Placenta praevia marginalis. Co bude dál?

thea71
2. kvě 2008

Zdravím všechny ze Šumavy, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti či spíše problémy jako já. Až doposud moje druhé těhotenství probíhalo naprosto normálně, byla jsem velice aktivní, ale při kontrole ve 24. týdnu mi moje doktorka s hrůzou v očích sdělila, že mám velmi závažnou komplikaci, která se jmenuje placenta praevia marginalis na zadní straně, tady že mám placentu velmi nízko, okrajem jen kousíček od děložního čípku. Prý to je indikace k hospitalizaci apod. Je určitá malinká naděje, že se placenta ještě povytáhne, ale na zadní straně se to moc nestává. Vzhledem k tomu, že moje první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, tak mi zatím naordinovala jen to, že se mám zklidnit, nic těžkého nenosit, relaxovat a zákaz sexu. Dál se uvidí. Četla jsem si o tom na internetu, a dost jsem se vyděsila, protože kromě možnosti velkého krvácení tam psali o vlivu na miminko, že může být menší a dokonce se může kvůli nedostatku místa ve spodní části dělohy i udusit. Moc by mi pomohlo, pokud jste některá prodělala stejnou diagnozu, tak mi napište, jak se to vyvíjelo, jestli je to opravdu tak závažné, jak píší. Předem děkuji za odpovědi, hezký den všem T.

ivuska22
9. čer 2011

@simib Aspoň si pěkně všechno doma nachystáš. Tak držím pěsti ať ti to vyjde 🙂 A jseš aspoň nadějí pro ostatní holky, že vytáhnout se nakonec může i takto pozdě.

simib
9. čer 2011

@ivuska22 No nachystné je všetko.Akurát som kukala,čo všetko urobili doma.Je to paráda,lebo pred 7 týždňami som nemala ani prd.No ano,môže sa to stať aj v takomto tt.Takže nádej je naozaj vždy 🙂

monda17
9. čer 2011

@simib jeej, tak to som rada že sa to takto zvrtlo 🙂 doma to ujde jak voda ... Tak sa držte !!! 😉

ivuska22
9. čer 2011

@simib Tak to je manžel šikovný, když tak všechno zvládl. Tak už ti zbývá jen odpočívat 🙂

simib
9. čer 2011

@monda17 No ano.Je to úžasný pocit.Aj ked doma môžem tiež iba ležať,ale vždy lepšie ako nemocnica 🙂

simib
9. čer 2011

@ivuska22 No pomohla mu aj moja sestra a maminka.Bývame totiž oproti sebe,takže sme všetci tak pokope a tak si navzájom pomáhame 🙂

ivuska22
9. čer 2011

@simib To je dobře, člověkovi je hned líp, že ví, že když se něco stane, že ostatní pomůžou. To je fajn. My máme rodiče cca 30 km a je to trochu složitější, takže mě se vším pomáhá jen manžel. Ale už se těším, jak bude malej na světě a budu moct normal fungovat 🙂 Teď mám taky klidovej režim, pač se mi zkracuje pro změnu děložní čípek, tak nemůžu dělat všechno a je mi blbý, když manžel dojde večer z práce ho ještě honit. On se snaží, ale je někdy vidět, že už toho má dost 🙂

simib
9. čer 2011

@ivuska22 No to verím.Môj muž chodila bežne do práce(ešte že má ale svoju firmu)a poobede za mnou a potom ešte nákupy,učenie s malou a domáce práce.Ale nezťažoval sa,ale bolo vidieť že bol velmi unavený.A preto sa tak tešíme že som doma.Síce len ležím,ale aspoň mu odpadlo to chodenie za mnou,čo mu zabralo dosť času.

ivuska22
9. čer 2011

@simib Jojo to je jasný, je to taky pro ty chlapy náročný období. Ještě když už doma máte jedno dítko.

simib
9. čer 2011

@ivuska22 No presne tak 🙂)

rezicka
9. čer 2011

@simib Vidíš a já jsem ti už na začátku říkala,že tě třeba ještě pustí domů a ještě k tomu takové zázraky s tou placentou.Taky jsi mi dala naději,ta má se totiž potvora moc nehla a já už v to ani nedoufám.A jak to teda bude,naplánují ti císaře nebo zkusí rodit normálně?Tak hlavně odpočívej,manžel je jednička,já o tom s vém pochybuju,že by to tak dobře zvládl,ale třeba by překvapil 🙂 .Už mám taky všechno nachystané a včera jsem zčásti sbalila i tašku do porodnice,kdyby něco...

simib
10. čer 2011

@rezicka No naozaj som zázrak a velmi sa teším.Ale vyhraté bude,keď bude malý na svete a obaja budeme úplne OK.A čo sa týka buď normál pôrod alebo cisár,tak to netuším.To sa uvidí,či sa bude ešte dvíhať,alebo ako...V pondelok idem na kontrolu,tak uvidíme čo ďalej.Doma sa o mňa pekne starajú.Maminka chodí variť,robia mi ešte aj raňajky do postele.Niekedy sa teším,že aspoň na WC idem,že sa trochu narovnám.Ale nechcem nič riskovať.

rezicka
11. čer 2011

@simib Tak jsem zvědavá,jak obě dopadneme... 😉 .Taky jdu v pondělí na kontrolu,budu doufat,že se malý otočil s placentou už moc nepočítám,že by byly změny,i když se mi zdá,že mi teď bříško vyrostlo.Včera mi kámoška povídala o císaři-měla dva,ten druhý s dvojčatama a prý se to dá v pohodě zvládnout.Ten druhý měla plánovaný,tak byl lepší.Trochu mě uklidnila.Máš štěstí,že se maminka stará,my máme naproti tchýni,ale tu to nenapadne,asi vidí,že jsem v pohodě,tak se nestará 😒 .

simib
13. čer 2011

@rezicka Ahoj.No ako si dopadla?Mňa pozrela aj z vnútra a OK a potom ma poslala na prietoky a tiež všetko OK.Takže naďalej ostávam pekne doma,beriem nejaké magnezko a železo a o týždeň zas kontrola.Placenta stále nepresahuje bránku,čo je super🙂

rezicka
13. čer 2011

@simib já úplně na nic ☹ .Malý se otočil,ale o 180 stupňů,takže hlavu měl vlevo a teď ji má vpravo.Doktor říkal,že to ještě nezažil,počkáme prý 14 dní a pak mě pošle do nemocnice,kde ho prý nějakýma hmatama zkusí přetočit.Nevím,jestli se nechám,bojím se toho.Placentu ani nekontroloval,když je zase tento problém.Tak jsem zase nervozní z toho.

simib
13. čer 2011

@rezicka Ahoj,hlavne sa neboj.Nemôžeš sa stresovať.To ti nepomôže.Za tých 14dní sa už otočí a bude dobre.Zatial klud.Nieje sa prečo nervovať.OK????? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

rezicka
13. čer 2011

@simib Máš pravdu,už jsem se uklidnila.Otočit násilím si ho nenechám,to mě nemůže nikdo nutit.Radši bych přistoupila na plánovaný císař.Doktor to taky říkal,že šance tu ještě je,když tak cestuje,ale já tomu moc nevěřím,u mě se ty zázraky nedějí ☹ .

andreasek82
13. čer 2011

rezicko, treba se maly jeste otoci.. je to tedy maly cestovatel 😉 ja jdu na kontrolu ted ve ctvrtek, tak jsem zvedava, co ta placenta..

rezicka
13. čer 2011

@andreasek82 Taky v to mooc doufám... Pak dej určitě vědět,jak jste na tom.Už máš sbaleno do porodnice?Váhám,jestli si koupit ty poporodní vložky,mám jen obyčejné ty větší na noc.

andreasek82
14. čer 2011

@rezicka urcite ti pisnu co a jak mi ted dr. ve ctvrtek rekne.. do porodky zbaleno nemam, trochu nestiham, v pondeli mam posledni zkousku a pak uz se zacnu soustredit na mimiska 😀 k porodu jdeme s tim, ze nevime, co cekame, mimco se nam ani jednou v tomto tehu neukazalo darebacek malej 😀 vzdycky jsem si rikala, tak na pristim utz uz to bude videt a ono prdlajs a za chvili pojedem k porodu 😅 a cvicis kvuli tomu otoceni maleho?

rezicka
14. čer 2011

@andreasek82 aha,ty maturuješ???? Tak to obdivuju s malou dcerkou a miminkem v bříšku,máš asi fofry.. 🙂 .Tak to je lumpík,že se vám neukázal a máš nějaký pocity,co by to mohlo být? Cviků moc neznám,jen ten kočičí hřbet,ten dělám pokaždé,když se malý víc hýbe a jestě v leže na zádech.Asi to pomáhá,ale ne tak jak má,když se otočil úplně obráceně 😒 .

simib
14. čer 2011

@rezicka Presne tak.Pozri ja som mala v živote len smolu a myslela som,že zázraky sa nedejú a predsa.Treba stále dúfať,až do poslednej chvílky.OK?Určite sa to nejak spravý a malinký sa nakoniec otočí a bude dobre 🙂

simib
14. čer 2011

@andreasek82 Ty máš ako tú placentu vlastne?Neviem,či si to tu už písala,ale nechce sa mi to hladať 🙂

rezicka
14. čer 2011

@simib Já vím,ty jsi měla velké štěstí s tou placentou.Já už moc nedoufám,protože hlavičku cítím skoro pod žebry a spíš se bojím,aby se neotočil ještě koncem pánevním ☹ .

simib
14. čer 2011

@rezicka Nemysli hneď na to najhoršie.Prcek to určite nejak vyrieši.Tak jak ten môj.Treba im veriť.Ja viem,že je ťažké na to nemyslieť,ale keď sa tým budeš trápiť,tak tomu nepomôžeš. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

rezicka
14. čer 2011

@simib Nediv se mi,placenta sice nezlobí,ale moc se nevysunula a pochybuju,že se malý otočí během 14 dní.No v nemocnici to rozhodnou co dál,naštěstí je tam odborník,byla jsem u něj i s tou placentou a určitě poradí co je nejlepší.Ty nakonec porodíš normálně,uvidíš,ale prožila sis svoje,tak si zasloužíš to nejlepší... 😉

andreasek82
14. čer 2011

@rezicka maturitu uz mam nejaky ten patek za sebou, ale za rok me cekaji mgr. statnice vis 😉
my byly dnes s malou v knihovne a normalne se mi mimco v brise tak pohnulo, ze mam snad pocit, jak kdyby se otocilo, i to dost bolelo.. no tak ve ctvrtek se vse uvidi.. zkus si vyhledat jeste nejake cviky, ktere by mohly napomoci k otoceni maleho..
@simib ve zprave mam - placenta: predni presahuje 10 mm do DDS 😅

rezicka
14. čer 2011

@andreasek82 Aha to je fajn,že se poád vzděláváš.. No tak super,snad se ti miminko otočilo,třeba to poznáš jak kope,ono to otočení prý bolí,tak uvidíš.Mě někdy bolí když se hýbe,hlavičku má vlástně pod žebrem a nožky na druhé straně,připadá mi,že je tam jakoby zapřený...

andreasek82
14. čer 2011

@rezicka no pockej, ja nechtela, aby se mi otocilo, bylo naposledy hlavickou dolu! 😀

rezicka
14. čer 2011

@andreasek82 ježiš omlouvám se,já už jsem zmotaná,spletla jsem si tě s holkou,co má mimčo taky otočené a píšeme si,já jsem teda!Ona ta placenta je i tak nepříjemná komplikace 😒 .Tak doufám,že je tvé mimi tak jak má!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru