuto nemoc u dcery, jsem 27 tt. Díky za odpověď

berblin
1. pro 2016

@llucieradova nakonec vše dopadlo v pořádku. Byla jsem v těhotenství několikrát na testech a malé udělali test ve 3 týdnech.

prcekverunka
18. říj 2017

@berblin Prosím, jak jsi postupovala, když sis nechala dělat ty protilátky - u praktika nebo kde? A kolik to stálo?

berblin
1. pro 2017

@prcekverunka Ahoj, 1x jsem tam šla jako samoplátce a pak mě tam poslali z gyndy. Ale částku ti už neřeknu, myslím, že byla kolem 800,- ale nechci kecat, už si to nepamatuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru