Píchání (asi) v kyčli v těhotenství

kaii
6. dub 2018

Zdravím vás a přeji krásné ráno.
Jdu sem s dotazem, ale bude to asi trochu delší tak se předem omlouvám za román.
Už pár měsíců (cca od doby co jsem těhotná 4 měsíce) mě píchá v kyčli na pravé straně.
Není to přetížením vlastně ani nevím čím to přesně je. Na nohu nekulhám chodím normálně. Stává se (né každý den), že stojím, zapřu se o nohu a projede mi kyčlí napravo bodavá bolest. Tak půl minutky na nohu nestoupnu a pak jak kdyby se nic nestalo.
Horší to je ale večer, to je každý den teď poslední měsíc. Lehnu a po 10 minutách ležení se nehnu. Neotočím se bez bolesti. Když nehybně ležím cítím menší tlak na místo kde mě při pohybu bodá.
Když se s úsilím zvednu, sotva se plazím na nohu kulhám jak trubka a trvá než to rozchodím.
Včera mi tam teda bodlo neskutečně tak proto se ptám už zde. K doktorovi jsem se již objednala, ale jdu až za 14 dní.
Jinak mám skoliózu, já osobně si myslím že to s tím souvisí.
Nevíte náhodou co by to mohlo být?

barumat
6. dub 2018

Nejsem ortoped, ale pokud bude kyčle v pořádku, mohly by to být pánevní vazy. Ty se v těhotenství povolují a může to takhle bolet. Já měla pánevní vazy zkrácené ze sedavého zaměstnání a bolelo to teda hnusně. Třeba když jsem se v kroku na noze jako pokročila nebo nedošlápla úplně rovně, taková ostrá bolest v kyčli. Ortoped na mě koukal jako na idiota. Náhodou jsem se dostala k fyzioterapeutce, ta si mě poslechla, položila hnula nohou určitým způsobem a já bolestí málem slezla ze stolu na zem. Spravilo to pak pár jednoduchých cviků. Takže pokud u ortopeda nepochodíš, určitě zkus fyzio a uvidíš.

martinakosnerova
6. dub 2018

Ja to mela v tehu taky, presne jak popisujes. Nekde jsem cetla, ze to muze byt skriply sedaci nerv. Kazdopadne to preslo...

teatime
6. dub 2018

Ahoj, taky jsem měla v těhotenství problémy s kyčlí. Bylo to hodně podobné tomu, co popisuješ. Začala jsem i chodit na rehabilitace, ale vůbec to nepomáhalo. Jednu dobu jsem dokonce chodila s francouzskou holí, protože na nohu jsem vůbec nemohla stoupnout. Každopádně po porodu už se bolest neobjevila. Přeju pevné nervy. ;)

ssandy
6. dub 2018

Jestli to nebude problem s SI skloubenim, mela jsem to same v obou teh. Ortopedie, fyzio, plavani a trochu se to zlepsilo, definitivně dobre az po porodu.

nupta
7. dub 2018

@kaii Ahoj, v těhotenství jsem měla značné bolesti v "boku" a domnívala jsem se, že to jsou kyčle. Ale bylo mi řečeno, že to je bolest od zad, kyčle bolí v tříslech. Po krátké době po porodu to pominulo.

pucmelinka
7. dub 2018

Ja tohle mela uz nekolik let pred porodem...v tehotenstvi to bylo horsi a v sestinedeli to bylo nejvetsi peklo,po 14 dnech jsem sla na masaz a fyzio...chodila jsem kazdych pul roku vcetne tehotenstvi na rhc, to absolutne nepomaha... u me je to problem s SI skloubenim a vazy a upony, ale dlouho jsem si myslela,ze je to prave kycel...pomahaji mi cviky a kazdy 3 tydny masaz...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru