Placenta je hodně nízko, na zadní straně (16tt). Máte zkušenosti?

svetluska.l
25. led 2011

Ahoj holky,
dr mi zjistil placentu docela hodně nízko...mám ji 5mm od branky a na můj dotaz, kolik má správně být řekl 8-10cm!!!!Tudíž ji mám 20 níž než má být...ke všemu ji mám na zadní straně, kde prý je menší šance že se zvedne....máte nějaká takové zkušenosti s tak nízkou placentou? Zvedla se vám? Prosím poraďte:( Nechci rodit císařem, ke všemu o měsíc dřív jak píšou, že se porod plánuje, je porodnice uzavřena a manžel v Americe, takže sem teď dost vyklepaná:(

svetluska.l
autor
26. led 2011

Ja cetla stary diskuze,ale nikdo tam poradne nepise jak nizko tu placentu ma,jen ze nizko...a jestli se to zvedlo i u tak nizke a ke vsemu vzadu...

luti
26. led 2011

@svetluska.l Gratuluji k tehotenstvi 🙂 🙂 ja byla stejny pripad u druheho tehotenstvi 😉 , neboj jsi teprve na zacatku, jestlize ji mas nizko a na zadni - posterior strane, urcite se to posune s pokracujicim tehotenstvim, plus urcite ucitis vice pohybu mimi nez kdyby byla placenta vepredu-anterior, neb mimi kope prave do placenty, hoooodne stesti 😉

svetluska.l
autor
26. led 2011

@luti ahojky,dekuju,konecne nekdo🙂A muzu s ezeptat kdy se ti posunula asi?v kterym tydnu se to zlepsilo,aspon o kousek?Ja u prvniho nemela zadne potize a ted tohle..mam 15ti kilovyho kluka a vysvetli mu,ze ho nemuzu chovat:(

triowax
26. led 2011

Ahoj

máš ještě hodně času a spíš bych řekla, že se vytáhne.
Já ji měla 1cm od branky ještě ve 26 tt a do porodu se vytáhla tam, kam měla.

svetluska.l
autor
26. led 2011

@triowax dik,1cm je taky dost malo a mela jsi nejake komplikace? ja tptiz jednou krvacela,ale jen tmavou,takze ne nic akutniho,ale stejne,od ty doby me porad tlaci podbrisek a sem tam pichne, tak si rikam co se zase deje..

eloana
26. led 2011

@svetluska.l ahoj ja mela v 15tt tez placentu hodne nizko a na zadni strane -spinila jsem kvuli tomu..... v 19tt uz byla uplne normalne. chce to hlavne nic tezkeho netahaty

triowax
26. led 2011

@svetluska.l ano měla, hematomy, krvácení.
pak už byl ale klid

zuzka84
26. led 2011

Ahoj,
já rodila císařem druhého syna pro placenta praevia centralis, tedy placenta úplně překrývající hrdlo. A i tak mi řekli ve 32tt , že šanče ,že se ještě vytáhne tu je, i když minimální. Chci tím jen říct , že když jsi v 17tt a placenta ti ani nezasahuje, tak to je docela pohoda jazz a myslim , že se ještě vytáhne, případně v některých porodnicích i s placentou takto blízko jsou schopni vést porod vaginálně ( a nejsou to žádné porodnice nakloněné přirozeným porodům)

luti
26. led 2011

😉 😉 @svetluska.l myslim az ve tretim trimestru, nekdy kolem 32 tydne, kazdy je jiny, stejne tak jako kazde tehotenstvi, vsechno s mirou, a moc se nenamahat s malym 😉

svetluska.l
autor
26. led 2011

@triowax ty jo,tak hlavne ze to dobre dopadlo...to byly teda starosti,vid

svetluska.l
autor
26. led 2011

@eloana to zni povzbudive...kez by se mi to taky spravilo...premyslim jestli nedavat maleho alespon na par dni vzdycky k mamce, prece jen chce jeste hodne pozornosti

svetluska.l
autor
26. led 2011

@zuzka84 je vy mate dva chlapecky a cekate dalsiho?Mate super jmena....David je manzel a Daniel syn🙂Libi s emi jak zustavate u jmen na D.... Ja vim,ze je brzo, ale taky sem cetla, ze to holkam museli ukoncit prave treba v 18tem nebo 24tydnu, tak se bojim jak spatne na tom byly...takze prekryvajici hrdlo je ejste horsi?Vetsi riziko krvaceni?

svetluska.l
autor
26. led 2011

@luti 32 tyden je desne daleko,ale mas pravdu,asi mi nezbyde nez verit,nenamahat se a nechat to na prirode,co🙂

eloana
26. led 2011

@svetluska.l no do toho 20tt se fakt setri..... ale vim ,ze se to s ditetem snadno rekne -nasi linde nastesti byly uz 4,takze to chapala,ale ty mas jeste prdouska......pokud mas moznost- me rekl primar polehavat - po 20tt uz to bylo v pohode

svetluska.l
autor
26. led 2011

@eloana Tak to je sikulka...Danda s esnazi,taky uz neni uplne malej,za 2 mesice mu jsou 3,ale kdyz se uhodi nebo je unavenej,tak proste chce chovat....snad s eto na tom utz v 21tt zvedne,musim v to verit,pac setrit s euplne do porodu nevim jak bych zvladla,dyt je to skoro pul roku:(

svetluska.l
autor
26. led 2011

jeste se chci zeptat, mely jste taky takovej pocit, ze mate porad plnej mocak?Uz takhle na zacatku? Muze to byt tim,jak je ta placenta,teda i mimco dole?

zuzka84
26. led 2011

svetlusko, tak to jsem nikdy neslyšela, vím , že od 20tt je to brané jako vysoce rizikové těhotenství (při tom co jsem měla já, to je nejhorší varianta) , ale mě na to přišli až ve 32tt a to už se musí ležet v nemocnici , takže si mě tam rovnou nechali ☹ a nesměla jsem ani ven , ani moc sedět atd. - z jednoho rázu, to bylo strašné. Je tam velké riziko předčasného odloučení placenty. Vím taky , že tam holky s tím (na oddělení rizikového těhotenství) rodili holky třeba ve 28tt , ale dříve jsem neslyšela. Neboj , to se ti vytáhne ještě až kam 😉
Jinak , jj, čekáme dalšího chlapa 😉 a u třetího už tu tradici Déček nemůžem porušit , i když u kluků to byla spíš taková náhoda 🙂
ad močák , ten jsem měla v pohodě , neb mi na něj Daník netlačil , protože byl v šikmé poloze 😀

sejinka
26. led 2011

@svetluska.l
Ahoj, mám úplně stejný problém, potvrdila mě to i paní doktorka na 1.screeningu, kde mě ujistila, že s přibývajícími týdny se bude placenta posouvat směrem nahoru, jediné, co máme zakázáno je sex (nebo jen tak "na půl"), mohla bych začít krvácet.Tak to raději neděláme vůbec :(. Pocit plného močáku, tlak v podbřišku a píchání pociťuji také, ale je to mé první těhotenství, tak nemohu říct zda je to položením placenty, nebo prostě normální jev. Ale jsem ráda, že má někdo stejné pocity, už si nepřipadám jak hypochondr.

svetluska.l
autor
27. led 2011

@zuzka84 to je docela pozde,ve 32tt, tak hlavne ze jsi nemela zadne problemy a vsechno bylo v poradku, to je nejdulezitejsi,vid🙂 Ale teda 3 kluky...mne uz takhle nekdy prijde,ze dva stacej..myslim syn a manzel... 😉

svetluska.l
autor
27. led 2011

@sejinka Ahoj sejinko a kolikaty jsi ted tyden?Mne totiz dr nerekl,ze se urcite posune,jen mi rekl,ze jestli to do 20teho nebude,ze to teprve budeme resit...taky zadny sex a mam byt na sebe hodne opatrna...nedobihat tramvaj, nespadnout a podobne...

sejinka
27. led 2011

@svetluska.l
Jsem v 15tt, co doktor jiný názor, zkušenost, má lékařka řekla, že je to celkem běžný jev, a že s roztoucí dělohou se placenta posune nahoru, právě tak do toho 20tt.

svetluska.l
autor
27. led 2011

@sejinka to je fakt,tak si to rekneme v tom 20tt🙂Ja jdu na kontrolu v 18+6,ale nevim,jestli mi bude delat UTZ, mozna pocka az na ten vetsi v 20-22tt....kez by to uz bylo ok. Ja totiz uz jednou krvacela..no nebo spis spinila, takze se ted bojim...

meleri
27. led 2011

@svetluska.l ahoj já ji měla několik mm od branky, taky vzadu. přeju ti at se ti zvedne!
nadruhou stranu jsem tě chtěla potěšit, i kdyby jsi měla ležet, tak se o tebe v nemocnici dobře postarají a je to tvé první dítě tak se nemusíš starat že by bylo dítě samo kdybys už jedno měla.
jestli můžu poradit tak počkej ještě do 23 tt ten je rozhodující pro tuto diagnozu, placenta praevia.
u tohoto problému některé ženy krvácejí, kdyby se ti to stalo musíš hned do nemocnice, kde ti pomůžou.

meleri
27. led 2011

@svetluska.l jeje ted se dívám že už jedno dítko máš tak tím tuplem ti držím moc moc palce (páč vím co to je ležet půlku těh. v nemocnici) at se ti to na příští kontrole spraví a můžeš být v pohodě! určitě ještě vyleze, jen se šetři! 🙂

zuzka84
27. led 2011

Svetlusko a jak to budete resit ve 20tt , nic proti doktorovi , ale myslim ze to nijak resit nejde 😀
No jo , chlapu mam dost, ale co nadelam , asi nam holcicka neni souzena ☹ 😉
Me prijde ze doktori dneska obcas veci moc resi. Jako takhle bys mohla i rodit normalne tak co no , tak se budes setrit , myslim ze oproti placenta praevia centr. je riziko predcasneho odlouceni placenty minimalni a ze se ti urcite do 20tt vytahne. Ja jsem s tou placenta praevia c. toho udelala - cestovani do Prahy , s malym v nemocnici, vecne ho tahat , dobihani autubusu s nim v naruci apod. 😀 . Nekrvacela jsem vubec za cele tehotenstvi , ale s prvnim jsem krvacela kazdou chvili , nekdy i silne a taky to nikdo nejak neresil , ani mi doktorka nenapsala neschopenku a nechala me v praci (a to jsem teda nedelala v kanclu , ale cely den na nohou , tahani krabic atd.) ... ja mam asi na tohle smulu , ale na druhou stranu jsou prave ty doktori co moc resi a zbytecne strasi. Tak bud (aspon zatim 🙂 ) v klidu . Drzim palce

tumka
27. led 2011

Ahoj Svetlusko,taky jsem měla placentu praevia,druhý typ,to znamená,že branku nepřekrývala,ale byla na zadní straně,taky mi říkali,že hodně nízko a že se vytáhne,také jsme měli zakázaný sex,ale placenta byla pořád hodně nízko,ještě ve 30tt,až ve 34tt mi doktor na utz řekl,že je 2cm nad brankou,že mě budou u porodu více hlídat,ale rodit že budu normálně,ne sekcí,jak mě pořád strašili.V 38tt mi praskla voda a narodila se mi krásná,zdravá holčička.Taky jsem se kvůli tomu nervovala,byla jsem na riziku,ale vše dobře dopadlo,neboj,vše bude v pořádku,hlavně buď v pohodě 🙂

kozlenka
25. únor 2011

@svetluska.l Ahoj Světluško, taky mě trápí placenta, mám ji hodně nízko, přímo v porodních cestách, zjistili mi to na pohotovosti v 10 tt, když jsem tam celá vystrašená přilítla se silným krvácením. Teď pořád špiním, bojím se, beru ascorutin a utrogestan a modlím se, aby už to skončilo ☹ Víceméně můj gyn.dr. se tím taky nijak nezabývá, ujišťuje mě, že se placenta vyzvedne s rostoucí dělohou, ale pro mě je to hodně nepříjemné, mám doma ročního prcka a s ním se ten klidový režim těžko zvládá 😒

mkr
28. únor 2011

tak dr. mi taky zjistil, že mám placentu v porodních cestách, ale prý se ještě může vytáhnout, tak uvidíme, ale nekrvácím 🙂 doufám, že se vytáhne, nechci rodit císařem

marketuska
22. dub 2011

Holky, jestli na tuto diskuzi ještě někdo přispívá - byla jsem na UTZ v 22tt kde mi doktorka zjistila placentu na zadní straně a asi 1cm od branky, říkala, že se to ještě může vytáhnout, mám se šetřit, nemám nic zvedat, ale o zakázání sexu nepadlo ani slovo. Tak máme abstinovat? Prý kdybych začala špinit nebo krvácet, nemám se děsit a mám přijet. V čem vlastně sočívá riziko mít placenti dole?

simib
22. dub 2011

@marketuska No ja mám placentu vzadu a nízko,ale mne ešte aj presahuje okraj bránky o 17mm.Tiež mám nakázaný úplný klud.Mne sa aj kúsok placenty odlúpil.To je nebezpečné,že ak sa začne odlupovať alebo nastane predčasný porod.Pokial sa šetríš tak je šanca,že sa vytiahne a bude to nakoniec OK.Ale niekedy bohužial ani klud tomu nezabráni.Vela síl a kludu a treba veriť,že sa tá potvorka vytiahne. 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru