Placenta praevia marginalis. Co bude dál?

thea71
2. kvě 2008

Zdravím všechny ze Šumavy, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti či spíše problémy jako já. Až doposud moje druhé těhotenství probíhalo naprosto normálně, byla jsem velice aktivní, ale při kontrole ve 24. týdnu mi moje doktorka s hrůzou v očích sdělila, že mám velmi závažnou komplikaci, která se jmenuje placenta praevia marginalis na zadní straně, tady že mám placentu velmi nízko, okrajem jen kousíček od děložního čípku. Prý to je indikace k hospitalizaci apod. Je určitá malinká naděje, že se placenta ještě povytáhne, ale na zadní straně se to moc nestává. Vzhledem k tomu, že moje první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, tak mi zatím naordinovala jen to, že se mám zklidnit, nic těžkého nenosit, relaxovat a zákaz sexu. Dál se uvidí. Četla jsem si o tom na internetu, a dost jsem se vyděsila, protože kromě možnosti velkého krvácení tam psali o vlivu na miminko, že může být menší a dokonce se může kvůli nedostatku místa ve spodní části dělohy i udusit. Moc by mi pomohlo, pokud jste některá prodělala stejnou diagnozu, tak mi napište, jak se to vyvíjelo, jestli je to opravdu tak závažné, jak píší. Předem děkuji za odpovědi, hezký den všem T.

batmanka
26. dub 2011

@iriel Gratulujem k Madlenke,je nádherná,veľa zdravíčky Vám obom 🙂 ,uplne si ma zaskočila prirodzeným pôrodom som nečakala,že je ešte taká možnost,čo je super 😉

rezicka
27. dub 2011

@simib Ahojky tak jak ti je,co nového? Já zatím dobrý,na kontrolu jdu v pondělí,uvidíme...

simib
27. dub 2011

@rezicka Ahojte.Tak ja sa hlásim len tak narýchlo z nemocnice.V nedelu začalo krvácanie a tak si ma tu nehali.Ostanem tu už do konca.pichli mi aj injekcie kôli dozretiu plúc,ale našťastie krvácanie ustúpilo a nemusela som rodiť.teraz budem rada za každý deň,ktorý vydržíme.ide ma tu poraziť už teraz a to tu možno budem aj 2 mesiace.ked budem mať neobmedzený net tak tu budem častejšie.držte sa a oddychovať!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

rezicka
27. dub 2011

@simibtak to je mi moc líto,vidíš a to jsi poctivě ležela a přesto si krvácela,no měla jsi to vážnější než já.No budu teď raději víc odpočívat,před velikonocema jsem to s úklidem dost přeháněla.Dobře že se už krvácení zastavilo a snad tam nebudeš muset být takovou dobu když se to zlepší... Moc ti držím pěsti,ať maličký vydrží co nejdýl v bříšku a jste oba v pořádku...

simib
27. dub 2011

@rezicka Ďakujem moja.No mala a stále to mám vážnejšie.Ale už aspoň nekrvácam a nemusel ísť malý von.Určite ma odtialto už nepustia a toho sa najviac desím.Neviem ako to tu 2 mesiace zvládnem.Je to ťažké velmi.Ono to môže začať krvácať aj tu v nemocnici v klude,takže ked to má prijsť,tak to proste príde a hotovo. 🙂 🙂 🙂

ajka_h
27. dub 2011

Ahojky babenky, mne lekar diagnostikoval tiez Placenta praevia marginalis. Sme v cca 20tom tyzdni a chvala bohu nemam ziadne krvacanie. Doktor vravel ze by sa to malo upravit tak dufam ze hej. Maly chlapcek je uz v polovice tak snad tam este druhy polcas vydrzi. Vsetkym Vam tiez drzim palecky.

iriel
28. dub 2011

@simib Teda, drzim palce a myslime na vas, at to zvladnete co nejdele, nemocnice je sice opruz a tolik tydnu se zda silene dlouho, ale jistota je jistota, nez riskovat.. Vydrz to, kocko, budem te tu aspon trochu rozptylovat.

simib
28. dub 2011

@iriel Jéééj.Dakujem za povzbudenie.No snažím sa nejak dostať do hlavy,že tu budem 2 mesiace a zatial sa to dá-Ked nemyslím na to dopredu,že tak dlhá doba,tak sa dá.Sú tu na nás zlatý a to tiež pomáha.budem sa hlásiť tuto.dnes mi už asi donesú ten neobmedzený net,tak ma môžete potom stále rozptylovať. 🙂 🙂 🙂 🙂

ivett1
28. dub 2011

@simib ahoj...aj ja som bola dva posledné mesiace hospitalizovaná (do pôrodu - sekciou), len mne to vyšlo na leto🙂 - presne júl a august...no, čo už, našťastie sa všetko dobre skončilo a môj synček stál za to...inak, musím sa priznať, že posledné týždne, som už bola tak nervózna, že som na každého len zazerala a vrčala...(najviac si to odniesol ten môj chlap)...prečítala som asi dvadsať kníh (dokonca aj nejaké encyklopédie), pozrela si na ntb niekoľko filmov a rozprávok a skoro všade som vláčila mp3 s "vážnou" hudbou (hlavne s ukľudňujúcim efektom 😀 )...pre mňa bolo najhoršie, že som nemohla byť s mojou dcérkou Vikinkou ☹ ... ak by to bolo moje prvé bábo, tak by som to určite znášala lepšie...myslím, to odlúčenie...aj celkovú hospitalizáciu...držím palce, nech všetko dobre dopadne, ako u nás 🙂 😵

simib
29. dub 2011

@ivett1 A tiež si mala problém ako ja s placentou?No aj mne najviac chýba dcérka.Ono ak sa stane zázrak,tak tu budem 2 mesiace.Ono že to krvácanie zase príde...Tak mi to bolo povedané.Tak neviem.Ono sa to moc nedá predpovedať.Akurát mi povedali,že sa nevysunie.Tak neviem.Ja sa už teraz po 5 dňoch idem zblázniť.A to tu mám net aj TV a tak,ale aj tak......... ☹

rezicka
30. dub 2011

@simib Ahoj,myslím na tebe jek to zvládáš bez dcerky.. Mě ta moje hrozně zlobí,ale takovou dobu si to bez ní nedokážu představit ☹ .A jak ti je,co ti dávají za léky a je to lepší?

simib
30. dub 2011

@rezicka No mám sa dobre.Nič mi nieje.Nekrvácam ani nešpiním.Proste mi nič nieje.Dávajú mi len vitamíny a injekcie na riedenie krvi.Akurát mám žúrku so sestričkami,lebo dnes mám akurát 30 rokov.Kopec návštev dnes a tak nejak rýchlo to uteká.To je dobre.Mohla by som si už povedať,že po mesiaci ale aj týždeň je už aspoň dosť.Inak sa to tu dá.Sú tu velmi milý všetci a mám tu aj net aj TV a super baby na izbe a to sa hneď lepšie zvláda. 🙂 🙂 🙂 🙂 Ale občas ma chytí depka a je mi smutno.

rezicka
30. dub 2011

@simib Tak velká gratulace ke kulatinám!!! Co víc ti můžu přát,než aby vše dobře dopadlo a malinký se narodil v termínu.Už víš jak se bude jmenovat?Já mám dnes depku taky,pořád bych brečela,nevím ani proč,asi hormony 😉 .V pondělí jdu zase na kontrolu a bojím se,co mi doktor poví,že se to nezměnilo nejspíš ☹ .Drž se a snad tě pustí dřív než za dva měsíce.

simib
30. dub 2011

@rezicka Ďakujem pekne.No bude sa volať nakoniec po tatikovi Mireček,kedže to bolo úplne prvé ktoré som chcela.No nepustia ma určite.Z nemocnice odídem už len s krpcom.Ale to je jedno.Hlavne nech ideme domov zdravý a obaja.Neboj sa dopredu.Uvidíš čo povie lekár.Som zvedavá,či sa ti to posunulo.Dúfam že hej a bude to úplne OK.

rezicka
30. dub 2011

@simib Taky děkuji za podporu,snad se už posunula a bude dobře.Břicho mi určitě narostlo,tak snad i děloha a povytáhla placentu s sebou.Malá má jméno taky po tobě? Určitě je dobře,že už jsi v 28tt,kdyby náhodou,ale určitě to vydržíte až do konce..

iriel
1. kvě 2011

Ahojte kocky, taky se pridavam s gratulaci... no a hlavne pranim, at to vydrzite do stastneho konce.

@simib Mne rekli, ze neni zadna sance na vytazeni, jakoze uplne nulova a stejne se soupla, zazraky se deji, jasne, treba ne hned 40tt a prirozeny porod, ale ver tomu, aspon do te miry, ze zvladnete 36tt, ten uz je uuplne v pohode.
Tady posilame neco na depku 🙂

iriel
1. kvě 2011

Mama blbne u kojeni...

ivett1
1. kvě 2011

@simib ahoj... ano, mala som presne to iste - placenta praevia marginalis (aj s tym krvacanim 😝) ...do nemocnice som si dala doniest klasicky trhaci kalendar a kazdy den som rano odtrhla jeden list - strasne sa mi vzdy ulavilo 😀 - bola som v Ruzinove (mali sme tam super personal...vsetci, od upratovacky, az po prednostu 🙂 🙂 🙂 ...)...ale, jasne, ze ma tam kazdy den niekto z nich vytocil... 😉 ...velmi dobre si viem predstavit, ako pomaly plynie cas...zo zaciatku, ale neboj, potom to naberie obratky, len sa pokus stale s niekym rozpravat, aby si sa trochu udrzala v "strehu" 😉 a drzim palce...kludne sa ozvi...ak si spomeniem, tak pridam aj nejake pikosky 😀

simib
1. kvě 2011

Ďakujem všetkým.No Simi sa nevolá po mne.Ja som Martina totiž.Ale malý bude po tatovi.No ja viem,že zázraky sa dejú,ale radšej sa na to nespolieham.Som zvedavá čo mi zajtra povedia a či mi aspoň nejaké UTZ urobia.No uvidíme.Ide to tu celkom rýchlo zatial a to je fajn.Sme fajn baby na izbe,ale o chvílu ich pustia a ja sa takto budem lúčiť každý týždeň s inými a to nieje bohvie čo.Nikdy nevieš koho na izbu vyfasuješ.Ale tak sa uvidí.Pozdravujem 🙂

rezicka
1. kvě 2011

@simib Aha,já podle loginu myslela,že jsi též Simča,já mám sestru i neteř Simonku 🙂 .Je to blbý s tím střídáním holek,ale vydržet se dá všechno,musíš kvůli miminku.Zítra napíšu co u mě nového,až se vrátím od doktora..

rezicka
1. kvě 2011

@iriel Vám to oběma tak sluší.. Malá je prostě kouzelná! Už jste určitě doma a jak jde kojení?

rezicka
2. kvě 2011

Tak se hlásím od doktora,placenta je 1,5cm nad brankou,nic moc se neposunula ☹ .Říkal,že je stále čas,musím vydržet.Jinak všechno dobrý,na miminko se ultrazvukem nedíval,ale to pokaždé nemusí... A co u vás nového?

simib
2. kvě 2011

@rezicka Neposunula???Ale tak aspoň ju máš nad brankou a to je OK.Ale treba sa šetriť aby náhodou nepadla nižšie radšej.Bude to dobre uvidíš.Ja nič nové.Som tu ako inventár.Len povedali že tak skoro ma nepustia a to je všetko.

rezicka
2. kvě 2011

@simib dotýkala se mi čípku,takže ten centimetr se vysunula.Zpátky prý už spadnout nemůže.Tebe je mi líto,musíš vydržet ☹ .

simib
3. kvě 2011

@rezicka Aha.Už chápem.Netreba ma lutovať.Ešte stále som na tom dobre.Niektoré sú tu aj pol roka a vyviazané hore nohami,alebo som aj mohla už rodiť a to by malý neprežil.Takže na jednej strane som rada,že sme OK,aj keď tá daň za to,je dlhý čas strávený v nemocnici.Už mám vyše týždňa za sebou,takže to celkom rýchlo ide.Ak to pôjde takto ďalej tak sa ani nenazdám a budeme doma obaja.Myslím na Vás a šetrite sa🙂)))))))))))))))))))))) 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

batmanka
3. kvě 2011

@simib Martinka držím palčeky aby všetko dobre dopadlo,verím,že to zvládnete 😉 ....uplne ta chápem ako Ti dcérka chýba,aj mne najprv povedali,že si ma nechajú do konca a nakoniec ma po týždni pustili-som mala v tomto veľké štastie,teraz lenoškujeme domka a vytešujem sa z každého dńa ktorý vydržíme pokope ako kindervajíčko 😉

batmanka
3. kvě 2011

Babenky hlásim sa s očosi lepšími správami,doktor mi povedal,že sa môžem trošku hýbat-samozrejme neprehánat-placenta sa kúsok posunula a už nie je centralis 😀 12-teho ideme na merania tak sa neskutočne teším,pretože sa výborne cítim a malá mi v brušku veselo stvára hara-kiri 😀 😵

simib
3. kvě 2011

@batmanka Super správa.A tebe sa vytiahla centralis???Lebo že to sa nestáva.A krvácanie si niekedy kôli nej mala?Dúfam že sa to nepýtam 2x,lebo nejak zabúdam,či si to už písala.

simib
4. kvě 2011

Ahojte.Tak včera večer začalo zas špinenie.Našťastie len slabé špinenie.Po 10 dňoch mi aspoň konečne urobili UTZ a vyzerá byť všetko OK.Pred 10 dňami mal malý 930g a dnes 1190g takže velmi pekne rastie.Dúfajú že aspoň 3 týždne ešte vydržim aby mal tak 2kg a môže ísť von.Takže zas len ležím ani sedieť nemôžem a budeme čakať.Myslím na vás. 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉

rezicka
4. kvě 2011

@simib No já myslím na tebe! Tak to má malý pěknou váhu.. Proč ta placenta tak zlobí,no dobře že jsi pod kontrolou a určitě ještě ten měsíc zvládnete.. Držím pěsti... 😉 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru