Placenta praevia marginalis. Co bude dál?

thea71
2. kvě 2008

Zdravím všechny ze Šumavy, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti či spíše problémy jako já. Až doposud moje druhé těhotenství probíhalo naprosto normálně, byla jsem velice aktivní, ale při kontrole ve 24. týdnu mi moje doktorka s hrůzou v očích sdělila, že mám velmi závažnou komplikaci, která se jmenuje placenta praevia marginalis na zadní straně, tady že mám placentu velmi nízko, okrajem jen kousíček od děložního čípku. Prý to je indikace k hospitalizaci apod. Je určitá malinká naděje, že se placenta ještě povytáhne, ale na zadní straně se to moc nestává. Vzhledem k tomu, že moje první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, tak mi zatím naordinovala jen to, že se mám zklidnit, nic těžkého nenosit, relaxovat a zákaz sexu. Dál se uvidí. Četla jsem si o tom na internetu, a dost jsem se vyděsila, protože kromě možnosti velkého krvácení tam psali o vlivu na miminko, že může být menší a dokonce se může kvůli nedostatku místa ve spodní části dělohy i udusit. Moc by mi pomohlo, pokud jste některá prodělala stejnou diagnozu, tak mi napište, jak se to vyvíjelo, jestli je to opravdu tak závažné, jak píší. Předem děkuji za odpovědi, hezký den všem T.

rezicka
20. dub 2011

@simib Ahojky,mě v noci bolelo a trošku i tvrdlo břicho,tak jsem špatně spala,ale teď už je to o.k. nevím co to bylo... Super,že máš dobré výsledky,já beru místo ascorutinu Cyklo3 forte.Už si chystáš výbavičku?Já pomalu peru a žehlím,mám dost věcí po malé,tak je to fajn.Radši to chci mít nachystané,kdyby něco 😒 .Kočárek máš nový,že já nekupovala,mám taky po dceři,není to sice už moderní model,ale na ten rok a půl stačí.

simib
20. dub 2011

@rezicka Fíha prečo ti tak tvrdlo?Ale hlavne že už teraz sa cítiš dobre.No čo sa týka výbavičky,tak nemám moc toho.Vieš kedže sme o jedno prišli v 27tt tak som ešte nič nechcela kupovať.Ale pomaly začnem,aby malý vedel,že s ním rátame 🙂 Segra má ročnú dcéru,tak niečo mám po nej,čo nieje ružové.Kočík budem kupovať asi cez net po 1 dieťati.Mám vybraný X-lander oranžový.A teraz akurát cez velkonočné sviatky ideme malovať a ideme kúpiť komodu.Postielku mám v pivnici po švagrine.Takže tak nejak.Po Simi už nemám skoro nič.Veď 5 detí v rodine,takže sa to vynosilo a aj tak je to už pomaly 9 rokov. 🙂 🙂 🙂 🙂

rezicka
20. dub 2011

@simib Taky jsem pověrčivá,ale kdyby placenta zlobila,nechci potom nechávat vše na manželovi,on by to stejně asi nezvládl 🙂 .Kočárek máš v albu,je krásný.Tak už máš doma velkou slečnu,bude s malým pomáhat a těší se?Naše Terezka moc,jen si to asi nedovede představit 😉 .Tentokrát vám to musí vyjít,určitě máš strach,když se ti blíží 27tt...

simib
20. dub 2011

@rezicka No ani ja to nechcem nechávať len na manžela,keby náhodou 🙂 No je už velká a velmi sa teší,aj ked ona skôr chcela sestričku.Ale teraz sa teší aj z bračeka.Strach aj mám,ale snažím sa si to nepripúšťať,že by sa také niečo stalo znovu.Proste myslím pozitivne a určite to bude dobré. 🙂 🙂 🙂

rezicka
20. dub 2011

@simib Jasné,to je nejlepší myslet pozitivně a těšit se.Terka chtěla taky sestru,obrečela to,taky se ale těší na miminko i když to bude kluk.To břicho někdy umí tvrdnout,holkám s placentami jako my to dělávalo,četla jsem to tu.

simib
20. dub 2011

@rezicka Aha.Mne zatial nejak netvrdlo.Teda ked dlhšie stojím tak spodok mám tvrdší ako vrch,ale neviem či to je nejak extra tvrdnutie.skôr taký tlak.No snáď sa ti to už nebude opakovať to tvrdnutie.A inak čo robíš celý deň?Predpokladám že si na PN,či?

rezicka
20. dub 2011

@simib Právě takové tlaky do spodku,v nemocnici mi dr.říkal,že když mi bude tvrdnout břicho,mám přijet.Ale nechtěla jsem plašit,počkala jsem do rána a dobrý.Já jem na PN už od začátku roku,takže od 3 měsíce zhruba a jsem tomu nakonec ráda,i když mi tu placentu zjistili až ve 22tt.Jinak každý den něco trochu poklidím,teď už jsem začala s tou výbavičkou,máme nedodělaný domek,tak práce je dost,ale to se bojím dělat těžší práce,maximálně vytrhám trávu v zahrádce a zametu 🙂 a hned jsem unavená 😉 .Jednou týdně vodím malou do školky,když manžel nemůže...

simib
20. dub 2011

@rezicka Jáááj.No ja mám upratané,lebo to spravil manžel aj navarené,malá je v škole a ja vlastne len ležím,pozerám TV a som na nete.Občas idem na WC a len tak sa pomotať po byte.Inak nuda celý deň.Ale tak musím to vydržať aspoň do kontroly a potom sa uvidí čo povie. 🙂 🙂 🙂 🙂

rezicka
20. dub 2011

@simibmůj manžel je moc vytížený v práci,má dvě práce a ještě robí kolem baráku,pomůže mi akorát povysávat a to hodně pomůže a občas s prádlem.Vařit by nestíhal.To máš výhodu,já ze začátku taky jen ležela jak jsem špinila,teď si lehnu po obědě aspoň.Jen odpočívej,máš přece tu horší formu než já.

iriel
20. dub 2011

Ahoj holky, jen rychlozprava pres mobil, byla jsem dnes na kontrole, ted jsem v tramvaji. 😀 streptokoka nemam, jsem otevrena na dva prsty, dr. si sahnul na hlavicku 😀 a rodit pry muzu stejne tak zitra jako za tyden, u prvorodicky tezko rict, jinak vse naprosto ok, zvysena delozni aktivita a hodne pohyblive dite. 😀

simib
20. dub 2011

@rezicka No hej.Našťastie môj manžel môže dosť pomáhať.Aj ked včera som už varila aj ja.Aspoň nejaký ten pohyb potrebujem,aj ked len malinký.Ja som okrem toho zakrvácania na pol hodinu asi nemala ani špinenie.To je určite dobre.V podstate že ak má žena aj vcestnú placentu,ale nekrváca,tak je to akože OK.Tak ale nebudem pokúšať.Aj tak nemám čo na práci. 🙂

simib
20. dub 2011

@iriel Ahoj.No dúfam sa to rýchlo rozbehne a budeš mať bábatko už čoskoro v náručí.Držím palčeky a priebežne informuj 🙂

rezicka
20. dub 2011

@iriel No super,to už bude nejspíš velmi brzo,tak na sebe dávej pozor a hlavně ať máš v pohodě porod a napiš 🙂

rezicka
20. dub 2011

@simib Aha,takže si krvácela nejspíš následkem toho kousku odloučení placenty,snad už to bude v pohodě.Mě řekli,že jak nasedá na krček tak to způsobilo špinění.

simib
20. dub 2011

@rezicka No asi ano.V podstate tým že som sa presilovala,tak sa kúsok odlúčil a preto to krvácanie.Potom už nič.Preto tak dúfam že na kontrole mi povie,že to je ovela lepšie a že aspoň hýbať sa budem môcť,aj ked opatrnejšie.Ja myslím,že to bude dobre a aj u teba.Vždy som hovorila,keby sa malo niečo stať,tak sa už stane.Toto bolo aspoň varovanie,že trochu ubrať,lebo už sme v 7 mes.Iné ani varovanie nemajú a to je potom zlé. ☹

iriel
20. dub 2011

Hele ted jsem na zachode v praci zjistila, ze trochu krvacim i na papiru, ale jako tmava krev, muze to byt tim vysetrenim rano nebo mam neco resit, nevite? 😀

simib
20. dub 2011

@iriel Zavolaj podla mňa lekárovi čo si u neho bola.Môže to byť aj blížiaci porod.

iriel
20. dub 2011

@simib Asi pro jistotu jo, zavolam proste do porodnice, ze nevim...

simib
20. dub 2011

@iriel tak tak.Volaj.A daj vedieť čo ti povedali. 🙂 🙂 🙂 🙂

iriel
20. dub 2011

no na strankach porodnice pisou: 2. jestliže začnu krvácet jasnou krví a je potřeba použít více než dvě vložky - na nikoho nečekám, volám sanitku a odjíždím ihned. Špinění nebo hlen s krví nejsou na závadu, to způsobuje otevírání porodních cest.

a tohle cerstva krev nebyla, jen hneda s hlenem, tak se proste asi pripravuju...

simib
20. dub 2011

@iriel aha.No ako myslíš.ved uvidíš ako sa budeš cítiť najbližšie hodiny.ja by som asi volala,ale to preto,že mám tak zlé skúsenosti už ☹

rezicka
20. dub 2011

@iriel Určitě je to i následek vyšetření,ale vzhledem k tomu,že jsi na dva prsty otevřená,může se ti rozbíhat porod.Ty ještě pracuješ? 😀 .Radši buď připravená a v klidu!

iriel
20. dub 2011

@rezicka Ja jsem v klidu, i kdyz jsem v praci 😀 No uvidime, uvidime... neco se jako deje urcite, kdyztak dam vedet 😉

rezicka
20. dub 2011

@iriel Ty jses fakt dobrodruh! Každá už by byla doma vyklepaná připravená s taškou 🙂 .Tak to je mazec,no podle mě porodíš ještě dnes 🙂 🙂 .

simib
21. dub 2011

@iriel No ako sa cítiš???

simib
21. dub 2011

Ako sa dnes máme???

rezicka
21. dub 2011

@simib Ahojky,je mi dobře,břicho už netvrdlo,což jsem ráda.A ty? Řekla bych,že iriel už to má za sebou 🙂 když se neozývá... Jdu povysávat pomaličku 🙂 .

simib
21. dub 2011

@rezicka No to je super,že ti netvrdlo. 🙂
No som zvedavá či už je v porodnici,alebo ešte niekde doma,poprípade v práci 🙂 🙂

rezicka
21. dub 2011

@simib Já bych se ani nedivila,kdyby v práci 😉 .Dneska je krásně už od rána,vedla jsem malou do školky,člověk má hned lepší náladu...Taky se vždycky nemůžeš dočkat návštěvy doktora?Těším se,že uvidím miminko a hlavně ta placenta jestli se umoudřila 🙂 .Už ti dělaly ten test na cukrovku?

simib
21. dub 2011

@rezicka No teším sa stále a odpočítavám kedy už uvidím mimčo.Ten test mi budú robiť ten budúci piatok.Vtedy mi bude robiť aj velký UTZ aj tú placentu pozrieme aj glukozovy test.Takže si tam pobudnem tak 2 hodinky.Ale hlavne nech povie,že to je OK.Inak nemáš nejaký výtok?Ja som mala od takého 4 mesiaca,ale málo a taký hustejší a lekár,že to je OK,ale teraz je taký dosť vodnatý,že si až niekedy myslím,či mi pomaly neodteká voda.Tá kamoška,čo ma bude rodiť,že mi donesie ten roztok,čo sa zisťuje odtok plodovky,ale až od 1.5.bude v práci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru