Placenta je hodně nízko, na zadní straně (16tt). Máte zkušenosti?

svetluska.l
25. led 2011

Ahoj holky,
dr mi zjistil placentu docela hodně nízko...mám ji 5mm od branky a na můj dotaz, kolik má správně být řekl 8-10cm!!!!Tudíž ji mám 20 níž než má být...ke všemu ji mám na zadní straně, kde prý je menší šance že se zvedne....máte nějaká takové zkušenosti s tak nízkou placentou? Zvedla se vám? Prosím poraďte:( Nechci rodit císařem, ke všemu o měsíc dřív jak píšou, že se porod plánuje, je porodnice uzavřena a manžel v Americe, takže sem teď dost vyklepaná:(

marketuska
22. dub 2011

@simib No jo, ale co znamená šetřit se? Doktorka mi řekla nic nezvedat - ale já nic nezvedám. Ale třeba na výlety, sex apod. to můžu nebo raději ne?

barca127
22. dub 2011

@marketuska Ahoj aj mne v 22 tt zistili placentu okrajovo naliehajúcu na krčok na prednej strane s tým že sa to môže ešte povitiahnuť a naozaj pres týždňom už bola o tri cm. vyššie.....mno nejaký extra kľud som nedodržiavala samozrejme netreba sa namáhať a so sexom by som radšej počkala predsa len....

simib
22. dub 2011

@marketuska To záleží od toho ako presne tú placentu máš.Ja ju mám velmi zle a už som aj krvácala,takže naozaj nerobím skoro nič.Raz za dva dni idem okolo domu na prechádzku a to je všetko.Takto to vydržím do kontroly a potom sa uvidí.Ono kým sa nekrváca,tak je dobre,ale presne ja nekrvácam,lebo nič nerobím.

lenaby29
27. dub 2011

@marketuska ahoj jsem tu nová a mám taky problém s nízko položenou placentou. Jsem proto už 3.týden na PN. Trochu jsem špinila, tak jsem letěle doktorce, tak mi řekla, že mám úpon placenty a z 90% se to vždy vylepší - do zprávy mi napsala - klidový režim, nesmim hodně horkou koupel a žádný sex (ten zakázala taky). Tak že to raději vydrž 🙂

mkr
27. dub 2011

v tom samém týdnu to zjistil dr. i mně akorát já ji měla přímo, že naléhala a teď je už 2 cm od okraje a je to už lepší 🙂 taky ji mám vzadu, dr. říkal, že to hlavně nesmí být v cestách nebo naléhat

vevejova333
29. dub 2011

Ahojte baby. Ja som na riziku od 7tyzdna kvoli krvacaniu. Az v 19 tt mi zistili ze mam babatko a placentu polozenu nizunko. Odporucanie je nestat, nechodit, nesexovat, nenamahat sa takze asi nam rizikovym ostava sadnut k telke a prepinat programy. Vsetkym Vam drzim palce 😉

fomarik
30. dub 2011

@svetluska.l tiež mám placentu vzadu a nízko. Síce neviem, kolko je od bránky, ale je nízko. V centre mi povedali, že ked je vzadu tak sa zvykne sama napraviť do správnej polohy. Takže ja sa zatiaľ nebojím a tebe držím palce aby sa ti placentička pekne upravila...nech máš z porodu doslova pôžitok!!! 😎

marketuska
2. kvě 2011

Holky, tak já se teda v sexu brzdím, hodně. I manžel to ví. ALe včera jsem k němu přišla, že fakt bych potřebovala, tak se smál, ale je strašně moc opatrný. Nic mě po tom nebolí, nekrvácím. Do vany nelezu od začátku těhu, jen sprcha, oproti pohybu před těhu jsem teď naprostý lenoch, tak doufám, že to bude dobré. Přestala jsem cokoliv poponášet, snažím se občas se natáhnout, ale v práci to nejde 🙂

rezicka
2. kvě 2011

@marketuska Jako mě sex taky dost chybí,ale doktor mi ho zakázal úplně,prý i orgasmus může vyvolat stahy dělohy,tak máme úplný půst...Teda já 😉 .Jinak placentu mám na přední straně taky 1cm od branky,což je málo,měla by být aspoň 8 cm 😒 .Dělám všechno,ale jsem doma od začátku,to bych měla strach chodit do práce...

marketuska
2. kvě 2011

@rezicka no, já ji mám prý 1-2cm a vzadu, ale o zákazu sexu nebyla řeč, tak já se spíš držím vaší rady tady a krotím se. No, v pátek jdeme na 3D, tam nevím, jestli jde placenta zkontrolovat :(

marci1408
2. kvě 2011

ahojte maminky. Mám 5 mesačnú dcérku a mala som pri nej komplikáciu - placenta praevia centralis na prednej stene...najhoršie možné umiestnenie. Zistili mi to v 21.tt. Musela som dodržiavať kľudový režim, teda málo a pomaly chodiť, nič ťažké nedvíhať, nerozčuľovať sa....žiaden sex...atď. Snažila som sa, aj keď niekedy to nešlo, pretože sme sa sťahovali, prerábali byt....ale všetci na mňa dávali pozor, tak som musela byť "dobrá". A navyše mi dosť názorne môj lekár ukázal, o sa stane, ak nebudem dodržiavať jeho príkazy. Pustil v ordinácii vodovodný kohútik asi tak stredným prúdom a povedal mi, že ak sa placenta odtrhne pri nedodržiavaní toho, čo mi prikázal, tak v priebehu 7 minút vykrvácam....takže ohrozím nielen svoj, ale aj život bábätka. Takže neberte príkazy svojho lekára na ľahkú váhu. Stáva sa to síce málokedy, ale stáva....Ja som tri týždne pred pôrodom preležala v nemocnici na infúzkach s magnéziom, pretože sa mi jedno ráno začalo pravidelne v 5 min. intervaloch tvrdnúť bruško....okamžite ma manžel viezol do nemocky a už si ma tam nechali. V deň pôrodu ma doobedu pobolievalo bruško, ako keď mám dosť menzes. Poobede okolo 14.h. som začala slabunko špiniť, tak si ma vzali na pozorovanie na pôrodnú sálu. O 16.15 som začala zrazu silno krvácať, tak ma brali okamžite na sálu a a dcérka sa narodila cisárskym rezom o 16.27. Takže viem, že lekár nekecal....keď príde čo len k slabunkému špineniu, treba sa okamžite dať odviezť v polohe ležmo do nemocky, alebo volať sanitku a oznámiť im diagnózu....budú pri vás okamžite, to mi verte.
Nechcela som nikoho vystrašiť, len poradiť, aby ste nepodceňovali príkazy lekárov....a všetko dobre dopadne 🙂
Ja som sa občas prestrašila sama, keď som príliš šprtala info na nete, ale potom som sa opäť upokojila a snažila sa pozitívne myslieť. V deň, keď si ma už nechali v nemocke, som bola aj rada, pretože som mala istotu, že ak sa niečo zomelie, lekári sú hneď pri mne. A verte mi....kmitali okolo mňa bleskovo, keď som sa rozkrvácala. Väčšinou okolo toho 32.t. chcú hospitalizovať mamičky s touto diagnózou....ja som vydržala do cca 35.t. a malá sa narodila v ukončenom 38.t. čo bol vraj úspech ....Mala síce nízku váhu, pretože placenta v tejto polohe v posledných týždňoch nestačí vyživovať bábätko tak ako by mala, ale maličká bola úplne zdravá. Vážila 2550g a merala 49 cm 🙂
Som rada, že som to vydržala....prvých 10 dní v nemocke som nesmela ani na záchod....nosili mi misu....a strážili ma sestričky ako národný poklad....moja Danielka totiž stála za to všetko trápenie ....dopichané ruky po infúzkach, bolesti chrbtice a kĺbov z ležania....bolestivé injekcie na riedenie krvi....
Prajem všetkým mamičkám, aby v poriadku a zdraví donosili svoje bábätká 🙂

rezicka
2. kvě 2011

@marketuska Určitě jde zkontrolovat na 3D,zkus se zeptat.Mě můj doktor o tom sexu taky nic neříkal,ale v nemocnici ano,tak se držím jejich rad.

marketuska
3. kvě 2011

holky díky, no, do pátku sex stejněnebude a v pátek se zeptám na tom 3D, ať se mrknou jak jsme na tom, přeci-jen bude to 2týdny od minulého UTZ, tak třeba nějaká změna bude

monika.ruszoova
20. čer 2011

ahojte baby,
ja mam tiez tento problem som v 15tt. a uz som 2xkrvacala a tiez lezala v nemocnici tak teraz doma lenosim a nic nerobim lebo mam dodrzat kludny rezim dnes som napriklad zase spinila a dost tmave ale vravel mi doktor, ze sa to moze stat tak dufam, ze to bude v poriadku.
prajem vsetko dobre a hlavne zdravucke krasne babatka

tekbasova
31. říj 2016

Ahoj chtěla bych oživit třeba, dnes jsem byla na 1 screeningu a doktorka řekla že mám v placentu vzadu nízko... Ví někdo co to znamená?

kacenka115
31. říj 2016

@tekbasova Ahoj, mě doktor ukázal aj do zprávy napsal, že mám placentu vzadu nízko, ale prý ještě v pohodě. K tomu akorát dodal, že sex můžu, ale nemáme do toho příliš řezat 😀 Pokud ti k tomu doktorka neřekla, že to představuje nějaké riziko, tak asi dobrý 😉

tekbasova
31. říj 2016

Neřekla vůbec nic právě .. Příští týden se zeptam svého gynekologa.. Jestli v něčem být opatrná... Nemá to vliv na předčasný porod nebo tak? Nevíš...?

kacenka115
31. říj 2016

@tekbasova asi záleží jak moc je nízko, mě právě říkal, že ještě v pohodě, že na těhotenství bez vlivu, akorát s tím sexem to nepřehánět. 😉

lajla
31. říj 2016

@tekbasova vzadu ok, nízko taky, pokud nekrvacite, nespinite, nic nepřekrývá...pokud by tak bylo,dr by napsala...vše je v pořadku, placenta se vysune postupne výš

tekbasova
31. říj 2016

@kacenka115 můžu se zeptat v kolikátém jsi ty?

tekbasova
31. říj 2016

@lajla děkuji za info. Doktorka práce nic neřekla, nadiktovala tohle sestře... Máte už po druhém screeningu? Posílají mě na něj právě v 17tt, a také mě posílají na v odběr plodové vody.. Máte zkušenosti? Je mi 39 tak proto.

lajla
31. říj 2016

@tekbasova já byla jen na nt, vyšlo podle věku super,je mi 37, na triply jsem nešla,vzdy jen nt a na plodovku taky ne, triply jsou zastaralé a pokud nt vyslo v pohodě,nevidim důvod proč jít na další testy, tento názor sdílí i můj dr

tekbasova
31. říj 2016

@lajla já se právě chci taky poradit s mým doktorem, a když tak počkat bna druhý utz v 17tt

kacenka115
31. říj 2016

@tekbasova já mám teprve po prvním screeningu, jsem 12tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru