Patológia placenty, máte skúsenosť?

salome51
30. říj 2013

Ahoj budúce mamičky, som v 17 týždni a minulú stredu som bola v poradni a môj lekár ma nepríjemne zaskočil informáciou, že moje dieťatko je síce v úplnom poriadku, ale podstielka - placenta je nanič. Už som ho poriadne ani nepočúvala, lebo som samozrejme začala plakať. Sono mi robil snáď aj pol hodinu. Povedal mi, že mám placentu na boku a najlepšie by bolo, keby sa posunula hore, ale že to tak nevyzerá, že by sa chcela posunúť. Začal mi hovoriť ako mám rátať s tým, že dieťatko umrie a že to keď umrie len dieťa bude tá lepšia situácia, že môžem vykrvácať.... Ale povedal, že je nádej, že to všetko dobre dopadne, ale že určite bude musieť ísť dieťatko vonku hneď ako bude dobre vyvinuté. Nemáte niektorá podobné skúsenosti? Je to so mnou naozaj také beznádejne? Mám veľký strach a prežívam obrovské zúfalstvo.

saminomimino
30. říj 2013

No tak tohle mi nedá,ale myslím že tvá lékařka nestudovala medicínu,co vím i zvlastní zkušennosti tak riziková je vcestná placenta,tj.že je dole u "východu" tam hrozí krvácení nebo odloučení a předčasný porod,takto viditelná placenta bývá právě kolem 20tt,obvykle ale sama do porodu vyleze nahoru a z vlastní zkušennosti vím že jsem se neomezovala ,problém nebyl,jen jsem byla sledovaná,občas je nařízený klidový režim...
Pokud vím placenta na boku je zcela správně a díky tomu i můžeš vcelku brzy očekávat že ucítítš pohyby,vživotě jsme neslyšela o tom že by placenta na boku byla problém,být tebou přestanu plakat a zajdu si k jinému lékaři na konzultaci,vyděsila tě dle mého úplně zbytečně,jak ona může vědět že se placenta nechce posunout nahoru?to je vědma?Já ji měla ve 20tt úplně dole a v 30tt byla zcela nahoře,takže 10 týdnů se loudala kam měla,takže těžko teď pané doktorka odhadne zda placenta popoleze nahoru,no dle mého jsi o.k ty i dítě,žádná patologie to podle mně není a zajdi si jinam

megy
30. říj 2013

tak tohle je teda nějaký dr. amatér, ne??? :-O
Z MÉ VLASTNÍ ZKUŠENOSTI, měla jsem placentu u prvního hodně nízko a zasahovalo to do východu a to jsem byla 16tt, o 4 týdny později se placenta vytáhla výš a nakonec byla krásně vysoko. jestli mohu poradit změň lékaře, protože takový dr. je na nic

salome51
autor
30. říj 2013

@saminomimino ďakujem ti, veľmi sa ma upokojila. Mám o dieťatko strach, je to naše prvé a veľmi vytúžené. Už som objednaná na vyšetrenie k inému doktorovi. Chcem počuť ďalší názor. 😉

saminomimino
30. říj 2013

@salome51 to je rozumné hodně štěstí a dej vědět,samotnou by mně to zajímalo 🙂

salome51
autor
30. říj 2013

@saminomimino určite sa ozvem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru