Placenta praevia marginalis. Co bude dál?

thea71
2. kvě 2008

Zdravím všechny ze Šumavy, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti či spíše problémy jako já. Až doposud moje druhé těhotenství probíhalo naprosto normálně, byla jsem velice aktivní, ale při kontrole ve 24. týdnu mi moje doktorka s hrůzou v očích sdělila, že mám velmi závažnou komplikaci, která se jmenuje placenta praevia marginalis na zadní straně, tady že mám placentu velmi nízko, okrajem jen kousíček od děložního čípku. Prý to je indikace k hospitalizaci apod. Je určitá malinká naděje, že se placenta ještě povytáhne, ale na zadní straně se to moc nestává. Vzhledem k tomu, že moje první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, tak mi zatím naordinovala jen to, že se mám zklidnit, nic těžkého nenosit, relaxovat a zákaz sexu. Dál se uvidí. Četla jsem si o tom na internetu, a dost jsem se vyděsila, protože kromě možnosti velkého krvácení tam psali o vlivu na miminko, že může být menší a dokonce se může kvůli nedostatku místa ve spodní části dělohy i udusit. Moc by mi pomohlo, pokud jste některá prodělala stejnou diagnozu, tak mi napište, jak se to vyvíjelo, jestli je to opravdu tak závažné, jak píší. Předem děkuji za odpovědi, hezký den všem T.

rezicka
20. čer 2011

@simib Já chodím každých 14 dní,takže jdu za týden v pondělí.To budu v 36tt takže budu chodit každý týden,jenže můj dr. má zrovna tři týdny dovolenou,tak budu chodit do nemocnice,i tak dobře,aspoň se dozvím jestli mě nechají dojít do termínu nebo naplánují císaře.Radši bych asi tu sekci,kdyby se malý neotočil správně.Hrozně to uteklo,že? Nemůžu tomu uvěřit,že budeme brzo čtyři 🙂 🙂 .

simib
21. čer 2011

@rezicka Aha.No super,že budeš chodiť už rovno do nemocnice.Niekedy je to tak lepšie.No aj ja radšej cisár.Strašne to uletelo.Teraz si pamätám,že som sem prvý krát písala v nejakom 25tt a šup už čakáme,čo nám povedia,že kedy.O chvilku si budeme písať ako nám detičky rastú a podobne.Uvidíš.To už bude paráda 🙂

rezicka
21. čer 2011

@simib Jo jo,už se na to těším a čím víc se to blíží,mám strach z porodu ☹ .Ale my to zvládnem,že jo 😉 .Na Slovensku mám rodinu,ale v Malackách,to je kousek od nás.

simib
21. čer 2011

@rezicka Nemôžeš mať strach.Aj keď sa to lahko povie.Ja ked som videla v nemocnici,aké prípady tam boli a aké porody mali,tak som tiež chytala paniku,ale presne ako si napísala,tak my to zvládneme.V Malackách??????Jééj.Ja som sa tam narodila a tiež tam mám rodinu.

monda17
21. čer 2011

@rezicka
@simib dievčatááá, tak ja idem zajtra o 8:00 do finále 🙂 ale bojim sa strašne - cisarsky ...

simib
21. čer 2011

@monda17 Jéééj.Už?Neboj.Bude to OK.Ideš spinálkou?A ako to vyzerá s tvojou placentou?

monda17
21. čer 2011

@simib na prd, včera začala zase krvacať, treti krát ... ano spinalkou, dufam že to výjde 🙂 Potom sa ozvem, držte sa !!!

simib
21. čer 2011

@monda17 No pekne.Tak sa držte.Ja stále neviem ako budem rodiť.Ale najradšej by som cisárskym v celkovej,ako to bolo doteraz,ale kedže sa placenta vyťahuje,tak neviem čo vymyslia.

rezicka
22. čer 2011

@simib Vážně,no vidíš jak je svět malý 🙂 🙂 Já do Malacek od mala jezdila,mamka tam má sestru,ale po rozdělení už se tak často nevídáme.Mám tak sestřenici a bratrance,jmenují se Pavelkovi,třeba je znáš.Jinak toho císaře bych taky radši v celkové narkoze,toho epiduralu se bojím,však to zaleží na nás,co si vybereme,ne?
@monda17 Už to máš asi za sebou,ať jste s miminkem v pořádku a ty se rychle zahojíš... 😉

simib
22. čer 2011

@rezicka To meno mi nič nehovorí,ale nevadí.Je ten svet malý hihi.No ja si tú celkovú vybojujem,aj keby to chceli zmeniť.Uvidíme čo povie krv,čo mi teraz brali.Ja si v tejto nemocnici vydupem všetko,kedže som si to tam už pekne odtrpela a poznajú ma všetci,že ja som neodbitná.Ved nejde o blbosť ale o malé bábo a pre neho bude lepšie ked sa nebude musieť chudáčik trápiť von,nie???

rezicka
22. čer 2011

@simib Přesně tak.Já to mám horší,že je malý příčně,snad půjde dobře ven,nedokážu si představit,jak ho vyndají 😒 .Tak doufám,že mají zkušenosti. Dost lidí mi radí radši tu spinálku,ale já jsem strašpytel,radši chci uspat.

simib
22. čer 2011

@rezicka No ano spinálka je šetrnejšia o niečo.Ale ja si nechcem dať pichať do chrbtice a necítiť nohy a ešte aj potom 24hod.ležať a nehýbať sa a podobne.Takže preto celkovú.Neboj,určite majú skušenosti a budú vedieť ho vybrať aj ked bude stále priečne.Nieje to neobvyklé,takže by mali vedieť čo s tým.Máš nejakého lekára zazmluvneného?

rezicka
22. čer 2011

@simib Já o té spinálce moc nevím,musím se poptat,právě si myslím,že je šetrnější a můžes po ní dřív fungovat,po celkové asi za dýl.Lékaře nemám zamluveného,tady to funguje tak,že kdo má službu.Ale poprosím toho co mi zjistilo tu placentu a ješte k němu mám jít s tím přetočením malého,chtěla bych něho,má 30 let praxi.Tak uvidíme,snad nebude na dovolené 😉 .

simib
22. čer 2011

@rezicka No spinál je šetrnejší,lebo nejde do tela dieťatka a pri celkovej ano.Ale po celkovej sa musíš postaviť čo najskôr práveže,ale po spinály nie,lebo len ak pohneš hlavou,môžeš mať velké migrény a kôli tomu,že si to mala zavedené v chrbtici a aby sa to ustálilo,tak sa nesmieš hýbať.Preto ju ja nemôžem mať,lebo s mojou krvou by mi pri nehýbaní sa mohli vzniknúť zrazeniny a podobne.Takže po celkovej ťa budú stavať už po 8 hodinách,ale po spinálke nesmieš.

rezicka
23. čer 2011

@simib Aha,tak je to naopak teda,no ale zase při celkové je náročnější pro dítě,tak uvidím co mi doporučí a rozhodnu se potom.Malý se dnes od rána mrví,tak mu domlouvám,ať se otočí 🙂 .

simib
23. čer 2011

@rezicka No ja som dnes volala s jedným známym s nemocnice.On je kamarát s mojou Dr.,tak že nech mi zistí od nej ako to vlastne teda vypadá so mnou,kedy pôjdem rodiť.Takže zajtra ide za ňou a opýta sa.Tak som zvedavá.No mohol by sa ti malý otočiť,keď už robí také kotrmelce.Mňa rukami boxuje do mechúru a nohami kopačky pod rebrá,ale už to nieje až také hrozné.Má málo miesta už,takže to je fajn.Celkom sa to dá.Skôr to časté chodenie na wc mi lezie na nervy.Niekedy musím ísť čurať aj 3x za 10min.Ale aspoň že v noci spím v pohode a nechodím na wc.A malý strašne reaguje na sladké.Hneď je hore,keď si niečo sladké dám a vystrája 🙂

simib
23. čer 2011

@monda17 No ako ste dopadli.Myslíme na vás.Už to máš za sebou a snáď to dobre zvládaš. 🙂 🙂 🙂 🙂

rezicka
23. čer 2011

@simib Máš výhodu,že máš v nemocnici známé aspoň na tebe líp dohlídnou.Myslím si,že už se prcek neotočí,je už právě velký a má tam málo místa.Já mám pod žebrem hlavičku,tak to někdy bolí,když ji vystrčí a na wc chodím zase v noci někdy i třikrát 😉 .A mně zase reaguje na nadýmavé jídla,hrášek čočku i třešně.

simib
23. čer 2011

@rezicka No veď uvidíš.Hlavne neboj.Nejak to lekári vymyslia.Tak pôjdeš cisárom a hotovo.Hlavne nech sú detičky zdravučké a vonku už s nami.Aspoň sa nebudeme o ne báť už v brušku,ale už na svete. 🙂 🙂 🙂

rezicka
24. čer 2011

@simib Tak jsem něco přečetla o spinálce a asi ji zkusím,je to šetrnější než celková,mimčo vidíš hned a po celkové se prý normálně probudíš až po 8 hodinách a můžeš být z narkozy omámená.Ty na výběr asi nemáš kvůli té krvi..

simib
24. čer 2011

@rezicka Jasné.Treba vyskúšať.Ja nemôžem.Ale aj sa teším.Ono mne to je všetko jedno,len nech to už je a hotovo. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

rezicka
24. čer 2011

@simib To jseš dobrá,mně to až tak jedno není,začínám být nervozní 😒 .Ono to zas přejde,až se dozvím něco konkrétního,snad už v pondělí... Zrovna přijdou ty naši chlapci na svět do pěkného horka,co,ale aspoň je nebudeme muset tak oblékat 🙂

simib
24. čer 2011

@rezicka No ono aj ja som nervózna to sa neboj.Ale tá túžba,nech už je vonku je silnejšia kôli tej nemocnici,že som bola tak dlho.Tiež sa bojím ako to zvládnem,ale tolko pôrodov som tam videla a tie normálne boli katastrofa,tak radšej jazvu,aj ked aj to bolí ako kontrakcie.A myslím si,že ked mi potom ukážu malého,tak mi bude jedno,či ma bude jazva bolieť,budem sa snažiť čoo najskôr postaviť,aby sme išli skoro domov.Ja mám takú averziu voči nemocnici,že až.No narodia sa v teplúčku,aspoň môžeme s nimi skoro chodiť aj von.Na to sa teším,ako pôjdeme na chalupku,tam je klud úplný a taaaaaak dlho som tam nebola teraz.To ma posúva ďalej.Tých 6 dní po cisári nejak vydržím,hlavne ked malého budem mať pri sebe aspoň.Keby sa narodil vtedy skôr,tak by nebol ani on so mnou.Takto mi vyplní čas.

rezicka
24. čer 2011

@simib Taky se těším jak bude malý vypadat a vůbac na kojení a všechno okolo,na to vzpomínám hrozně ráda 🙂 .Ty budeš mít dětičky taky dost věkově od sebe,já jsem to tak chtěla,malá půjde do školy a budu mít na ni čas.To je fajn,že máte chaloupku,taky bych potřebovala někam do klidu.Máme rodinný domek,ale v zahradě u rodičů manžela a ještě i jeho sestra s nima bydlí,tak je to na nic,žádné soukromí a se švagrovou vycházíme zle. Je fakt,že porodní bolesti byly děsné,měla jsem celkem těžký porod,malou chtěli už vyndat kleštěmi,nakonec jsem ju vytlačila,takže toho budeme ušetřené a myslím si,že ta bolest jizvy se dá vydržet... 😉

monda17
25. čer 2011

@simib
@rezicka ahojte tehulky, tak my to už máme uspešne za sebou 22.6. o 8:20 sa nam v 37+2 tt narodil krásny zdravý chlapisko 3 300g, 50 cm. Som strasne rada že máme po tom, ešte sa musím dať dokopy 🙂 Držíme Vám palce !!!

rezicka
25. čer 2011

@monda17 Velká gratulace k narození chlapečka,ať pěkně roste a dělá vám radost a tobě brzké uzdravení.Měl pěknou váhu nato že byl o 3 týdny dřív.Rodila jsi teda spinálkou? Já o ní taky uvažuju,až budeš mít trochu času,napiš pocity...

simib
25. čer 2011

@monda17 Jéééj.Gratulujem.Naozaj velmi pekná váha.Super,že ste v poriadku.A teším sa ako napíšeš,ako to prebiehalo celé.Držte sa. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monda17
25. čer 2011

@rezicka
@simib no dievčata len tolko vam poviem, že s normalnym porodom sa to neda porovnat, som jak zbitý pes. Rodila som v spinaly, inak po tom čo som začala 3. krat krvacat ... Všetko sa to da zvladnut, len mi to pripada že to dlho trva, oproti prirodzenemu porodu. Co mne dost robilo problem boli závrate, bolest sa prekonat da, dostanete infuzie od bolesti, ale závrat sa prekonat neda ... Každý to však znáša inak a ja si pripadam ten horši pripad ... Neviem ako to zvladnem doma s dvomi detmi, v pondelok nas maju pustit.

simib
26. čer 2011

@rezicka Inak držím nám palce na zajtrajšie kontroly.Dúfam že ja sa konečne dozviem kedy a ako budem rodiť a tebe povie tiež niečo dobré konečne.Potom hneď písni ako si dopadla 🙂

rezicka
26. čer 2011

@simib Ahoj,no jasně napíšu.Jdu až kolem 11,tak potom dám vědět.Držím též palce...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru